Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosiklet ve Sürüş Hakkında..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    My Kawa..
    Alıntı OGLUMVE BEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz siz olun KORUMASIZ ve EHLİYETSİZ motosiklete binmeyin..

var dimi böyle kullanan ögrenmek istedimde
    var tabi abi.. bu arkadaşları şiddetle kın kın kınıyorum.. Akılları başlarına gelmeden başlarına bi iş gelmez umarım..

Alıntı avkan65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler bilgiler, için Kadir eline koluna sağlık
    ben teşekkür ederim hakan abi..
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    Alıntı KyCd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    var tabi abi.. bu arkadaşları şiddetle kın kın kınıyorum.. Akılları başlarına gelmeden başlarına bi iş gelmez umarım..

ben teşekkür ederim hakan abi..
    bide bunların kask takmayan modelleri var onlar zaten ayrı
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

Motosikleti
    My Kawa..
    Alıntı OGLUMVE BEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bide bunların kask takmayan modelleri var onlar zaten ayrı
    şimdi onlar biraz kamu görevlisi oluyolar ya sarı sarı.. o yüzden onların kafası güvencede abi.. gerenk yok onların kask takmasına..
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Makale gibi olmuş, teşekkürler bilinçsiz arkadaşları bir nebze de olsa bilinçlendirdiğin için
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı KyCd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet...

Motosiklet dendiğinde insanların aklına türlü düşünceler gelir. Kimisi tehlikeli ve gereksiz diye düşünür,
    kimisi yüzünde bir gülümsemeyle özgürlük ve tutkudur diye düşünür, kimisi sıradan bir araç diye düşünür..

Peki nedir motosiklet?

motosiklet, sizi gideceğiniz yere kısa zamanda ve zahmetsizce ulaştıran kullanımı zevkli ve bir o kadarda riskli bir araçtır.
    riskli olmasının nedeni kaportasının yarısını sizin oluşturuyor olmanızdan kaynaklanır fakat riskli olması kaza yapmanız halinde
    öleceğiniz yada sakat kalacağınız anlamına gelmez.

Tehlikeli..

Birçok insan "motosiklet tehlikeli aman binme!" der aslında motosiklet tehlikeli değildir, tehlikeli olan motosikletle kaza
    yapmaktır. Daha öncede belirttiğim gibi motosiklette kaza anında darbeyi ilk alan motorla birlikte vücudunuzdur.
    arabada ise bu durum tam tersidir, vücudunuz direk bir darbeye maruz kalmaz. Fakat motosikleti tehlikeli kılan birazda
    kullanıcısıdır. Bir diğer faktör de yol ve hava koşulları ile diğer araç sürücüleridir. Motosikleti hızlı kullanmak marifet değildir,
    marifet uzun yıllar boyu kullanmak ve içinde yaşadığımız karmaşık şehir trafiğini iyi okuyup hayatta kalabilmektir..

Zevkli..

Günümüz şehirleri artık megakentler haline gelmiştir ve trafik koşulları her geçen gün ağırlaşmaktadır. Her geçen gün artan
    araç sayısı bu trafiği günden güne çekilmez bir hale getirmektedir. Motosiklet bu yönden oldukça avantajlı bir ulaşım aracıdır.
    yoğun trafikte herkes dururken sizin ilerlemeniz oldukça keyiflidir. Diğer araçlardaki insanlar size öyle bir bakarlar ki bu durum
    bazen onları çileden çıkartır, bazılarını "bende mi alsam acaba?" diye düşündürür. Bu açıdan özendirici bir yanıda vardır..

Korumalıklar ve Sürüş..

Motosiklet kullanmak dediğim gibi zevkli ve risklidir, bize düşen bu riskleri minimuma indirmektir. Peki bunu nasıl yaparız?
    Şunu unutmayınız ki motosikleti kullanırken giydiğiniz her koruma geleceğiniz ve sağlığınız açısından size avantaj sağlar.
    Kask, Korumalı mont, Eldiven, Sırtlık, Dizlik bunları mutlaka edinin. Bir kaza sonrasında "keşke" dememek için mutlaka ama
    mutlaka korumalarınızı giyin. Sürüş esnasında kesinlikle diğer araç sürücüleri ile yarışmak, inatlaşmak, yol vermemek gibi
    konularda dalaşmayın sonuçta siz iki tekerlek üzerindesiniz araçların size doğru bilerek yada bilmeyerek yapacakları ani bir
    manevra sizin için son perde olabilir. Trafik kurallarına uygun güvenli bir sürüş yapmaya çalışın. Trafik tecrübelerimden bazı
    öneriler vermek istiyorum.

- Çevreyolunda genellikle sağdan birleşen yada sağa ayrılan yollar vardır, bu yol ayrımlarında sağ şeritte bulunmamaya
    özen gösterin geçebiliyorsanız sinyal verip orta şeride geçin. sağ şeritte kalmak zorundaysanız sol yanınızdaki aracı mutlaka
    kontrol edin her an sağdaki sapağa girebilir. Soldan birleşen araç olup olmadığınıda kontrol edin sizi farketmeyip şerit yerine
    size girebilir. bu gibi durumlara maruz kalmamak için orta şeridi tercih etmenizi öneririm.
    - Önünüzde giden araca çok fazla yaklaşmayın, 4 tekerlekli araçların frenleri motosikletlere oranla daha iyidir. ani frenleme
    durumunda muhtemelen arkadan çarpma olasılığınız artacaktır.
    - Kontrollü kavşaklarda ışık size yeşil yanıyor olsa dahi yavaşlayıp sağınızı solunuzu kontrol edin, acelesi olan yada alkollü olan
    başka bir sürücü sizi farkettiğinde iş işten geçmiş olabilir. Bu şekilde birçok kaza olduğunu maalesef sık sık okuyor yada görüyoruz
    - Cadde ve sokak aralarında hız yapmaktan kaçının, önünüze her an herşey çıkabilir bunu unutmayın.
    - Emniyet şeridini elinizden geldiğince kullanmayın kullanmak zorunda kalıyorsanızda çok dikkatli olun, başka bir motosiklet
    sürücüsü aniden emniyet şeridine girebilir yada bir araç sürücüsü trafikten bunalıp burnunu sokabilir bu da sizin için hiç de
    hoş olmaz.

Sizlerinde yollarda rastladığı veya tecrübe ettiği olaylar vardır sizlerde buraya tecrübelerinizi ve önerilerinizi ekleyin..

Siz siz olun KORUMASIZ ve EHLİYETSİZ motosiklete binmeyin..

DEPONUZ DOLU, TEKERİNİZ DÜZ BASSIN..

FARINIZ ve YOLUNUZ AÇIK OLSUN..
    Fikir ve görüşlerinize katılıyorum Kadir bey.
    Kangren olmuş tüm kollara adanmıştır.
    Eğer bir yıl sonrasını düşünüyorsan, bir tohum ek. Eğer on yıl sonrasını düşünüyorsan, bir ağaç ek. Eğer yüz yıl sonrasını düşünüyorsan, insanları eğit.

Motosikleti
    My Kawa..
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Makale gibi olmuş, teşekkürler bilinçsiz arkadaşları bir nebze de olsa bilinçlendirdiğin için
    görevimiz lucas.. elimizden geldiğince..

Alıntı hanedan12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fikir ve görüşlerinize katılıyorum Kadir bey.
    teşekkür ederim ismail bey..

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel yazı olmuş kadirim gözlerim ağrıdı hepsini okim diye bunu ayriyetten hesabına yazarım..
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

AYGÜL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kadircim verdigin bilgiler çok güzel
    teşekkürler

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler