Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Sağlık Bakanlığı TC'ye kavuştu

Motovento
    REKLAM ALANI
    ÖzLeMKaYrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki An 125 HK, RKS Titanik, RTR TVS Apache
    TL'nin değişmesi TC'nin kaldırılmaya çalışılması bunlar hep alıştırmadır, bakalım tepkileri ne olacak? yavaş yavaş alıştıralım milleti, uyandırmadan yapalım yapacağımızı...
    Motor ölüm korkusu değil, yaşam sevincidir...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    ahuahuahu bu bizim millet ne garip yatıyorlar ülke bölünecek kalkıyorlar şeriat gelecek böyle suni gündemlerle fakirliğe devam. allah ıslan etsin hepinizi. TC gitti TC geldi ne oldu? zengin mi oldunuz, daha mı özgür oldunuz? yaşam standardınız mı yükseldi? bir hastalığa çare mi buldunuz? yemin ederim insanlığın sırtına kamburuz, toptan ortadan kaybolsak insanlık rahat eder yeminle.

devlet dediğiniz ki TC de bunun içinde egemen sınıfın yani sermaye sahiplerinin aygıtıdır, malıdır, mülküdür. biz de halk olarak onlar için doğar, bütün hayatımız boyunca it gibi çalışır, yeri geldiğinde de sırf onalr içni askere gider ölür, öldürürüz. cehalet işte ne yapacaksın.
    Syanur bunu beğendi.
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahuahuahu bu bizim millet ne garip yatıyorlar ülke bölünecek kalkıyorlar şeriat gelecek böyle suni gündemlerle fakirliğe devam. allah ıslan etsin hepinizi. TC gitti TC geldi ne oldu? zengin mi oldunuz, daha mı özgür oldunuz? yaşam standardınız mı yükseldi? bir hastalığa çare mi buldunuz? yemin ederim insanlığın sırtına kamburuz, toptan ortadan kaybolsak insanlık rahat eder yeminle.

devlet dediğiniz ki TC de bunun içinde egemen sınıfın yani sermaye sahiplerinin aygıtıdır, malıdır, mülküdür. biz de halk olarak onlar için doğar, bütün hayatımız boyunca it gibi çalışır, yeri geldiğinde de sırf onalr içni askere gider ölür, öldürürüz. cehalet işte ne yapacaksın.
    Sizin için ülke bayrak bişey ifade etmeyebilir...
    Ama biz TÜRK ler için çok şey ifade eder..
    Anlamayacağınız konuda yorum yapma...
    Aramızdaki fark burda...
    Acil112, ÖzLeMKaYrA, M.balibey ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin için ülke bayrak bişey ifade etmeyebilir...
    Ama biz TÜRK ler için çok şey ifade eder..
    Aynen katılıyorum... tabeladan TC'nin kalkması maddi olarak zaten zarar, bir bütünlüğü bozmanın çabaları, ayrımcı bir insan değilim, benim için din dil ırktan ziyade insanlık önemli, bu Vatan içinde insanca yaşayabilmek adına yapılan savaşlarda ölen bizim dedelerimizdi, eğer değişim gerekiyorsa bu yararımıza olmalı, siz buna cahillik diyebilirsiniz ama Vatanı her türlü büyük küçük oyunlarla bölmeye çalışırlarken bu ülkede yaşayan her vatandaşın tepki vermesi kadar doğal birşey olamaz... Vatanımız anamız babamız belli o dedelerin sayesinde...

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    ALp türk olmakla gurur duymak nasıl bir şey anlatsana bize. ingiliz doğsaydın ingiliz olmakla mı gurur duyacaktın? fransız doğsaydın fransız olmakla mı gurur duyacaktın? alman doğsaydın alman olmakla mı gurur duyacaktın? çek doğsaydın çek olmakla mı gurur duyacaktın? rus doğsaydın rus olmakla mı gurur duyacaktın? meksikalı doğsaydın meksikalı olmakla mı gurur duyacaktın? arjantinli doğsaydın arjantinli olmakla mı gurur duyacaktın? isveçli doğsaydın isveçli olmakla mı gurur duyacaktın? yunan doğsaydın yunan olmakla mı gurur duyacaktın? ermeni doğsaydın ermeni olmakla mı gurur duyacaktın? ıraklı doğsaydın ıraklı olmakla mı gurur duyacaktın? nijeryalı doğsaydın nijeryalı olmakla mı gurur duyacaktın?

allah aşkına biraz zeka cimnastiği istiyorum lütfen. ermenistanda doğsaydın o aşağıladığın ermeni kimliğiyle gurur duyacaktın bilmiyorum farkında mısın?

seçmediğiniz bir şey ile nasıl gurur duyarsınız?
    tamamen tesadüfen türk olmakla nasıl gurur duyarsınız?
    uydurulmuş, kurgulanmış, cumhuriyet ile tarihi yeniden bir millet oluşturma çabası ile yazılmış bir kimlikle nasıl gurur duyardınız?
    ismi katliamlarla, soykırımlarla anılan TC'nin tanımladığı bir kimlikle nasıl gurur duyarsınız?

benim aklım almıyor evet anlamıyorum çünkü senin aksine ben insanım. bir de şu geyik muhabbetinle konuyu ikili tartışmaya dönüştürdün ya helal olsun.
    Syanur bunu beğendi.
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Daha yapacak çok şey var, adam koskoca Valilik tabelasından T.C. yi kaldırmış !!
    https://www.google.com.tr/url?sa=i&r...65850840117307

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    ALp türk olmakla gurur duymak nasıl bir şey anlatsana bize. ingiliz doğsaydın ingiliz olmakla mı gurur duyacaktın? fransız doğsaydın fransız olmakla mı gurur duyacaktın? alman doğsaydın alman olmakla mı gurur duyacaktın? çek doğsaydın çek olmakla mı gurur duyacaktın? rus doğsaydın rus olmakla mı gurur duyacaktın? meksikalı doğsaydın meksikalı olmakla mı gurur duyacaktın? arjantinli doğsaydın arjantinli olmakla mı gurur duyacaktın? isveçli doğsaydın isveçli olmakla mı gurur duyacaktın? yunan doğsaydın yunan olmakla mı gurur duyacaktın? ermeni doğsaydın ermeni olmakla mı gurur duyacaktın? ıraklı doğsaydın ıraklı olmakla mı gurur duyacaktın? nijeryalı doğsaydın nijeryalı olmakla mı gurur duyacaktın?

allah aşkına biraz zeka cimnastiği istiyorum lütfen. ermenistanda doğsaydın o aşağıladığın ermeni kimliğiyle gurur duyacaktın bilmiyorum farkında mısın?

uydurulmuş, kurgulanmış, cumhuriyet ile tarihi yeniden bir millet oluşturma çabası ile yazılmış bir kimlikle nasıl gurur duyardınız?
    ismi katliamlarla, soykırımlarla anılan TC'nin tanımladığı bir kimlikle nasıl gurur duyarsınız?

benim aklım almıyor evet anlamıyorum çünkü senin aksine ben insanım. bir de şu geyik muhabbetinle konuyu ikili tartışmaya dönüştürdün ya helal olsun.
    Mevzuyu hiç anlamamissin be kardes!!!!
    Hem de hiç.
    M.balibey bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    cbf1000

Cebinde hangi ülkenin kimliğini taşıyorsun?....
    Bu 1. sorum....

2. si daha basit...
    Dedenle, annenle, babanla gurur duymuyormusun?...
    Onları seçme hakkın varmıydı?....

Sadece insan olmak yetmez...
    Bağlı bulunduğun topluma bir takım sorumlulukların var...
    İnsan sosyal varlıktır...

Ha insan değilim dersen orası ayrı...
    drtayfun ve ÖzLeMKaYrA bunu beğendiler.

Motosikleti
    sattım gitti

Tarihinde köklerinde bize anlatabileceğin herhangi birşey var mı?

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ben gittiğim ülkelerden örnek vereyim İnglizler İngilizliğiyle övünürler hemde kendilerini o kadar çok önemserler ki bir Türk bir Alman yada Fransız İngilterede ikinci sınıf vatandaş gibidir Fransızlara gelince zenciler bile ben Fransızım diyor ama sen zencisin afria kökenlisin dersen olsun ben burada doğdum derler Amerikada gazilerin ve şavaşta yakınlarını kaybedenlerin evlerinin kapısında bayrakları asılıdır ve Amerikan olduklarından gurur duyarlar onlara göre herşeyden önce Amerika halkı ve Amerika Birleşik Devletleri gelir bütün bunlar kulak dolma mahalle kahvesi kültür değil bu yazdığım ülkelerde bulundum ve konuşmalarımı gözlemlerimi aktardım ister inanın ister inanmayın o size kalmış
    bu arada inancın var mı yok mu bilmiyorum fakat gurur duyulmayacak bişey olsaydı hadislerde ve ayetlerde işaret edilmezdi
    ÖzLeMKaYrA bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Aidiyet duygusu diye bir sey vardir.
    Bir aileye mensup olma,
    bir topluma,
    bir köye,
    bir ilçeye,bir ülkeye.
    diye çogaltabiliriz.

Semboller,armalar bu aidiyet duygusunu körükler.
    Birlestiricidirler.
    Örnegin sosyalistlerin orak-çekiç
    ülkücülerin bozkurt ya da üçhilal,
    nazilerin gamali haç
    sembolleri gibi, Türkiye'nin ve Türk halkinin da sembolleri vardir.
    Bu semboller bizim vatanimiza, halkimiza,komsularimiza,ailemize olan bagliligimizin da birer göstergesidir.
    Mesela ay-yildiz sembolümüzdür.
    TR
    TL
    TC
    harfleri de sembolümüzdür.
    Bu sembollerden vazgeçersen aidiyet duygun kaybolur, koparsin.
    Bölünür ve parçalanirsin.
    Bugünlerde görünen olayda, ülkemizi parçalamaya sembollerden baslanildiginin bir göstergesidir.
    Iki harf kalkarsa ne olur?
    Sorusunun pekçok cevabindan biridir yukarida yazdiklarim.
    Sonra sira diger harflere, sembollere,armalara ve nihayet bayraga kadar gelecektir.

Bunlarin haricinde,
    uluslararasi prosedürlerde de ülkeni tanimlamak zorundasin.
    Mesela en basitinden para birimimiz.
    Lira.
    Sen bu liradan uluslar arasi piyasada sadece lira diye bahsedilmesini talep edemezsin.
    Bir çok ülke lira kullaniyor,
    ayirt etmen gerekiyor.
    Türk lirasi olarak kullanmaya mecbursun.
    Kanada dolari
    Amerikan dolari
    Fransiz frangi
    Isviçre frangi
    gibi
    Ancak bir kaç ülkeden olusan bir topluluga girersen ve o birimi senden baska kullanan yoksa
    sadece euro demek gibi bir lüksün olabilir.
    Alman eurosu
    italyan eurosu,
    fransiz eurosu diyormuyuz?

Kisacasi,
    mesele türk olmaktan gurur duymak ya da utanmak meselesi degildir.
    Mesele
    seni bir bütün halinde tutan seylerden koparilmaya çalisilmasina karsi durabilmek meselesidir.
    Daha yüz sayfa yazarim hevesli olan varsa.
    ÖzLeMKaYrA, Acil112, ysn_erl ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cinsel organı büyük olan, bununla gururlanır. Bir gecede çok sayıda ilişkiye girebilen bununla gururlanır.
    Yanlış anlama, bel altına vurmak gibi bir niyetim yok, anladığın dilden konuşayım dedim, zira senin beynini çalıştıran organından örnek vereyim dedim.

OGUZHANKY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C Shadow

Herşey yaşam standartı mı? Zenginlik mi? Bu bencilce bir düşünce. O zaman tamamen girelim bir ülkenin mandasına. Bayrak, vatan, dil, değerler vs. gitsin ama karnımız doysun.

Motosikleti
    [/COLOR]
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aidiyet duygusu diye bir sey vardir.
    Bir aileye mensup olma,
    bir topluma,
    bir köye,
    bir ilçeye,bir ülkeye.
    diye çogaltabiliriz.

Semboller,armalar bu aidiyet duygusunu körükler.
    Birlestiricidirler.
    Örnegin sosyalistlerin orak-çekiç
    ülkücülerin bozkurt ya da üçhilal,
    nazilerin gamali haç
    sembolleri gibi, Türkiye'nin ve Türk halkinin da sembolleri vardir.
    Bu semboller bizim vatanimiza, halkimiza,komsularimiza,ailemize olan bagliligimizin da birer göstergesidir.
    Mesela ay-yildiz sembolümüzdür.
    TR
    TL
    TC
    harfleri de sembolümüzdür.
    Bu sembollerden vazgeçersen aidiyet duygun kaybolur, koparsin.
    Bölünür ve parçalanirsin.
    Bugünlerde görünen olayda, ülkemizi parçalamaya sembollerden baslanildiginin bir göstergesidir.
    Iki harf kalkarsa ne olur?
    Sorusunun pekçok cevabindan biridir yukarida yazdiklarim.
    Sonra sira diger harflere, sembollere,armalara ve nihayet bayraga kadar gelecektir.

Bunlarin haricinde,
    uluslararasi prosedürlerde de ülkeni tanimlamak zorundasin.
    Mesela en basitinden para birimimiz.
    Lira.
    Sen bu liradan uluslar arasi piyasada sadece lira diye bahsedilmesini talep edemezsin.
    Bir çok ülke lira kullaniyor,
    ayirt etmen gerekiyor.
    Türk lirasi olarak kullanmaya mecbursun.
    Kanada dolari
    Amerikan dolari
    Fransiz frangi
    Isviçre frangi
    gibi
    Ancak bir kaç ülkeden olusan bir topluluga girersen ve o birimi senden baska kullanan yoksa
    sadece euro demek gibi bir lüksün olabilir.
    Alman eurosu
    italyan eurosu,
    fransiz eurosu diyormuyuz?

Kisacasi,
    mesele türk olmaktan gurur duymak ya da utanmak meselesi degildir.
    Mesele
    seni bir bütün halinde tutan seylerden koparilmaya çalisilmasina karsi durabilmek meselesidir.
    Daha yüz sayfa yazarim hevesli olan varsa.
    Anlatılmak istenen çok güzel ifade edilmiş, bence daha yazın...

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. si daha basit...
    Dedenle, annenle, babanla gurur duymuyormusun?...
    Onları seçme hakkın varmıydı?....

Sadece insan olmak yetmez...
    Bağlı bulunduğun topluma bir takım sorumlulukların var...
    İnsan sosyal varlıktır...

Ha insan değilim dersen orası ayrı...
    Topluma karşı olan sorumluluklarımız arasında toplumumuz ile gurur duyma şartı mı var nedir? Peki grur duymak manevi destek mi sağlıyor, duymayınca ne oluyor ben anlamadım...?

Bir insan nötr olamaz mı? Yunanı da kendisi gibi göremez mi? Yada kendisinin bir yunandan fazlası olmadığına inanamaz mı??

Bu durumda "Türk olmakla grur duymuyorum" diyebilir sanırım. Ama bu utanıyorum anlamına gelemez. Bir de birşey olmakla gurur duyulur mu çok zor bir soru, bunu herkes anlayamıyor işte. Birşey yaptığın için gurur duymakla karıştırıyor olabilirsin belki. Erkek olduğu için gurur duyanlar da var, hani o mantık....

Bir de dedemi vs, severim, sayarım... Ama durup durup niye dedmle gurur duyduğumu söyleyeyim Niye dedemle gurur duyayım, uyruğu Türk diye mi ??

Ve son cümlen ile yine bir laf sokma, "döndürüp nasıl koydum lafı" olayına girmişsin yine... Bunu tekrar yaparsan senin seviyen hakkında yanıldığımı düşünmeye başlayacağım, bana da yaparsan aynı seviyede cevap vereceğim. Şimdiden uyarayım ki sonra yaşından ötürü yeterince saygılı davranmadığım için eleştirme beni

Burada pradhel'in de bazı şeyleri doğru ifade edemediğinin farkındayım. Ama değinmek istediği noktayı yakalayamayan çok fazla kişi var sanırım.
    #sürenadam

Motosikleti
    Burada mevzu herkesin birbirine laf sokmaya çalışması mı yoksa TC'nin kaldırılmaya çalışılarak yavaş yavaş Vatanımızı yok etmeye çalışmaları mı?
    alp_tunay ve M.balibey bunu beğendiler.

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün 19 Mayıs kutlamalarını yasaklarlar, yarın devlet büyükleri Cumhuriyet Bayramı'nda raporlu(?) olurlar, öbür gün 10 Kasımda yurt dışı gezilerini "sebepsiz" uzatıp anma törenine katılmazlar. Adında "Atatürk" geçen kurumların isimlerini değiştirirler...
    ÖzLeMKaYrA ve M.balibey bunu beğendiler.
    112ciyiz

Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Topluma karşı olan sorumluluklarımız arasında toplumumuz ile gurur duyma şartı mı var nedir? Peki grur duymak manevi destek mi sağlıyor, duymayınca ne oluyor ben anlamadım...?

Bir insan nötr olamaz mı? Yunanı da kendisi gibi göremez mi? Yada kendisinin bir yunandan fazlası olmadığına inanamaz mı??

Bu durumda "Türk olmakla grur duymuyorum" diyebilir sanırım. Ama bu utanıyorum anlamına gelemez. Bir de birşey olmakla gurur duyulur mu çok zor bir soru, bunu herkes anlayamıyor işte. Birşey yaptığın için gurur duymakla karıştırıyor olabilirsin belki. Erkek olduğu için gurur duyanlar da var, hani o mantık....

Bir de dedemi vs, severim, sayarım... Ama durup durup niye dedmle gurur duyduğumu söyleyeyim Niye dedemle gurur duyayım, uyruğu Türk diye mi ??

Ve son cümlen ile yine bir laf sokma, "döndürüp nasıl koydum lafı" olayına girmişsin yine... Bunu tekrar yaparsan senin seviyen hakkında yanıldığımı düşünmeye başlayacağım, bana da yaparsan aynı seviyede cevap vereceğim. Şimdiden uyarayım ki sonra yaşından ötürü yeterince saygılı davranmadığım için eleştirme beni

Burada pradhel'in de bazı şeyleri doğru ifade edemediğinin farkındayım. Ama değinmek istediği noktayı yakalayamayan çok fazla kişi var sanırım.
    Ya söylediklerimi anlamamışsın,
    Ya da yanlış anlamışsın...
    Aslında gayet açık ve net sordum bu arkadaşa....
    1 Hangi ülkenin kimliğini taşıyorsun diye...
    2 Ülkeni seçme şansın olmadığı gibi aileni seçme şansın da yok....

Sevmeyebilirsin... Gurur da duymassın....
    Ama ekmeğini yediğin ülkeye ihanette etmessin....
    Orda burda ileri geri konuşmassın....
    Aslını bile bilmediğin konularda (katliam meseleleri) milleti galeyana getirmeye çalışmassın...

Daha sayfalarca yazarım ihanetin şekillerini....

Kimseye laf sokma gibi huyum yoktur...
    Direk söylerim....Ağırda söylerim.. Kimse kusura bakmasın...
    Hakedene hakkettiğini veririm...

Daha öncede bu arkadaşla olan diyaloglarımdan epey bir ceza puanım birikti...
    Onun için biraz usturuplu yazdım....

Aslında bu kadar oturup yazmaya değecek bir kişilik değil....
    astorojna bunu beğendi.

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    @phradrel söylediklerini tekrar bir oku istersen. Türk kimliği ve kurduğu cumhuriyet uydurulup,kurgulanıp kurulmadı. Biz Türklerin huyu bu 100 devlet yıkar tekrar kurarız. Bir söz vardık 2 Türk bir araya gelse devlet kurar doğrudur. Tarih boyunca kimsenin egemenliği altında olmadık biri yıkıldı diğerini kurduk. Bence her insan eşittir din,dil,ırk farketmez öncelikli insandır ama gördüğümüz gibi insan var insan var bir kişi sadece türk diye alman diye ingiliz diye sempati yakınlık duymam bunun öncesinde karakteri vardır insan olması karşısındakine saygı duyması bunlar önce gelir sonra etnik köken vs vs. Şimdi açıkçası ben amerikan vatandaşı olarak doğsam gururduymazdım, bir avrupalıda olsam gurur duymazsım şükür okumamız yazmamız yeterince var tarih kitaplarıda ortada olanlar yazıyor. Bir amerikalı bitmiş bir savaşın üzerine atom bombası attı ve bunlar sivildi çoluk çocuk ki bu bombanın atılmasını istemeyen bir sürü amerikalı varken atıldı sonuç resmi olarak 140 000 ölü resmi diyorum bunun kat ve kat fazla olduğunu söylememe gerek yok şimdi bir amerikalı olsam böyle bir tarihimle nasıl gurur duyabilirim nasıl savuna bilirim? Aynı şekilde avrupalılar yıllarca afrika kıtasını sömürdü devamda ediyor, daha yeni yunanistandaki kck kampalarını kapattı terörist besleyen sömürgeci bir ülkeyi nasıl benimseyebilirim? Benim soyumda osmanlı var aç biraz oku adalet nasıl dağıtılırmış gör ben sömürgeci bir soydan, masumları katleden bir soydan gelmiyorum ve bununla gurur duyuyorum işte Türk olmakla böyle gurur duyulur Allaha şükür bu ülkede yaşıyorum ve bu ülkeyi hiç bir zaman da terk etmiycem o modern avrupa amerika denilen yerde 2-3. sınıf vatandaş olucağıma kendi ülkemde yaşadım yaşıyorum... Giden arkadaşlarım şimdi çok iyi yerlerde ben burda kalıp master doktoramı yapıyorum bu ülkede kazanıp bu ülkede harcıyorum bununla da gururduyorum. Sen her nereye gidersen git o gittiğin ülkelerde ne kadar eşit adil davranıyoruz deselerde yalan gittim biliyorum adın ahmet,mehmetse sigara içmek için bile hava alanından dışarı çıkamazsın ne olsa suçsuz bile olsan önce sana bakarlar o ülkeye yıllarını da versen asla onlardan olamazsın...
    Bak bunlarda türkler için söylenmiş sözler belki gurur duymayı sende deneyebilirsin.

bütün milletler arasında en namuslu ve dostluk kurmada tereddüt edilmeyecek olan yalnızca türklerdir. henüz yabancı tesiri altında kalmamış olan bir köye gidecek olursanız; gerçek misafirperverliğin ne demek olduğunu orada görüp öğrenirsiniz.
    "william martin"

kılıcı insafsız bir beceriyle kullanan türk’ün eli, yendiği insanların yarasını sarmakta da ustadır.
    "lord byron"

kendi ulusuna karşı bu kadar dürüst ve cömert olan müslüman türkler hangi mezhebe bağlı olursa olsun aynı dürüstlüğü yabancılara karşı da yapar ve yerine getirirler. bu noktada müslümanla müslüman olmayan arasında hiçbir fark gözetmezler.
    monradgea d'ohsson

gibi....
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Bizi biz yapan belki iyi belki kötü bir çok farklı yönümüz vardır. Yukarıda görüldüğü üzere bazı arkadaşlar her milleti birbirinin aynı sanmaktadır. Bu zihniyet tesadüf eseri dünyada var olduğunu düşünen zihniyetle yakın akrabadır. "TC yazılmış yada yazılmamış bana bir faydası mı var" düşüncesini kabullenmiş arkadaşların yerine biz seviniriz siz zahmet etmeyin
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)