Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Bir kardeşimizi daha kaybettik...

Motovento
    REKLAM ALANI
    aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi kazanın detayını bilmek lazım ki bu elemanda apaçilik olduğu aşikar. O yaşta profesyonel anlamda pistlere çıkmıyorsan, 600'lük 1000'lik makina senin neyine, daha bi b.ktan haberin yok!

Bu kadar ateşli savunanları da anlamıyorum; ölen babası sanki! Yolda it gibi sürene söverler, ölüp burda konusu açılınca ardından rahmet okurlar. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?
    Dostum, ben burada haklı veya haksız şeklinde bir paylaşımda bulunmuyorum. Genç bir arkadaşımızı kaybetmenin ardından yapılan soğuk yazılara karşı tepkimi yazıya döküyorum. Kazanın nasıl gerçekleştiğini hiç bilmiyorum, merak da etmiyorum. Sadece gencecik bir arkadaşımızı kaybettikten sonra yazılan soğuk yorumlara "yazık" diyorum.

E-5 değil ama bizimde burada "Yeşildere" denilen bir yolumuz var ki gayet şehir içinde olmasına rağmen eğer ki trafik sıkışıklığı yoksa orda bile 70 ile gidemem, diğer araçlar buna müsade etmez. Neyse, amacım tartışmak değil, herkes hayatı dilediği gibi yaşar. Vademiz belli, sadece zamanı bilmiyoruz. Şekil ise vesile, ama yolda yürürken vitrin camı düşer başımıza ama kaldırımda yürürken bir araç çıkar üstümüze. Belki bir araçta veririz son nefesimizi belki de yaşlı yatağımızda. Sadece vade vardır gerisi bahane..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:44 ----------

Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler, eğitimin gerekliliğini, kimin apaçi olduğunu kimin olmadığını tartışmanın yeri burası değil. Merhumun ailesi de görecek bu yazılanları. Çocuğun adı internette aratıldığında üst sıralarda bu sayfalar çıkacak. Bu yazdıklarınızı okuyan yakınlarının yaşayacağı acıyı bir düşünün ona göre yazın lütfen. Zaten acılı insanların canını bu kadar yakmaya hakkınız yok. Ölen çocuğun babasının bulunduğu odada edemeyeceğiniz lafları yazmayın ne olur.
    Sağduyun için teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sagat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs rtr 150 apache
    Alıntı aquarist4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum, ben burada haklı veya haksız şeklinde bir paylaşımda bulunmuyorum. Genç bir arkadaşımızı kaybetmenin ardından yapılan soğuk yazılara karşı tepkimi yazıya döküyorum. Kazanın nasıl gerçekleştiğini hiç bilmiyorum, merak da etmiyorum. Sadece gencecik bir arkadaşımızı kaybettikten sonra yazılan soğuk yorumlara "yazık" diyorum.

E-5 değil ama bizimde burada "Yeşildere" denilen bir yolumuz var ki gayet şehir içinde olmasına rağmen eğer ki trafik sıkışıklığı yoksa orda bile 70 ile gidemem, diğer araçlar buna müsade etmez. Neyse, amacım tartışmak değil, herkes hayatı dilediği gibi yaşar. Vademiz belli, sadece zamanı bilmiyoruz. Şekil ise vesile, ama yolda yürürken vitrin camı düşer başımıza ama kaldırımda yürürken bir araç çıkar üstümüze. Belki bir araçta veririz son nefesimizi belki de yaşlı yatağımızda. Sadece vade vardır gerisi bahane..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:44 ----------

Sağduyun için teşekkür ederim.
    aga sen o zaman koruma ekipmanı kullanma, kurallara falanda uyma kaderinde ölmek yoksa sana zaten bir şey olmaz. eşeğini sağlam kazığa bağla, sonra Allah'a ısmarla demiş atalarımız.
    biosferist ve Ertugyigit bunu beğendiler.

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    Yinede Allah rahmet etsin,ailesine Allah sabır versin.yalnız şu da varki küçük yaşta bu tarz makineler kullanmak çok tehlikeli sen nekadar dikkat edersen et kuralların dışına cıkıldımı sıkıntı risk almak demek bu
    Otoban haricinde hız yapmak hele şehir içinde veya bolunmemis yollarda ha rus ruleti oynamişsin yada raceng sürmüşsün pek fark görmüyorum .geçen bir kaza izledim nette kamyon u dönüşü almak için döndü motorlu sürücü kasaya vurdu full korumaydi hemen orda vefat etti anında . sen hata yapmasanda biri yapıyor ve sonuç ortada düşük hızlarda biraz daha şansımız olur yasamak için onun için gençler bu işin büyüsüne kapılmayın 35 40 yaşından sonra istediğinizi alın, daha olgun kullanırsınız.. ne olursa olsun Allah düşmaninin bile başına vermesin böyle acıyı .
    aquarist4, barodi ve Ertugyigit bunu beğendiler.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Allah rahmet etsin.

Bu olayda bana sorarsanız en büyük hata ailenin. O yaşta çocugun altında son derece hızlı motorlar arabalar. Yazık zenginlik bu olmamalı. Bırakın çocuklar biraz büyüsün. Mantığıyla hareket edebilecek yaşlara gelsinler.

Allah Rahmet Eylesin...
    Ertugyigit bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Allah taksiratını affetsin geri kalanlara sabır versin.

NOT: Taziye mesajı dışında atışmalarınızı özelden yapın.

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Alıntı sagat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aga sen o zaman koruma ekipmanı kullanma, kurallara falanda uyma kaderinde ölmek yoksa sana zaten bir şey olmaz. eşeğini sağlam kazığa bağla, sonra Allah'a ısmarla demiş atalarımız.
    Ben elimden geldiğince eşeğimi sağlam bağlıyorum dostum merak etme. Ama başın içindeyken kaskının üstünden geçecek bir tekerlekten ya da montun üstündeyken göğsünden geçecek bir araçtan seni ekipmanın ne kadar korur sence? Gece saat 12:00 sularında 30 - 40 km. ile yokuş yukarı viraj içinde düştüm. Sağolsun önümden giden kapalı kasa kamyonet hale balık taşıyormuş kanlı sularını döke saça.. Ekipman bir yere kadar, gene de vadem dolmamış. O düşük hızda bile bariyere boynumu vursam giyotin gibi başımı gövdemden ayırırdı. Arkamdan "hızlı kullanmasaydın" derdin sen mutlaka. Hatalı olsun hatasız olsun, Allah hepinizi korusun. Anlayana sivrisinek saz anlamayana .... az. Başka da bir şey yazmıyorum. Kalın sağlıcakla..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:27 ----------

[QUOTE=Darkfriairs;3717579]Allah taksiratını affetsin geri kalanlara sabır versin.

NOT: Taziye mesajı dışında atışmalarınızı özelden yapın.[/QUOTE

Haklısın. Saygılarımla..

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Allah Rahmet eylesin yakınlarına sabır versin.

oakley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Öncelikle bu çocuğun ailesine baş sağlığı dilerim.

Başlıkta görünen fotolar, bahsi geçen merhuma ait ise ailesinden birisinin bile merhumu savunmaya hakkı yok!

Kaldı ki bizim bu tip durumlar için bir sözümüz var: resmen "kaşınmış".

Son olarak eklemek istediğim, racing tipi motor değil, cehalet ve bilinçsizlik öldürür. Merhum da bu profile çok uygun sanırım.

KAZASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM.
    Ertugyigit ve GhostTurk bunu beğendiler.

Bosix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli 250 tnt -> Ducati 696 Monster
    Merhumun ailesine sabir dilerim
    Cok genc bir arkadasimiz allah sabir versin
    Gani gani rahmet dikerim :(

28 yasindayim onlarca motor kullandım sadece 1defa arkadaşin hyo gt250 yi 2km kullandım. Bu yaşta hala motorum 125 cc dir.. Ben anlam veremiyorum bir insan 600lük motoru niye kullanır? Adam altında arabası ile bile seyehat yaparken 110 ile gidiyor ortalama. Ama biz motosiklet ile 110hıza burun kıvıririz nedense. Bizde motosiklet araç değil, hava atmak için bir vesile, ego tatmin aracı, beğenilme yolunda bir alet.. Böyle olmamalı. Bu zihniyetle motor kullandığımiz sürece daha cook taziye mesaji yazarız. Allah rahmet eylesin. Adetten olduğu için söylüyorum bu lafı sadece. Kusura bakmayın ölüm herkese elbette. Yarın 125lik motorum ile 30km hız ile giderken ben de olebilirim. Arkadaşin profilini görünce kusura bakmasınlar ama zaten o yolun yolcusuymus, o yola da gitmiş diye düşündüm Allah in doğrusu şimdi.
    Ertugyigit bunu beğendi.

Bence burası rahmetli arkadaşımızın yaptıkları için tartışmamız gereken bir yer değil.

Allah gani gani rahmet versin. Ailesine sabır versin.

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    Alıntı Ertugyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hızlı sürüp ölenlere pek üzülemiyorum , bunca insan eşek mi altında motor var hızlı gidenler ölüyor sadece , yavaş gidenler düşüyor omuzu çıkıyor kolu kırılıyor maksimum. hız yaparsan ölürsün bu ülkede yollar zaten Kireç taşı kıvamında , o yüzden yapacak bişey yok. Allah rahmet eylesin ama irade işi motosiklet , iradesine engel olamayan böyle ölüyor işte maalesef.
    hocam hızlı sürmek ölmeyi hak ettirmez belki hocam yerine abi kullanmalıyım büyüksünüzdür herkes yüksek cc kullanıp ölmüyor ve eğer böyle bir şey olsa ölenlere adaletsizlik olurdu

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    bu tür konular göreceli hep.
    bize baş sağlığı dilemek düşer.Allah rahmet eylesin.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    rahmetli iyi tek teker yapıyordu.
    rahmetli baya hızlı sürerdi 260 !
    rahmetliden geriye ne kaldı.
    değermiydi aileni acınla parçalamaya!

demek istediğim asıl suç toplumdan kaynaklanıyor.
    suçun çoğu bizlerde.
    özellikle genç motosiklet sürücüleri 18.-25 yaş arası hep bir özenti içerisindeler.( bir ara bende bile bu tek teker özentisi vardı ama 3 gün sonra baktım ve düşündüm bunun bana pek faydası olmadığı gibi zararı olacaktı. ve hemen bıraktım) 18.-25 yaş arası insanları ne tarafa çekerseniz o tarafa çabuk giderler. yani kanları kaynar hırslırdır azimlidir gözü kördür. bu özentilerin en başında

1. racing olucak , ses olucak 600lük olucak, görüntü olucak
    2.tek teker olmazsa olmaz
    3.hız evet hız ; herkesi geçecek. kendisiyle yarışan 250 500 cc ve diğer racingleri geçecek illa geçecek ölene dek geçecek ama geçecek . geçemesse kendini ezik hissedecek.
    4.yok yetmiyor deyip seneye 1000 lik alıp öbür seneye fatihası okunacak. hepsi bu.
    şimdi sorarım:
    gençler değdimi tek tekerinizi yaptınız ne geçti elinize ? (havan kime güzelim gideceğin yer 3 karış toprak) demiş yunus emre
    herkesi geçtiniz ve yarışlarda birinci oldunuz hatta rossiyi bile geçip efsane oldunuz sorarım ne geçti elinize?
    hiçbişey geçmez elinize ; ama ailenize ömür boyu kalıcı bir vicdan azabı geçmesi muhtemel bir kazada olasıdır.

Bu sebeple iyiki yeni kanunla 25 yaş altı 600 lükle başlayamayacak.
    18-25 yaş arası 600 lük racing kullanmak isteyenleredir bu sözlerim.
    Ertugyigit ve dejavoo bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Alıntı cemmoto41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam hızlı sürmek ölmeyi hak ettirmez belki hocam yerine abi kullanmalıyım büyüksünüzdür herkes yüksek cc kullanıp ölmüyor ve eğer böyle bir şey olsa ölenlere adaletsizlik olurdu
    Hocam abi demeniz sorun değil , burada hepimiz eşitiz motorcuyuz. evet herkes yüksek cc ile ölmüyor ama hızlı kullanan herkes eninde sonunda bir kaza bir sakatlık bir olay takip ediyor. Bu olay da böyle işte hız affetmiyor , yapmayacaksın yol boş bile olsa kötü asfalt çöp suyu vs derken taklaya gelir sabit duvara bariyere çarpar ölürsün. Maalesef hız affetmiyor , adam kayırmıyor.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Arkadaşlar insanlar şekil için alıyorlar. O yaşta sizde de imkan olsa alıp gazlayacaktınız. Aman iyi olmuş diyenler zaten kibirli insanlar. Ölen genç çok masum değil evet herşeyi kitabına göre yapmamış hatta çizginin çok dışına çıkmış ama ÖLÜM ne demek bilmiyorsunuz. Boş boş konuşmayın o yüzden.

ZamboKage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATILDI.
    Kesinlikle suçlu aile neden şimdi diceksiniz çocuğun suçu yokmu var tabiki ama şöyle bir analiz ile yorum yapmak istiyorum tabiki herkesin kendi fikri ama benim demek istediğim hepimiz ss motor hastasıyız 4 silindir egzoz sesi duyduğumuz zaman bi dönüp bakarız ve gidene kadar arkasından bakarız ve iç geçiririz "hiçbir zaman binemiyeceğim" diye iç geçiririm en azından ben 18 yaşındayım ışıklarda yanımda 4 silindir makine durduğunda surucuye rica ediyorum biraz gaz ver diye 4 silindir sesi farklı kendine baktırıyor.
    Şimdi arkadaşımız 18 yaşında motosiklet hastası cg ci olabirdi ama niye olmadı ? Çünkü ailesinin durumu var BMW binen 18 yaşındaki çocugun ailesi baya köklüdür ve 18 yaşındaki çocugun altına gsxr 600 lük makine veren aile oğlunu ölüme kendisi yollamıştır.Şuan yaptıklarından çok pişmanlar keşke almasaydıkk diyorlardır ama sormak var o motoru satan motorcudada hata 18 yaşındaki elemana ss satmam istediğim kadar paraya ihtiyacım olsun 18 yaşındaki gencecik elemana o motoru teslim edemem içim el vermez içim içimi yer acaba birşey olurmu diye 2 kat fazlasını versin motorun gene vermem benden alamaz.Ama artık insan hayatı düşünülmez oldu her satıcı bir an önce elimden çıksın diye yaş bakmaz etmez parayı verene satar motor komple kazalıdır "abi yıkarken düştü ya" lafları çok meşhurdur.İnsanların gözünü para hırsı bürümüş motoruna olan işgenceyi yapmıştır ama "hiç zorlanmadı tecrübeli motorcudan" diye koyarlar niyee ? çünkü gerçekleri dese fiyatı az yazmak zorunda kalcak ne anladı o satıştan dimi.
    Konuyu çok saptırmak istemiyorum GENÇ ARKADAŞIMIZA ALLAH RAHMET EYLESİN MEKANI CENNET OLSUN TOPRAĞI BOL OLSUN.

Aile %100 hatalı benim gözümde istediğin kadar paran olsun o cocuga öyle bir motor almak kefeni kendin giydirmektir.

İyi Forumlar
    Ertugyigit ve abeciMotoru bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar insanlar şekil için alıyorlar. O yaşta sizde de imkan olsa alıp gazlayacaktınız. Aman iyi olmuş diyenler zaten kibirli insanlar. Ölen genç çok masum değil evet herşeyi kitabına göre yapmamış hatta çizginin çok dışına çıkmış ama ÖLÜM ne demek bilmiyorsunuz. Boş boş konuşmayın o yüzden.
    Kardeş imkan değil bu bilinç ve yaş meselesi, biraz da ailenin çocuğu boş bırakması. Ölüm ne demek bilmiyoruz çünkü henüz ölmedik , ölünce anlayacağız ne demekmiş. Ha ama akraba yakın çok ölen oldu , o anlamda biliyorum yaşattığı acıyı , esas siz bilmeden konuşmayın bence.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Allah rahmet eylesin.
    Bu çocuk K.çekmece tarafındami oturuyordu

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)