Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ehliyet ile İlgili Genel Bilgiler

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    Motosiklet ehliyeti almak için 16 yaşını doldurmuş olmanız şarttır, yani doğum yılınıza 16 ekleyeceksiniz ve çıkan yılda da doğum gününüzün geçmesini bekleyeceksiniz.

"B" Ya da "E" Sınıfı Ehliyetiniz yoksa takribi 600 lira civarı; eğer "B" Ya da "E" Sınıfı ehliyetiniz varsa da 400 lira civarı bir bütçe ayırmanız gerekmektedir 2010 yılı itibariyle.

"E" Ya da "B" Sınıfı ile aynı anda alabilirsiniz.

Daha önceden ehliyetiniz varsa 20 soruluk bir motor sınavına tabi tutulursunuz eğer daha önce ehliyet almadıysanız 20 sorunun yanına trafik ve ilkyardım sorularını da ekleyeceksiniz.

Direksiyon sınavı teorik sınavdan sonra en geç 5 hafta içinde yapılır, ilçe milli eğitim müdürlüklerinin yolladığı kurula göre değişmekle beraber vitesli motorla girebilirsiniz. Sınavda arası 8 Metre olan plastik engellerin arasından geçmeniz istenmektedir. Yine sınavın oluş biçimi hakkında takdir yetkisi sınav kurulunundadır.

Direksiyon sınavından sonra en geç 2 hafta içinde ehliyet çıkartma hakkına kavuşursunuz.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar, ilerde sizlerin de katkısıyla buranın dolacağına inancım tam.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    Bir soru da ben sorayım, B'den A2'ye fark durumunda ehliyetimiz değişiyor mu? ve yeni fiyatları nelerdir?

Motosikleti
    Ramzey DT125
    Ehliyet değişiyor ama fiyat hakkında bilgim yok :S
    SATILIK Ramzey DT125 scooter sahibinden ilan kodu 21128890

Alıntı Nexagon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir soru da ben sorayım, B'den A2'ye fark durumunda ehliyetimiz değişiyor mu? ve yeni fiyatları nelerdir?
    Bu cuma sürücü kursuna sordum 250 tl dediler(sadece kurs üceti), pahalı geldi daha ucuzunu arıyorum.

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    17'yi doldurmuş olmak gerekir diye biliyorum...
    4everstrong bunu beğendi.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    Alıntı Ante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    17'yi doldurmuş olmak gerekir diye biliyorum...
    evet 17 olucak ısrarla arka arka 16 yazmışım üstelik mod arkadaşlar düzeltse bari.

arkadaşlar meraba;
    geçtiğimiz çarşamba ehliyetimi almış bulunmaktayım.herkesin almasını tavsiye ederim,ehliyet almak gerçekten çok kolay.

ehliyet maliyetim şöyledir ;

kurs ücreti 150.00 tl (kursa 150 tl den başka bir ücret verilmiyor)
    trafiğe verilen para 140.00 tl (78 tl maliye + 62 tl ehliyet kartı için verilir)
    sınav ücreti 40.00 tl (bankaya yatırılan paradır.1 kere verilir)
    muayene 30.00 tl (sağlık ocağında bedava diye duydum sonradan)

kadıköy gelişim sürücü kursu'nu ararsan gerekli bilgiyi alırsın.ben çok memnunum kurstan herkese şiddetli tavsiye ederim.kazıklanma korkunuz olmasın

Alıntı Nexagon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet degişiyor harç 64 tl kart parası 82 ydi. toplamda 140 tl .ehliyetini almaya gittiginde eskisini veriyorsun yenisini alıyorsun

Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Alıntı johnson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet degişiyor harç 64 tl kart parası 82 ydi. toplamda 140 tl .ehliyetini almaya gittiginde eskisini veriyorsun yenisini alıyorsun
    Neden anlamadım ama aynı zamanda veriliş tarihi de değişiyor ehliyet üzerinde.
    Ehliyet veriliş tarihi B'yi aldığınız tarih değil A2'yi aldığınız tarih oluyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Neden anlamadım ama aynı zamanda veriliş tarihi de değişiyor ehliyet üzerinde.
    Ehliyet veriliş tarihi B'yi aldığınız tarih değil A2'yi aldığınız tarih oluyor.

Benim ehliyetimde şu şekilde:

SINIF/CLASS :E-A2
    BELGE NO :1XXX3 2X.12.19XX (A2)
    VERİLİŞ TARİHİ :1X.07.19XX (B) şeklinde

(Belge no:ilk ehliyetin numarası (değişmiyor)
    veriliş tarihi de ilk ehliyetin tarihi

sadece A2 nin verildiği tarih yazılıyor ayrıca.

Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    İlden ile değişiyor mu uygulama? Ya da farklı yıllarda belki farklı uygulama yaptılar. Çünkü benim B aldığım yıl 1989 ve A2 aldığım yıl 2001 ehliyette veriliş tarihi olarak sadece 2001 yazıyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    İlden ile değişiyor mu uygulama? Ya da farklı yıllarda belki farklı uygulama yaptılar. Çünkü benim B aldığım yıl 1989 ve A2 aldığım yıl 2001 ehliyette veriliş tarihi olarak sadece 2001 yazıyor.
    bunun düzeltilmesi senin lehine olur,bazı kasko şirketleri ehliyetin verildiği tarihe göre özel indirimler uyguluyor.

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    Alıntı totoüska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu cuma sürücü kursuna sordum 250 tl dediler(sadece kurs üceti), pahalı geldi daha ucuzunu arıyorum.

ben emniyete verilen parayı kastetmiştim orda, daha ucuza kurslar var elbet, ankaradaysanız kızılay, tunalı, baheçli dışındaki yerlere bakmanızı öneririm.

ben 150 liraya kaydoldum, 6 saat motor dersi dahil, 40+45 lira da sınavlar için verdim.

merkanar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    B'ye A2'yi ekliyorum. Yarın için randevu aldım, ehliyetime kavuşacağım. Merak ettiğim şey, eski ehliyeti götürüyoruz, yenisini hemen veriyorlar mı?

Merhaba,
    Benim de bir sorum olacak. Sürücü belgesini istediğimiz ilçe emniyet müdürlüğünden alabiliyor muyuz? Bir de arkadaşın sorduğu gibi eski belgeyi alıp hemen yenisini veriyorlar mı? Bilgisi olan arkadaşlar bizi bu konuda aydınlatırsa sevinirim..

by creature - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz Yok
    Merhabalar İstanbul'da yaşıyorum ve B ehliyetim var A2 almak istiyorum yıl "2013" bana kaç liraya mal olur herşeyiyle ?

arkadaşlar bugün ehliyet almak için neler gerektiğini öğrenmeye gittim.
    sürücü kursu 350 tl
    tarfik ıvırzıvır hepsi 650 tl tutuyor.
    b ehliyetim var b ehliyeti olanlar yazılı sınava girmeyip sadece direksiyon sınavına girecekler.
    bütün hepsi bu kadar

ben 12 aralık 1995 doğumluyum.Kasımdaki ehliyet sınavına girebilirmiyim ?

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı matizz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Benim de bir sorum olacak. Sürücü belgesini istediğimiz ilçe emniyet müdürlüğünden alabiliyor muyuz? Bir de arkadaşın sorduğu gibi eski belgeyi alıp hemen yenisini veriyorlar mı? Bilgisi olan arkadaşlar bizi bu konuda aydınlatırsa sevinirim..
    Benim bildigim surucu kursunun bagli oldugu emniyetten aliyorsun. Eskisini hemen aliyorlar, yenisini 3 is gunu icerisinde veriyorlar.

Sınavları sorunsuz geçersek tam olarak kaç ayımızı alır ? Veya sizin ne kadar zamanınızı aldı ?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler