Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Zevkler tartısılmaz ama ( Enduro )

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba size enduro gözlemlerimi aktarmak istedim bu durum benım için mi anormal yoksa endurocu arkadaslar içinde bu durum geçerli mi

Motora malum zevk için bineriz racingden sonra enduroya bindim rüzgar sesinden baska hiçbirşey yok kafam şişti + balaklava ve benzeri kıyafetlerim vardı enduro bu mu ? İnsanlar bundan mı zevk alıyor. Çakıllı yollara girersin sağa sola atar , racinge göre 0-200 işkence yani ne bileyim bana çok kötü geldi hiç sevemedim

Oysaki racing hızlanması nefes keser trafikte bazıları kasınır kasırsın, viraj kabiliyetine diyecek yok 0-200 e kadar yada 3.vitese kadar motorun sağa sola kayarak gitmesi ayrı bir duygu , sese birşey diyemiyorum insanı kendınden geçiriyor

siz nasıl yorumluyorsunuz bu durumu mesela racingle kıyaslanırsa tabiki böyle olur ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

işte zevkler falan farklı her insanın. ben mesela racing falan sevmem. enduro bana daha çekici geliyor.
    bide scooter çok severim mesela. zevkler işte..

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Enduro Çakıllı yollara girersin sağa sola atar, racing sağa sola yatar...şehir içinde gözün hararette, aralardan kaçamazsın, bütün şukurları bizzat hissedersin en küçüğüne kadar...binebileceğin yerler kısıtlı...var da var..
    Soykan67, Slayerrr, fusuy364 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Şimdi bi örnek verecek olursam yanlış yerlere çekilecek ama bende uyandırdığı his bu iki sınıf için şöyledir

*Enduro - Ada sahilinde, en sevdiğin dostlarınla, taze balık, rakı, uzaktan gelen klarnet keman darbuka, zaman zaman dalgaların sesi, dolunayın suya yansıması... ... eşliğinde sabah güneşine kadar yavaaaaşşş yavaşşşş hayattan keyiff ala ala muhabbetin dibine vurmak gibi

*Racing - Aynı yer, aynı arkadaşlar, aynı doğa, aynı müzik... ... herşey aynı iken rakı şişesini dikip, kafayı resetlemek ve yana yamulmak gibi
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

ileride anlarsın neden enduro olduğunu

bmw1200'un 0-200u iyidir
    djmemet bunu beğendi.

Bende problem var sanırım bu kadar çok kisi seviyorsa nefes kesen birşey olsa tamam dicem cross bir nebze güzelde enduro benım için hayal kırıklığı oldu hiç böyle beklememistim

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Enduro motosikletler uzun yollar daha doğrusu uzun geziler içindir.Her yol koşuluna uyarlar.(son zamanlarda çıkan asfalt enduroları hariç) Geçenlerde Türk 2 motosikletçi Afrika'nın doğusundan dolaşarak Ümit Burnu'na gittiler, tabiki enduro motosikletlerle... Bu geziyi başka bir tür motosikletle yapmaları çok ama çok zordu. Enduro motosiklet alan adam gezmek için alıyor, bunun başka bir açıklaması yok.Ona keyif verende o motosikletle binlerce kilometre gezmek.
    serdar23_Bilgem bunu beğendi.
    ANGARAJ

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Bana göre 600-1000cc racing motosikletler aslen pist motorlarıdır.Enduro motorla kafana göre gezersin.Hani diyosunya racingle kaşınanı kaşırım diye,istanbul gibi bi yerde her yer trafik.Trafikte racing kullanırken hararet sıkıntısı çekerken enduro püfür püfür kıyı kıyı geçer gider Enduro gibi bi motorda son hız çok çok önemli değil.Hele ki racing ile kıyaslaman garip olmuş.Sana her devirde verdiği tatlı tork yeter.

