Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Neden kulak tıkacı kullanmalıyız?

Motovento
    REKLAM ALANI
    tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Ben daha once 100 liraya motomaxtan almistim arka sokaginda bir dukkan var orada daha uyguna satiyorlar sanki ben 2dir tur olani aliyorum .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tengri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto CLX700 Heritage
    Çok güzel bilgileri anlaşılır bir şekilde bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederim. Bu gibi paylaşımlar sayesinde her gün forumdan bir şeyler öğreniyoruz.
    Khaira bunu beğendi.

Symurg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Wildcat
    Bugüne kadar milyonlarca fişek sesine maruz kalmış birisi olarak hala kulak sağlığımın bozulmamasına hayret ederken her zaman almayı düşündüğüm ama bir türlü almadığım tıkaç konusunu yeniden hatırlattığın için teşekkürler.

Kulak çınlamasına bir kaç kez yakalandım ama 1 günde falan geçti her seferinde. Bir gün hiç geçmeyecek diye korkmuyor değilim ki bu durumda olan arkadaşlarım var.

Kullanan arkadaşların tavsiyesi de olursa f/p ürünü bir tane alalım.
    Khaira bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alpine marka almayı düşünüyrum hangisini alayım pro race tour var
    Ben xmax kullandığım halde sesi daha çok kesiyor diye race modeli aldım. iyi ki öyle yapmışım, benim motorda önde kocaman cam var rüzgarı güzel kesiyor ama bütün rüzgar kaska vuruyordu, o durumda faydası oldu. Sonradan ön cama deflektör de monte ettim bütün rüzgarımı kesi ama yine de 90-100'ü geçeceğim hızlarda gidilen yollarda kulak tıkacı takıyorum.
    Khaira bunu beğendi.

Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı Symurg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugüne kadar milyonlarca fişek sesine maruz kalmış birisi olarak hala kulak sağlığımın bozulmamasına hayret ederken her zaman almayı düşündüğüm ama bir türlü almadığım tıkaç konusunu yeniden hatırlattığın için teşekkürler.

Kulak çınlamasına bir kaç kez yakalandım ama 1 günde falan geçti her seferinde. Bir gün hiç geçmeyecek diye korkmuyor değilim ki bu durumda olan arkadaşlarım var.

Kullanan arkadaşların tavsiyesi de olursa f/p ürünü bir tane alalım.
    Başlarda 1-2 günlük semptomlarla başlıyor, aman dikkat edelim hocam

Ben aktif olarak hem şehir içi hem şehir dışı, Alpine MotoSafe Race modelini kullanıyorum, vazgeçilmezim oldu diyebilirim. Eğer halihazırda deflektör, yüksek ön cam vs. gibi şeyler kullanıyorsanız Tour modeline de yönelebilirsiniz.

Bu arada uzun bir süre konser salonlarında tonmeisterlık, halk arasında sesçilik yaptım. O zamandan gelen bir alışkanlık olarak günümüzde hangi konsere gidersem gideyim kulak tıkacım olmadan yapamıyorum Hayat kalitem her anlamda artmış durumda şu nimetle tanıştığımdan beri.
    espresso bunu beğendi.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı Khaira adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de Motomax’ten aldığım Alpine MotoSafe kulak tıkaçlarını kullanıyorum. Zamanında daha yüksek koruma sunduğu için Race modelini tercih etmiştim, aşağıya linkini bırakıyorum.

Yine Alpine markasının farklı farklı bir sürü kulak tıkacı bulunuyor. Bunlardan bir diğer önerebileceğim Alpine PartyPlugPro ve MusicSafePro modelleri.

https://www.motomax.com.tr/motosafe-race-11142

Daha yüksek bütçede ise gönül rahatlığıyla önerebileceğim bir başka marka Etymotic. ER20 modelini sahnede kullanma şansım olmuştu, bu işin vakkolarından birisi diyebiliriz.

https://amzn.eu/d/1xCLvxw

Kullanmadığım ancak internette güzel yorumlara sahip bir ürün olarak da Pinlock markasının tıkaçlarını link olarak bırakıyorum.

https://www.revzilla.com/motorcycle/pinlock-earplugs

Farklı bir seçenek olarak ise Earpeace markasının bir modeli bulunuyor. Yine bu modeli kullanmadım ancak gördüğüm kadarıyla bu modelin filtre değişim avantajı mevcut. Kutu içerisinden 2 adet silikon, 3 adet ise filtre çıkıyormuş. Filtreler ise farklı gürültü engelleme seviyelerine göre dizayn edilmiş. Kolay değiştirilebilir/çıkarılabilir bir filtre ne kadar başarılı bir gürültü azaltma uygular bilgim yok, ancak pratiklik açısından tercih edilebilir. Bir şey takmamaktan iyidir

https://amzn.eu/d/4HsTmBi
    teşekkür ederim
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Ranke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Medley 150
    Konuyu hortlatmış olacağım ama... E5'te motor kullammaya başladığımdan beri ben de böyle bir şeyin ihtiyacını hisseder oldum. Sanırım Alpine'ın Race modelini alacağım. Ama merak ettiğim bir şey var. Bu kulak tıkaçlarının ömrü ne kadar arkadaşlar? Kullananlar ne kadar sürede bir yenisini alıyorlar?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben daha dandik olanını 5-6 senedir kullanıyorum. Tabi ki sürekli temizlik şart.
    Ranke, Cyan ve espresso bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Ranke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu hortlatmış olacağım ama... E5'te motor kullammaya başladığımdan beri ben de böyle bir şeyin ihtiyacını hisseder oldum. Sanırım Alpine'ın Race modelini alacağım. Ama merak ettiğim bir şey var. Bu kulak tıkaçlarının ömrü ne kadar arkadaşlar? Kullananlar ne kadar sürede bir yenisini alıyorlar?
    Ben her turdan eve dönüşte kulak tıkacını muslukta az miktar sabunla yıkıyorum sonra bir kağıt havlu üzerine koyup masa üzerinde kuruyor bir gece. sonra tekrar kılıfına koyup motosiklet montumun cebine koyuyorum. bu şekilde fazla hırpalamadan temizleyince uzun süre dayanır herhalde, henüz bir eskime belirtisi görmedim.
    Cyan, Ranke ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Her çıkarttıktan sonra (aynı gün içinde bile) alkolsüz ıslak mendil ile temizliyor sonra kağıt mendil ile kuruluyorum Alpine Motosafe Race'lerimi. Sanırım 5 yıl oldu alalı. Halen sağlamlar.
    espresso, Ranke ve tommygun bunu beğendiler.

3M ve muadili tek kullanımlıkları tavsiye ederim. Uzun zamandır toptan (20-30'lu paket) alıp yedekli geziyorum, kirlenince çöpe. En hijyenik çözüm bu. Ayrıca Alpine vb pahalı ve kolay düşebilen ıvır zıvırı kaybedince üzülüyor insan😔
    Ranke bunu beğendi.

Ranke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Medley 150
    Alıntı goran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3M ve muadili tek kullanımlıkları tavsiye ederim. Uzun zamandır toptan (20-30'lu paket) alıp yedekli geziyorum, kirlenince çöpe. En hijyenik çözüm bu. Ayrıca Alpine vb pahalı ve kolay düşebilen ıvır zıvırı kaybedince üzülüyor insan��
    Hocam rüzgar dışındaki diğer sesleri de kesmiyor mu onlar? Korna, yakındaki araç sesleri gibi şeyleri duymakta engel olmuyorsa düşünülebilir hakikaten.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Hocam rüzgar dışındaki diğer sesleri de kesmiyor mu onlar? Korna, yakındaki araç sesleri gibi şeyleri duymakta engel olmuyorsa düşünülebilir hakikaten.
    Bahsi geçenler daha iyi kesiyor sesleri. Uzun yolda Alpine'lar kulağımı acıtınca (3-4 saatten fazlası acıtıyor benim kulakları) o tip köpük tıkaçlar kullanıyorum. Alpine'lardan daha iyi. Şehir içi için Alpine'lar gayet yeterli. Köpük tıkaçların dezavantajı basınç eşitlemesi yapmaması; yolda yüksek geçitler varsa kulakları acıtır.
    Ranke, espresso ve mertowski bunu beğendiler.

Erken yaşta yüksek frekansları kaybetmek istemiyorsanız kulak tıkacı tüm sesi ne kadar baskılarsa o kadar iyi ve konforlu bence🤔 Çünkü en sessiz kasklarla birlikte kullanmama rağmen uzun sürüşlerden sonra yine de çınlama ve geçici hafif işitme kaybı oluyor😔
    Ranke ve espresso bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı goran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erken yaşta yüksek frekansları kaybetmek istemiyorsanız kulak tıkacı tüm sesi ne kadar baskılarsa o kadar iyi ve konforlu bence�� Çünkü en sessiz kasklarla birlikte kullanmama rağmen uzun sürüşlerden sonra yine de çınlama ve geçici hafif işitme kaybı oluyor��

kulak tıkacı ile yapmama rağmen yazın yaptıgım turdan beridir kulak cınlama problemi ile karşı karşıyayım.
    mr vs herşey yapıldı hiçbir işitme kaybı ya da problem gözükmüyor ama sürekli kulagım cınlıyor.
    bi de tıkaç olmasa sağır olacaktım herhalde
    Ranke bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Selamlar. Kulak tıkacı pek kullanmadım ama ses şiddetini azaltıyor ve kulağınızı koruyor. Kulak tıkacı kaliteli olmak kaydıyla sizi sağır etmez gürültüyü filtre eder. Kaliteli kasklarda gürültü bir şekilde azaltılır ama sesli egzosunuz var ve susturucu yok ise kullanmak gerek şart.
    Ranke bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 390 ADV//CRF RALLY // CBR 500R // Pulsar 200NS
    Hocam selamlar, eline sağlık. Yıllardır motora başlayan arkadaşlarıma hediye olarak alırım. Race modelini kullanıyordum turdayken düştü petrolde bulamadım da. Şimdi motogp modeli çıkmış biraz daha dB kısıyor. Farkındalık olsun konu yukarıda kalsın diye yazıyorum

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kulak tıkacı kullanmazsam motorumun karenaj zırıltıları beni çok rahatsız ediyor. Kulak tıkacı kullandığımda sanki tüm karenaj parçalarını sökmüş, aralara yalıtım malzemesi eklemişim de rahata ermişim gibi hissediyorum.
    espresso bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Kesmiyor. Denediğim 10 küsür kulak tıkacından hiç biri kesmedi motor, korno, araç gürültüsünü.

Motosiklet için özel ürün değil, tipik kulak tıkacı kullanıyorum. Elle sıkıştırma istemediği için daha kolay takılabilen Howard Leight Pilot Ear Plugs modeli.

Çoğu zaman da plug phones'un müzik dinlenebilen kablolu kulaklığını kullanıyorum. Müzik dinliyorken bile duyabiliyorum kendi motorumun ve etraftaki araçların seslerini.
    Ranke bunu beğendi.

alpine işini layıkıyla yapıyor yanlız o fındık kadar zımbırtı kolay kayboluyor,çoğu zaman o tıkacın kulağımda olduğunu unutuyorum ve kaskı giyer ve çıkarırken düşüyor.Bir kere yolda birini düşürdüğümü farkettim (sesten dolayı)üşenmedim 10km yolu geri gittim.Kaskı çıkarığım yerde duruyordu Artık ucuz da değiller.2 defa kaybettim.tekrar kaybedersem kullan at olanlarından kullanacağım.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)