Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ruhsat devir muayene noter..

Motovento
    REKLAM ALANI
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    ana konu altına olsun, açılan benzer konular olsun daha önce yazdım ama cevap alamadım..

onun için konu açmak zorunda kaldım! kafamı karıştıran bazı sorular ve sıralar var tecrübeli arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim.

daha evel defalarca devir satış alım satım yaptım ama bu durumda akıl danışmak zorunda hissettim kendimi..

1 ruhsatım komple eski tip ruhsat..
    2 ayrıca muayenem de yok tarihi geçmiş..
    3 haliyle ruhsat devri yapılmamış durumda..
    4 ocak vergisi yatmadı
    5 motorun satışı üzerimde ama satış evrakları cebinde yıkandı deforme oldu !? (zaten beni geçiktiren mevzu bu)

şimdi hangi sırayı izleyerek hangi yoldan gitmem lazım bu işlemleri halletmem için

deforme olan noter satış evrağı sanırım aynı noterden tekrar çıkartılıyormuş bunun için nekadar para isterler bilmiyorum
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    up
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    ilginç durum gibi görünüyor ama değil
    araç sizin üzerinizemi kayıtlı,yoksa eski sahibi üzerinemi kayıtlı

eğer araç eski sahibi üzerine kayıtlı ama noterden size satış yaptı ve siz satış işlemini zamanında gerçekleştiremediniz ise,zaman aşımından cezası var onu yatırıp tekrardan noter satışı yapıyorsunuz eskiden öyleydi.sonra zaten ruhsat değişir muayene cezasını ödeyerek muayene yaptırırsınız.
    ilk önce devir sonra ruhsat,sonra vergi borcu,daha sonra muayene.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilginç durum gibi görünüyor ama değil
    araç sizin üzerinizemi kayıtlı,yoksa eski sahibi üzerinemi kayıtlı

eğer araç eski sahibi üzerine kayıtlı ama noterden size satış yaptı ve siz satış işlemini zamanında gerçekleştiremediniz ise,zaman aşımından cezası var onu yatırıp tekrardan noter satışı yapıyorsunuz eskiden öyleydi.sonra zaten ruhsat değişir muayene cezasını ödeyerek muayene yaptırırsınız.
    ilk önce devir sonra ruhsat,sonra vergi borcu,daha sonra muayene.
    abi motorun satışı üzerimde evet

satış noter evraklar kayıp olduğu zaman tekrar noter satışına gerek varmı

ben bir kaç yere sordum noterden evraklar tekrar çıkartılıyormuş, tabi bir satış parasına

şimdi peki herzamanki gibi satış kağıdını elime aldıktan sonra eski ruhsatla birlikte bağlı olduğu ilçe trafiğe gideceğim değilmi?

sonra orada bana vergi yatırmamı yada muayene yaptırmamı istemeleri gibi birşey söz konusu olamaz değilmi?

önce noter işlemi halledeceğim
    sonra ilçe trafik
    sonra vergiler
    sonra muayene

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    şimdi şöyle eski ruhsatta araç senin üzerine görünüyorsa yeni ruhsat çıkartırsın.ama noter satışı varda ruhsat devri olmadı ise zaman aşımından yeniden satış yapılıyor.yani tekrar ücret ödüyorsun ama zaten noter satışları düştü eskisi gibi pahalı değil.gerisi zaten peş peşe geliyor.
    satış
    trafik yeni ruhsat
    senin adına kayıtlı trafik sigortası
    vergi borcu ödeme
    muayene gecikme cezasını yatırıp araç muayenesi
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    eyvallah
    neyseki sigortamı yaptırmıştım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)