Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Trafik denetlemesinde hangi belgeler kontrol edilir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı blt_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben gittim yaptırmaya 250 cc üzerine yapılıyo sana gerek yok dediler eyv dedim ertesi günde muayeneye soktum bahsi bile olmadı..
    onların da bi halttan haberi yok
    250 cc üzeri hangi motosikleti eksoz muayenesi yapmışlar daha önce?.
    herkes uzman
    uzmanlardan geriye normal insan kalmadı bu memlekette.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    arkadaşlar yakında kokusu çıkar, muayene istasyonu yakın zamanda motosikletin eksoz muayenesini yaptıklarını söyledi. ben trafik şubesinde memurla görüştüğümde kendi kullandığı devlete ait motosikletin ruhsatını çıkardı ve kullandığı motorun eksoz muayenesi vardı.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    arkadaşlar eğzost muayenesini soran polise 6 yıllık kuryelik hayatımda rastlamadım.. ama 2004 yılında 301 mz in eğzost tundan beyaz duman attığı için (2 zamanlı normaldir) ceza yedim.. derdimi anlatamadım... adam yazdı cezayı çekti gitti.... o zamanlar kurye şirketimiz araştırıp cezanın haklı olduğunu öğrenmişti... sonra ybr 125 ve cg ile motorları değiştirmeye başladılar... b,r iki arkadaşımız daha ceza yemişti...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    sabah kar yağışı sebebıyle tranvay ile geldim yanımda oturan cocuk sürücü kıtabı elinde okuyor motor kısmını ehlıyet alacak anlaşılan ya ne kadar boş gelıyor bana hele hele motor kısmı zaten şimdi servısler var eskısı gıbı değil tabiii bilmesı faydalı ama bence gereksızde onun yerıne kurslarda basit anlatımlı ceza ve sebepler anlatılabılır trafıkte saygı kuralları anlatılabılır şimdi konumuz dışına cıkmadan ceza nerden gelır maddesı nedır dayanağı nedır bilmeyız poliste karşımızda nederse ok bılmıyoruzki

someone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yorumlarınız ıcın tesekkur ederım, sonuc olarak motor ıcın egzos muayenesı yapılmıyor dıyebılırız.

Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    vergi olayına gelince ben o tür bi çevirmeye girdim polis artı maliye dip diper aynı çvirmede birlitelet yani pilot uygulamaydı sanırım o allahım motordan indim ruhsat ehliyet aynalar plaka açısı farlar egzoz alkol hepsine ama herşeye baltılar sonra polis dediki bol yıldızlı olan keşke herkes senin gibi olsa bak dedi yanındakine çocuk full koruma scooter sürüo aynen böyleydim ama hala kanım ısınmadı tam

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    Alıntı aSuBaYaH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar MOTOSİKLETLERDE EKSOZ MUAYENESİ OLMAK ZORUNDA !!! bilmeyenler öğrensin. cezası 600.00 tl haberiniz olsun.
    ekzoz muayenesi yaptırmadan zaten genel muayeneden vize çıkmıyor dolayısıyla egzoz emisyon pulu taşımak zorunda değilsin hem araba da hem motosiklet de kaç defa çevirme oldu sorun çıkmadı
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

Motosikleti
    HYO GT250R SATILDI---UFALTACAZ GİBİ GÖRÜNÜYOR..
    Alıntı Şenonar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aracın muaynesinede bakıyor yoksa bağlıyor vergisine bakar yoksa bağlar
    şimdi ocak vergisini yatırmadık diye motoru bağlayabilir mi?????

polis çevirmelerinden ve ceza yemekten kurtulmanın tek yolu. (durmıyacaksın )
    plaka iptali ile yola devam

İstanbul/Fındıkzade Bosna-Hersek/Sarajevo
    Motosikleti
    Keeway landcruiser 250/Arctic cat prowler 650
    1 ay kadar önce edirnekapı tarafında atv ile yolda giderken yanıma bi ekip geldi camdan kafasını çıkardı güldü abi bu ne yaa dedi gülümsedim önüme geçti dörtlüleri yaktı eliyle gel dedi kenara çektik. abi bunedir dedi arazi aracı dedim ya hadi ya güzel bişeymiş peki bunun ruhsatı falan bişeyi varmı dedi var dedim çıkarttım verdim ruhsatı ehiliyetide alabilirmiyim dedi aldı geçti arabaya, sonra geldi ehliyetle ruhsatı verdi yalnız ehliyetin yetersiz haberin olsun sıkıntı olur dedi dedim yok bu b sınıfyla kullanılıyo ama l3 motor olarak gözüküyo dedi dedim yok hocam biz özellikle sordurduk 4 çeker 650 cc ve sistem tamamıyla araba sistemi otomatik vites direksiyonlu gaz fren yani motorla hiç alakası yok dedim güldü tamam hayırlı günler dedi gitti iyi polislerde var.

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    1. Ehliyet
    2. Ruhsat
    3. Zorunlu Trafik Sigortası
    4. Aracın Muayene Süresi
    5. Kask

Trafik ekibi bu bilgileri hem kendi listesine kayıt eder. Hemde telsiz ile bu bilgileri merkeze iletir. Merkezde bu bilgiler kontrol edilir. Araç çalıntı mı? Ehliyet ruhsat gerçek mi? vs bilgileri kontrol ekibine iletir. Trafik ekibide duruma göre davranır.

Motosikletler için egsoz emisyon var diyenler birileriyle dalga geçiyor. Motosikletlerde egsoz emisyon yok.

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    arkadaşlar MOTOSİKLETLERDE EKSOZ MUAYENESİ OLMAK ZORUNDA !!! bilmeyenler öğrensin. cezası 600.00 tl haberiniz olsun.
    Yok öyle bir şey seni yemişler...

Polisin biri de bizi yolda çevirip ısrarla egzoz muayenesi istemişti ben de tamam ceza yaz doğruca karakola gidiyorum diyince tamam yolunuza bakın cevabını vermişti. Sanırım onun da kafası karışmıştı.

Seninkini de karıştırmışlar. Öyle bir şey gerekse (ki Avrupa'da gerekiyor sanırım) muayeneden geçirmemeleri gerekir, bu zamana kadar kimse öyle bir şey sormadı bana.
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

Motosikleti
    VN 800
    yanlış bilgi

Motosikleti
    Bws gitti 2011 Agility geldi
    Bu olay açıklığa geldimi öyle birşeye gerek yok dimi?

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    Alıntı GOKHAN42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi ocak vergisini yatırmadık diye motoru bağlayabilir mi?????
    mtv yatmadığı için araç veya motosiklet bağlanmaz

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    25 senedir motor sahibiyim... Ne böyle bişey duydum ne de bu şekilde ceza yedim...

Kimse sormadı bile... Muayenede bile istemiyorlar ki?....

Nerden çıkardın anlamadım?...
    Yeni trafik kanununda böyle birşey var.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni trafik kanununda böyle birşey var.
    Kanunu koy da görelim..... Boşa konuşmanın manası yok....

1 hafta önce muayene yaptırdım işyerinin motorunu.... Bırakın kanunu adamlar dalga bile geçtiler....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

cevdetustun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD
    Haşırt maşırt yok. Şu linkte motorsikletlerin egzoz muayenesinden muaf olduğunu görebilirsin: http://www.tuvturk.com.tr/egzoz-gazi-emisyon-olcumu-genel-bilgiler.aspx

TüvTürk resmi sitesi. Bir de kopyalayayım burada geçen ilgili cümleyi buyrun:
    "
    Tarım ve Orman Traktörleri, Motosiklet ve Mopedler ve 1979 model yılı ve öncesi dizel motorlu taşıtlar, Hibrit ve Elektrikli araçlar ile Hidrojen Yakıtlı araçlar Egzoz Gazı Emisyon Ölçüm işleminden muaftırlar."

Yani haşırt diye birşey yok. Ülkeden de gitmiyoruz. Selamlar.
    Carbondioxid bunu beğendi.

Alıntı cevdetustun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haşırt maşırt yok. Şu linkte motorsikletlerin egzoz muayenesinden muaf olduğunu görebilirsin: http://www.tuvturk.com.tr/egzoz-gazi-emisyon-olcumu-genel-bilgiler.aspx

TüvTürk resmi sitesi. Bir de kopyalayayım burada geçen ilgili cümleyi buyrun:
    "
    Tarım ve Orman Traktörleri, Motosiklet ve Mopedler ve 1979 model yılı ve öncesi dizel motorlu taşıtlar, Hibrit ve Elektrikli araçlar ile Hidrojen Yakıtlı araçlar Egzoz Gazı Emisyon Ölçüm işleminden muaftırlar."

Yani haşırt diye birşey yok. Ülkeden de gitmiyoruz. Selamlar.
    Güzel ancak keşke egzoz sses desibel testi yapsalar, hatta çevre için Co2 / CO testi, sanırım ben dahi sınıfta kalırım, bu şekilde en optimum hava yakıt ayarı olayınıda kavramış olurduk seve seve

Ses desibel zorunlu olsa, ilçemde'ki motorlar'ın yarısına el konulur eminim.
    cevdetustun bunu beğendi.

cevdetustun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel ancak keşke egzoz sses desibel testi yapsalar, hatta çevre için Co2 / CO testi, sanırım ben dahi sınıfta kalırım, bu şekilde en optimum hava yakıt ayarı olayınıda kavramış olurduk seve seve

Ses desibel zorunlu olsa, ilçemde'ki motorlar'ın yarısına el konulur eminim.
    Kesinlikle katılıyorum. Motorsikletlerin çevreye verdiği zarar aslında egzoz gazından ziyade gürültü..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler