Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet trafiğin küçüğüdür koruyunuz..

Motovento
    REKLAM ALANI
    canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    BİR MOTOSİKLETLİ KATİLİ OLMAMAK İÇİN ARABA SÜRÜCÜLERİNE
    OKUYUN ve OKUTUN..

Araba kullanırken..

! Mutlaka zamanında sinyal veriniz..

! Aynaları alıştığımızdan daha fazla kontrol ediniz..

! Virajlarda yol ile motosiklet arasına girmek tehlike yaratır..

! Sis yokken sis lambalarınızı yakmanız sürücülerin görüşünü engeller ve hata yaptırır..

! Araba ne ofistir ne de ev rahat davranarak kazaya sebep olabilirsiniz..

! Yağmurda motosikletlilerin görüşü manevra fren yeteneği arabalara göre çok daha azdır daha dikkatli olun..

! Ülkemizdeki korumalar nedeniyle sıcak ve soğuk havalarda beklemek bizim için zordur. Lütfen yağan trafikte gelebileceğimiz yer açın..

! Motosiklet sürücüsü de acemi olabilir lütfen SIKIŞTIRMAYIN sonuçları bizim için ölümcül olabilir..

! Eğer sürücüler etrafta bir motosiklet olabileceğini düşünür ve ona göre hareket ederlerse , onları daha net görmeye başlayacaklar..

MOTOSİKLET TRAFİĞİN KÜÇÜĞÜDÜR KORUYUNUZ..

MOTOSİKLİLERİ FARKEDİN..!!!!

Motosiklet tutkusu hızlı bir biçimde yayılıyor. Motosiklet kullanan insan sayısı her geçen gün artıyor. Trafikte sayımız arttıkça farkedilme olasılıklarımız da yükseliyor. Her gün yeni motosikletler trafikte yerini alıyor. Türlü mesleklerden milyonlarca motosiklet tutkunu insan her gün trafikte yol alıyor. Gezinenler, paket taşıyanlar, yemek taşıyanlar, sadece ulaşım için biryerden biryere gidenler, 7 den 77 ye motosiklet kullanıcı profili bulmak mevcut.

Türkiye' de motosiklet kullanımından daha çok diğer araç kullanımları mevcuttur.
    Otomobil, kamyon, otobüs vs. gibi araçlar sayı olarak daha fazladır.
    Trafikte aynı anda yol almaya çalışan milyonlarca araç arasında motosiklet çok az bir yer kaplamaktadır.
    Fakat her dakika bir aracın yanından bir motosiklet geçmekte.
    Bu durum bizlere kullanılan yolun sadece otomobil ve benzeri araçların kullandığı bir yol olmadığının en güzel göstergesidir.
    Kullanılan yollar, trafikteki her m2 bu ülkede yaşayan milyonlarca kişinin ortak kullanımı için yapılmış yollardır.
    Kişi veya kişilerin zevk ve sefasının sürüleceği bir alan değildir.
    Aksini söyleyen olacağını pek zannetmiyorum zaten.
    Ama iş trafikte uygulamaya gelince durum çok farklılaşıyor.
    Kullanımda olan yollarımızı kullanmayı bilmiyoruz yada doğru ve düzgün bir biçimde bu yollardan faydalanmaya çalışmak işimize gelmiyor.
    Emniyet şeritleri işgal ediliyor, sol şerit çok yavaş giden insanların kişisel gezi alanlarıymış gibi kullanılıyor, aşırı şerit değiştiren otomobiller diğer trafikte varolan herkes için büyük tehlike oluşturuyor, ters yönlere girenler, trafik sıkışıklığında geri gitmeye çalışanlar, yoğun yerlerde araçlarının kapılarını biranda açanlar, kırmızı ışıkta bekleme gereği duymayanlar, araçlarını aşırı hızdan durduramayanlar, aniden şerit değiştirenler, aynalarına bakmayı gerek görmeyenler kısacası nekadar kendini bilmez insanın ehliyet alarak bu araçları kullandığını açıkca görebiliyoruz.
    Kurallara uymadan araç kullanmak sanki bir hobi gibi geliyor.
    Kim nekadar kural çiğneyecek yarışı var bu ülkede.
    Normal biçimde araç kullananlar ise bu dengesiz kişiler yüzünden ciddi tehlikler, kavgalar, gürültüler atlatıyorlar.
    Tıpkı biz motosiklet kullanan kişiler gibi.

Fakat motosiklet kullanan kişilerin arasındada kural tanımaz, haylaz, tehlikeli işler yapan biçok arkadaşımızda yok değil.
    Kask takmadan gezinenler, uygun olmayan yerlerde teker yaparak arananlar, uygunsuz yerlerde aşırı sürat yapanlar, ehliyetsiz motor kullananlar, polisten kaçanlar gibi yanlış işler yapan motosiklet kullanıcısı arkadaşlarımızın sayısıda oldukça fazladır aslında.
    Tabiki bu saygısız ve düşüncesiz arkadaşlarımızın aksine çok düzgün motosiklet kullanan arkadaşlarımızın sayısı çok daha fazladır.
    Tüm bu iyi ve kötü kullanıcı profilleri trafikte araç kullanır bir vaziyette olunca neler oluyor diye düşünmek isterseniz eğer tahmin etmek hiçte zor değil.
    Birbirleriyle yarışan, kavga eden, küfürleşen, saygısız, seviyesiz birçok insanı görmek mümkündür.
    Bunun sonucunda hergün trafikte birçok zorluk ortaya çıkıyor herkes için. Ufacık bir dikkatsizlik yüzünden bir başka kişinin canı yanabiliyor, zarar görebiliyor.
    Kavga edenlerden dolayı trafik tıkanıyor ve saatler yollarda geçiyor.
    Emniyet şeritlerini dolduranlar yüzünden diğer birsürü normal insanın hakkı yeniliyor, ambulans, itfaiye gibi acil durum yolları kapanıyor.
    Çok ani şerit değiştirenler, sinyalsiz ve dikkatsiz giriş yapanlar sayesinde birçok insan ölüm tehlikesi ve kaza tehlikesi yaşıyor.
    Yaza yaza bitiremeyeceğim kadar örnek dolu ülkemizin trafiği.

Motosiklet kullanan kişileri trafikte koruyalım.

Yanınızdan hızlı veya yavaş geçen bir motosiklet, otomobil ve benzeri araç kullanıcılarını asla öldürmez ve sakat bırakmaz.
    Tam aksine motosiklet kullanıcıları yanınızdan geçerken yapacağınız en ufak bir hata o motosiklet üzerindeki kişinin ölümüne ve sakatlanmasına neden olabilir.
    Trafik' te hertürlü araç kullanmak çok ciddi bir iştir, dikkat gerektirir.
    Dikkatsizliğin bedeli ağır olur ve her zaman ucuz atlatılamayabilir.
    Motosiklet kullanıcıları için yol asla bitmez, her yer bizler için yoldur, lütfen bunu unutmayalım.
    Otomobil kullananlar için herzaman yol sınırlıdır.
    Bazen ne olursa olsun yerinizden dahi kıpırdayamazsınız.
    Saatlerce hareket etmeden beklersiniz.
    Bu durumda beklerken yanınızdan yüzlerce motosiklet geçebilir, hem sağınızdan hem solunuzdan.
    Lütfen o geçenlere saygı duyalım, yol verelim çünkü onlar ikiteker ve otomobilin geçemeyeceği heryerden geçer.
    Motosiklet kullanan kişileri trafikte koruyalım ve onlara yol verelim.

Bilinçli, eğitimli, saygılı motosiklet kullanan kişi sayısı artıyor hemde tüm olumsuz durumlara rağmen.
    Gelecek senelerde bu kullanıcı sayısı daha hızlı bir biçimde artarak devam edecektir.

Motordelisi.com dan alıntıdır
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hyosung Gt 250 R
    Bu motosikletleri farkedin, motosikletler trafiğin küçüğüdür gibi kampanyaların hiç bir işe yaramayacağını düşünüyorum. Ezik bi durum bile diyebilirim. Bu konuyla ilgili başka bi sitede yazdığımı burda da paylaşmak isterim..

Alıntı BaD BoY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabah başıma gelen bi olayla farkettim bişeyi sizinle paylaşmak istedim.

Sabah geç kaldığım için arabayla e5 den metrobüs durağına doğru gidiyorum. Arkamdaki vatandaş dötümde gidiyor ve ayrılmaya da niyeti yok gibiydi benimde önümde bi otobüs vardı (sağ şerit) ve sol şerite geçmeme de bi türlü yurdum insanı izin vermedi. Ve otobüs bi anda durdu bende o anda aynaya baktım solumda boşluk oldu bende atladım o araya.. (babam kalp krizi geçiriyodu ) Çünkü dursaydım arkadaki direk arkadan çarpıcaktı.

Şimdi gelelim bunu nie anlattığıma...

Ben aynaya bakıp da boşluğu görüp de sola atlarken orda bi motorun olabileceği aklımın ucundan bile geçmedi o anda.. Ki trafikte 40 bin km yapmış bi motorcu olarak benim aklıma gelmediyse hiç motor kullanmamış bir insanın aklına gelme ihtimali nedir siz düşünün.. O kadar anlık bi durumdu ki o anda sadece öndeki otobüsten ve arkamdaki araçtan sıyrılıp sola atmayı düşündüm. Ve eğer orda bi motor olsaydı muhtemelen onu sıkıştırmış ya da Allah korusun çarpmış olacaktım.

Yani söylemek istediğim şey.. Artık şu trafikte bizi görmüyolar, bizi önemsemiyorlar gibi kampanyalardan vazgeçmeliyiz. Çünkü bunun bi faydası yok bunun yerine 2 kat daha dikkat etmeliyiz çevremizdeki olan bitene..

Dikkat etmeniz gereken tek şey önünüzdeki ve arkanızda araç değildir..

Önünüzdeki aracın önündeki araç, onun arkasındaki araç, yanındaki araç, sağ çaprazınızdaki aracın solundaki cazip gelen boşluk, aracın tipi ( mini cooper'ların %50 si fırlama, %40 ı kadın olması gibi, ki her ikiside tehlikelidir ) vs vs.. gibi şeylere de dikkat etmeniz gerekir..

Trafiğe çıkarken, " trafikteki herkes beni öldürmeye çalışıyor" gibi paranoyakça bir düşünceye sahip olursanız inanın bana çok işinize yarar. Bizi bizden başka biri korumaz o yüzden bırakın onların yaptıklarını siz kendi yaptıklarınıza bakın..

Sabah sabah aklıma geldi yazdım varsa bi kusurum söyleyin lütfen..

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    bu konu kimine göre önemli kimine göre gereksiz kimine göre de anladınız siz onu
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler