Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Aşırı Havalarla Mücadele

Motovento
    REKLAM ALANI
    askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    bu kış gununde yağmur ve rüzgarlı havalarda gideceğim mesafe 10 km re olduğu için ev iş arası gıydiğim kıyafetlerle bunu rahatlıkla üşümeden ıslanmadan başarıyorum yalnız eldivenlerim su alıyor onun dışında problem yok ayakkabı kılıfı süper işe yarıyor varsa kullanmaya üşenmeyin ben gecenlerde yolda yakalandım yağmura kenara cekip gıymek zor geldi sonuç ayaklarım havuz gıbı oldu.Hızınızı demıyeceğim hız kelımesını unutun ve dikkatli sadece gitmeye calışın acele etmeyın derim ve son olarak butun gün dışarda motosıklet üzerinde ekmek parası için uğraşan arkadaşlarıma ALLAH kolaylık nasıp etsın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    xvs650 DragStar 2006m
    bilgilendirmeler için teşekkürler

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    faydalı bilgiler.
    paylaşım için teşekkürler.

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Ben de geçenlerde yaşadığım bir tecrübeyi paylaşarak bir katkıda bulunayım istedim.

Bir pazar günü ankaradan eskişehire geldim. Ankaradan akşam saat 7 gibi çıktığımda hava 5 derece civarındaydı. ekipmanlar şu şekildeydi.

Kask: FullFace
    Mont: marka verebiliyoruz mu bilmiyorum ama garantiye alıp vermeyeyim ben. Uzun-Tam kışlık-Touring montu. Paranın alabileceğinin en iyi ilk 3 mont arasına girer diye biliyorum.
    Pantolon: mont ile aynı özelliklerde. yüksel belli touring pantolonu, tam kışlık.
    eldiven: kışlık tam korumalı cordura eldiven,
    bot: COFRA FiberGlass korumalı, -30 derece dayanım iş güvenliği botu.

İçimde ise sadece thermal uzun kollu fanila ve termal tayt vardı. bir de termal çoraplar. Boyunda ise üstten lastikli polar Buff.

Sonuç olarak, geldiğim yolun büyük bir kısmını kuru havada 110 - 120km hızlarla geldim.
    Eskişehire yaklaşırken bir 40km kadar aşırı yağmura yakalandım, bu bölümde 70 - 80km hızla devam ettim.

Normal standartlarda terledim. Buff burnumun altına kadar bağlıydı, sıcak geldi çenemin altına indirdim sadece boynumu tutsun diye. Üst gövdem, boynum, bacaklarım hep sıcaktı. Kafam serindi. Ama tercihim bu yöndeydi. ayaklarım ise biraz serindi.

Yağmura yakalandıktan sonra ise, kask, ve mont hiç su almadı, 40km boyunca aynı korumayı ve sıcaklığı korudu. Ancak pantolon ağ yerindeki ufak bir problemden dolayı su aldı hafiften. Botlar motor botu olmadıklarını anlatarak bayağı bir ıslattı allahtan eve vaktinde geldim. Eldivenler ise, bir süre sonra parmak uçlarının altındaki dikişlerden çok hafif su aldı ama o su bile parmak uçlarımın donmasına ve tüm elimin uyuşmasına yetti. Ellerimi sürekli hareket ettirmeye ve kan dolaşımını arttırmaya çalışmaktan imanım gevredi. yağmur durunca kenara çekip eldivenleri çıkartıp, motorda ellerimi ısıttıktan sonra, ince polar eldiven üstüne yazlık eldivenleri çekip öyle devam ettim.

Sonuç nedir burada: düzgün ve açıkçası pahalı kıyafetler almaktan kaçınmayın. Kışın yol yapacaksanız, paraya kıyın. Ve ayrıca, pantolon ve ceket gibi ekipmanların dikiş yerlerindeki esnemelere dikkat edin. Ufacık bir esneme, mm genişliğindeki bir açılma.. of of.. anlatılmaz yaşanır...
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

pinkkuvars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ VOLUSİA VL800
    Her zaman hortlanması gereken bir konu.
    Ellerinize Sağlık.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    tvs apache rtr150 gri (2011)
    Her kosulla mucadele ediliyor fakat firtina Allah korusun. Nisan 18-19 undaki firtinada marmaristen afyon dazkiriya gittim ama bu kadar zorlandigim bir surus daha olmadi. Seritin icinde bildiginiz gezdirdi bizi. Allah rahmet eylesin o firtimada denizlide bi motorcuyu ruzgar karsi seritten gelen arabanin altina sokmus. Arkadas vefaat etmis.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler