Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

sym wolf 250 facebook grubundaki yasakçı zihniyet ve yaptıkları hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    kısa özet geçeyim fazla uzun yazmak istemiyorum.

bugün öğlen civarı sym wolf 250 facebook grubuna katılma isteğinde bulundum http://www.facebook.com/groups/symwolfsb250turkiye/ .

ikindin gibi kabul edildim.

beyaz sym wolf 250 satın almak istediğimi belirttim.

"Gürol Kıvırcık" isimli kişi kendisinin 1800 km de siyah bir motorunun olduğunu ve bana satabileceğini söyledi.

tamam deyip, yarın kendisi ile iletişime geçeceğimi belirttim.

sonra birden beni özel hesabından engelledi

gruptan attırdı ve bir kaç üyeye beni engellettirdi.

diğer arkadaşlar belki beni tanımıyorlardı, neyse onlara birşey demiyorum.

engelledikten sonra www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/100366-sym-wolf-sb-250ni-kullanicilari-46.html bu sayfa da olan biteni yazdım.

meğer gürol kişisi forumdan atılan zippirman kullanıcısı imiş ve aslında benimle dalga geçmiş.

@düzgünbaba isimli kullanıcı yazınca anladım

Alıntı düzgünbaba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ZIPPIRMAN değilmi Gürol abi?
    daha öncelerden yazdıklarından hatırladığım kadarıyla oldum olası sevmezdi seni bildiğim kadarıyla,sanırım seninle birkısım zaman kafa bulmuş,enteresan adam vesselam karıncaya biner belini incitmezdi,o yüzden farketmemişsindir.

sym başlığına en son yazdığımı buraya aktarıyorum

Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tatsızlığı ben değil siz yaptınız.
    yani diyorsunuz ki;
    "biz, bizim görüşümüzde olmayan insanları aşağılarız, motosiklet sevdası hiçtir, grubumuza haberimiz olmadan üye olursa hiç bir açıklama yapmadan da kovarız. biz, bizden olmayanı saymazuk "
    yaptığınız aynen budur. çünkü facebook hesabımı da kendi hesabınızdan engellemişsiniz, siz bilirsiniz.
    ama kendinize iyi bakın, sayınız azalıyor diğer insanlar sizden daha geniş görüşlü. herkesin görüşüne saygı duyulacak diye birşey yok ( ben bunu yapıyorum ), ama hoşgörü diye birşey var ( ben bunu da yapıyorum, sizi engellemedim, ne facebook tan ne de forumdan )
    zıppırman kişisi forumdan atılsa tatsızlık yapmaya devam ediyor vesselam...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    düzgünbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    varvarvar
    Geçmiş olsun.
    SYM topiğinde size birde şunu yazmıştım ama sanırım gözden kaçırmışsınız)

gerçekten dediğiniz gibiyse hiç yakışmadı. koskoca yaşlı başlı birine hiç yakışmadı. sanırsın facebook onun elinde. bir gruptan atsan ne olur.

İkinizide birebir tanımam ne seni nede Gürol abiyi,yukarıda yazarken yaşlı kelimesini siyah yapmışsınya dikkat çekmek düşündürmek için,
    zamanında forumda uluorta hakkında yorum yaparkende o adamın o yaşını dikkate almış olsaydın tahminimce bunlar olmazdı,
    yani yaşı başı işinize geldiğinde dikkate alırsanız çifte standardı kendi işinze geldiğinde yaparsanız hala burada haksızlık yapmış olursunuz ve bence oluyorsunuzda
    ve benim hayırladıklarım hiçte siyasi fikren yapılmış olan tartışmalar değildi,kusura bakmayın ama birileri ile omuz omuza verip sık sık seviyeyi aşşağıya çekiyordunuz.
    Bazıları çok yalama adam
    Allah için ÇALıyoruz hamdolsun..Keriz feneri derneği.

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    bende cevaben şunu yazdım başlıkta.

evet yaşlı kelimesini siyahlı şekilde yazdırdım.

zıppırman olduğunu bilmeden, facebook fotolarına baktım ve gerçekten yaşlı. saçları ağarmış ve gerçekten yaşı ileri ( tam kaç olduğunu bilmiyorum )

sizde madem hakkaniyetli davranacaktınız niye bana yapılanlar hakkında bir kelime yazmadınız ?

bana deseydiniz ki; "senin şu yanlışın var, onun da bu yanlışı" eyw. derdim ama yok. yani sizde adam kayırdınız. o yüzden bu konu ile ilginiz olamaz. bırakın kendisi savunsun kendinş

Motosikleti
    varvarvar
    Kendisi burada bildiğim kadarıyla yok,
    ve Face de olanlar buradaki insanları nekadar ilgilendirir?
    neden hala bu kininiz?
    ve şahıslar adına konu açmak size göre yasakçı zihniyette olsa mt de yasak
    dediğim gibi tanımam sizleri ve siz burada konu açacak kadar (mtde olmayan kişi hakkında) hala kininizin farkında değilseniz yazacaklarım bundan öteye geçmez
    sanırım hala yanlışınızın ne olduğunu sormazsınız.
    iyigeceler.
    Bazıları çok yalama adam

Cem68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250 Nİ
    Alıntı Cem68 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Relaks arkadaşlar Koray güzel söylemiş burası farklı bir platform, güzel insanlar birbirini yanlış tanıdıysa ''yanlış hesap Bağdattan döner'' demişler,siz genede kırıcı olmayın dünya küçük bir gün bir yerde aynı masada buluşup yenilip içilip problem halolur.Ortak hobidaşlık var ortada ..
    Bende en son bunu yazmışım keşke uzatmasaydın..

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Bende en son bunu yazmışım keşke uzatmasaydın..
    biliyorum.

normal de uzatmazdım ama dalga geçmesi canımı sıktı. diğer insanlar nasıl bir kişi olduğunu bilsin istedim.

Kendisi burada bildiğim kadarıyla yok,
    ve Face de olanlar buradaki insanları nekadar ilgilendirir?
    neden hala bu kininiz?
    ve şahıslar adına konu açmak size göre yasakçı zihniyette olsa mt de yasak
    dediğim gibi tanımam sizleri ve siz burada konu açacak kadar (mtde olmayan kişi hakkında) hala kininizin farkında değilseniz yazacaklarım bundan öteye geçmez
    sanırım hala yanlışınızın ne olduğunu sormazsınız.
    iyigeceler.
    motosiklet ile ilgili olduğundan buraya yazdım. daha önce bu forumda olan bir kişi olduğundan yazdım. o yüzden ilgilendiriyor.

siz doğru birşeylerden bahsetmeden benden aynısnı bekleyemezsiniz. neden hala savunduğunuzu anlamış değilim

Motosikleti
    varvarvar
    Sizi savunsam bukadar düşünmezdiniz))
    ve sizde söylüyorsunuz daha önceden buradaydı şimdi değil yani,sadece hala kinliyim diyebilirsiniz)
    herneyse siz bilirsiniz
    Dalga geçmiş olduğuda bizim sizin fikrimiz bilemeyiz adam zeki adam.
    Bence konu başlaması gereksiz bitmiş bir konudur
    tekrar iyigeceler.
    Bazıları çok yalama adam

Motosikleti
    SYM Wolf 250 Nİ
    Kimseyi savunduğumu sanmıyorum yazdığım yazıda kayırma varmı sizce ? belliki daha evvel aranızda bir anlaşmazlık olmuştur ,hatırlamıyor olabilirsin uzatmanın gereği yok diyorum sadece.Bu birinizi savunma olarak algılanıyorsa

