Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2020 Kayıp Plaka İşlem ve Ücret Bilgisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kısa Özet
    207 TL noter + 30 TL plaka toplam 237 TL

Dün arkadaşın "Abi ceza yememek için plakayı mı söktün?" demesiyle plakayı düşürdüğümü farkettim. Bugün plakayı tekrar çıkarttık. Motosikletlerde tek plaka olduğu için araç ruhsatı yenilenmesi gerekiyor. App plaka, mühürlü plaka vb. bir çok seçenek internette 50-120 lira arası fiyatlarla mevcut ama ne kadar güvenilir meçhul.

Yapılması gereken işlemler aşağıdaki gibidir;

Önce emniyet trafik tescil bürosuna gidip kimliğinizi vererek kayıp plaka dilekçesi dolduruyorsunuz. Yalova'da randevu almanıza gerek yok. (Bazı illerde randevu almak gerekebilir)
    Sisteme kayıp plakanız işlenip size hiç bir evrak verilmeden notere yönlendiriyor memur.
    Noter'de 207 TL ödeyerek, yeni ruhsatınız ve şoförler odası plaka basım kağıdını alıp şoförler odasının yolunu tutuyorsunuz.
    30 TL plaka ücreti verip 10 dakika sonra yeni plakanızı alıyorsunuz.
    Trafik sigortanızı sigortacınıza yeni ruhsatınızı yollayarak zeyilname yapıp yenilemeyi unutmayın.
    numan, muhammetcon ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Plaka elinde ise yenisini almak için sadece 30 tl ile direk notere gidiyorsun (bazıları emniyet / noter diyor ancak gecen sene kendim yaptırdım gerek yok) , işlem oldukca basit.

ancak kayıp ise işin içine noter giriyor ve anlamsız derecede yüksek bir bşr tutar ödüyoruz. Cidden noter 207 TL lik ne halt yiyor ya.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    oohhhaaaa yani komple zaten yeni ruhsat çıkartsan bu kadar tutuyor hocam.zaten yenisini çıkartmışsınız teknik olarak.ben plakamı kırmıştım eskiyi verdim 2019 yılında 45 tl para ödemiştim.tabi kayıp değildi yenileme idi.sonuç olarak kaybetmeyin iyi paraymış

Dİğer bir secenek, internetten 30 liraya orjinal olmayan plaka alın, üstünü eskiden kırın yamultun, notere gitmeden 30 tl'ye yenisi ile değiştirin. 170 tl niz cebinize kalsın

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dİğer bir secenek, internetten 30 liraya orjinal olmayan plaka alın, üstünü eskiden kırın yamultun, notere gitmeden 30 tl'ye yenisi ile değiştirin. 170 tl niz cebinize kalsın
    Bu ve benzeri bir çok seçenek mevcut. Benim plaka 34 idi, motosikleti satın alırken noter ile motosiklet arasında çok uzak mesafe olduğundan eski plakayı notere teslim edemediğimiz için plakayı 77 yapamamıştım. Bahane ile 77 plaka yaptım.
    Yoksa bende bir ali cengiz oyunu oynardım.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Geçenlerde başıma gelen olay. Pandemiden dolayı muayene erteleme var diye Nisan 20'de dolan muayenem için Haziran ayına randevu aldım. Randevuya gitmeden önce plakam düştü. Önce karakola gidip ifade verdim. Herhangi bir olayda kullanılırsa başım yanmasın diye. Sonra arkadaşın belirttiği gibi trafik tescile ve sonrasında notere gittim. Noterde muayene olmadığı için yeni ruhsat ve plaka veremediler. Bir kağıt aldım ve muayenem gelince plakasız muayeneye girdikten sonra, noterden yeni ruhsatı alıp, yeni plakamı bastırdım.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    özelden yazdım

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    kaybolan plaka suça karışırsa ne olacak?
    https://bit.ly/30jiOxE

Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaybolan plaka suça karışırsa ne olacak?
    her çakallığın bir riski vardır.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oohhhaaaa yani komple zaten yeni ruhsat çıkartsan bu kadar tutuyor hocam.zaten yenisini çıkartmışsınız teknik olarak.ben plakamı kırmıştım eskiyi verdim 2019 yılında 45 tl para ödemiştim.tabi kayıp değildi yenileme idi.sonuç olarak kaybetmeyin iyi paraymış
    Zaten yeni ruhsat cikarmis oluyorsunuz cunku yeni plaka veriliyor, yani eski plakanizi (metal olarak degil, bildigin rakam/yazi olarak) kullanamiyorsunuz, iptal ediliyor.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    2019 ekim ayında 24 tl noter 24 tl plaka basım merkezine toplam 48 TL ile plakayı yenilemiştim. ama eski plakam vardı sadece vidali diye muanne öncesi yenilemem gerekiyordu.
    kayıp olursa baya maliyetliymiş valla :D

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2019 ekim ayında 24 tl noter 24 tl plaka basım merkezine toplam 48 TL ile plakayı yenilemiştim. ama eski plakam vardı sadece vidali diye muanne öncesi yenilemem gerekiyordu.
    kayıp olursa baya maliyetliymiş valla :D
    Ben de muayene icin plakayi degistirdim, emniyete gittim onlar bir tane belge verdiler, onu plaka basimina verdim sadece 17TL odedim. Noterle hic isim olmamisti. Yanlis hatirlamiyorsam 2018 Subatti, demek ki 2018-2019 da degistirdiler notere gitme isini.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Benim de bir kaç güne plaka yenilemesi yapmam gerekecek(vidalar ). Şimdi Emniyete mi gidiyorum önce yoksa notere mi?

Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de bir kaç güne plaka yenilemesi yapmam gerekecek(vidalar ). Şimdi Emniyete mi gidiyorum önce yoksa notere mi?

direk plaka basım yerine.

emniyet ve notere gerek yok elinde plaka oldugu için
    emenyasin bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Öyle kafana göre bastıramıyorsun benim bildiğim; muayeneye girip plakadan kalınca oradan alınan belge ile gidiliyor şöförler odasına... Öyle "ben geldim, al eski plakamı bana yenisini bas" diye basmıyorlar plakayı. (En azından benim İstanbul'daki tecrübem öyle oldu...)
    emenyasin ve gurcanozturk bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    direk plaka basım yerine.

emniyet ve notere gerek yok elinde plaka oldugu için
    Cyan'in yazdigi gibi, muayene raporunu alip gidiyorsun soforler odasinin basim yerine.
    emenyasin bunu beğendi.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Sağolun. Yani olmadı gidip Manisa'daki şöforler cemiyetine sorayım. Eğer direk bastırılıyorsa bastırayım. He "yok, muayene raporu ile gel" derlerse, o zaman nasıl olacak? 2 kere mi muayene ücreti vereceğim

2019 ocak ayında yaptırdım hocam.

Muayaneden geçmeyeceği için girmeden önce plakamı alıp direk basım yerine gittim. Ne noter ne emniyet. eski plakayı verdim 10 dakıkada yenisini aldım.

Konusu da burada.

Şehirden şehire fark eder mi bilmiyorum ben ugrasmadan hallettim.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...-konusu-2.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:12 ----------

Sağolun. Yani olmadı gidip Manisa'daki şöforler cemiyetine sorayım. Eğer direk bastırılıyorsa bastırayım. He "yok, muayene raporu ile gel" derlerse, o zaman nasıl olacak? 2 kere mi muayene ücreti vereceğim
    bence sen direk manisadaki basım yerini ara, elimde plaka var delik oldugu icin değiştirmek istiyorum direk size gelsem olur mu bi yere gitmeden de.

Konuda fikirler yazılmış, ben 2019 ocakta izmirde bu sekilde yaptım
    emenyasin ve gurcanozturk bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Direkt basilmasina izin veriyorlarsa ogrenin o sekilde yaparsiniz yok hayir muayene sonrasi derlerse, muayeneye gireceksiniz. Muayeneden gecemezseniz, 1 ay sureli hak verilir, 1 ay icinde sorunlari cozup tekrar muayenesine girersiniz. Tekrar odeme yapmayacaksiniz plakayi bastirip aha yaptim istediginizi diyeceksiniz Tekrar muayenesi ucretli degil.
    emenyasin bunu beğendi.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    ben istanbulda plakayı değiştirmiştim muayeneye gitmeden önce. o zaman emniyete gidiliyordu. muayeneden kalmadan değiştiriyorlar.

plaka basım yerine direk gidip yaptırmak ise oradaki kişinin insafına kalmış. normalde değiştirmemesi lazım ama adam bir şey olmaz diyip basıp verebilir de. manisada izmir yolu üzerinde plaka basım yeri vardı gidip bir şansınızı deneyin.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)