Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Araç Muayenesi Hakkında (2009 TUV TURK)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cbf 250 - bmw f650gs
    merhabalar..

biliyorsunuz muayene sistemi degisti.. degistikden sonra neyapmak lazım ne etmek lazım kafamda soru isareti wardı.. yardım olmak maksatlı muayene olayını anlatmak istedim...

bikere ben anadolu yakasındayım...

erenkoy'de oturuyorum.. direk e5 kenarında goztepeye gittim.. goztepe muayene istasyonu kapanmış...

oralarda sordum.. tuzla sahil tarafı dediler.. tuzlaya gittim.. orasıda kapanmış...

o taraftan kurtkoy yolundakini solediler... tarife gore gittim.. hemen kolayca buldum...

tarif: e5 de pendik koprusunden yukarı - kurtkoy istikametine dogru hi biyere sapmadan gidiyoruz.. yaklasık 8-10 km sora ilk tabela ile karsılasıorz.. (TUVTURK - ARAC MUAYENE İSTASYONU) 1-2 sag sol yaptıktan sonra (her sapakta tabela var) tuvturk' un muayene istasyonu karsımıza cıkıyo..

Latitude: 40°54'3.85"N
    Longitude: 29°16'31.12"E

simdi yapılacaklar.. işlerin yuruyusu...

1-) siz asagıda isaretledigim yolda sıraya giriyorsunuz... (8'de acılıyo.. ben 7'de gittim.. 36. aracdım..)

2-) gorevli 7:30 da sırayla butun plakaları listesine yazıyor.. ve sonra geri donuyor.. plakaları bilgisayardan borcuna ıvır zıvırına bakıyor.. daha sonra saat 8 olmadan tekrar gelip.. sırayla sıra fişi dagıtıyor.. borcu olanlara, hic beklememelerini soluyor ve yolluyor.. bi nevi temiz kagıdı almanızdansa bi gorevli sizin yerinize bunu toptan butun araclar icin yapıyor.. zamandan kazanıyorsunuz.. guzel bi olay...

*eger benim gibi oraya kadar gidip parasını ewde unutan akıllılar olursa.. isretledigim yerlerde butttuun bankalar mevcut.. gorevli size sıra fisini verdikten sonra gidebilirsiniz.. sıranız gecsede onden girebilirsiniz..

3-) sizi sırayla iceri alıyorlar.. ve fotodaki gibi sıraya sokuyorlar... motosikletlerse hemen kulubenin yanına diziliyo..

4-) sizin bu esnada takip etmeniz gereken sey elinizdeki fis numarasını muayene istasyonunun yanındaki ufak ofiste takip etmeniz.. burada trafik sigortanız kontrol ediliyor.. ruhsatlarınız ise muayeneden sonra geri verilmek uzere alınıyor.. ve bu esnada odeme alınıyor... (muayeneyi gecemezseniz 30 gun icinde kusurunuzu duzeltip tekrar gelme hakkına ve sıra beklemeden en onde girme hakkına sahipsiniz.. 2.defa bundanda kalırsanız, en bastan odeme yaparak tekrar muayeneye giriyorsunuz..)

5-) artık elinizdeki fis numarasını muayene sırasının yazdıgı tabloda beklemek kalıyor.. 6 kapı var... her kapı (tunel diyo ordakiler) icinde 2ser kisi calısıyo.. bana gore hızlı calısıyolar.. gayet disiplinliler...

6-) sıra size geldi.. sıra numarasına nazaran cogunlukla ad soyad ile cagırıyorlar... arabaları kendileri teslim alıyo... cıkıs kapısında siz teslim alıyorsunuz...

bu arada icersinin o kapılardan manzarası su

motosiklet de ise ! sizi binanın yanından arka kapının oraya cagırıyorlar.. yanına gittiginiz anda hemen bi on fren.. sonrada arka fren yaptırtıyo..

muayene esnası :

- sinyaller

- uzun, selektor

- stop

- şase numarası kontrolu

- motor numarası kontrolu (siz hic kasmayın.. onlar her modelin sase yada motor numarası motosikletin neresinde yazıyo biliyorlar.. bilmekde zorundalar..)

- far ayarı: kısa far ayarı... uzun far ayarı...

bende far ayarı yamuk cıktı.... saga bilmemkac derece daha bi yansıtıyomus.. hafif kusur ile gectim.. (kalmanız icin agır kusur gerekiyo.. ben gectim.. bi sinyalin yanmaması agır sayılırmı mesela.. sorsaydım keske..)

daha sonra motorunuzu dısarı cıkarın ve bekleyin deniyor..

evraklarınız hazırlanması bi 3-4 dakika suruyor.. plakanıza sticker yapıstırılıyor !! sonra yolcusunuz...

gecmis olsun.. hooop kactı 67 lira : )

gecikme payı... her ay icin muayene ucretinizin ustune % 5 ekleniyor..

EN ONEMLİ DETAYLAR

KREDI KARTI GECMIYOR !!!!

MOTOSIKLETIM HAZIR.. YANINDA NE GOTURMEM GEREK... KASK ! baska bisey istenmiyor.. !

umarım yardımcı olmustur.. zaten gittiginizde basınıza gelecek seyler.. yinede gitmeden once kendim bu tarz bi yazı arıyodum.. benim gibilere yardımcı olsun.. : )

-------------------------------------------

Alıntı ennginn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Randevu için gerekli bilgiler

# Randevulu araç muayene hizmetimiz öncelikle İstanbul, Ankara ve İzmir’de başlayacak olup, aşamalı olarak diğer illerimizde de yürürlüğe girecektir.

# Randevunuzu 0212 - 444 8008 no’lu TÜVTURK Çağrı Merkezinden alabilirsiniz. çok kısa bir süre için www.tuvturk.com.tr websitemizden de randevu hizmeti verilmeye başlanacaktır.

# Randevu için verilen saat, 1 saatlik araç kabul aralığının başlangıcıdır. Örneğin saat 09:00’da randevusu olan araçların kabul işlemleri 09:00-10:00 saatleri arasında yapılmaktadır.
    Yazının tamamı için tıklayınız

www.tuvturk.com.tr

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    paylaşım için teşekkür.. bir çok arkadaşın kafasındaki soru işaretlerini giderdiniz emeğinize sağlık..
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Teşekkürler ; Yeni kanundan beri böyle detaylı anlatım olmamıstı... Yararlı bilgiler için tekrar sağoL...
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Çok güzel anlatım. Teşekkürler.

(Mod arkadaşlardan ricam, başlığın sabitlenmesidir. zırt-pırt başlık açılıyor, soru soruluyor bu konuda)
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    çok iyi bilgiler teşekkürler Candaş. bence faydali bilgiler forumuna sabitlenmeli ya da ben kendi başlığıma eklicem yoksa...

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    candash arkadaşım çok güzel anlatmışsın.
    Bilgiler için teşekkürler.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Saolasın hocam, artık başımıza gelecekleri biliyoruz
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    CBR 600 F di satıldı
    çok teşekkürler hocam bayağı bir acıklık getirmişsin olaya ama ekzoz sorunu hala devam ediyor ) ss ci bir arkadaş gittimi acaba muayene ye
    ::tutkuy::

berkman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 gri
    Dostum, çok teşekkür ederim. Bende forumda bu konuda soru sormak için topic açacaktım. fazlasıyla yardımcı oldun

Teşekürler bilgilendirme güzel olmuş da bu lastik diş derinliği sorun olmuyor mu? 1,6mm otomobiller için bakılıyordu

mhrrmkpnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gercekten yararlı bi paylaşım teşekkürler

ben 2010a kdr rahatım ozmna kdr cok sey degişir herhalde
    true love..

Drift Religion

ERYİLMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R1 06
    araç muayene istasyonu anadolu yakasında dudullu organize sanayinde de var bilginiz olsun arkadaşlar
    DRİFT RELİGİON

çok faydalı bir paylaşım...teşekkür ederim...

hasanpinar0537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bnde soracaktım performans egsoz sorun oluyormu acaba ayrıca egsoz muayenesi yaptırıp gitsek egsozdan geçermiyiz.ayrıca diş derinliğinede bakıyorlarmı.
    HONDA;hayat onda...İ.V.İ.B.İ
    DRİFT RELİGİON

toocold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR06
    Fotoroman tadında güzel bi anlatım olmuş. Teşekkürler. Çok kolay gibi geldi bu iş. Biraz su serptin yüreğime. SS lar için egzos konusunda bişeyler diyecek biri varsa ayrıca sevinirim. Saygılar...
    [B][COLOR="Red"]JET GÜRÜLTÜSÜ ÖZGÜRLÜĞÜN SESİDİR.[/COLOR][/B]

RoLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6N
    anlatım çok güzel tebrikler kardeşim
    Bi ülkede "KÖPEKLER" istedi diye atlar ölmez...!!!

Drift Religion

thelastninja - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler...

Motosikleti
    GT250R
    çok güzel olmuş eline sağlık

Alıntı toocold adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotoroman tadında güzel bi anlatım olmuş. Teşekkürler. Çok kolay gibi geldi bu iş. Biraz su serptin yüreğime. SS lar için egzos konusunda bişeyler diyecek biri varsa ayrıca sevinirim. Saygılar...
    abartı eksozlar muayeneden geçemiyor diye biliyorum, bi arkadaşım 600F ile geçemedi mesela:p egsoz dağ bayır inletmeyecek şekilde olsun istiyorlar. bence haklılarda...

Alıntı toocold adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abartı eksozlar muayeneden geçemiyor diye biliyorum, bi arkadaşım 600F ile geçemedi mesela:p egsoz dağ bayır inletmeyecek şekilde olsun istiyorlar. bence haklılarda...
    "Hayallerinin olması önemli bir şey..." Das Experiment
    [B]34 YVV 98[/B]

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    paylaşım için sağolun. Fikir sahibi olduk en azından...
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    paylaşım için teşekkür.. bir çok arkadaşın kafasındaki soru işaretlerini giderdiniz emeğinize sağlık..
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)