Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678 SonuncuSonuncu

Bir kardeşimizi daha kaybettik...

Motovento
    REKLAM ALANI
    mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı zileliorhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu lafları hiç yakıştıramadım, Ertuğ. İstersen empati yapmayı dene. Kendini bir an Mete'nin annesi, babası veya kardeşi olarak düşün, Mete ölse ne hissedersin, onu düşün. İşte o zaman yukarıdaki lafı söylemezsin. Bunu gençliğine veriyorum, lütfen biraz daha itidal.
    Dostum doğru diyorsun da bir de tersten bak olaya. Otobanda, şehir içinde o hızlara erişen birisi çarpıp Allah gecinden versin, eşini, anneni çocuğunu öldürse ve yine kendisi de ölse, vuran adama Allah rahmet eylesin diyebilecekmiydin?

Yazmayım dedim ama...

Yaş 18. Elde silah. Altta yüksek beygirli motor ve araba, ibrede 260.....

Allah kormuş ki kimseye zarar vermeden sadece kendisi gitmiş. 18 yaşında çocuğun elinde silahın işi ne? Altında o araba ve motorun işi ne?
    Alper_tim ve Ertugyigit bunu beğendiler.
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yalnız bu 260 hikayesi motorun kontagını açınca gidip gelen devir sayacı sırasında çekilmiş. Devir sayacına bakın bulanık.

inanmıyorsanız hepinizde bulunan cbr125 ve 250 lerle kontagı açınca foto alın hız rakamı net devir çubuğu flu çıkar.

çocuk sanki o hıza çıkmış o hızı yapmış gibi hava atmak istemiş zaten yaşı küçük. yani orda o hızda gitmiyor. merhumun günahına çok girmeyelim...
    obarey bunu beğendi.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın abim ve ablam (ikinizin de yaşı benden büyük)

Her hız yapan kaza yapacak diye bir yaklaşım olsa iki tekere binmezdik ki zaten 50cc'de 1300 cc'de aynı ölümcül oranı taşıyorken bunları tartışmak zaten yersiz.

Diyelim ki kaza raporu elimize geçti ve hakikaten de 70km hız ile tamamen karşı tarafın hatası ile kaza yapıp rahmetine kavuştu arkadaş.

Yine yazıyorum Allah rahmet eylesin.

Ama size sorum ;

Eldekidebriyaj siz de İstanbul'da ikametgah ediyordunuz sanırım. 260 km.hız ile gelen bir Bmw dikiz aynanızda belirse içindeki 18 yaşında bir genç sürücü ile tepkiniz ne olurdu ?

Siz kenara kendinizi attığınızda, hız yapmak hakkını verene yaraşır adamın altında makine var basıyor tabi diye mi düşünür dünüz , gelip buraya konu mu açardınız bu ehliyeti herkese veriyorlar diye ?

Yazımı yazarkende belirttim o yaşta özellikle o motorlar,arabalar zaten fazla..hız konusuda öyle
    Ancak cocuk ölmüş artık bu kadar "iyi olmuş" tarzında muhabbet canımı sıktı
    Diyeceksin ki sana zarar gelse yakınına gelse böyle mi dersin ?
    Bu cocuk öldü diye benim riskim bitmedi ki onlar ölünce mi rahata erecegiz? Yarın yine biri beni veya birilerini tehlikeye atacak zaten veya öldürecek.
    Ölenin arkasından saydırmak yerine geriden gelenlere birsey anlatabilsek yeter zaten diye düşünüyorum.
    Ayrıca 70 i gecmemenin çok iyi surucu olduğu anlamına geldiğini düşünmüyorum Ertuğ arkadaş tutturmuş 70te 70
    Korkumdan diyemiyorda..
    Tabiki cesaretle aptallığın arasında ince bir cizgi var.Gazında acılacak acılmayacak yeri var.
    İlker41 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazımı yazarkende belirttim o yaşta özellikle o motorlar,arabalar zaten fazla..hız konusuda öyle
    Ancak cocuk ölmüş artık bu kadar "iyi olmuş" tarzında muhabbet canımı sıktı
    Diyeceksin ki sana zarar gelse yakınına gelse böyle mi dersin ?
    Bu cocuk öldü diye benim riskim bitmedi ki onlar ölünce mi rahata erecegiz? Yarın yine biri beni veya birilerini tehlikeye atacak zaten veya öldürecek.
    Ölenin arkasından saydırmak yerine geriden gelenlere birsey anlatabilsek yeter zaten diye düşünüyorum.
    Ayrıca 70 i gecmemenin çok iyi surucu olduğu anlamına geldiğini düşünmüyorum Ertuğ arkadaş tutturmuş 70te 70
    Korkumdan diyemiyorda..
    Tabiki cesaretle aptallığın arasında ince bir cizgi var.Gazında acılacak acılmayacak yeri var.
    Iyice çocuğa bağladınız , 70 muhabbeti biri geçen sayfalarda 'belki kazayı 70 ile yapmıştır ne biliyorsunuz ' demesinden çıktı. Ve evet korkuyorum , motorun üstünden uçup ölmekten korkuyorum , kamyona girip ölmekten ya da bariyere çarpıp doğranmaktan korkuyorum , bu yüzden araba kullanırken de belli bir hızı hiç geçmedim motoru kullanırken de , çünkü devamlı benimle birlikte yolcu vardı, artık alışkanlık oldu. Neyse daha yazmayacağım demiştim yine sinirlenip bozdum.
    mozgur bunu beğendi.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı Ertugyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iyice çocuğa bağladınız , 70 muhabbeti biri geçen sayfalarda 'belki kazayı 70 ile yapmıştır ne biliyorsunuz ' demesinden çıktı. Ve evet korkuyorum , motorun üstünden uçup ölmekten korkuyorum , kamyona girip ölmekten ya da bariyere çarpıp doğranmaktan korkuyorum , bu yüzden araba kullanırken de belli bir hızı hiç geçmedim motoru kullanırken de , çünkü devamlı benimle birlikte yolcu vardı, artık alışkanlık oldu. Neyse daha yazmayacağım demiştim yine sinirlenip bozdum.
    70i ilk nerede kullandiğınızı 2. Sayfada gordüm merak etmeyin.
    Iyi öldüde kurtuldunuz artık rahata erin.
    Trafikte tehlikeli kullananlar ,öle öle veya siz "iyi olmus" dedikçe azalmayacak malesef yuzden sizin uzulup uzulmemeniz birsey ifade etmiyor şu aşamada ,bunlar egitim ve bilgiyle azalabilir.Oyüzden ölenin ardından böyle muhabbetleri yersiz buldum.
    Iyi geceler

overspeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1. Allah rahnet eylesin
    2. Eğitimsizlik
    3. Ben 29 yaşındayım ve 250cc bir motosiklet kullanıyorum, en alakasız insan bile hmm 250 lik mi diye ağız burun kıvırıyor, ulan sen ne kadar biliyosun bu mereti kaç kere kullandın, ne kadar bilgin var..
    4. Geçenlerde kızıltopraktaki kawasakiye gittim o sırada aynı vefat eden kardeşimiz yaşlarında bir delikanlı annesiyle beraber zx636 bakmaya geldi, satışcı arkadaşımız ki çok takdir ettim, kardeşimizin yaşını, tecrübesini vs sorgulamaya başladı. Bunun üzerine kendisi ve ANNESİ satışcı arkadaşa baya tepki gösterdi. Ulan o adamın o satıştan kazanımı oluyor, sana gözü kapalı satmak işine gelir o motoru ama o halde bile sana bunları söylüyorsa düşün bir zahmet. Ama egolarımız, komplekslerimiz, görgüsüzlüğümüz tavan yaptığı için geri dönüşü olmayan yollara kestirmeden giriyoruz.
    Çok üzücü bir olay, keşke olmasaydı..
    EldekiDebryj, İlker41, mozgur ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Alikenan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RSV4 Factory, SR-GT 200
    Vefat etmiş biri için bu kadar konuşup "iyi olmuş"a gelen tarzda yorumlar yapmak insanlığa yakışmaz!!
    Hızlı gitmek vs ne kadar hata ise, aynı şekilde ölünün arkasından bu şekilde yorumlar yapmakta o kadar hatadır.
    Ayrıca hiç bir insanı yargılamak veya kendimizce hüküm koymak üstümüze düşmediği gibi bizim boyumuzu aşan bir günahtır.
    Merhum motoru dikkatli kullanmamıştır belki, ama A veya B kişisinin düzgün kullanıyor olması onlara ölünün arkasından iyi olmuş tarzında hüküm koyma hakkı vermez. Motorunu aklının yettiğince güvenli kullanıyorsundur, arabanda dikkatlisindir, ama hatalı olduğun başka konular vardır.. Kimse hayatını hatasız yaşamıyor, öyle birşey insanlığın yapısında yok zaten, o yüzden bu tarz konuşmalar sadece kibirden başka bişey değil.
    Çok basit birşey; ülkemizde yaya geçidi çok az ve sokaklar şekilsiz olduğu için mutlaka hepimiz rastgele yerlerden geçiyoruz karşıdan karşıya, bu sırada birinize araba çarpsa o zman bizde "oh iyi oldu, yaya geçidi kullansaydı" deriz, orada geçit olup olmaması umrumuzda olmaz.
    bu sadece basit bir örnek, bundan çok daha beter hatalar hepimiz yapıyoruz. O yüzden kimsenin kimseyi yargılama ya da ölümün arkasından yorum yapma hakkı olamaz. söyleyecek olumlu bişeyiniz yoksa hiç bişey yazmazsınız olur biter.
    Özetle boş boş konuşup sorunun bir parçası olmak yerine enerjinizi çözüm üretmeye harcayın, en azından başka bir gence faydanız olur
    EldekiDebryj ve Sam@ bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj boxer (Cafe racer) sym jet 14 200i
    Arkadaşa Allah rahmet eylesin

http://www.haberaktivite.net/fenerte...aza-1-olu/330/
    Burada kamera gibi bişey gördüm gazete kağıtlarının üzerinde eğer kayıttaysa plaka gözükür en azından

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    iyi olmuş demek yerine ALLAH rahmet eylesin geride kalanlara sabırlık versin demek gerekir.ama herşeyden önce bu kazalardan bir ders almamız lazım hepimizin ortak yanı moror aşkı ve delisiyiz motorun üzerinde mutlu olan insanlarız birbirimize iyi davranmamız gerekir.her insanın düşünceleri aynı olmayabilir önemli olan insanların birbirine olan saygı ve sevgisidir büyük vasıtalar genelde bizi farketmiyor kaza her an ensemizde ister küçük motor ister büyük motor kullan değişen bir şey yok o yüzden biraz hızda yapsak çok dikkatli olmamız gerekir bizim yarın ne olacağımız belli değil tekrar ALLAH rahmet eylesin hepimizin başı sağolsun inşallah böyle haberler duymayız vegörmeyiz herkeze kazasız belasız keyifli sürüşler diliyorum tekeriniz düz bassın.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Mesela sadece hız, yaş veya cc değil, bu arkadaşlar aynı kazaları cub motorlarla da yapıyorlar. 600 cc olmayıp cub olsaydı da o kaza mutlaka bir gün olacaktı. Ben bu kafaya, cahilliğe, apaçiliğe tepki gösteriyorum. Ailesi de 600 cc motor kullanmasına izin vererek buna destek çıkmış oluyor.

Bir de şimdi haberi okudum, kazaya karışan kamyon sürücüsü olay yerinden aracıyla beraber kaçmış. Nasıl bir millet olduysak artık, bir tane insan evladı çıkıp da o kaçan kamyonu izleyip polise bildirmiyor. Ben bir gün böyle bir şeye şahit olup, kaçan adamı polise yakalatmazsam şerefsizim. Olduğunda haberi okursunuz.

Sam@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    97' Virago 250 / artık yok
    Rahmetli olan kardeşimiz ne devlet düşmanı ne vatan haini, sadece parasıyla hava atmayı seven genç bir arkadaş.
    İyi olmuş diyecek kadar vicdansız olmamamız lazım.Keşke ailesi bu yaştaki çocuğa o güçteki bir motoru almasaymış, yazık olmuş.

Bu olaydan ders almamız lazım, ilerde çoluk çocuk sahibi olacağız.
    Etrafta çok örnek var, başkasının çocuğuna bok atıp kendi çocuğunu şehzade sanan.
    Üzüldüm gerçekten.. Allah rahmet eylesin, geride kalanlara sabır versin.
    Pekbipicadam bunu beğendi.

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Allah rahmet eylesin, hepimiz motor kullanıyoruz hepimiz, bıçak sırtında yaşıyoruz , o anda ne olup bittiğini rahmetliden başka kimse bilemez yaptığınız bütün yorumlar varsayımın ilerisine geçemez, bu yüzden iyi olmuş hak ettiğini bulmuş gibi söylemler bence çok yanlış. Hepimizin başına gelebilir bu memlekette. Tekeriniz düz bassın
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Çocuğun bir ailesi olmamış hiç, neyseki bi başkasının da canını almamış, allah rahmet eylesin.
    mozgur ve Ertugyigit bunu beğendiler.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    Ortada iyi olmuş diyen yok bir iyi olmuş muhabbeti aldı başını gidiyor ((((: Ya da var da ben mi kaçırdım arada? (:
    Ertugyigit, Sokollu ve abeciMotoru bunu beğendiler.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Millet yine boş boş konuşmuş, Ağzı olan konuşuyor bu memlekette

ALLAH rahmet eylesin.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Alıntı mozgur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ortada iyi olmuş diyen yok bir iyi olmuş muhabbeti aldı başını gidiyor ((((: Ya da var da ben mi kaçırdım arada? (:
    Sorma kardeş üzülemiyorum dedim diye adamın öldüğüne seviniyomuşum bunlara göre. Nötr olmak diye bişey var , üzülemiyorum demek seviniyorum demek değil , nötrüm yani bu konuda. Ama milletimiz hiçbişeyin ortasını bilmediği için , ya onlar gibi düşünürsün ya da yanlış düşünürsün. Maalesef böyle bu. Iyi ki 'şaşırmadım belliydi' falan yazmadım o zaman da ben öldürmüşüm gibi davranırlardı mazallah :D
    abeciMotoru bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Ertugyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iyi ki 'şaşırmadım belliydi' falan yazmadım o zaman da ben öldürmüşüm gibi davranırlardı mazallah :D

Ooo çok sakat. Kamyoncudan beter olurdun valla (:
    Ertugyigit bunu beğendi.
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    forumun %80'i zaten elemanın akrabası çıktı.

merak ediyorum, apaçilik içeren ilk bir sonraki paylaşımda kimler sövecek kimler sevecek.
    Ertugyigit bunu beğendi.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Yazık cidden çok yazık.. her şeyin bir olgunluğu var anneler babalar çok dikkat etmeli bu konularda,
    ---
    Ne olursa olsun bir küçük can aramızdan ayrılmış,
    Allah rahmet eylesin
    Mekanız Cennet Olsun,

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Hep aynı hikaye, çok genç yaşta, yeterli tecrübeyi edinmeden alınan büyük cc motorlar.

Bilinçsizce, "cepte hiç kredi olmadan" yapılan sürüş, ilk ciddi hatada kaçınılmaz olarak kaza ve ölüm.

Üzülmekten başka yapacak bir şey kalmıyor maalesef.

Saygılarımla.
    Ertugyigit bunu beğendi.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)