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Kimseyi savunduğumu sanmıyorum yazdığım yazıda kayırma varmı sizce ? belliki daha evvel aranızda bir anlaşmazlık olmuştur ,hatırlamıyor olabilirsin uzatmanın gereği yok diyorum sadece.Bu birinizi savunma olarak algılanıyorsa
    size değildi sözüm yanlış anlamayın. aşağıdaki yazdıklarımı da @düzgünbaba isimli kullanıcıya yazacağım ;)

Sizi savunsam bukadar düşünmezdiniz))
    ve sizde söylüyorsunuz daha önceden buradaydı şimdi değil yani,sadece hala kinliyim diyebilirsiniz)
    herneyse siz bilirsiniz
    Dalga geçmiş olduğuda bizim sizin fikrimiz bilemeyiz adam zeki adam.
    Bence konu başlaması gereksiz bitmiş bir konudur
    tekrar iyigeceler.
    sizden beni savunmanızı istemedim. de sizin bana olan gıcığınızı anlamış değilim. sanırım onunla aynı siyasi - dini görüşlere sahipsiniz, her ne kadar da tanımıyor olduğunuzu söylesenizde ( bunu araştıracak kadar vaktim olmadı ) .

kinim yok. kin tutsaydım başka şeyler yapardım ya da böyle bir başlık açarak vakit kaybetmezdim ( en azından gerçek hayattaki ismini öğrenirdim ki böyle bir olay yaşamayayım ). ama öyle birisi değilim.

"zeki adam" olduğunu bilecek kadar tanıyorsunuz demek ve biriyle "dalga geçilmesi" sizin için normal bir olay sanırım.

siz bu konunun muhatabı değilsiniz artık

Motosikleti
    SYM Wolf 250 Nİ
    Deneyimlerimden yola çıkarak bence yapmayın derim son mesajım bu konuya ,siz bilirsiniz dedimi kavga çıkmazmış...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    sizden beni savunmanızı istemedim. de sizin bana olan gıcığınızı anlamış değilim. sanırım onunla aynı siyasi - dini görüşlere sahipsiniz, her ne kadar da tanımıyor olduğunuzu söylesenizde ( bunu araştıracak kadar vaktim olmadı ) .

kinim yok. kin tutsaydım başka şeyler yapardım ya da böyle bir başlık açarak vakit kaybetmezdim ( en azından gerçek hayattaki ismini öğrenirdim ki böyle bir olay yaşamayayım ). ama öyle birisi değilim.

"zeki adam" olduğunu bilecek kadar tanıyorsunuz demek ve biriyle "dalga geçilmesi" sizin için normal bir olay sanırım.

siz bu konunun muhatabı değilsiniz artık
    İşi siyasi dini boyuta çekmeye gerek yok, bazıları böyle 50-60 yaşına gelse de 12 yaşındaki çocuk gibi davranmayı, öc almayı sevebiliyo. O yüzden çocukluk deyip geçiniz bence sayın makseli

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşi siyasi dini boyuta çekmeye gerek yok, bazıları böyle 50-60 yaşına gelse de 12 yaşındaki çocuk gibi davranmayı, öc almayı sevebiliyo. O yüzden çocukluk deyip geçiniz bence sayın makseli
    hayır bu konuya dahil olmasını başka birşeye bağlayamıyorum. ne diyim kendi bilir.

siyasi - dini tarafa çekmiyorum ilgili zıt kişi ile ilgili hatırladığım tek konu bu. görüşlerimiz örtüşmüyor ve tartışmış da olabiliriz. ben hatırlamıyorum bile ama kendisi unutmamış demekki,

çocukluk mu başka birşey mi bilemiyorum. ama doğru olmadığını biliyorum

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Şimdi Makseli İsim vermeden yazacağım, Geçmişde birine bir yanlış yaptıysan O senin yanlışındır,
    Ama O kişi Başka bir sayfada senin kim olduğunu bilerek bir yanlış yapmışsa o daha büyük bir yanlışlıkdır
    Sen MT de Sym sayfasına Usturuplu bir şekilde yaptığınız Ayıptır nedir bu Kininiz deseydin ve Bu arkadaşlarla Bağlantını kesseydin Olay kapanırdı
    Senin bu olayı buraya taşımanda yanlış Sayfada sana yapılanda yanlış
    Şimdi Erdemli bir hareket yap Konuyu modlara kapattır ve madem bir tatsızlık girdi aranıza madem bir yanlış yapıldı sana o arkadaşları engelle yada görmezden gel Mt dahili kişileri bu kadar basit bir olay kendini üzmeye değmez.
    Sado

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    "Sen MT de Sym sayfasına Usturuplu bir şekilde yaptığınız Ayıptır ne dir bu Kininiz deseydin ve Bu arkadaşlarla Bağlantını kesseydin Olay kapanırdı"

diyemedim işte. direk haber verilmeden banlandım

bu konuyu açarak yaptığım yanlışsa onunkinin yanında hiç kalır !

Motosikleti
    varvarvar
    size değildi sözüm yanlış anlamayın. aşağıdaki yazdıklarımı da @düzgünbaba isimli kullanıcıya yazacağım ;)

kinim yok.
    Yahu sizi savunmamı beklemiyorsunuz ama başkasını size göre savunuyor olmam gücünüze gidiyor,nasıl bir iklemdir kendiyle çelişkidir bu
    hatta size gıcığım olduğunu dahi söyleyebiliyorsunuzya 30 yaşınıza hiç uyuyormu bunlar?
    sonrada konu benim konum değilmiş,sizmi tayin ediyorsunuz hangi konunun kimin olacağını yada kimin ne yorum yapacağını? konunun muhatabı değilmişiz siz kimsiniz?
    iki satır eleştiri alınca işe siyasi dini görüşe (dini görüşte ne ise? dini görüş olarak niteleyen sizlr iyice ayağada düşürüyorsunuzya o başka konu) dökerek iyice cocuk muhabbetine bağlıyorsunuz,
    Evet bundan sonrasi için konunun muhatabı değilim bu benim kararım,zira lafa bakarım lafmı söyleyene bakarım adammı çocukmu diye.
    Bazıları çok yalama adam

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    "Yahu sizi savunmamı beklemiyorsunuz ama başkasını size göre savunuyor olmam gücünüze gidiyor" kimseye beni savunun veya hak verin demedim. yapılanları yazdım. başlığa da dikkatli bakın. şükür kendi hakkımı savunabilirim

1 benim sizden herhangi bir talebim olmadı, siz kendi öz iradenizle düşünüp, benim haklı - haksız veya yanlış-doğru yapıyor olduğumla ilgili yazabiliyorsanız bende kendi irademle sizin yaptıklarınız hakkındaki düşüncemi yazabilirim
    yani; sizin gerçekten muhatap olduğunuzu düşünmüyorum. siz söylediniz ben söyledim, olay bu.

2 " ikilem çelişki " dediğiniz durumu anlık olarak yaşıyorsunuz, haberiniz yok çünkü benim kasti olmayan niyetimi suistimal etme fiiliyatını ben değil sizin savunduğunuz kişi yaptı.
    bu durum da dahi, ilgili zıt kişinin yaptıkları hakkındaki 4. yorumunuzda da bahsetmeden, ( önceki yazdıklarınızdan alıntılıyorum ) "zeki" ve "karıncaya binip, incitmeyen" kişi olarak övebiliyorsunuz

3 otuz yaş olayını ben başlatmadım. niye devam ediyor anlamıyorum ama madem bana bu hareket yakışmıyor, benden daha yaşlı olan bir kişi bu yaptıkları yakışıyor mu ? bunun hakkında da yazmıyorsunuz nedense !

4 konu sizin şahsınıza özel değildi ama siz o hale getiriyorsunuz. yazdığınızı alıntıladım. şahsınıza karşı herhangi bir düşüncemi belirtmedim
    farkettiyseniz hep "@düzgünbaba isimli kullanıcı" diye bahsettim sizden. siz alındınız kendi kendinize. gerçekten muhatap sizin şahsınız değil, yerinizde aynı mesajları başka bir kullanıcı atsaydı aynısnı yine yazardım

5 çocuk muhabbetine girmiyorum. bana sardırmak için bahane olduğunu düşünüyorum. bu maddeyi yazma sebebim, şahsıma ithafen, yaptığımı "çocuk muhabbeti" diye sıfatlandırmanızdır.

ama "zira lafa bakarım lafmı söyleyene bakarım adammı çocukmu diye. " demeniz hoş olmadı. onun doğrusu "bir lafa bakarım laf mı diye bir adama bakarım adam mı diye" dir. Mevlana nın söylediği bilinir

siz yazın, sabaha cevaplarım ben, bu kadar zamanı vakit kaybı olarak görüyorum. ama cevap yazarsanız "Evet bundan sonrasi için konunun muhatabı değilim" sözünüzü de yemiş olursunuz

Ufuk İnkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Repsol 2006 / Cbr 125 R ( 2011 ) Hyosung Gt 250 R.
    Yılan hikayesi olur bu başlık :D
    4 Teker bedenimi, 2 Teker ruhumu taşır
    Yanlamak biz de ata sporu!

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    yok bu başlıktan hiç birşey olmaz. amacım en azından farkındalık meydana getirmekti. yılan hikayesine de dönmez. çünkü yanlış her yerde yanlıştır !

insanlar kendi düşüncelerine uymayan kişilere istediği gibi davranabileceği ve bunun normal birşey olduğunu zannetiği bir dünya da yaşayorlar demekki. Bu tepkiyi vermeseydim bunun böyle devam edip gideceğini zannedeceklerdi.

ama öyle olmadı, ki beni engelleyen bir üye, bu mesajlarımdan sonra facebooktaki engeli kaldırdı ve nasıl düzeleceği ile ilgili yazıştık. kendisine iyi niyetinden dolayı cevap verdim. düzelmeyeceğini belirttim ama bu başlığı ilgili kişiye ulaştırmasını istedim.

bu başlıkta ilk mesajdan itibaren, bana; "tamam, olan olmuş üstünü kapat artık" dediler resmen yok öyle birşey. ilgili zıt kişi ile gerçek hayatta başka bir bağlantım olmayacağı için, daha önce bu forumda olduğu, hatta hala üyeliğinin devam ettiği için ( her ne kadar dondurulmuş olsa da ) bu insanı bilmeyenler için nasıl biri olduğunu göstermektir. kendisi beni facebook hesabından engellediği, sym wolf 250 facebook hesabından çıkarttığı için başka iletişim aracı da bulamadım.

her önüne gelen ulu orta insanlarla dalga geçemez. madem bir husumetin var başka yollarla hallet, facebook ta bir grupta kendini belli etmeden hesap çevirmenin alemi ne !

belki mengü nün dediği gibi çocukluktur ama hiç yakışık almadı !

@düzgünbaba isimli kullanıcının: "oh olsun, sana da bu layıktı, daha ne olacaktı" temalı mesajları ise ayrı bir olaydı güneş balçıkla sıvanmaz. ortada bir yanlış var ve bu yanlışı yanlış olarak belirtmedikçe kendisini, o şahışla aynı düşüncelerde olduğu var sayacağım !

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    zıppır'la ben de pek anlaşamam ama böylesini de beklemem.
    umarım başka türlü yanlış anlamalar vardır olayın içinde.
    yaptıysa ayıbetmiş.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
     Bu Konu MT Site Yönetimi Tarafından Kapatılmıştır.
    Sebep:  Forum ortamına kişisel problemler, anlaşmazlıklar taşınamaz, kişiye özel başlık açılamaz.
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)