Not : Enduro hiç kullanmadım,tarzım ss ve sadece bir kez büyük ss kullandım.
    djmemet bunu beğendi.

ozgur325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Prof.Dr.650
    yıllar önce lada nivanın bir reklamı vardı muhtemelen hatırlarsınız; görmek mi istiyorsun görünmek mi? Bana göre race ve enduro motor arasındaki temel fark bu, ikisinide kullanmış biri olarak eğer dağ taş demeden gezmek görmek istiyorsan enduro, yok şehir içinde görünmek show yapmak kaşınanı kaşımak! istiyorsan race... SS le ani hızlanmanın verdiği adrenalin de süper bir his ama genelde race kullanan pekçok arkadaş şehir içinde ve kalabalık trafikte hava atma psikolojisine bürünüyor nedense...

Aldebaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660R
    Trafikte araba kulanirken de etrafta kasinanlari kasimak isteyen suruculer gorursunuz. Genelde arabalari 206, golf veya civic olur ve mutlaka MODİFİYE oldugunu iddia ve zan ettikleri acaipliklerle donanmis olurlar. Surekli birilerinin kasindigini ve onlari kasidiklarini zannederler ama aslinda etraftakiler isinde gucunde insanlardir ve bu USTA suruculer yasadiklari hayal dunyasinda anormal risk, kufur ve beddua alirlar. İste racing kullanmak biraz buna benziyor. Tabi sizin de dediginiz gibi zevkler tartisilmiyor. Neticede enduro da racing de yasal olduguna gore ikisinin de kurallar dahilinde kullanilmaya hakki var. Ancak benim penceremden bakildiginda (yas 36, evli ve cocuklu) racing bir makinenin neden kullanilacagini anlamak mumkun degil. Bence cok takilmayin, herkesin bir tarzi var Naked.34 un de dedigi gibi ilerde anlarsiniz. Belki de anlamazsiniz cunku bazi vucutlar adrenalin ihtiyaci bakimindan digerlerinden farklidir. Eger sizde de oyle ise omur boyu kullanacaginiz tarz belli demektir.
    mankind1976, Naked.34, xawa ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Çok param varsa ss+enduro, param fazla değilse sadece enduro.

ss bence haftanın yorgunluğunu stresini atmak için hafta sonu piste çıkmak yada kötü bir tabir ama otobanda gazlayıp gelmek için bire bir.
    ama enduro alır başını gidersin ister dağ taş ister uzunyol. motora atlarsın istanbuldan doğru marmarise ama racingle nereye gidiyosun en fazla 2-3 saat gidersin sonra heryerin tutulur. racingde çanta olayı yok montun cebine telefon cüzdan koyarsın okadar ama enduro öylemi topcase koy çadırını eşyalarını doğru kampa.
    Zaten canım ülkemin asfaltları belli bu asfalta güvenipte viraja yatmaya cesaret edemiyorum arkamda bekleyenim var. Avrupadaki gibi yollar ve bilinçli insanlar olursa ss kullanabilirim
    Soykan67, sakinseytan, 35emre35 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Aslında tam tersidir, her ne kadar enduro kullanmıyor olsam da. Bir de endruodan kastın nedir? Yani hangi motoru kullandın? Rüzgar sesinden kafan şişiyorsa o senin kaskının konforsuzluğu.

Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında tam tersidir, her ne kadar enduro kullanmıyor olsam da. Bir de endruodan kastın nedir? Yani hangi motoru kullandın? Rüzgar sesinden kafan şişiyorsa o senin kaskının konforsuzluğu.
    SHARK SPEED-R ? arastırmanı öneririm motor çıplak hocam yoruldum ya Bmw GS F650 idi ya sevmedım açıkçası nefesımı kesmedi aslen yolculuklarda araba yancısıyım ben yol yapacak olsam motorla alakam ne yağmurda orda burda perişan zevk meselesi tabikide yol yapacak olsam 25 30.000 e karavan alırım yani olayım budur tabiki kıyaslama çok yanlıs ama mantıklı olan bu bana göre

94CanRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 250r
    Her zaman ss motorlara fazlasıyla ilgi duymuşumdur ve ilk tercihimdir fakat enduro motor bence çok daha medeni çok daha hayatla ve doğayla barışık bir motosiklet.Ha bende ss tercih ediyorum ama bu hiç bir zaman enduro motordan anlamadığım anlamına gelmez.Enduro keyif işidir , macera işidir.SS motoru olup onun eğitimini alıp performanslı kullanabilen kaç kişi vardır çok merak ediyorum.Genelde motor hızlı diye insanın kendide hızlı kullanıyorum zannediyor.
    Aldebaran ve YILDIRIMBORA bunu beğendiler.
    ''Uçmayı seviyorsan, düşmeyi de bileceksin. Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin.'' #99 JL

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    evet renkler ve zevkler tartışılmaz ama,enduro gerçek özgürlüktür
    yol sokak aramaz,dağlar taşlar senindir.
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...yaylalari.html
    bu keyfi enduro dan başka hangi makina yaşatabilir adama acaba.(mavi xt li benim bu arada)
    şehrin kirli caddelerine alışıksan sözüm yok tabi.rahmetli kemal merkit cevaplardı
    bu soruyu en güzel herhalde.
    Para her şeydir diyen, para için her şeyi yapabilendir...
    Nasıl bir hayat yaşıyorsan, öyle ölürsünüz. Nasıl öldüyseniz, öylede dirilirsiniz.
    http://gezginpardus.blogcu.com/

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Kaskinizi,degistirin problem cozulecektir.
    Birde motora zevk icin binmeyiz.
    Bu bizim hayat tarzimizdir.
    Daha dogru soyleyisle motosiklete binerken konfor aramayiz.
    Motosiklet bizi ne kadar zorluyorsa o kadar zevk aliriz.
    Fakat neticede mesele zevk almak falan degildir.
    Biz sadece motosiklete bineriz.
    Bize zevk verip vermedigini sorgulamayiz.
    Zaten sorgulamaya baslamissaniz,
    Karavan alin.

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    en güzel cevap da bu olsa gerek.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...en-enduro.html
    djmemet bunu beğendi.
    Para her şeydir diyen, para için her şeyi yapabilendir...
    Nasıl bir hayat yaşıyorsan, öyle ölürsünüz. Nasıl öldüyseniz, öylede dirilirsiniz.
    http://gezginpardus.blogcu.com/

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Lütfen ss ye binen arkadaşlar enduroyu yorumlamasın, he ben ss yi yorumlarsam genel konuşur kalp kırarım.Enduro ayrıcalıktır.
    Bence 2 tekerin sonu "enduro" yani özgürlükten daha degerli ne var yollarda?
    serdar23_Bilgem ve djmemet bunu beğendiler.
    Motosiklet mucidi

TheAzReaL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    ilerde düşüncelerin değişek bence motorcuların çoğunluğuna bak hepsi birkaç yıl ss kullanıyor daha sonra enduro ya geçiyor olması gereken de bu bence ss nin zevki ayrı ama '' tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer kürkçü dünkkanı '' hesabı en son adım enduro olacaktır bunu birkaç yıla anlarsın zaten kardeşim
    Bir meyhane buldum mezarlığın karşısında eğer beni bulmak istersen ya ordayım ya da karşısında...

Bilgim ve tecrubem Enduro'ya yeticek seviyeye gelene kadar Duke kullanmayi planliyorum... Racing kullanmak hem kendi canini hemde cevrendeki herkesin canini tehlikeye atmaktir. Cok istiyorsaniz pistlerde kullanin kardesim... Yanimdan 250 ile gecen 2 tekerlekli bir alet gormek istemiyorum ben
    baysamin, serdar23_Bilgem ve Emre Deniz bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)