Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İçi Su Dolu Plastik Şişe

Motovento
    REKLAM ALANI
    oumar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW - F650
    doğrudur dediğim gibi profesyonel dalış lideriyim ama daha önce kaynakla hiç işim olmadı. Buda Faydalı bilgilere kayıtlansın;

- su içinde yapılan kaynak dışarda yapılana göre %25 - %50 arası daha verimsizmiş ve kaynağın esnekliği daha düşükmüş , aynı yerden tekrar kırılma riski daha fazlaymış

- eğer içine su koyduğunuz bir çaydanlığı oksijen kaynağıyla delmeye çalışırsanız oda olmaz
    ooops!
    KASK TAKMIYORSAN,KORUYACAK BİRŞEYİN YOK DEMEKTİR....
    ..:: 35 EA 5130 ::..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hyosung gt250 R
    aman sakın pet şişede kaynatılan suyu içmeyiniz. içeriğindeki birçok kimyasalı suya salıyor .
    ::pala::

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    harlı ateşe atarsan delinir, böyle bişey yok. su kaynar ama ateşe atarsan açılır ve su dökülür. yada depozitolu olacak

ateş yakmak için, hava güneşliyse, naylon poşete su doldurun, ağzını kıvırıp yanak çalı çırpının önüne tutun, bu durumda aldığı şekil bi mercek görevi görür
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    içerde soğuk bir su var. ve şişeyle sürekli temas halinde. Ateş şişeyi ısıtırken su da sürekli soğutuyor. soğuturken aslında su ısıyı kendine alıyor. o kaynayacak ki şişe de eriyebilsin. Aslında anlaşılmayacak bir şey yok.
    Bunu babam yıllar önce bir piknikte yapmıştı. Ben de şaşırmıştım.

feyzullah4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joyride 200 2006model
    olsun yinede yardımcı olsun bilgiyi paylastın bunun icin tesekkür

arkadaşlar bu olaya termal iletkenlik deniyor. Yani içteki suyun sıcaklığı dıştaki şişeyi eritebilecek ısıya ulaşmadan şişe erimez. şişe içinde hava olsa bile ateşle temas eden bir noktada değilse yine de şişe erimez

artiiist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    tamamen doldurup agzını kapatırsanız şişe patlar..ağzını da kapatmıyoruz tam da doldurmuyoruz....
    mangalda ki köze de koyunca oluyor..şişenin şeklinde pey bi değişiklik oluyor ama olsun o kadar da..

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı CTRLALTDEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aman sakın pet şişede kaynatılan suyu içmeyiniz. içeriğindeki birçok kimyasalı suya salıyor .
    aynen kanser yapar o ya
    plastik bardakta çay içmeyin diyolar plastik şişeyi eritip su kaynatmak başka bi boyut düşünemiyorum artık

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Arkadaş,

Herhangi bir paket kağıdını içinde su tutabilecek şekilde katlayın ve içine su koyarak Köz üzerinde kaynatın Su kaynadıkltan sonra çay ekleyerek demleme yapın. dağ başında çay içtiniz afiyet olsun
    Poturdak

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    arkadaşlar o kadar okudum ama kimse cevap verememiş
    işte size cevabı:
    suyun kaynama ısısı 100 santigrat derecedir
    plastik şişenin erime sıcaklığı ise 250 santigrat dereceden başlar(plastiğin kimyasalına göre değişir)
    şişe inindeki su en fazla 100 derece ısındığından şişenin 100 derece üzerine çıkmasını engeller böylece şişe 250 dereceye ulaşamadığından erimez
    sıvı soğutmalı motorların amacıda budur motorun pistonları 350 derecede erimeye başlar ama su en fazla 100 dereceye kadar ısındığından pistonların erimesini engeller
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

artiiist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    zaten mangal da kanser yapıyo diyolar..çayla kanser olan da çok kanserden ölen de..

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Erime noktası 100dereceden yüksek ısıl iletim katsayısı suya yakın olduğu için.

Yani?

Ateşten gelen ısı plastiğe geçer ancak plastiğin sıcaklığını arttıramadan plastikten suya geçer.

Peki neden kaynayınca erimeye başlıyor?

Çünkü su 100 derecede kaynar ve kaynama boyunca sıcaklık aynı kalır. Bu durumda da ateşten gelen ısı enerjisi su tarafından emilmediği için plastikte kalır ve plastiğin ısısı artar, ısısı artan plas.........blablabla....

Anlaşılmıştır herhalde.
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı Ante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kağıt ile de yapabilirsiniz.

Nedeni ısı iletiminde. kağıt veya plastiğin yanma/erime sıcaklıkları suyun kaynama sıcaklığından yüksektir. Ateş üzerindeyken ısı iletiminden dolayı aldıkları ısıyı suya aktardıkları için hiç bir zaman yanma/erime sıcaklığına erişemezler.
    Cevap verileli baya olmuş...

Motosikleti
    kawasaki kle 500

plastiğin erimesi

Alıntı eftelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maaşallah benden başka herkesin haberi varmış bu olaydan : )

ama ben bu kadarıyla yetinmeeemmm : ) nedenini soruyorum ? var mı fikri olan ? ben nedenini biliyorum aslında . açıklarım daha sonra : )
    mrb. plastiğin ergime ısısına ulaşamadığı için-ergime ısısına su soğukluğu mani olmakta. su kaynayıpta ergime ısısına ulaşıncada ateşin söner. sağlıcakla kal. fiziki olay.

Reims, FRANCE [en kısa sürede tekrar İZMİR]
    Motosikleti
    henüz değil ;)
    Alıntı mogli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erime noktası 100dereceden yüksek ısıl iletim katsayısı suya yakın olduğu için.

Yani?

Ateşten gelen ısı plastiğe geçer ancak plastiğin sıcaklığını arttıramadan plastikten suya geçer.

Peki neden kaynayınca erimeye başlıyor?

Çünkü su 100 derecede kaynar ve kaynama boyunca sıcaklık aynı kalır. Bu durumda da ateşten gelen ısı enerjisi su tarafından emilmediği için plastikte kalır ve plastiğin ısısı artar, ısısı artan plas.........blablabla....

Anlaşılmıştır herhalde.

suyun sıcaklığı 100 C 'a ulaştıktan sonra ısı kaynağından alınan enerji düşündüğün gibi plastiği eritmez, eritmemeli teorik olarak. evet faz değişimi sırasında sıcaklık sabit kalır ama bu sisteme giren enerjinin plastik tarafından absorbe edildiği anlamına gelmez.

bu enerji ; son sıvı (su) molekülü de gaz (su buharı) fazına geçene kadar sabit sıcaklıkta (100C) hal değişimi için harcanır.

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Alıntı iscanthere adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    suyun sıcaklığı 100 C 'a ulaştıktan sonra ısı kaynağından alınan enerji düşündüğün gibi plastiği eritmez, eritmemeli teorik olarak. evet faz değişimi sırasında sıcaklık sabit kalır ama bu sisteme giren enerjinin plastik tarafından absorbe edildiği anlamına gelmez.

bu enerji ; son sıvı (su) molekülü de gaz (su buharı) fazına geçene kadar sabit sıcaklıkta (100C) hal değişimi için harcanır.

Haklısın bir anlatım hatası olmuş, ısının tamamı emilemediği için demem gerekiyordu.
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    plastik poşetlede oluyo ;)

metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    Alıntı artiiist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamamen doldurup agzını kapatırsanız şişe patlar..ağzını da kapatmıyoruz tam da doldurmuyoruz....
    mangalda ki köze de koyunca oluyor..şişenin şeklinde pey bi değişiklik oluyor ama olsun o kadar da..
    denildiği gibi ağzını kapatırsanız basınçtan dolayı bir yerlerinden patama gerçekleşir tecrübe ile sabittir :D

artist in de dediği gibi ağzını açık ve tam dolu olmayacak şekilde köze koyarak yapılabilir.

ve doğal olarak tadında hafif bir plastik tadı olmakta, fakat plastik bardakta ordan burdan aldığımız çay kahvelerden çokda fazla değil.
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

Ömercik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ Tigrina 100 (Hasta ve sıkıntılı)
    Arkadaşlar ama plastik şişeleri ilk kullanımdan sonra atmak gerekiyor.Çünkü plastik sonuçta petrol türevi bir malzeme ve kansorejendir.İlk kullanımdan sonra atmayıp bir de ısıtıp yapısını değiştirirseniz bu zararlı etkilerini daha da arttırırsınız.
    Motosiklet Misyoneri Etrafımda motosiklet ve motosiklet sürücülerine karşı cephe almış, sığ görüşlü veya olumsuz düşünen her tipteki insan itinayla bastırılır, yıldırılır, görüşlerinin olumlu yönde değişmesi için var güçle konuşulur.

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Aman arkadaşlar nereden çıkarıyorsunuz böyle şeyleri çok tehlikeli..Piyasada çok farklı kalitede plastik hammadelerden yapılmış su şişeleri var..Bunlar normalde dolumdan sonra plastikten şişeye migrasyon dediğimiz madde geçişi olmaktadır..Bunlarında insan metabolizmasında kesinlikle kansorejen etkiye sahiptir..Hele birde ateşte şişeyi kaynatmaya çalışmak çok daha tehlikeli olmaktadır...En doğrusu küçük bir paslanmaz çelik çaydanlık alıp onla işi görmektir..Aman dikkat....Bu konularda çok çalıştım o yüzden özet olarak bilgi aktarımı yapayım dedim..
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler