Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Avrupa Medeniyeti

Motovento
    REKLAM ALANI
    phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    ya ben bu dine referans veren yazılardan hiç bir şey anlamadım. batının refahı yalan mı şimdi? hepsi cehennememi gidecek? ne oluyor arkadaşlar hele bi anlatın da ben de anlayayım.
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya ben bu dine referans veren yazılardan hiç bir şey anlamadım. batının refahı yalan mı şimdi? hepsi cehennememi gidecek? ne oluyor arkadaşlar hele bi anlatın da ben de anlayayım.
    Yahu ne refahı?Herşey para mı demek.Altın mı demek?İspanyollar Peru'yu keşfettiğinde 10 milyon yerli aztek halkını kesip 1 milyon kişiye indirmişler.Peru kralı size altın vereyim demiş.Onlar için altının önemi yokmuş.Köpeğe takarlarmış.Ama ispanyollar bütün altınları ele geçirdiği halde kesmeye devam etmiş.Bizim kültürümüzde de para pul , altın , gümüş böyle şeylerin itibarı yoktur.Bütün bu mal mülk hırsı batılıların bize empoze ettiği ve kabullendirdikleri yaşam biçimi.Bizim kültürümüzde her sene malının belli bir kısmını fakirlere dağıtmak var.Sadaka dağıtmak var.Mal mülk hırsı batılı yaşam tarzının sonucu.

Bu gevurlar cehenememi gidecek sorunun cevabını da cübbeli ahmet hocamız versin.Kendisi bu açıklamasından sonra hapsi boylamıştır :

İLYAS41 ve djan bunu beğendiler.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Biz kendi medeniyetimizle hep övünüyor duruyoruz ama, Gavurlardan sanki çok farklıyız. Osmanlı dahil üçkağıt bizde, yolsuzluk bizde, ırza mala tecavüz bizde...

Yıl 1534:

سلام وردم رشوت دگلدر ديو آلمادىلر
    Selâm verdim rüşvet değildir deyü almadılar
    En basit örneği motor satın alırken karşınıza çıkmıyor mu, piyasa dolandırıcılarla dolu değil mi, hırsızlar cirit atmıyor mu?

İlk taşı öncelikle günahsızlar atsın benim gözümde tüm toplumlar berbattır... Avrupalılar gelmeden önceki Aborjinleri hariç tutarım..
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz kendi medeniyetimizle hep övünüyor duruyoruz ama, Gavurlardan sanki çok farklıyız. Osmanlı dahil üçkağıt bizde, yolsuzluk bizde, ırza mala tecavüz bizde...

Yıl 1534:

En basit örneği motor satın alırken karşınıza çıkmıyor mu, piyasa dolandırıcılarla dolu değil mi, hırsızlar cirit atmıyor mu?

İlk taşı öncelikle günahsızlar atsın benim gözümde tüm toplumlar berbattır... Avrupalılar gelmeden önceki Aborjinleri hariç tutarım..
    İmparatorluğumuz o kadar milleti,kültürü,dini bir arada tutup yönettiki...Onların içinde (biz dediğiniz) ;Siz kimsiniz,kimliğiniz nedir?
    Benli bunu beğendi.
    Adam adamdır, olmasa da pulu; Eşek eşektir,olsada hint kumaşından çulu.[COLOR="#B22222"][/COLOR]

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı NoMotorNoCry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .Şu an avrupa ve amerikada dünyaya gelen çocukların %20-30'u gayri meşru yollardan dünyaya gelen çocuklar.Bizim toplumumuzdaki tabirle 3 harfli bişey ama ben demiyeyim siz anlayın.
    Evet , araştırmadan hiçbir belgenin gerçekliğine inanmam.
    Ama avrupa ve amerikadaki doğan çocukların bir kısmı CİN'dir gibi saçma sapan geri kafalı bir düşünce ile bana gelirseniz sadece gülerim, bunun araştırması bile olmaz.

Matbaa konusunda ise, matbaanın icadıyla dünya değişti.
    Eskiden sadece soyluların ulaşabildiği kitaplar kolayca çoğaltılıp her insana ulaştı.
    Siz hala neyi savunuyorsunuz.
    Sonra bir de altına yazmışsınız biz niye gelişemedik sorusuna gelelim diye. Cevapladınız zaten çoktan.

Bana göre çok okuyan değil çok gezen bilir. Kendi gözüyle gören bilir. Kaynaklar da yanıltıcı olabilir.
    Temennim sizin deyiminizle o avrupa batağına birkaç sene düşüp kendiniz tecrübe etmeniz.
    Sorna anlatırsınız bizim farkedemediğimiz o insanlarda ne şeytanlıklar varmış.
    Bu size son cevabım olacaktır, çünkü yorumlarınız saçmalıktan öte gitmiyor.
    Sizin görüşünüz sadece televizyonlarda izlediklerinizden ibaret.
    Yok herkes birbiriyle yatar yok herkes karısını aldatır, ahlaksızlar, şerefsizler, bir tek siz iyisiniz ahlaksızsınız.
    Bu yazdıklarınız bile içinizdeki ahlaksızlığı dışarı vuruyor.
    Allah akıl fikir versin ne diyeyim. Size başka birşey denmez.
    psyche ve platipus bunu beğendiler.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Cin değil p.ç demek istemiştir o. Kendisinden beklenen kelime odur .
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Toplumumuzda 3 harfli deyince benim aklıma ilk o geldi.
    O kadar ahlaksız değilim kusuruma bakmasın.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

mehmettayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık yok
    Hoca döktürmüş gene.Kim cennete,kim cehenneme gidecek,Allah bilir,hoca değil.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı NoMotorNoCry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .Şu an avrupa ve amerikada dünyaya gelen çocukların %20-30'u gayri meşru yollardan dünyaya gelen çocuklar.Bizim toplumumuzdaki tabirle 3 harfli bişey ama ben demiyeyim siz anlayın.
    Çocuklar gayrimeşru yoldan nasıl dünyaya gelir acaba ? Bizde öyle gelmiyor da kuzenine tecavüz edip sonra töre diye tecavüzcüyü değil maduru öldüren insanlar bu ülkenin vatandaşı değil mi ?
    nezih77 bunu beğendi.

hello_moto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Konu gene uçmuş....

Benim de aklıma takılır ? Türk'ler neden Orta Asya' dan göçtü ? (Kurak olduğundan değil)
    Neden Müslüman oldu ? ya da Şamanizmden neden vaz geçtiler ? (Birdenbire ışığı mı gördüler ? )

Standardların dışında bilgi verebilecek olan var mı ?

Araplar şöyle, batılılar böyle kısır döngüsüne girmeye gerek yok bence. Sonuçda herkes bugün olduğu yerde.

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı İLYAS41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İmparatorluğumuz o kadar milleti,kültürü,dini bir arada tutup yönettiki...Onların içinde (biz dediğiniz) ;Siz kimsiniz,kimliğiniz nedir?
    Senin nesebini bilemem asıl, ben şeceremi 400 yıl geriye götürebiliyorum ve türküm. Sen kimsin?
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Konu nereden nerelere gelmiş.Kıçlarını temizlememelerinden bahsettik,kimisi sadece ona endekslemiş sadece medeniyetin göstergesi o imiş gibi.Kimi dine,yada ırka kaydırmış meseleyi.
    Medeniyet insanca yaşam biçimidir,insana saygıdır,çevreye,başka canlılara saygıdır,bana göre bunların yanında yaratana saygıdır.Bunların gerçekleştiği her yer medenidir benim gözümde.
    B.k tan sebeplerle birbirimize nefret yada kavga tohumları atmadığımız yerdlr medeni memleket.
    En azından benim gözümde öyledir.
    mehmettayfur ve djan bunu beğendiler.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

frantisec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    en sevdiğim papa : Papa ıı.Jean paul Belmando'dur

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kayda değer bir itiraz;

batının parlak medeniyeti sırf dünyanın bize göre batısında bulunmalarından hasıl bir netice değil elbet;
    gün batının günüdür, bu parlak medeniyete bir dizi aydınlanma ve rasyonel akıl yolu ile ulaştıkları aşikar.
    o rasyonel akıl ki ekşi sözlükte bile kendine yer bulamamış, bu coğrafyaya yabancı bir kavram
    bu noktada ibn-i haldun'un "coğrafya kaderdir" görüşünü zikretmeden olmaz.
    yani batı dediğimiz zihniyetin dünya macerası onları bugünkü medeniyet anlayışlarına taşımıştır.

NoMotorNoCry'ın kendi meşrebince bahsettiği üzre;
    özünü batılı değerlerden alan bu medeniyetin batıyla gelenek, inanç, fikir, cinsellik, dinsellik gibi hayata yön veren dinamikler itibariyle aynileşmedikçe bu coğrafyaya sittin sene uymayacak bir yüzü vardır.

bizim pipo içip, top sakal bırakıp fular bağlayarak iyi resim yapılabileceğini sanmamız aşağı yukarı 250 senedir kendi kendimize ettiğimiz şebekliğin özetidir.

bu noktada türkiye aydınının hali hakkında cemil meriç'ten bir alıntı yapayım;

"Türk aydını yangından kaçar gibi uzaklaşıyor yurdundan. Hayır, kirlettiği bir odadan kaçar gibi. Unutuyor ki vatanı kenefe çeviren kendisi. Aydın, Tanzimat’tan beri Batı kapitalizminin şuursuz simsarı. Tanzimat bir medeniyetin fethi değil bir ırzını teslim. Ve aydın harabe haline getirdiği bu memleketin enkazından bir şeyler yüklenip Batı’ya kaçmak istiyor. O enkazla yeni bir bina kurmak güç şey. Ama zavallı dostlarım, dünyanın en güzel coğrafyasını cehennemleştiren biziz!.. Bavulunuzda, hafızanızda o cehennemi taşıyorsunuz. Kaçış, daima zelilanedir. Bu kaçış bir kendini arayış da değil, pervanenin ışığa koşması da. Hürriyet, hürriyet... ne hürriyeti? Mevcut hürriyetleri kullanıyor musun? 1963 Türkiyesi Voltaire’lerin Fransa’sından yüz kere daha hür. Voltaire’ler nerede?"

medeniyetten kastımız bir "değerler manzumesi", bir "birlikte yaşama terbiyesi", bir "hayata değer katma üretkenliği" ise müslüman'ın adresi islamdır.
    yoksa ortaya çıkacak tablo batıyla aynileşmek marifetiyle mevcut değerlerin üstünü çizip yerine yenilerini koymak ya da 250 yıldır süren şebekliğe devam etmektir.
    adamın biri derse ki "nasıl olursa olsun, tek derdim batı medeniyeti, islama tabi değilim" o da onun davasıdır, beni bağlamaz.
    bunların hepsi üzerinde düşünmeye, konuşmaya değer yollardır.

cumhuriyet kadrolarının yüzünü batıya dönme uğruna baltaladıkları değerler ve ettikleri ceberrutluklara da girerim ama forum ahalisi pek hoşlanmıyor bundan. akşam akşam dövüşmeyelim
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cumhuriyet kadrolarının yüzünü batıya dönme uğruna baltaladıkları değerler ve ettikleri ceberrutluklara da girerim ama forum ahalisi pek hoşlanmıyor bundan. akşam akşam dövüşmeyelim
    aslında mevzuyu tarafgirliklerle tartışıyor olmamızın sebebi işin bu kısmında yatıyor
    savaş verdiğin adamlara gıpta mıdır olay?
    yoksa cephede kazanılanların bir dönem sonra masada kaybedilmesiyle başlayan bir batı kaynaklı yozlaşma var da bizim cumhuriyetçi tayfa aslında yetiştirildiği iklimin, kurtuluş savaşını kazanan zihniyetle alakası olmadığının idrakinde mi değil?
    ve biz bu durumun sonradan ortaya çıktığını algılayamadık mı da o dönem yapılanları yanlış bilmekten hınç var içimizde?
    veya bunların tam tersi doğru da ilk bildiklerimiz mi gerçek?

yasin_942 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB250Ni
    şu saat itibari ile yazınızı okuyamadım yarın daha sakin kafa ile okuyacağım. giriş kısmından anlıyorum az çok ne olduğunu. ve aklıma bir film geliyor fransız yapımı 'parfum' oradaki sahneler neyin ne olduğunu anlatıyor her yer pislik içindeydi.
    YZFR 125 2011-2012 16.000 KM / SYM WOLF SB250Ni 2012-....

mehmettayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık yok
    Alıntı yasin_942 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu saat itibari ile yazınızı okuyamadım yarın daha sakin kafa ile okuyacağım. giriş kısmından anlıyorum az çok ne olduğunu. ve aklıma bir film geliyor fransız yapımı 'parfum' oradaki sahneler neyin ne olduğunu anlatıyor her yer pislik içindeydi.
    Yobazlık,sadece bize has değil,diğer dinlerde de yobazlık var,din adamlarının bununla toplumu manipüle etme kaygısı.Binlerce sene öncesinde;İon,Doğu Roma
    yani Bizans,adamlar umumi tuvalet yapmış,hamam kaplıca gırla.Temizlik kültürü oturmuş,belli maddi gücü,sosyal statüsü olanlar,jilet gibi tertemiz geziyor.
    Sonra,Katolik bir papaz çıkıyor,yıkanmak günahtır,cehennem vs.deyince millet korkudan leş gibi dolaşıyor.

Yoksa o Parfüm filmindeki Fransa'da aynen bizde olduğu gibi Roma'lıların,hamamları,su kanalları,kanalizasyonları var.Zaten,bu topiği başlatan konu da bu.
    Mengu16 bunu beğendi.

FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    http://www.youtube.com/watch?v=dK0xK2OTAuc

bu video aklıma geldi birden
    "Bu forum bilgi ve tecrübe paylaşım forumudur, Konularımda ve mesajlarım da yazdığım hiçbir şey doğru değildir tamamen kendi kişisel düşüncelerimdir."

Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin nesebini bilemem asıl, ben şeceremi 400 yıl geriye götürebiliyorum ve türküm. Sen kimsin?
    Ecdadımız OSMANLI; Sizin bahsettiğiniz gibi,nerde kimin ırzına geçip tecavüz etmiş,nerde hırsızlık-arsızlık yapmış,nerde masum kanı dökmüş????...Elini nereye uzattıysa ADALET-HOŞGÖRÜ-GÜVEN-NİZAM-KARDEŞLİK götürmüş.İçerideki hainler,Türk ve İslam düşmanları; yıllarca yürüttükleri kahpe politikalar yüzünden saraya-orduya-halka fitne fesat sokarak İmparatorluğun yıkılışını hızlandırmışlardır.
    Yıkılışına kadarda ADALETLE hükmetmiştir.
    Yine soruyorum bahsini ettiğiniz fiiilleri hala üzerinize alıyormusunuz,Çünkü o fiilleri osmanlı yönetimindeki topraklarda işleyenlerin,aslıda,neslide,şecereside bellidir...
    Adam adamdır, olmasa da pulu; Eşek eşektir,olsada hint kumaşından çulu.[COLOR="#B22222"][/COLOR]

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı İLYAS41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ecdadımız OSMANLI; Sizin bahsettiğiniz gibi,nerde kimin ırzına geçip tecavüz etmiş,nerde hırsızlık-arsızlık yapmış,nerde masum kanı dökmüş????...Elini nereye uzattıysa ADALET-HOŞGÖRÜ-GÜVEN-NİZAM-KARDEŞLİK götürmüş.İçerideki hainler,Türk ve İslam düşmanları; yıllarca yürüttükleri kahpe politikalar yüzünden saraya-orduya-halka fitne fesat sokarak İmparatorluğun yıkılışını hızlandırmışlardır.
    Yıkılışına kadarda ADALETLE hükmetmiştir.
    Yine soruyorum bahsini ettiğiniz fiiilleri hala üzerinize alıyormusunuz,Çünkü o fiilleri osmanlı yönetimindeki topraklarda işleyenlerin,aslıda,neslide,şecereside bellidir...
    Şeceresinden emin olmayan atıp tutarmış, ben şeceremi biliyorum, ispatını da yaparım sen yapabilir misin? Allah bilir senin şeceren o kadar süperki de %100 Türk milyonlarca aleviyi katledilip, Anadoluyu Balkanların Türk nüfusundan geriye düşürenlerden olmasın...

Zaman makinası olsa sizin gibileri geçmişe yollasak.. ancak o zaman rahat ederiz belli...
    platipus bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)