Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Avrupa Medeniyeti

Motovento
    REKLAM ALANI
    Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı farcob adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonuna kadar okudum. bazılarını tahmin etmiştim. paylaşım için sağol.
    merak etmeden de duramıyor insan. ne olduda şimdi onlar zengin, temiz
    medeni teknolojide üstün vs, bizler, islam dünyası tam tersi???
    Çok basit; papazlar bize geldi, bilim ise oraya gitti
    farcob bunu beğendi.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı farcob adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonuna kadar okudum. bazılarını tahmin etmiştim. paylaşım için sağol.
    merak etmeden de duramıyor insan. ne olduda şimdi onlar zengin, temiz
    medeni teknolojide üstün vs, bizler, islam dünyası tam tersi???
    sömürgecilik.
    sömürülen de müslüman coğrafya olduğuna göre sorunun cevabı kolaylıkla bulunabiliyor

resmin büyük halini göremeyenler, mevzunun islam olduğunu sanırlar
    halbuki yahudilliğin ve hristiyanlığın tahrifiyle birlikte ortaya çıkan pagan altyapılı dinler şeytanın öğretileriyle de doludur
    geçmişte de bu gün de diğer dinlerin siyonist nizamın hizmetkarlığı olduğunu bilmeyenler haçlı zihniyetini göremez
    hedefin, her daim İlahi nizam olduğunu anlayamayanlar, ne firavunun Musa' ya, ne siyonist yahudilerin İsa' ya yaptıklarını algılayamaz
    nasıl ki Musa ve inananları ile İsa ve inananları hatta bir çok peygamberler hakim şeytani güçlerin zulmüne maruz kaldı hep
    demek bu işin doğası böyle
    zalim ve mazlum mevzuları hep devam edecek
    dünya hikayemiz böyle başlar bizim

Maide suresi
    Bismillah
    27. Onlara, Adem'in iki oğlunun haberini gerçek olarak anlat: Hani birer kurban
    takdim etmislerdi de birisinden kabul edilmis, diğerinden ise kabul edilmemisti.
    (Kurbanı kabul edilmeyen kardes, kıskançlık yüzünden), "Andolsun seni
    öldüreceğim" dedi. Diğeri de "Allah ancak takvâ sahiplerinden kabul eder" dedi (ve
    ekledi: )
    28. "Andolsun ki sen, öldürmek için bana elini uzatsan (bile) ben sana, öldürmek için
    el uzatacak değilim. Ben, âlemlerin Rabbi olan Allah'tan korkarım."
    29. "Ben istiyorum ki, sen, hem benim günahımı hem de kendi günahını yüklenip
    atese atılacaklardan olasın; zalimlerin cezası iste budur."
    30. Nihayet nefsi onu, kardesini öldürmeye itti ve onu öldürdü: bu yüzden de
    kaybedenlerden oldu.
    peki hep şeytana ram olanlar mı kazanacak
    unutmamalı ki sınırlı bir hayat bu dünya hayatı, mevzu asıl varılacak ebedi mekanda nelerle haşır neşir olacağımız

Bakara Suresi
    Bismillah
    196. İnkârcıların (refah içinde) diyar diyar dolasması, sakın seni aldatmasın!
    197. Azıcık bir menfaattır o. Sonra onların varacakları yer cehennemdir. O ne kötü varıs yeridir!
    onlar neden ileri de biz geriyiz diye düşünürken, medeniyet yahut çağdaşlığa bakış açımızı ele almakta fayda var
    sorgulanması gereken aslında "biz neden öyle olduğunu düşünüyoruz?" dur
    bunun için şu yazıya da göz gezdirirsiniz bir ara
    çağdaşlık kavramı
    İLYAS41 bunu beğendi.

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Güzel bir yazı,emek verilmiş.
    Bilgilerin bir kısmını biliyordum,bir kısmını hiç okumamış ya da duymamıştım.
    Avrupa'ya ilk defa gitmiştim ve tuvaletlerinde popomuzu yıkayacak taharret muslukları yoktu ,2013 yılındayız hala yok.Kıçlarını sadece siliyorlar.
    Son satırlardan alıntı yapmak geldi içimden;

Harikanında ötesi güzel sömürü yaparlar. Sömürmekte uzmanlar.Savaşmadan , uzun süreler yönetmek istiyorsan , Toplumlara yön verenleri satın al , O kişi ağzıyla o toplumu sen yönet. Veya toplumların başına sözünden çıkamayacak kişileri getir. Halk her türlü kötü olayı bu kişiden bilsin. Zenginlikleri sen al, borçları halka yık.

Yaşasın medeniyet arkadaşlar. ( Ama hangi ve kimin medeniyeti , Onuda siz bulun
    )
    İLYAS41 bunu beğendi.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    "medeniyet avla başlar;
    şimdi de ayı avlamak istememiz boşuna mı
    avlanın avlanın varolduğunuzu bilmek için
    insan insan olduğuna avla çıkar
    avla bulur tabiatı ve tabiatın ötesini"

sezai karakoç
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    Alıntı motoseyyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avrupa'ya ilk defa gitmiştim ve tuvaletlerinde popomuzu yıkayacak taharret muslukları yoktu ,2013 yılındayız hala yok.Kıçlarını sadece siliyorlar.[/COLOR])
    abi şaka mısınız yahu??? ağlıyorum şu an. kıçlarını silemiyorlar ama f16larla kendi vatandaşlarını da bombalamıyorlar, 35bin kişinin öldüğü saçma bir savaşı konuşamamazlık edemiyorlar, kadınlarını kızlarını namus diye saçma sapan bir şey yüzünden öldürmüyorlar, küpe taktığı için adam dövmüyorlar, köprü yıkıldığında minibüs içindekiler öldüğünde hiçbir yönetici pişkin pişkin allah yaptı demiyor, daha sayayım mı?

medeniyeti kıç silmekten ibaret sanan bir millet olmuşuz ya (bir klişe ile bitireyim) sözün bittiği yerdeyiz.
    Shrieker, Mengu16, scooboy ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Hazır malum yer konusu açılmışken ben de onların bize bakışını özetleyeyim: "Iyy pis medeniyetsiz ayı barbarlar, .oklarını elliyorlar"
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Yazılarınızı ve kişiliğinizi beğenerek takip etsemde Amerika,avrupa ya da dünyanın bizden yüzyıllarca ileride yaşayan kalanı için ciddi biçimde obsesif bozukluğunuz oluşmuş,şüphesiz siz de istemeden medeniyeti,avrupayı yada aydınlığı karalama yoluna girmişsiniz istemeden belki de.
    Shrieker ve scooboy bunu beğendiler.
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "medeniyet avla başlar;
    şimdi de ayı avlamak istememiz boşuna mı
    avlanın avlanın varolduğunuzu bilmek için
    insan insan olduğuna avla çıkar
    avla bulur tabiatı ve tabiatın ötesini"

sezai karakoç
    sezai emmiye Kasas suresini 76. ayetten itibaren bir dahi okutmak gerek
    insanoğlu işte adamım, okuyanı da düşüneni de "hep ben, önce ben" diyor
    oysa bizden beklenenler öyle mi?

Araf suresi
    Bismillah
    56. Islah edilmesinden sonra yeryüzünde bozgunculuk yapmayın. Allah'a korkarak ve (rahmetini) umarak dua edin. Muhakkak ki iyilik edenlere Allah'ın rahmeti çok yakındır.

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi şaka mısınız yahu??? ağlıyorum şu an. kıçlarını silemiyorlar ama f16larla kendi vatandaşlarını da bombalamıyorlar, 35bin kişinin öldüğü saçma bir savaşı konuşamamazlık edemiyorlar, kadınlarını kızlarını namus diye saçma sapan bir şey yüzünden öldürmüyorlar, küpe taktığı için adam dövmüyorlar, köprü yıkıldığında minibüs içindekiler öldüğünde hiçbir yönetici pişkin pişkin allah yaptı demiyor, daha sayayım mı?

medeniyeti kıç silmekten ibaret sanan bir millet olmuşuz ya (bir klişe ile bitireyim) sözün bittiği yerdeyiz.
    Konuyu başka mecralara getirirsek başka şeyler de konuşuruz.Elbette medeniyet kıç silmekten ibaret değildir ama medeniyet temizlikten başlar.O insanlar bombaları kendileri atmıyorlar ama başkalarına attırıyorlar. Bugün Ortadoğu ve bizim Güneydoğumuzda sıkılan silah ,mermi ve bombaların menşeini biliyormusunuz? bilmiyorsanız cevabınızda yazın % de olarak size tek tek söyleyeyim. Çatışma anında bile nasıl mühimmat desteği verdiklerini taa uzaklardan nerden bileceksiniz. Medeni dediğin bu ülkelerin gelirlerinin kaçta kaçını silah satışlarından karşıladığını da bilmiyorsunuzdur. Tek tek ülke ülke yazarım. Ortadoğuyu ve Afrikayı (Şu anda Mali örneği) kan gölüne döndürenler,sömürenler kim?? . Daha yazılıp çizilecek çok şey var ama ne yeri burası ne de muhatap aldığım kişiler muhtabım. Bu ülke öyle kolay kazanılmadı kimseye. 35bin kişinin öldüğü "savaş" dediğin kavgayı başlatanlar ve körükleyenler kim destek verenler kim bunu iyice araştırın da olayı sadece bok a bağlamayın
    İLYAS41 ve tezer bunu beğendiler.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

Motosikleti
    xt 600
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sezai emmiye Kasas suresini 76. ayetten itibaren bir dahi okutmak gerek
    insanoğlu işte adamım, okuyanı da düşüneni de "hep ben, önce ben" diyor
    oysa bizden beklenenler öyle mi?
    dear reis;
    "islami diriliş" çizgisinde ilerleyen sezai başkan sözkonusu şiirinde ironinin dibine vurmuş, medeniyet maskesinin hemen altında yatan "menfaatler icabı"na iki tokat sallamıştır.

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    eline sağlık haşmet babaoğlu abi
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Bizim bir mok sandığımız batı toplumunun gerçekleri. Daha sonra hamam ve banyo kültürünü Osmanlı'dan aldılar.Bugünkü bilim,teknoloji,matematik konusundaki başarılarını da İslam medeniyetine borçlular.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

Motosikleti
    xt 600
    Alıntı haojin2005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim bir mok sandığımız batı toplumunun gerçekleri. Daha sonra hamam ve banyo kültürünü Osmanlı'dan aldılar.Bugünkü bilim,teknoloji,matematik konusundaki başarılarını da İslam medeniyetine borçlular.
    batı medeniyetine karşı sıkça kullanılan bu minvalde bir karşı duruşu reddediyorum.
    bilinen manasıyla medeniyet birlikte yaşama kültürüyle beraber üretilen değerler bütünüyse anadolu coğrafyası 3. sınıf bir batı medeniyeti taklitçisinden öte gidememiştir. bu gerçekliği kabul etmek gerek.
    derman bunu idrak edebilmekle başlar.
    derman batıya öykünüp sırt döndüğümüz, burun kıvırdığımız hususi değerlerimizdedir.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizim bildiğimiz medeniyet, tek dişi kalmış canavar. Niyeyse çekemedik o tek dişi neredeyse 1 asırdır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi başlamıştınız ama kötü bitirdiniz.
    Madem bu bilgilerin kaynağını kitaplardan edindiniz, adını söylemeniz yeterliydi.
    Malumunuz, okuma yazmam var. Araştırmaktan da zevk duyarım.

Mesajımın içinde ne bir silme, ne bir moderasyon kelimesi geçmiyor.
    Ve tabi ki uygunsuz olmadıkça isteyen istediğini söyleyebilir.
    Kendinize farklı davranılmasını istiyorsanız burada istediğinizi bulamayabilirsiniz.

Neden ufak bir eleştiriye bile sinirlendiğinizi anlayamamakla birlikte, eğer üyelik iptali istiyorsanız lütfen admin'e mesaj atınız.
    Sayın admin madem okumaktan ve araştırmaktan zevk alıyosunuz benim daha önce açtığım konuyu neden kilitlediniz?Deli çerkes batılıların geçmişini anlatmış , ben de şu an içinde bulundukları toplumsal çöküntüyü anlatmıştım.Bana belge ve ispat lazım dediniz.Önünüze doçent araştırması koydum.Siz de sandınız ki ben bi tek doçentin yazısına dayanarak böyle konuşuyorum.Halbuki önünüze yüzlerce gazete haberi , internet küpürü de koyabilirdim.Ancak koskoca doçenti yalancı çıkardınız , konuyu kilitlediniz.

Bu avrupa geçmişte de pislikti , şimdi de pislik ve geleceği olmayan bir medeniyet.Şu an avrupa ve amerikada dünyaya gelen çocukların %20-30'u gayri meşru yollardan dünyaya gelen çocuklar.Bizim toplumumuzdaki tabirle 3 harfli bişey ama ben demiyeyim siz anlayın.Bu kadar korunma yöntemlerinin olmasına rağmen batı medeniyetlerinde dünyaya gelen 4-5 çocuktan biri gayri meşru.Bir de her sene kürtajla öldürülen milyonlarca çocuk var.Geri kalan çocuklar çok mu iyi durumda.Batı medeniyetlerinde neredeyse her iki evlilikten biri boşanmayla sonuçlanmakta.Yani gayri meşru olmayan bi çocuğun hem babalı hem de anneli büyüme ihtimali de %50.Kadın erkek hafta içi çalışır , hafta sonu kazandığı parayı barlarda diskolarda sabahlara kadar içerek harcar , sokaklarda sızıp kalır.Erkekler evlenip bi tane kadına mahkum olmaktansa , her hafta sonu başka bi kadınla yatmayı tercih etmekte.Kadınlar da aynı şekilde , evlenip evde çoluk çocuk bakmaktansa her hafta sonu başka erkekle birlikte olurum diye düşünmekte.Din kuralı yok , ahlak kuralı yok.Zaten protestanlık diye bişey icat etmişler.Hristiyanlığın bütün kurallarını alt üst etmişler.Yasak yok , herşey serbest.Şimdi bize de yerleştirmeye çalıştıkları ılımlı islam da bunun aynısı.Sonu ateizme giden bir yol.

Şimdi şu matbaa muhabbetine gelelim.Bize neden geç gelmiş matbaa.Geç gelmiş çünkü bizde hat sanatı diye bi sanat dalı varmış.Batılıların kullandığı takoz harflerden oluşan alfabe gibi değil , estetik harflerden oluşan bi alfabemiz varmış.Harflerdeki kıvrımlar ve estetik , güzel yazılıp süslendiğinde göze hitap eden güzel bir sanata dönüşebiliyomuş.Her yazıcıdan ayrı güzellikler çıkabiliyomuş.Ancak matbaaya geçince her yerde tek tip yazı olacak ve bütün bu güzellikler kaybolacak.Ressamları düşünün.Her ressamın resme kattığı bi yorum , bi güzellik vardır.Bütün o resimlerin ressam tarafından yapılmak yerine matbaada basıldığını düşünün.Kolay mı vazgeçmek?

Şimdi gelelim biz niye gelişmedik onlar gelişti sorusuna.Geçmişe bi bakarsak mesela bi mısır medeniyeti var.Kendini tanrı ilan eden kralları halkı köleleştirip devasa yapılar yapmış.Zamanının en gelişmiş medeniyeti.Şimdiki amerika neyse o zaman da mısır oymuş.Ama kölelik düzeni üzerine kurulmuş sapkın inançlara sahip adi bir medeniyet.Sonuçta Allah'ın gönderdiği bir peygamber(Hz. Musa) insanları bu medeniyetin elinden kurtarmış.Kendini tanrı sanan kralda kölelere karşı yenik düşüp denizin dibini boylamış.Kur'an da bu şekilde bir sürü medeniyetin helak edilmesinden bahsedilir.Eşcinsel ilişkinin yaygın olduğu medeniyetlerin yokedilişi anlatılır.Daha geçen gün ingiltere parlemantosu eşcinsel evliliklere onay verdi.Ekonomik krizlerle boğuşurken akıllarını başlarına almak yerine her geçen gün sapkınlıklarını artırıyolar.Büyüklerimiz her zaman doğruyu söylemiş.Tarih tekerrür etmekte.Mısır medeniyeti gibi tarihten bir çok örnek vermek mümkün.Nemrutun krallığı gibi....Hepsinin sonu çok kötü olmuş.

Mısırlıları , nemrutu geçelim daha yakın tarihe gelelim.2 bin yıl önce batıda kölelik düzeni üzerine kurulu adi roma imparatorluğu , doğuda çin imparatorluğu.Ortada türkler ve orta asya medeniyetleri , orta doğuda bedevi , cahil araplar.Roma imparatorluğu fethettiği ülkelerdeki halkları köleleştirmiş , her işinde kullanmış , kullanmakla yetinmemiş , onları arenalarda birbirine öldürtüp halkına izletmiş.Doğuda da işkenceci çinliler Türk akınlarından korunmak için çin seddini yapmış.Çin işkencesi deyip geçmeyin.Adamı öldürmeden bütün kemiklerini kırıp yavaşça acı içinde ölmesini izlerlermiş.Etlerini kancalarla kemiklerinden ayırıp günlerce sürecek yavaş ölüme terk ederlermiş.Koskoca Çin medeniyeti karşısında türkler ne yapabilirdi?Çin ordusu karşısında bi avuç karınca kadar kalan MeteHanın ordusu çinlileri orta asyanın içlerine kadar çekip yarısını perişan etmiş öldürmüş.Kalan yarısı da geri dönme kararı almış.Ancak çine döndüklerinde çoktan Metehan tarafından fethedildiğini görmüşler.Çin hükümdarı Metehanın eline esir düşmekten kurtulamamış.Batının işkencelerini anlatmaya gerek yok.Zaten kendilerinin avrupanın ortasında işkence müzeleri var.Geçmişte insanları kazıklara oturtup mengeneyle gererek kollarını bacaklarını kopartırlarmış.Haçlı seferlerini toplayıp kudüse kadar üzerinden geçtikleri ne kadar şehir varsa yerle bir etmişler , halkı çoluk çocuk demeden kılıçtan geçirmişler.600'lü yıllarda Allah araplara bi peygamber yollamış ve o bedevi cahil arapları dünyanın en gelişmiş medeniyeti haline getirmiş.Bedevi deyip geçmeyin dünyanın en cahil insanı bedevidir.Çöl ortasında dünyadan bi haber , hayvan gibi yaşayan cahil insanlarmış bedeviler.Ancak islamiyet denen güneş dünyaya geldiğinde o bedeviler dünyaya ışık saçmış , cebir , matematik , mekanik , trigonometri , tıp bilimlerinin temellerini atmışlar.Türk ve arap medeniyetleri her zaman kölelik karşıtı ve işkence karşıtı medeniyetler olmuşlardır.Peygamberin nasihatı üzerine , savaşta ele geçirdikleri esirlerle ekmeğini paylaşmış ve asla eziyet etmemişler.Ama yine de bütün dünyayı barbar türkler diye inandırmışlar.Hatta bizim içimizden bile bazı dangalaklar buna inanmış.

Şimdi soruyorum size onlar bizden gelişmiş diye onlara teslim olup özenti mi olucaz.Yoksa firavuna kafa tutan köleler gibi , Romaya karşı ayaklanma başlatan spartacus gibi , koskoca çin imparatorluğunu bi avuç askeriyle yenilgiye uğratan Metehan gibi dünya tarihinin unutamıyacağı kahramanlar mı olucaz?Karşımızdakinin elinde atom bombası da olsa bizde iman var.Dünya tarihi mucizelerle dolu.Elbet bir gün gün olur devran döner.Dünyaya tekrar aydınlığı getiririz.Konuyu Atatürk'ün sözüyle noktalayalım :

‎''Ben her şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum. Böyle öleceğim. Türk birliğinin, bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk birliğine inanıyorum, onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk birliğiyle açacaktır. Dünya sükununu bu fasıllar içinde bulacaktır. Türk'ün varlığı bu köhne aleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek."

Mustafa Kemal ATATÜRK
    motoseyyah, tezer, haojin2005 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    gençler büyük harf ile yazmak istemiyorum ama okuyun bilin. bunu size okulda öğretmezler.

hani diyorsunuz ya adamlar medeniyeti islamdan aldılar diye ha doğrusunuz da islam medeniyeti de medeniyetini antik yunandan almıştır. antik yunan çevirileri bilmemneleri ile o seviyeye gelmiştir.

şimdi onu bunu bırakın medeniyet tektir, islam medeniyeti batı medeniyeti diye bir ayrım yoktur! zaten şu islam coğrafyasına bakıp islam medeniyeti diye bir şeyden bahsedenin alnını karışlarım. medeniyet 500 yıl önce nasıl istanbuldaysa şu anda da batıdadır.
    platipus bunu beğendi.
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    De bizim onlarla sıkıntımız nedir. Onlara bok atmak bizi nereye yüceltiyor. Biz önce kendi değerlerimize sahip çıkalım.

Medeniyet anlayışını gte , bka bağlamak bize birşey kazandırmaz.
    Adamlar kağıt kullanırken biz bkumuzu kurcalıyoruz. Hangisi daha medeni ?
    Adamlar aldı yürüdü biz mkumuzla oynuyoruz.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    Ducati 797
    dear reis;
    "islami diriliş" çizgisinde ilerleyen sezai başkan sözkonusu şiirinde ironinin dibine vurmuş, medeniyet maskesinin hemen altında yatan "menfaatler icabı"na iki tokat sallamıştır.
    biraz tanımış olmaktan kelli şüphelendiydim ama yazının alıntılanan kısmında ortada ironi olduğuna işaret yok
    bu edebiyatçıları hiç anlamadım zati, düz adamım
    anlatmaktan muradım neyse, tarifi en kestirme yolu anlatmak şeklinde yapmaktan yanayım
    ki insanlar beni anlasınlar
    sonra "bu insanlar beni anlamadı" triplerine girmeyeyim
    direk söylemek varken dolandırmak neden?
    belli ben edebiyatçı olamam
    ulan bu kinayeli anlatımlar da batının, amerikanın oyunu olmasın?

Motosikleti
    xt 600
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz tanımış olmaktan kelli şüphelendiydim ama yazının alıntılanan kısmında ortada ironi olduğuna işaret yok
    bu edebiyatçıları hiç anlamadım zati, düz adamım
    anlatmaktan muradım neyse, tarifi en kestirme yolu anlatmak şeklinde yapmaktan yanayım
    ki insanlar beni anlasınlar
    sonra "bu insanlar beni anlamadı" triplerine girmeyeyim
    direk söylemek varken dolandırmak neden?
    belli ben edebiyatçı olamam
    ulan bu kinayeli anlatımlar da batının, amerikanın oyunu olmasın?
    reissin meissin amma sanattan hiç anlamıyon

Motosikleti
    Ducati 797
    reissin meissin amma sanattan hiç anlamıyon
    sayısal zeka diyelim

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)