Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Kayıp Amerikalı'nın Ölüsü Bulundu...

Motovento
    REKLAM ALANI
    yasin_942 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB250Ni
    Ortamı gerdiğim için özür dilerim. Ama benim düşünce yapım şudur ve ifade etmekten de çekinmedim bundan sonra çekineçeğim. ''Daha önemli konular varken sırf tv kanalları onu gösteriyor diye o onemli olmaz. 3 tane kadın öldürüldüğünde her seferinde kanal değiştirdim. Şehitlerimiz cenazeleri saniyelerle sunulurken ben o kadınların kini dakikalarca izleyemezdim. Evet durum farklı ortada masum olduğunu düşündüğünüz bir kadın var ama bunlara gelene kadar o kadar önemli insanlar varki...''
    haojin2005 ve düzgünbaba bunu beğendiler.
    YZFR 125 2011-2012 16.000 KM / SYM WOLF SB250Ni 2012-....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Böyle olaylara şaşırılıcak zamanı çoktan geçtik. Ne ilk ne son . Üzücü olanı hergün daha kötüye gidiyor olması.

Öleni boklamak bizi aklıyorsa... ? biraza ben söveyim Amerikalıya iyice pür i pak olalım.

Bu memlekette cansız mankene , su damacanasına tecvüz eden insanlar varken sofistike bir sebep aramıyorum bile.

Günahı boynuna , Allah affetsin.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    Geldik benim değindiğim noktaya bizim insanlarımızın çoğu insan değil...

Evet ordan biri çıkıp bana laf sokucak olabilir '' ve olsun isterim, Cevabım şudur ki onlara evet keşke herkes benim gibi olsa... ''
    '' hayat ancak ölümle yüzyüze gelince anlam kazanır. ''

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    astsubayını...hay senin ve
    Ben burasını anlayamadım erro !!! , bir açıklama yaparmısın noktalı yerlere ne koydun ?
    İLYAS41 bunu beğendi.
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu işte bir iş var sonuç ne olursa olsun Deli çerkes arkadaşıma katılıyorum

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı Terapist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin gibi insanlarla aynı havayı paylaşmak aynı havayı solumak aynı ülkede yaşamaktan utanıyorum sırf bir kişinin amerikan vatandaşı olması nedeniyle yaşamasının veya ölmesinin sizin için bir önemi yok insan yaşamının değeri yaşama hakkı gibi konulara hiç girmiycem çünkü sizin gibi bir adama bunları anlatmam mümkün olmayacaktır. Ama bu kadının katilinden hiç bir farkınız yok gözümde aynı zihniyet...
    Bizim vatandaşımız Amerikada ölse onlar üzülecek mi?...

Zaman öyle bir zaman ki ilkçağlardaki zamana döndük....
    Güçlü her zaman ayakta kalır...
    Zayıf yok olur gider...

Üzüldümmü... Hayır.... Ne için gelmiş, turistmi, yoksa başka amacı mı var ?...
    Gelinliği ile türkiyede tecavüze uğrayan italyan kadına da üzülemedim açıkçası....
    Bu ne rahatlık..
    Bu ne genişlik...
    Bu kadar korkusuz olmaları da ayrıca ele alınası bir konu..
    Ama yazık kadına... Sonuçta can...
    Onu öldüren o... ço.... nun ölmesine de üzülmem.. Hatta sevinirim...
    Ama bizi o insanla aynı kefeye koyarsan sana üzülürüm...
    Yakında açığa çıkar herşey...
    Ne de olsa amerikan vatandaşı...
    Bizimkiler irdeler suyuna kadar...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Türkiye'nin dışarı açılan penceresidir, Pippa Bacca, Sarai Siearra ve onlar gibi daha niceleri. Bu halk o kadının faillerinin tutulduğu yeri basıp, adamı dışarı çıkarıp meydan ortasında parça pinçik etmedikçe kimse misafirperverlik müslümanlık nidaları vs. atmasın.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Terapist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı haojin2005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru sana ne Türk ölmüşse sen git amerikalılara edebiyat yap anca.
    cevap bile vermek istemiyorum esasında ama tutamıyorum kendimi evet edebiyat yapıyorum dostum senin gibi adamlar ölen amerikalı mı? o zaman önemli değil dediği sürece ben bu edebiyatı yapıcam bir insanın ölümünü amerikalı olduğu için banane diyerek geçiştiren adamlar olduğu sürece senin karşında birileri bu edebiyatı yapıcak. Keşke sen de bunlara edebiyat diyeceğine az düşünüp türk kürt amerikan demeden bir insanın bıçaklanarak belkide tecavüze uğrayarak öldüğünü idrak edebilsen ve azıcık için sızlasa...

Alıntı yasin_942 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim için her insan aynı değerdedir. Lakin bu ülke için çalışırken kaçırılan Astsubay ım varken bunun konusu niye!!!. Siz sadece gündemde olanları izleyin ve unutun.....
    Sizin için her insan aynı değerdeyse elin amerikalısından banane deyip ortalığı bulandırmayın, merak etmeyin burdaki herkes o astsubay içinde aynı seviyede üzülmektedir. Konu açmak sizin elinizde sizde bunun için bir konu açıp olayı gündeme getirebilirsiniz ama bu konunun altına böyle bir yorum yaparsanız kusura bakmayın ben sizde art niyet ararım...

Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl yorum yapan biriyle bir katili aynı kefeye koyabiliyorsunuz? Eğer siz terapist iseniz hastanız olmak istemezdim umarım hastalarınız da bu durumunuzu bir an önce anlar terapsitini değiştirir.
    Umarım dediğiniz gibi olur işsiz kalırım işsizlik parasızlık bir şekilde halledilir. Size bir insanın ölümüne banane diyecek arkadaşlarla(sadece amerikan vatandaşı olması sebebiyle) güzel bir hayat diliyorum.

---------- Post added at 03:13 ---------- Previous post was at 03:11 ----------

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Zaman öyle bir zaman ki ilkçağlardaki zamana döndük....
    Güçlü her zaman ayakta kalır...
    Zayıf yok olur gider...

Gelinliği ile türkiyede tecavüze uğrayan italyan kadına da üzülemedim açıkçası....
    Bu ne rahatlık..
    Bu ne genişlik...
    Ama yazık kadına... Sonuçta can...
    Yakında açığa çıkar herşey...
    Ne de olsa amerikan vatandaşı...
    Bizimkiler irdeler suyuna kadar...
    ben sizin için üzüldüm ama..

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    ben sizin için üzüldüm ama..
    Sonunda da sen üzüleceksin....
    Hiç kaçarın yok...

Kişisel olarak insani değerler açısından baktığımda ;ölüm şeklide düşünüldüğünde çok üzücü bir hadise.
    Sosyal olarak değerlendirldiğinde ; ülkemiz açısından vahim durum,sokaklarımızın ne kadar güvenilmez olduğu mesajını verir.
    strateji ve politik olarak değerlendirdiğimde ; Abd büyükelciliği bombalandı ve ardından kadının cesedi bulundu.Bu kadın ajanmıdır,kuryemidir,bu gelişmeler eşiğinde akıl karıştırıcı bir ölüm.

Bazılarınız gibi duyguya girip yaptığınız kıyasta taraf tutmam gerekirse (senin astsubayına diyen) arkadaşın tutumuna cevabım,senin vatanını koruyan,rahat uyuman için gece gündüz demeden eli silah tutan,kanı dökülen şehit edilen askerini bir amerikalının karşısında degersiz buluyorsun öylemi....Cıa ajanımıdır pkk kuryesimidir geliş amacının ne olduğu bilinmeyen bir abd vatandaşı....Abd ırakta -afganistanda-libyada yüzbinlerce insanların kanını akıtırken müslüman kızlara kadınlara tecavuz ederken yüreğin bu kadına sızladığı kadar sızladımı acaba?
    kakare, yasin_942, Benli ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Adam adamdır, olmasa da pulu; Eşek eşektir,olsada hint kumaşından çulu.[COLOR="#B22222"][/COLOR]

trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    Bu ne rahatlık..
    Bu ne genişlik...
    .
    Midemi bulandırdı şu yazdıkların , diyecek bir şey bulamıyorum..
    Okan Sinan Ocan ve Arda_Karaca bunu beğendiler.

