Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kgs ve nakit gişe sorunları.

Motovento
    REKLAM ALANI
    arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    Arkadaşlar bildiğiniz üzere otoban da bizlere de mecburi olan ve haybeye para ödediğimiz
    gişelerde yaşadığımız sorunları paylaşmak adına bu topiği açtım.Ben KGS kullanmıyorum
    motor ile otobanı pek kullanmadığım için nakit gişeleri tercih etmek durumundayım.
    Geçen hafta yuvacık gezisinde Dudullu Gişelerinden Bilet için butona bastım bilet vermiyor 4-5 kez denedim yok
    sonra Babaçinin kgs okutup geçtim.Çıkışta yine aynı sorun babaçinin kgs okuttum yetersiz bakiye yazdı
    ama gişeden geçtim.Dönüşte tekrar gişe bilet vermiyor acaba motorun kilosundan mı
    ne den vermez kafayı yiyecektim.Neyse geçen araçlardan birinden rica ettik de iki tane bilet
    aldı birini bana verdi gişeden girdik.Dudullu gişelere gelince de nakit gişeye bileti verdim 2.50 tl
    aldılar.Ben bu işten birşey anladıysam arap olma modundayım tabii neden nakit gişe girişinde
    bilet vermez ki arkadaşlar benden sonra geçen her arac bilet aldı benzer sorunlar
    yaşayanlar varmı ve neden olabileceği ilgili bilgisi olanlar paylaşsın lütfen.Birde bilet almadan geçtiğimizde çıkışta ne yapmamız gerek????

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    bilet aldığın butonla onun ortalama 1-1.5 mt ilerisinde lazer var aracı algılayan daha önce otel otoparkında çalıştım ordan biliyorum eğer araç o lazerlere gelmezse sıra vermiyodu senin sorunda bu tarz olabilir

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Bende avcılara gidiyorum diye tuhaf bi yola saptım ve çıkış yoktu

sadece bir çıkışa denk gelmiştim o da çalışmadan dolayı sapılamaz diye kapatılmıştı şeritler ile...

Sonuç olarak gişelere kadar gitmiş bulundum karşı şeride geçmemde imkansız.

Sonra bi ok vardı KGS satılır cinsinden..

Ben OGS almayı planlıyordum ama alamıyormuşum onlarda yokmuş, mecburen KGS aldım

Alırken etraftaki tabelalarda da OGS alın daha ucuza geçin falan yazıyor ama yok, geri yol da yok

Sonra okuttum 5.5 TL gibi bişey kesti deli oldum bikaç km sonra bi sapak vardı ordan Avcılara döndüm.

O nakitte 2.5 TL neresi için bilmiyorum ama ben genel olarak bu paralı yol olayını motosiklet ile bağdaştıramıyorum.

Motosikletliler için trafik zaten hemenhiçbiryerde tıkanmıyor ki gereksiz yere yola para vermemin bana hiçbir artısı olmadı yani
    Avcılara da herzaman ulaştığımdan daha geç ulaştım

Geri yol olsa gerekirse 50-60 km geri dönerdim KGS almazdım.

Zaten 50-60 km de bile 5.5 TL yakıt harcayamazdım o da ayrı bi durum

KGS için önce tamamen duruyorum, sonra eldivenlerimi çıkarıyorum, cebimde KGS mi arıyorum, cihaza uzanıyorum ... ... ölme eşşeğim
    Hiç sevmedim, alınacak ise OGS alınmalı bence, nakit geçiş varsa zaten KGS ile aynı şey gibi.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilet aldığın butonla onun ortalama 1-1.5 mt ilerisinde lazer var aracı algılayan daha önce otel otoparkında çalıştım ordan biliyorum eğer araç o lazerlere gelmezse sıra vermiyodu senin sorunda bu tarz olabilir
    evet olabilir mantıklı
    benim fikrim de gişede arkadaki kamera, plakayı okuyup ona göre araç cinsine göre ücret kesmesi senin plakan okunmuyorsa bu sebebten olabilir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)