Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosikletinizin zincir bakimi ve korunmasi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Gt250r
    Merhablar birşeyi merak ettim benim motor 2500km oldu ve daha hiç zinciri temizlemedim ve yağlamadım aldığım günkü gibi duruyor bu netip bir zarara yol açar? temizlemek ve yağlamak için ne yapmam lazım hangi markaları önerirsiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ALBATROS-FB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Diyeceğini demişsin bize laf bırakmamışsın eline sağlık ama resimdeki motor icin gec kaldın bunları bi elli sene evel yazmalıydın ve dedem okumalıydı

http://www.ohtm.org/1931indian4.html
    TEK AŞKIMFENERBAHÇEalbatros-fb@hotmail.com

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bilgiler için teşekkürler

transalp650 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    02 SONRA 06 ENSON YİNE TRANSALP 650 2008
    Arkadaşlar bu yazacagım yaglama sistemini kimse bilmez ve uygulamaz .
    Zinciri yerinden komple sökün bir legenin içine mazotla yatırın ufak boya fırçasıyla yıkayın en önemli tarafına geldik sac yada eski bi tencerede kauçuklu gres yagını çok kaynatmadan cıvık bi hal alana kadar kaynatın zinciri icine daldırın iyice bulansın bir bezle fazlasını temizleyip yerine takın bu dedigim sistemi 1500 kmde bir yapın görün bakalım zincirden boşta giderken ses geliyormu yada kaç bin gidiyo her 500 600 km de bir mobilin motorsiklet yagı var onunla yaglayın sakın gres li bir sprey yag kullanmayın her tarafa bulaşıyo birde pratik olsun diyorsanız bunun aparatlı komple set şeklinde olanları var zincire takıyorsun orta sehpada aparata hortumla temizleyici sonrada yaglayıcıyı sıkıyorsun hiç bir yere bulaşmıyo çok pratik ama nerede satılır bilmiyorum.
    Bir sıra iki kartonu arka dişliye göre yarım ay kesip dişli ortada kalacak şekilde tutup sprey yagı sıkardım aklınızda bulunsun.
    Şunuda unutmayın elinizden geliyorsa yarına bırakmayın motorunuza ne gerekiyorsa yapın siz ona nasıl davranırsanız oda size aynı şekilde davranır.
    Neye Nasıl Bakarsan Onu Öyle Görürsün.

sahinbirinci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 200
    eline emeğine sağlık

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    zincirim uzamış ama dişlilerin uçlarında sivrilme yok sadece zincir değiştirsem olurmu?veya dişlilerin ömrünün bittiğini nerden anlarım.
    SUZUKİ BURMAN UH 200

ozi2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Google arama motoru
    Ben motoru temizledikten sonra Castrol zincir spreyi ile zinciri yağladıktan sonra motoru hiç kullanmadan tam 1 gün bekletiyorum ve zincirin içine işliyor.Mevsim yazsa ortalama her 1000 kmde 1,Kış ise ortalama 200 km de bir yağlıyorum
    [COLOR="red"][B][I] 4 zamanlı --> ::144:: <-- 2 zamanlı (A rh 2TT)[/I][/B][/COLOR]

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Zincirinizin uzaması halinde ya hemen değiştirin ya da tekerin ayarını kısıp zinciiri 1 bakla kısaltın....Sakın uzamış zincirle binmeyin....Çarklarınızı bozarsınız...

Zincir kontrolu haftada 1 yapılmalı muhakkak....2 cm esneme payı olmalı zincirin...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler