Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Çalınan Motosikleti Bulmanın En Kolay Yolu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA CBF250
    Merhaba
    Arvento araç takip sistemi ile ben motoruma uyguladım.Motor hareket ettiği anda cep telefonuna SMS gönderen bir alarm sistemi ile motorunuzun hareket ettirildiği anda tespiti mümkün.Ayrıntılar ve resimleri aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.
    http://www.arvento.org/index.php/sek...tim-sistemleri

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    http://www.cnnturk.com/2009/turkiye/...7.0/index.html

bu haberi örnek alabiliriz arkadaşlar.
    diyelimki yaptık bu işlemi
    işlem çok güzel mantıklı yapan ve bulan arkadaşlara emegi için saygı duyuyorum.
    ancak bunun için operatöre gittigimizde savcılık kagıdı makkeme kararını istecek ve yukarda verdigim haber bir insan için istenmiş yer belirlemek.
    oysaki biz bir motosiklet için istedigimizde bize savcılık kagıdı ve mahkeme kararını isteyecekler, bulunur ama ya çalan kişi polisten önce cep telefonunu bulup iz bırakmamak için başka bir araca bırakırsa o zaman o araç bulunur.
    98 Beygir.....

Motosikleti
    Çekik gözlü 125'Lik:D(mondial Mt)
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/cali...tml#post588885

az önce bir topicte 2007 gsx-r 600 çalındı ilanını gördüm. çok üzüldüm ve aynı zamanda sinirlendim . yukardaki alıntıda söyledigim gibi çözümü bukadar basit olan birşeyi neden kimse uygulamıyor. gereken malzemeler en özelliksizinden bir cep telefonu birtanede hat başka bir şeye gerek yok . ve bunların toplasanız 100 ytl anca masrafı olur. bu cep telefonunu motorun bir bölümüne saklayıp motorun çalınması durumda 155 arayarak 10-15 dk içinde yerini tespit edebilirsiniz.
    şarj sorununa gelince cep telefonları açık olmadanda isyal veriyor yani sizde motorunuza koydugunuz telefonu kapalı konumda bırakırsınız. ve kapalı oldugu için şarjı uzun ömürlü olur ikidebir şarj etmek zorunda kalmazsınız. veya motordan bir hat çekip şarj sorununu kökten halledebilirsiniz?
    bu telefondaki hattada 6 ayda bir kontür yüklerseniz hattınız sürekli aktif olur. alın işte motor çalındıktan sonra bulmanın en kolay ve en az masraflı yolu(motor göz ününe alındıgında bence buna masraf bile denilmez)

bu olayı özellikle şirket yöneticileri şirket arabalarına yapıyor.. we çalışan gece nereye giderse qitsin weya arabanın çalınması halinde eliyle koymuş qibi bulunuyor..örnek babamın çalıştıqı yerde babama zimmetli kanqoda wardı adamar ericcson 688i bantlamışlar we uydudan sinyallerle qece nerye qiderse anında takip:Dkendimden biliyorum biqün arbayı kaçırdım ertesi qün babam dün qece nerdeydin dedi

Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.cnnturk.com/2009/turkiye/...7.0/index.html

bu haberi örnek alabiliriz arkadaşlar.
    diyelimki yaptık bu işlemi
    işlem çok güzel mantıklı yapan ve bulan arkadaşlara emegi için saygı duyuyorum.
    ancak bunun için operatöre gittigimizde savcılık kagıdı makkeme kararını istecek ve yukarda verdigim haber bir insan için istenmiş yer belirlemek.
    oysaki biz bir motosiklet için istedigimizde bize savcılık kagıdı ve mahkeme kararını isteyecekler, bulunur ama ya çalan kişi polisten önce cep telefonunu bulup iz bırakmamak için başka bir araca bırakırsa o zaman o araç bulunur.
    doqru bi noktaya inmişsin ama motorsikletten hat çekilere granajın içine bi yere monteliyolar zaten hırsızın aklına qelmesi imkansız weya onu aramaya kalkarsa oooo
    scooter modifiyesi yapılcak yer aranıyo:silent:

[COLOR="Red"][B][U]ÇekiK GözLü Scooter[/U][/B][/COLOR]:queen:

Motosikleti
    YOK

evet var

Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bazı şirketler, elemanlarını cep telefonuyla, netten takip edebiliyorlar.
    bu konuda bilgisi olan var mı?
    arkadaşım motoruna gprs taktır internetten nerede oldugunu 50 metrelik yanılma ile bulabilirsin

Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu dediğinizi telefon kapalıyken yapamazsınız. Telefona SIM kartınızı takıp açtığınızda, açılırken bir kendine gelme süresi olur. Bu süre içinde telefon hiçbir şey yapmanıza izin vermez, donar, işte o an SIM kartı ile HLR (Home Locator Register) arasında iletişim kurulur, SIM kartından IMEI numarası gibi bazı bilgiler HLR'a gider. Bu dediğiniz olabilseydi daha neler yapılabilirdi inanamazsınız.

Turkcell'in Araç Takip ve Yönlendirme Uygulamaları sayesinde benzer şeyler yapılabiliyor. Bu uygulamalar;

- Info-Mobil.Net
    - Arvento Araç Takip Sistemleri
    - Mobiliz Araç Takip / Filo Yönetim Sistemleri
    - OtomuBul GPS
    arkadaşım motoruna gprs taktır 50 metre yanılma ile motoru bulabilirsin

Alıntı ist.melezz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu olayı özellikle şirket yöneticileri şirket arabalarına yapıyor.. we çalışan gece nereye giderse qitsin weya arabanın çalınması halinde eliyle koymuş qibi bulunuyor..örnek babamın çalıştıqı yerde babama zimmetli kanqoda wardı adamar ericcson 688i bantlamışlar we uydudan sinyallerle qece nerye qiderse anında takip:Dkendimden biliyorum biqün arbayı kaçırdım ertesi qün babam dün qece nerdeydin dedi

doqru bi noktaya inmişsin ama motorsikletten hat çekilere granajın içine bi yere monteliyolar zaten hırsızın aklına qelmesi imkansız weya onu aramaya kalkarsa oooo
    arkadaşım gprs taktır 50 metre yanılma ile internetten bulursun eger cep telefonunda navigasyon özelligi varsa anında bulursun fiatlar şimdi uygun benimkinde takılı başka kontak dahi denesen cebime sms geliyor tekerleri dönsün sms geliyor araç üzerine koyduk yine buluyor ilginize

Motosikleti
    honda cbr 600 f
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/cali...tml#post588885

az önce bir topicte 2007 gsx-r 600 çalındı ilanını gördüm. çok üzüldüm ve aynı zamanda sinirlendim . yukardaki alıntıda söyledigim gibi çözümü bukadar basit olan birşeyi neden kimse uygulamıyor. gereken malzemeler en özelliksizinden bir cep telefonu birtanede hat başka bir şeye gerek yok . ve bunların toplasanız 100 ytl anca masrafı olur. bu cep telefonunu motorun bir bölümüne saklayıp motorun çalınması durumda 155 arayarak 10-15 dk içinde yerini tespit edebilirsiniz.
    şarj sorununa gelince cep telefonları açık olmadanda isyal veriyor yani sizde motorunuza koydugunuz telefonu kapalı konumda bırakırsınız. ve kapalı oldugu için şarjı uzun ömürlü olur ikidebir şarj etmek zorunda kalmazsınız. veya motordan bir hat çekip şarj sorununu kökten halledebilirsiniz?
    bu telefondaki hattada 6 ayda bir kontür yüklerseniz hattınız sürekli aktif olur. alın işte motor çalındıktan sonra bulmanın en kolay ve en az masraflı yolu(motor göz ününe alındıgında bence buna masraf bile denilmez)
    paylaşım için teşekkürler çok dahiyane bir fikir.

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Geçen ay Uludağda bir genç hayatını kaybetti.
    Bürokratik işlemler nedeniyle, telefonu açk olduğu halde ulaşılamadı.

Kahrolsun teknolojiyi bile adamına göre kullanan zihniyet.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

sero35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    valla super fıkır yaa.buyuksun kardesım.
    MOTOR bence bır hastalıktır.

Motosikleti
    ZX6-R
    honda servisinde de bir usta demişti bence topiği kapayın uyuyan devi uyandırmayın

poyraz010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr ESD 125 - 2016
    bunu GT 250 R alınca uygulamam lazım
    Sen istiyor temiz bir yamaha ? Verecek 2.500 $ ..

Motosikleti
    honda cbr 600 f
    Alıntı hell_rideRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda servisinde de bir usta demişti bence topiği kapayın uyuyan devi uyandırmayın
    neden peki

Motosikleti
    ZX6-R
    adam çalar çalmaz telefon aramaya başlar motorda ki şuana kadar bunu akıl edebildiklerini sanmıorm kulaktan kulağa söylemek tellal çıkarmaktan iyidir

poyraz06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BULURSAK UYGUN BİŞEY ALACAZ
    benim bildiğim kadarıyla bu iş için data hatları var görüşmeye kapalı sadece veri göndermeye yarayan
    artı bizim burda kiralık arabalara takarlerrken gördüm telfona da ihtiyaç yok sadece içindeki bord olsa yetiyo aküden elektirik bağlıyorlar borda arka kaputun içine saklıyolar okadar ama sonra nasıl izliyorlar bilmiyorum
    ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR ODA BUGÜNDÜR

ya peki hırsız teknolojiyi takip eder de yanına sinyal karıştırıcı jammer alırsa bi kaç sene sonra
    sizin cep telefonu ve diğer gsm ler çöker dikkat

not: hırsıza yol gösteriyo gibi oldu mesajım sakıncalı ise yöneticiler mesajımı lütfen silin

gps blocker: 50 lira
    motoya binmek: paha biçilemez
    mastercard: yaktın ulan beni

pozitif_man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yenisini alana kadar yok.

Polisler Göz Yumuyor...

Biraz açık konuşayım, sözlerim bütün polisleri kapsamıyor ama;
    Türkiye'de polislerin her olaydan haberleri var, yani benim bile bildiğim esrar satıcısından polisin haberi yok mu?
    Her sokağı tutup, babasının malıymış gibi kaldırımdan park ücreti alanları hiç mi görmüyorlar?
    Herkesin bildiği, rus hayat kadını çalıştıran otelleri de mi polisler hiç duymadı???
    Daha birçok örnek verebilirim.
    Malesef polislerimiz bu çetelerle işbirliği içinde, oldukça tatlı bir rant var. Emin olun, polis istesin, cep telefonuna bile gerek yok; 2 saat içinde motoru da bulurlar, arabayı da...

Aaah, ah! Polise rüşvet vermeynimiz var mı? rüşvetten korkmayan polis.......
    İki canlı kuşu birbirine bağlasan, dört kanatlı oldukları halde uçamazlar, çünkü ikilik mevcuttur.

http://gpstrackingsystems.biz/diy-an...r-your-car/82/

ingilizce bilmeyenler için: telefonun sadece otomatik cevaplama fonksiyonunu açın, geri kalan titreşim ekran zil sesi, alarm vs. her türlü özelliğini kapatın.. aküden telefonu şarj etmek için çıkış alın.. ve güzelce telefonu gizleyin..
    çalınma anında telefonunuzu arayarak polise bildereceğiniz imei numaranız ile aracınızın yerini anında tesbit edebilirsiniz..

alternatif olarak: http://www.rmtracking.com/gpsproducts/smarttrack.html biraz daha pahalı ama kesin çözüm..

Motosikleti
    ZX6-R
    kesinlikle bu iki yoldan birini uygulycam telefon yada gps ne cahilmişiz yaw sonraki motorumu amerikan başkanlarına uygulanan güvenlik sistemleriyle donatıcam fbı cia tırt kalıcak şerefsizlerin bunlara önlem alabileceğini zannetmiyorum

tatlisert45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG
    mantıklı tebrikler...
    Hissettiğin gibi yaşa...

Motosikleti
    Artık Yok...
    bu işde en iyi yöntem

1) immobilizer ama hakiki kodlu adam motorun anahtarını soksada motor sahibi motor çalışmıycak immobilizer kodunu girene kadar bunun içinde alarmlar var 100 tl civarıydı
    2) Sağlam bir disk kilit uğraştırır hemde çok ama hakiki disk kilit çin işi bir çekiçle açılanlardan değil
    3) Uzun süreli bir yere gidiyorsanız 15 gün 1 ay falan ve motorunuz dışarda kalıcaksa zincir kilit dışında tekerlerinizi indirin tamamen bunuda ustamdan öğrendim tekerlerde çatlamasın diye hafifden sandık üstü yada ayaklıkları üstünde tutun hırsız her şeyi açsa kırsa bozsa yanında otomatik pompa olmıycağına göre o haldede gidemiyceği için hiç bir işine yaramaz..

bu cep tel hususunda da zaman çok gelişdi artık netten bile yerinizi gösteren siteler var misal turkcellim benim diye ibr site vardı ordan yerinizi görebiliyordunuz şimdi başka sitelerdede o özellik var turkcelle anlaşan yapıyor artık

yaw bu panasonicin serçe parmağım kadar bir modeli vardı g55 mi miydi neydi unuttum küçücükdü onlar bile şarjda 1 hafta gidiyordu kapalı kalsa rahat 1 at gider birde o tel motorun her yerine girer

ben askerde postalıma falan sokuyordum o kadar ufak teldi )

Motosikleti
    suzuki an125
    işyerime sürekli malzeme aldığım bi arkadaşımı 5bin tl'lik sahte çek vererek dolandırmışlar.depodan malzemeleri verip içeri girdiğinde çekin sahte olduğunu farketmiş..hemen karakola koşmuş..dolandırıcının cep numarasını polise vermiş 5 dakika oldu buralarda yerini belirlersek hemen yakalayabiliriz demiş..polisin cevap şu!! abi sen çok film seyrediyosun heralde,bu işler filmlerdeki gibi olmaz..savcılığa yazı yazılacak falan filan...sanırım bu ceptelefonu işi çokta güvenilecek bidurum değil

cagatay_hepsen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung 250 comet'di gitti yamaha x-max 250 geldi
    bence bu cep olayı mantıklı ama bir taraftanda saçma nedenmi siz motorum çalındı ve ben kendimce içine bir telefon sakladım al buda imei numarası hadi bulalım deseniz size on dakika bakar sonra hadi lenn derler.bunu yapıcaklarını hiç sanmam bir yakınımın arabası çalındı koştuk gittik karakola durumu anlattık ama onda çep telefonlu sistem yok dedik böle böle araba çalınmış yok he dedi ne araba markası şu ooo dedi polis bu aralar o modelden çok çalındı kesin sipariş almışlar bekleme gelmez parçalamışlardır bile siz bulursanız bize haber verinama deyip ne olay yerini incelemeye geldiler nede başka bişey siz şimdi inanıyormusunuz motorum çalındı telden bulalım memur bey dediğinizde aa hadi bulalım diyeceklerini ben hiç ama hiç sanmıyorum.
    ATATÜRK diyorki "Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)