Alıntı trgy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amerikan sodası iyi gelir midene ...
    Adam adamdır, olmasa da pulu; Eşek eşektir,olsada hint kumaşından çulu.[COLOR="#B22222"][/COLOR]

Alıntı İLYAS41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kişisel olarak insani değerler açısından baktığımda ;ölüm şeklide düşünüldüğünde çok üzücü bir hadise.
    Sosyal olarak değerlendirldiğinde ; ülkemiz açısından vahim durum,sokaklarımızın ne kadar güvenilmez olduğu mesajını verir.
    strateji ve politik olarak değerlendirdiğimde ; Abd büyükelciliği bombalandı ve ardından kadının cesedi bulundu.Bu kadın ajanmıdır,kuryemidir,bu gelişmeler eşiğinde akıl karıştırıcı bir ölüm.

Bazılarınız gibi duyguya girip yaptığınız kıyasta taraf tutmam gerekirse (senin astsubayına diyen) arkadaşın tutumuna cevabım,senin vatanını koruyan,rahat uyuman için gece gündüz demeden eli silah tutan,kanı dökülen şehit edilen askerini bir amerikalının karşısında degersiz buluyorsun öylemi....Cıa ajanımıdır pkk kuryesimidir geliş amacının ne olduğu bilinmeyen bir abd vatandaşı....Abd ırakta -afganistanda-libyada yüzbinlerce insanların kanını akıtırken müslüman kızlara kadınlara tecavuz ederken yüreğin bu kadına sızladığı kadar sızladımı acaba?
    "Senin astsubayına" nerede demiş, nasıl okuyorsun anlamıyorum. Konuyu saptırmadan cevap veremiyorsun, git tekrar oku arkadaşın yazısını...

Kadının hikayesi de şu:
    9 ve 11 yaşlarında çocuk sahibi, 2 arkadaş amatör fotoğraf çekmek için gelecekler, diğeri son anda vazgeçiyor. Kadın da tek başına gelmek durumunda. Tinerciler para isteyip bıçakladı mı, kaçırılıp tecavüz mü edildi belli değil. Bu pislik takımı yabancılara karşı daha da bir saldırgan, sizdeki amerikalı'ya (ilk yorum yapan sığ arkadaş m'den sonra boşluk bırakmış, espri aklı sıra) mı üzüleceğim mantığıyla aynı. Ama senin hayalgücün çok gelişmiş, yok cia ajanı mı, pkk kuryesi mi diye saçmalamışsın. Fazla hollywood filmi izlemekten belki de.

Ölenin milliyeti, dini, cinsiyeti ne fark eder, insan olduğu için öldürülmesine üzülmeyen insan müsfettelerinden ben de tiksiniyorum.
    Shrieker ve Okan Sinan Ocan bunu beğendiler.

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Şu dediğin tamam.

Ama şu;
    Bu ne rahatlık..
    Bu ne genişlik...
    Şu olay millieytten bağımsız bir şekilde memlekette yolunda olmayan HERŞEYİ temsil ediyor.
    Biz niye korkuyoruz? Neden annem her gece bütün kapıları pencereleri kilitliyor? Neden küçük kardeşim gündüz olmasına rağmen tek başına bir yerden bir yere giderken herkesin aklı onda?

Kötü olan, daha iyi olması gereken herşey o kadar kanıksanmış ki olması gereken şeyi yapana veya talep edene cins gözüyle bakılıyor.
    Neyse hepimizin sonu selamet. Zor da inşallah.
    Heil Spellcheck

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Umarım dediğiniz gibi olur işsiz kalırım işsizlik parasızlık bir şekilde halledilir. Size bir insanın ölümüne banane diyecek arkadaşlarla(sadece amerikan vatandaşı olması sebebiyle) güzel bir hayat diliyorum.
    Siz çok alıngan olmuşsunuz yazılanlardan ana fikri çıkartamıyorsunuz. En kısa zamanda bir terapiste gidin. Yani bayanın ölümü tabiki kutlanıcak yada banane denilecek bir olay değil burada benim için önemli olan benim ülkemde 2013 yılında ülkemin en büyük en kalabalık en çok güvenlik kamerası ve güvenliği olan bir yerde bu tür cinayetlerin yaşanması beni çok endişelendiriyor ben bunun için üzülüyorum. Ölen kişinin uyruğu beni bağlamaz. Herkesin önceliğide farklıdır bu arada siz eşit görebilirsiniz ama benim için önecelik kendi ülkemin vatandaşıdır kimse kusura bakmasın. Elin amerikalısı ırakta binlerce sivili çocuğu öldürdü tecavüz etti haklına sorsan haritadan ırağı gösteremez ironik.
    yasin_942 bunu beğendi.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Senin astsubayına" nerede demiş, nasıl okuyorsun anlamıyorum. Konuyu saptırmadan cevap veremiyorsun, git tekrar oku arkadaşın yazısını...

Kadının hikayesi de şu:
    9 ve 11 yaşlarında çocuk sahibi, 2 arkadaş amatör fotoğraf çekmek için gelecekler, diğeri son anda vazgeçiyor. Kadın da tek başına gelmek durumunda. Tinerciler para isteyip bıçakladı mı, kaçırılıp tecavüz mü edildi belli değil. Bu pislik takımı yabancılara karşı daha da bir saldırgan, sizdeki amerikalı'ya (ilk yorum yapan sığ arkadaş m'den sonra boşluk bırakmış, espri aklı sıra) mı üzüleceğim mantığıyla aynı. Ama senin hayalgücün çok gelişmiş, yok cia ajanı mı, pkk kuryesi mi diye saçmalamışsın. Fazla hollywood filmi izlemekten belki de.

Ölenin milliyeti, dini, cinsiyeti ne fark eder, insan olduğu için öldürülmesine üzülmeyen insan müsfettelerinden ben de tiksiniyorum.
    ilk yorum benden ama o dediğini ben yapmadım benimkinin aşağısındadaki yorum ;)
    '' hayat ancak ölümle yüzyüze gelince anlam kazanır. ''

Kadının hikayesi de şu:

Ölenin milliyetini, dinini, cinsiyeti ne fark eder, insan olduğu için öldürülmesine üzülmeyen insan müsfettelerinden ben de tiksiniyorum.
    Kadının hikayesi beni ilgilendirmiyor....
    Beni seni,bizi ilgilendiren asıl konu;
    Patriotlar gelmiş 3 şehrimize kurulmuş,Adana,Şanlıurfa,kahramanmaraş.....
    Abd büyükelçiliğine saldırı olmuş,
    İmralı kapısına kamp kurulmuş,görüşmede görüşme deniyor
    ülke savaşın eşiğine doğru itiliyor
    Batı çanakkalenin,istanbulun fethinin,haçlı yenilgisinin hesaplarını kapatmamışken,rövanşı almak için hesap kitap içindeyken,
    bu ulkede her gün düzine düzine şehit verilirken bu kadına üzüldüğünüz kadar üzüldünüzmü acaba ?merak ediyorum açıkçası...ben olaya insani boyutundan bakmıyorum,siyasi ,tarihi ve içinde bulunduğumuz kaos ortamı çercevesinde bakıyorum..hiçte sizn gibi düşünmüyorum açıkçası.

Arkadaşının yazdığını okudum hemde 2 kere okudum,önce siz gidin tarihimizi okuyun,emperyal güçlerin hangi nedenlerden dolayı tarih boyunca akın akın üzerimize geldiğinii,ve hala gelmeye devam ettiğini,sevr anlaşmasını hala gündemde tuttuklarını sevr haritasını er geç hayata geçirmek için attıkları adımları iyi okuyun,iyi okumayın, ezberleyin...
    yasin_942 ve haojin2005 bunu beğendiler.

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı trgy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimkide bulanık meraklanma...

Alıntı umurcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu dediğin tamam.

Ama şu;

Şu olay millieytten bağımsız bir şekilde memlekette yolunda olmayan HERŞEYİ temsil ediyor.
    Biz niye korkuyoruz? Neden annem her gece bütün kapıları pencereleri kilitliyor? Neden küçük kardeşim gündüz olmasına rağmen tek başına bir yerden bir yere giderken herkesin aklı onda?

Kötü olan, daha iyi olması gereken herşey o kadar kanıksanmış ki olması gereken şeyi yapana veya talep edene cins gözüyle bakılıyor.
    Neyse hepimizin sonu selamet. Zor da inşallah.
    Dünya o kadar güvensiz ki...
    Bu dünyada tedbirsiz dolaşmak , bile bile lades demek...
    Kaldı ki '' Gazetelerinde gözleriyle yiyorlar " diye yazıların çıktığı ülkeden geliyorsun....

İlyas senin söylediklerin de beni hiç ilgilendirmiyor. Bu konuyla da alakalı değil, söylediklerin hakkında tartışma istiyorsan git başka konu aç. Saçmasapan bilgiçlik de taslama.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:54 ----------

Konuyla ilgili yazı yazın ya da yazmayın arkadaş, yok sevr antlaşması, yok haçlı seferi. O yüzden bütün konular saçmasapan siyasete bağlanıyor. Al ben de bağlayayım. Bu ülke Marshall yardımlarından beri ABD'nin kucağındadır. Şu an hedeflenen BOP için en büyük piyon da hükümettir, ben ülkenin bu raydan çıkması için elimden geleni yapıyorum, ne yazık ki fazla birşey gelmiyor. Ama sen ne yapıyorsun bahsettiğin şeylerin içteki işbirlikçilerin yüzünden olduğunun farkında bile değilsin.

İlyas senin söylediklerin de beni hiç ilgilendirmiyor. Bu konuyla da alakalı değil, söylediklerin hakkında tartışma istiyorsan git başka konu aç. Saçmasapan bilgiçlik de taslama.
    İnsan bilmediğinin cahilidir,bilmemek ise çok tehlikelidir,öldürür......''su içmeye gelen ceylan timsahın ne olduğunu bilmeden onu zararsız bir kütük sanarak kendini suya atmışsa vay haline''...malesef şuan insanımızın düşünce yapısı,vurdmduymazlığı,bilgiye,tecrübeye,tarihe değilde; duyduklarına,gördüklerine,gündeme göre dikine gitmesi yok mu? Seni ilgilendirmediğini söyledğin şeylerin üzerini örtmek ,gizlmek için; bombalamaydı,amerikalı kadındı,zamdı zumdu,bu tür gündem malzemeleriyle dikkatimizden kaçırıyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:54 ----------

Konuyla ilgili yazı yazın ya da yazmayın arkadaş, yok sevr antlaşması, yok haçlı seferi. O yüzden bütün konular saçmasapan siyasete bağlanıyor. Al ben de bağlayayım. Bu ülke Marshall yardımlarından beri ABD'nin kucağındadır. Şu an hedeflenen BOP için en büyük piyon da hükümettir, ben ülkenin bu raydan çıkması için elimden geleni yapıyorum, ne yazık ki fazla birşey gelmiyor. Ama sen ne yapıyorsun bahsettiğin şeylerin içteki işbirlikçilerin yüzünden olduğunun farkında bile değilsin.

Hükümet gidecek ama bizim gönderemiyeceğimiz ortada...son kullanma tarihi dolacak yine onlar bitirecekler,yine bize değil kendilerine en iyi hizmeti yapan satılık adamları bişekilde bulacaklar,ve başımıza yine bela edecekler..

Neyse boşverelimde millet acısını yaşasın,gözyaşını rahat rahat döksün...siyaset,politika,strateji bizim neyimize

herkese iyi geceler....
    seigen bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)