Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

"Uzaklara" gideceklere faydali bilgiler...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bisiklet
    Motorunuzun kuma, çamura saplanacağı sapa bir yere gitmiyorsanız bu tahkim takımı gereksiz ağırlıktan öteye geçmez. İki kişilik bir çadır (süpermarketlerden alınma dandik çadırlar da iş görür, -2 derecede bu tip bir çadırda sabah donmadan uyanmıştık), mat ve uyku tulumu işinizi görür. Ufak bir kamp ocağı ve katlanır ufak kamp tencereleri de olmazsa olmazlar arasında.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBF 150 Siyah
    yağmurluk, lastik patlaması durumu için köpük, ufak bir 12v çakmak girişi aparatı (ki buna küçük pompa, gps ve telefon şarj için iyi olabilir) olmazsa olmazlar arasında. ayrıca yolda kamp yapılacaksa uyku tulumu tek başına asla yeterli olmuyor, mutlaka altına malt almak lazım. eğer malt bulunamadıysa, şişme deniz yatakları da iyi iş görüyor. kıytırık da olsa bir çadır iyidir. zaten toplanmış hali ekmek kadar (tek kişilk) oluyor. yer sıkıntısı olmaz. bunun haricinde yine yolda kamp kurulacaksa küçük bir ocak (dağcılık malzemesi satan yerlerde tüplüsü, normal migros vari yerlerde ise jel olanı vardır), ve küçük bir kap lazımdır. bol bol makarna, konserve bir de. bir de acil durumlar için yol yardım vs gibi bir şeyin telefonu yanınızda bulunsun.

çadır içinde küçük ocağın yada mumun yanması, çadırı düşündüğünüzden daha iyi ısınmasını sağlar. bu yönden yanınızda küçük (dandik) mumlardan bulundurmak iyi bir fikirdir. özellikle sabah ayazında insan bir mum arar (kendinizi de yakmamaya dikkat edin, çok dönerek uyuyanlar yapmasın bu işi). Ayrıca çadırda uyumayı planlayanlar gece çadırı kurarken gölgelik bir yere kurmaya özen göstersin. öbür türlü (yazın) sabah 7 gibi o çadırın içi hamam gibi oluyor. kesinlikle uyunmuyor. Bunu bir nevi alarm olarak düşünebilirsiniz.

Köy yollarında kaybolmayı planlıyorsanız, geçtiğiniz köylerde yolların durumunu sormayı unutmayın. Kahvede bir çay içerken yayla yollarını ve kestirmeleri öğrenebilir, haritanıza işaretlendirebilirsiniz. Bazı yayla yolları sanılan aksine çok silik olabiliyor veya birden çok yol olduğundan kafanız karışabilir, bu noktada harita üzerine alınmış bir çeşmenin solundan notu çok iyi oluyor. Ayrıca tarif alırken karşı dağlardan hangisini göreceğiniz gibi detaylarda bazen yön duygusu açısından iyidir (kel tepe, kayalık doruk, karlı tepe vs ).

Sevdiklerinizin aklı sizde kalıyorsa, www.google.com/latitude hizmetinden faydalanın. Nokia vb gps (a-gps) hizmeti veren telefonlar bu servis ile uyumludur. Bu servis yerinizi, listenizdeki arkadaşlarınızın anlık olarak görmesini sağlar. Tabi bu durumda 12v çakmak girişine takılı bir telefon gerek yoksa pil 1-2 saate bitiyor. Ama insanlar sürekli olarak nerede olduğunuzu görmesi, içlerinin daha rahat etmesini sağlıyor.

Gideceğiniz yol üzerinde gidilecek, görülecek yerleri önceden araştırın. Aklıma şimdilik gelenler bunlar.
    Olgun YAZICI
    Beylikdüzü/İSTANBUL

Motosikleti
    Bisiklet
    Ben www.mapmyride.com sitesini kullanıyorum. Bu sitede Google Maps tabanlı uydu görüntülerinden rotamı güle oynaya evde çizip, GPS' e aktarıyorum ve yola çıktığımda kesinlikle kimseye yol sormuyorum. GPSler ucuzladı. Kaybolmamak, kaybolma derdi olmadan istediğiniz sapa yollarda eğlene eğlene gezebilmeniz için ideal. Yüzlerce, hatta binlerce kilometrelik rotamın tamamını internette çiziyor ve sanal olarak yolculuk yapıyorum. Plan değişikliklerinde bazen söz konusu rotayı bir kaç defa daha çizmek zorunda kalabiliyorum. Tabi bu sırada yolu öğreniyorum. O rotaya gerçekten gidince, önceden gerçek hayatta hiç gitmememe rağmen ortalık çok tanıdık geliyor.

Google, Türkiye' yi kapsayan pek çok yerin görüntülerini daha taze ve ayrıntılı görüntülerle yeniledi. Artık Samanlı Dağları ve Kandıra çevresini çok daha detaylı olarak izleyebiliyorum. Bu sayede daha karmaşık rotalar hazırlama şansım oluyor.

Yolculuk yapmayı sevdiğimden gerçeğinin yanısıra sanal yolculuklar da beni son derece rahatlatıyor, dış dünyadan kopuyorum. Elimin altına birde harita alıyorum, çünkü rotayı internette çizerken bile yolumu kaybedebiliyorum. Tabi sonra rotayı bitirince gerçek hayatta kaybolma şansınız olmuyor. Yeterki çizdiğiniz yollar özel yol (askeri bölge, çiftlik içi yolu v.s.) çıkmasın. Çünkü özel yola rastgeldiğinizde GPS rotasından çıkmış oluyor ve bilinmez bir macera başlıyor.

Motosikleti
    2011cbf150 ve mr150 vulture.
    ben de motorumla uzun yol yapmayı seviyorum.en uzun yolum eskişehir istanbul arasında.temmuz ayında ikindi vakti sırtımda kısa kollu bir tişort ve gece 23:30 da istanbula varış.takım çantamda sizin saydıklarınızın dışında bir de zincir klipsi vardı.(böyle kıytırık şeyler yüzünden sabahı otoban kenarında araba sesleri arasında yapmak istemem doğrusu)

Motosikleti
    Sym gts 250i evo
    Alıntı Rotax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ah be babacan ne kastırıyosun gayet basit,

1.Silah
    2.Para
    3.Motor

bu üçü tam olsun, bak neye ihtiyacın kalıyo :D
    4.prezervatif
    rumelian ve soycan bunu beğendiler.

DünküÇocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25 2019
    uzaklara ucma kusum ucup gidersen yorulursun :DDD
    ilk yardım seti de sart bazı ilaclar mesela bas agrı hapi falan filan inter milan

Vulture24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MR Vulture..
    portatif tahkim.. askerde çok kullandık

Motosikleti
    Ybr 125(satıldı) yamaha xmax ABS
    bir fındığı uzun iğneye batırıp yakarsanız kumanya ısıtabilirsiniz
    soycan bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Sentör 150
    Alıntı ceyceypad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir fındığı uzun iğneye batırıp yakarsanız kumanya ısıtabilirsiniz
    bunu anlamadım valla. biri izah etse,

ben bi liste cıkardım.

resmi evraklar ehliyet kimlik ruhsat harita
    güzergah bilgileri
    pompa - harita-zincir kilit
    anahtar takımı- yedek buji
    lastik sökme malzemesi ve yama
    yedek ampuller
    az miktarda yağ ve benzin
    sünger yatak-caydanlık tava kaşık bardak-Çadır-
    Battaniye-cakmak - cakı bıcak -
    polis yağmurluğu - gözlük-renkli ve şeffaf iş gözlüğü-pazar poşeti
    bandana-eldiven - dizlik- kot mont takımı- galoş - ameliyat eldiveni -
    fotoğraf makinası yedek hafıza piller- KÜÇÜK RADYO
    cantaları bağlamak için ip düzenek-İP-naylon bone
    zincir eklemek için zincir parcası
    el feneri - cadır ici aydınlatma lambası
    ilk yardım cantası- tıbbi malzemeler-ağrı kesici hap-alerji iğnesi-arı böcek sokmalarına karşı iğne
    kücük havlu-büyük havlu-
    şort atlet iç çamaşır terlik corap şapka-Yedek kıyafetlerimiz

motosiklet .net ten gezi rehberini takip et
    soycan bunu beğendi.

Motosikleti
    Ybr 125(satıldı) yamaha xmax ABS
    Alıntı egem1194 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunu anlamadım valla. biri izah etse,

ben bi liste cıkardım.

resmi evraklar ehliyet kimlik ruhsat harita
    güzergah bilgileri
    pompa - harita-zincir kilit
    anahtar takımı- yedek buji
    lastik sökme malzemesi ve yama
    yedek ampuller
    az miktarda yağ ve benzin
    sünger yatak-caydanlık tava kaşık bardak-Çadır-
    Battaniye-cakmak - cakı bıcak -
    polis yağmurluğu - gözlük-renkli ve şeffaf iş gözlüğü-pazar poşeti
    bandana-eldiven - dizlik- kot mont takımı- galoş - ameliyat eldiveni -
    fotoğraf makinası yedek hafıza piller- KÜÇÜK RADYO
    cantaları bağlamak için ip düzenek-İP-naylon bone
    zincir eklemek için zincir parcası
    el feneri - cadır ici aydınlatma lambası
    ilk yardım cantası- tıbbi malzemeler-ağrı kesici hap-alerji iğnesi-arı böcek sokmalarına karşı iğne
    kücük havlu-büyük havlu-
    şort atlet iç çamaşır terlik corap şapka-Yedek kıyafetlerimiz

motosiklet .net ten gezi rehberini takip et

fındıkla kumanya ısıtma videosu çekmek isterdim daha anlaşılır olur
    gelişmiş ülkeler makine üretir teknoloji üretir, gelişmemiş ülkeler insan üretir
    2013 YAMAHA YBR125-NIKON D7000
    Elinde çekiç olan herşeyi çivi zanneder, insan yediğine dönüşür, yaşadığı yer gibi düşünür

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler