Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Ayran İçkimidir,içecekmidir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MR.bikoko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İÇKİDE KAPSAMLI YASAKLAR
    * Mekanlarda 'dışarıdan görülecek şekilde' içilemeyecek.
    Bu demek oluyor ki artık hiçbir mekan, restoran, bahçesinde veya kapısının önünde yemek yiyene,oturana içki servisi yapamayacak.
    İçki içmek isteyen müşteriler içeri yollanacak çok ayıp gibi.
    Sultanahmetteki turistler içki istediklerinde gizli gizli içmeleri söylenecek.
    Balık restoranlarında boğaza karşı balık-rakı keyfi yapılamayacak. Barlar dışarı sandalye atamayacak, içeri kapatılacak.

Ha bu kanun harfi harfine uygulanırsa bütün içki satan mekanların camlarına siyah film çekmesi gerekecek.
    Bahçeli gece klüpleri dışarısına pano yerleştirmeli ki dışarıdan görünmesin.

Ben bu uygulamayı çok beğendim.
    Zaten öngörülen birşeydi.
    Bence yetmez.
    Ama evet...
    Oh mis.

Bence şeriat gelsin.
    Halk bunu istiyor.
    seckin_, boorock89, pistolpitt ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Ayran yemdir. Yemi attı başbakan, arkada malı götürmeye çalıştılar.

İçkiyi ağzımızla içmeyi bilen bir ülke olsak bu yasaklar gelmezdi.
    İki kadehi içen kabadayı oluyor

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    4. Murat a mı özendi nedir...

DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu demek oluyor ki artık hiçbir mekan, restoran, bahçesinde veya kapısının önünde yemek yiyene,oturana içki servisi yapamayacak.
    Balık restoranlarında boğaza karşı balık-rakı keyfi yapılamayacak. Barlar dışarı sandalye atamayacak, içeri kapatılacak.

Ha bu kanun harfi harfine uygulanırsa bütün içki satan mekanların camlarına siyah film çekmesi gerekecek.

Bence yetmez.
    Ama evet...
    Oh mis.

Bence şeriat gelsin.
    Halk bunu istiyor.
    Şu haliyle kesinlikle katılıyorum..
    Fikrin ne fahişesi oldum ne zamparası-Bir vicdanın bilemem kaçtır hava parası..
    Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha, -Yolcular gitmese de yollar gider Allah'a..
    DIŞI SÜKÛN İLE ZAHİR, DERUNU MAHŞERDİR DERUNU MAHŞER..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı DEISIS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu haliyle kesinlikle katılıyorum..
    Halk ^^bunu^^ istiyor kısmında bir link var ona tıkla önce bir istersen.
    DEISIS bunu beğendi.

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    Ne Ararsın Tanrı ile Aramda / Neyzen Tevfik

Ne ararsın Tanrı ile aramda
    Sen kimsin ki orucumu sorarsın?
    Hakikaten gözün yoksa haramda
    Başı açığa neden türban sorarsın?

Rakı, şarap içiyorsam sana ne
    Yoksa sana bir zararı, içerim
    İkimiz de gelsek kıldan köprüye
    Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.

Esir iken mümkün müdür ibadet
    Yatıp kalkıp Atatürk'e dua et...
    Senin gibi dürzülerin yüzünden
    Dininden de soğuyacak bu millet.

İşgaldeki hali sakın unutma
    Atatürk'e dil uzatma sebepsiz
    Sen anandan yine çıkardın amma
    Baban kimdi bilemezdin şerefsiz

''nedense üstadın bu şiiri geldi aklıma.
    M.balibey, xawa, cool113 ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Halk bunu istiyor.
    http://webtv.hurriyet.com.tr/2/12104...on-giymek.aspx
    Abi Bu nedir ya Ettiğim küfürlerin haddi hasabı yok
    Sado

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    şu anda sadece bir tasarı. dilerim kabul edilmez. günbatımında 2 bira içemeyeceksem ne anladım bu memleketten?
    çok saçma düşünceler. bu can benim ister zehirlerim kendimi ister içerim. başaksına zarar veren zaten engellenir.
    oldu olacak fazla şeker yiyeni , et yiyeni de cezalandırsınlar.
    seckin_ bunu beğendi.

düzgünbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    varvarvar
    Asıl konu ayran mevzusunu bir pohmuş gibi gündeme oturtan insanmıdır.onu düşünmek lazım.
    xawa bunu beğendi.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Azıttlar iyice...
    gündem değiştirmek için yapmayacakları yok....
    Hadi şimdi de değiştirsinler gündemi de görelim...

Motosikleti
    TVS Apache [ Temmuzda ]
    Rakı , şarap içiyorsam sana ne !
    Yoksa kimseye bir zararım içerim.
    İkimizde gelsek kıldan köprüye ,
    Ben dürüstsem sarhoşkende geçerim.
    Mengu16, M.balibey ve pistolpitt bunu beğendiler.

blacklord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2010
    Cin Tonik İçkimidir İçecekmidir? Malum oda ayran gibi 2 karışımdan oluşuyo :D

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    lise yıllarında sınıftaki arkadaşların ısrarı üzerine cemaat mi neydi onun evine gitmiştim neyse orada konuşurken ne olduysa tuvaletten açıldı oradaki hiyararşik yapıda evin en kıdemlisi olan rütbesini bilmediğim badem bıyıklı abi ayakta yapmanın haram olduğunu klozetinde haram olduğu söylemişlerdi o günlerde gülmüştüm fakat yakında bunun bile mevzusu olsa şaşırmam artık

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lise yıllarında sınıftaki arkadaşların ısrarı üzerine cemaat mi neydi onun evine gitmiştim neyse orada konuşurken ne olduysa tuvaletten açıldı oradaki hiyararşik yapıda evin en kıdemlisi olan rütbesini bilmediğim badem bıyıklı abi ayakta yapmanın haram olduğunu klozetinde haram olduğu söylemişlerdi o günlerde gülmüştüm fakat yakında bunun bile mevzusu olsa şaşırmam artık
    Bi de tuvalete sağ ayakla girilmez yoksa cehenneme gidersin.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi de tuvalete sağ ayakla girilmez yoksa cehenneme gidersin.
    http://www.youtube.com/watch?v=GrYIlVJaCSI

videoyu eklerken hata veriyor linki ekledim

mc-hot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar böyle şeylere takılıp kalmayın.
    Ayran içkiymiş içecekmiş önemli değil bunlar.....
    Türkiye olarak biz ne üretiyoruz? bir araba üreten fabrikamız varmı ? bir motor üreten fabrikamız varmı ?
    Neden tüketici bir ülkeyiz neden silahlarımızı dışarıdan alıyoruz ?
    Şimdi diyecek bazılar bu adam akpli yok sağçı yok solcu,kominist, faşist,irtica.
    İşte biz böyle şeyleri yıllardır tartışa tartışa bir gram yol alamadık
    Bizene isteyen rakı içer isteyen ayran...
    Dış mihrakların oyununa gelmeyelim.
    M.balibey bunu beğendi.

DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    Alıntı tanertc adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Benim alıntımda yok ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:19 ----------

Alıntı tanertc adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Benim alıntımda yok

O yüzden ŞU haliyle kesinlikle katılıyorum
    Fikrin ne fahişesi oldum ne zamparası-Bir vicdanın bilemem kaçtır hava parası..
    Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha, -Yolcular gitmese de yollar gider Allah'a..
    DIŞI SÜKÛN İLE ZAHİR, DERUNU MAHŞERDİR DERUNU MAHŞER..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp

Bence yetmez.
    Ama evet...
    Oh mis.

Bence şeriat gelsin.
    Halk bunu istiyor.
    İçki zararlı bişeydir.İnsanlar üzerindeki fiziksel zararları dışında ağır psikolojik ve psikiyatrik yıkımlara sebep olan bir bağımlılıktır.Yuva yıkan bir alışkanlıktır.Kafayı çekip eve geldiğinde karısının "seni bugün dışarda gezerken gördüm" deyipte ağzını burnunu kıran erkek sayısı hiç te azımsanamayacak derecededir.Aile içinde büyük psikolojik travmalara sebep olduğu gibi toplum içersinde de alkolikler dengesiz davranışlar gösterip toplumsal huzuru bozacak derecede zararlı kişiler haline dönüşebilmektedir.İçki sofrasında birbirini bıçaklayan insanların haberlerini hergün gazetelerde okuyoruz.Fiziksel zararlarıysa anlatmaya gerek yok.İnternette alkolün zararları ile ilgili birçok video izleyebilirsiniz.

Alkol , nikotin , esrar , eroin , kokain , lcd , hap bağımlıkları hepsi birer uyuşturucu bağımlılığı çeşididir.Dereceleri farklı da olsa hepsinin insan üzerinde çok ciddi ölümcül zararları olduğu bütün otoritelerce kabul edilmektedir.Çağımızda eroin , kokain gibi uyuşturucular zaralı olarak görülürken , en az onlar kadar tehlikeli olan alkol ve nikotin bağımlılığı nedense hep hasır altı edilip , uyuşturucu bağımlılığı sınıfına sokulmaktan çekinilmektedir.Aslında aklı başında insan onların da diğerlerinden pek bi farkı olmadığını kabul etmektedir.Bazıları yavaş yavaş , acı çektire çektire götürürken bazıları çok hızlı öldürmektedir.Aralarında fark bundan ibarettir.

Gelecek neslimize daha temiz bi dünya bırakmak için bütün bu zararlı alışkanlıkların kökünü kazımamız gerekmektedir.Bu zararlılarla mücadele edip mümkün olduğu kadar aza indirgemeye çalışmak zorundayız.Zamanla tamamen kurtulup gelecek nesillere uyuşturucu bağımlılığı olmayan bir dünya bırakmak bizim en büyük insanlık vazifemiz olmalıdır.Amerikada sigarayla mücadele çok ciddi boyutlardadır.Evlerde yangın sensörü vardır ve sigarayı yaktığın anda itfaiyeyi kapında görürsün.Yangın olmadığı ve sigara olduğu anlaşıldığında da ciddi cezalar ödersin.Benim bi akrabamın başına gelmiş ordan biliyorum.Özgürlükler ülkesi amerikada bile sigaraya bu kadar düşmanlık vardır.Sigarayı bırakmada %99 etkili champix ilacı da amerika tarafından üretilmiştir ve şu an dünyada her gün bir çok insan bu hap sayesinde sigaradan kurtulmaktadır.Çünkü devletler halkının uyuşturucu maddelere bağımlı olup hayatlarını mahfetmelerinden rahatsızdır.Ülkemizde de yapılan mücadeleleri hepimiz desteklemeliyiz.

İşin dini yönüne bakarsak ben görüyorum ki bazıları şu mantıktan vazgeçmiyo."Ben hem kafayı çekerim hem de sırat köprüsünü geçerim".Dinimizde alkol şüphe götürmeyecek şekilde , direk olarak Allah'ın ayetleriyle yasaklanmıştır.Bu yasağı bilmemek cahilliğin ötesindedir.Belli bi yaşa gelmiş insanın bu cahilliği gösterme lüksü yoktur.Asıl bu yasağa kafa tutmak haşa Allah'a kafa tutmaktan farksız.Allah sana demiş ki içki içmeyeceksin.Ama sen hala ben içkinin haram olduğuna inanmıyorum demek ne büyük cahilliktir.

Paylaştığınız videoya gelince , bazı şeyleri cımbızla çekip islamiyeti karalamaya çalışmanız çok üzücü.İslamiyet bir hoşgörü ve merhamet dinidir.Peygamberimiz ilk savaşında ele geçirdiği esirlerin ellerinin bağlanmamasını , sürekli kapalı bir yerde tutulmayıp yürürlerse başında nöbet tutan askerin de onlarla beraber yürümesini , aç bırakılmamasını , askerlerin kendi yiyeceklerini esirlerle birlikte paylaşmasını emretmiştir.İslamiyet her zaman köleliğe ve işkenceye karşı olmuştur.Peygamberimiz kendi amcasının katili vahşiyi bile islamiyete kabul etmiş , yalnız camide saf tutarken sütunun arkasında durmasını istemiş.Çünkü onu gördükçe amcası aklına gelmekteymiş.İşte islamiyet merhamet ve hoşgörü dini olarak çin seddinden , filipinlere, orta afrikadan sibiryaya ve avrupanın ortalarına kadar bütün insanların gönüllerini fethetmeyi başarmıştır.Falaka ve kırbaç cezalarının nesi varmış.O genç kızın batı toplumlarında olduğu gibi hapse atılıp 1 sene boyunca hapishane gardiyanları tarafından tecavüze uğraması daha mı iyi olacaktı sanki.Prison Break dizisini izlediyseniz gencecik bir delikanlının hapse girerek nasıl bir cehenneme adım attığını görürsünüz.Erkek olduğu halde cinsel tacizler , işkenceler resmen cehennem.Bunu bi çok filmde görebilirsiniz.Esaretin bedeli de başka bi örnek.Kırbaç cezasından çok mu iyi acaba.

Bakın onlar da doğru olanı bulmuş zaten :

SOPAYLA ,DAYAKLA TEDAVİ
    Sibiryalı psikologlar, alkol, seks, uyuşturucu gibi bağımlılıkları olan hastaları iyileştirmek için sıradışı bir yöntem geliştirdi: Sopayla dayak! 'Acı verici' olduğu söylenen tedavi yöntemi, diğer tüm metodların işe yaramadığı durumlarda kullanılıyor.

Rus Siberian Times gazetesi, bu ilginç tedaviyi yerinde görüntüledi. Çekilen görüntülerde eli sopalı 2 psikolog hastalarının sırtına vururken görülüyor. Tedavinin uygulayıcılarından Profesör Chukhrova, 'dayak kısmı aslında tedavinin son kısmı. Önce konuşma ve detox kısımları var...' diyerek garip seanslara açıklama getiriyor.

bagımlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150(2010)
    NoMotorNoCry olaya son noktayı koymuş diyecek bişey kalmamış.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)