Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Yeni Başlayacaklara Hitaben

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaslar bende yenı bır kullanıcı olarak 200cc lık zealsunla baslamayı dusunuorm.. benım anladıgım kadarıyla hem bu sınıf motorlar arasında en ıyısı hemde baslangıc ıcın bundan daha yuksek bı motor benım ıcın hayırlı olmaz sanırm.. tavsıyelerınızı beklıorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    UnSpokeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    teşekkürler...
    İlla devr-ül alemin, bi kerametun red - line

bigbangson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mobylette 4x50cc+mondial 150kn=inşallah bir gün cbr900rr yenisi yok ama hastasıyım
    helal olsun sana bu yazınla ( tabi okumuş olanlara ) güzel bir anlatım yaparak ( tabi anlayana) motorsiklet merakının bir derece önüne geçmişsin....merak diyorum çünkü motor kullanmayı bile bilmeyen arkadaşlar hemen bir racing alayım gezeyim havasına bürünüyorlar...çok ama çok tehlikeli...bilmiyorsan öğrenene kadar 150 cc yi geçmemen gerekir ki bu da bir spor motor değil turing motor olmalı bence...
    güç hız derken insanlara canlarından oluyorlar bu işin sonu ya ölüm yada sakat kalma birçoklarını tanıyorum motor kullanmayı bilmeyen ya arkadaşlar bu iş bana göre tecrübeyle olur herkesin bildiği gibi ve ustanında sölediği gibi..fakat bir parantez açayım yetenek te çok önemli yetenbeksiz bir insan isterse 500,000 km yol katetsin yinede ondan bi cacık olmaz
    motor işi dikkat işidir dikkatli değilsen süper motorda kullansan tek tekerede kalksan farketmez...sonu yine ölüm yada sakatlıktır...
    ben 92 den beri motor kullanırım fakat şimdiye kadar gördüğüm en büyük hız 265km/h fakat o da bir kez izmir-aydın otobanında ve tavsiye etmem çünkü tehlikesi gözardı edilmeyecek kadar fazla iyi kullansan dahi bu böle işte...
    ve normal şartlarda motorla yaptığım hız 90 km/h geçmez ve geçmemeli....
    bunu herkese tavsiye ederim keşke TÜRKİYE'mde de yeterlilik testleri olsa:(
    ben bu sitede yeniyim ilk mesajım umarım herkes bu yazınızı okur ve ders alır...
    öle cebine paranı koyup ta motor almaya benzemez bu işler şu TÜRKİYE'min haline bakın sokaklarda binlerce motor ama üzerlerindeki cahil insanlar trafikte kendilerinin bütün hak ve özgürlüklere sahip olduğunu düşünüpte hava atmaya çalışan insanlar lütfen biraz dikkat...Azrail sizin için yola çıkmaz inşallah!!!!!!
    Usta ellerine sağlık çok güzel ve bilgilendirici bir yazı......

çok faydalı bir yazı arkadaş saolasın paylaşım için bendede 50 cc lik bi mobiletim var 3 yıldır katlanıo bana saolsun büyütmek istesemde imkanım yok şimdilik ama ilerde belki scooter yada mondialin ufak shooper larından alırım.

The Cure - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SKY TEAM ST200SM
    Merhaba,
    Bende itiraf edeyim, KLR650 yi koymuştum kafama. Ancak sizin yazınızı okuyunca tekrar düşündüm ve gidip 200cc lik bir motorsiklet denedim.

Haklıydınız, denediğim 200cc lik SuperMotoyu aldım. Hayatımdan da çok memnunum. Zamanı gelince "kontrol edebileceğim" bir motorsiklet alacağım
    You don't know the power of the dark side !

madeat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yeni başlayana aprilia rs 125 olur mu?

ehliyeti yeni aldım sizce RS 125 alsam iyi bir başlangıç olur mu?

Aprilia Rs 125

cooter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yazı cok faydalı benim gibi yeni başlamak isteyener için ben gerçi büyük motor hevesinde değildim scoooter veya honda cbr 125 r düşünüyordu ve isabetli bi karar verdiğimi farkettim ama honda konusunda kıyas yapamıyorum ne fiyatıyla ilgili nede kullanım kolaylığı veya diğer konularla ilgili yardımcı olabilirseniz sevinirim.Teşekkürler

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı madeat adlı üyeden alıntı
    ehliyeti yeni aldım sizce RS 125 alsam iyi bir başlangıç olur mu?

Aprilia Rs 125
    bu yazının üstüne bu soru sorulur mu ya. olmaz arkadaşım rs125 yüksek devirli bir makinedir başlangıç için uygun değildir.

önceleri ben de racinglere özenirdim. araba sürerken yanımdan geçerlerdi. off be derdim. şimdi ise korkuyla bakıyorum.

hayat güzel doğa güzel arkadaşlarımızla gezilerimiz güzel. yavaş gidelim korumalarımızı takalım bilmediğimiz yollarda çok çook yavaş gidelim.

Hızlı gidip sevdiklerimizi üzmektense yavaş gidelim hep gidelim. yolda etrafa bakalım fotoğraf çekelim.

hız kumar gibidir ama bu kumarda alınacak az bir zevk için hayatımızı ortaya koyuyoruz. yavaş ve tam koruma gitmek de alınteri gibidir. yavaş yavaş ilerlersiniz ama inanın hızın verdiği zevkin kat kat fazlasını alırsınız. aynı helal para gibidir.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

f-ender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gv 250--haojin as150
    paylaşım için çok teşekkürler gerçekten okunması gereken bir yazı...demekki doğru yoldayım yaklaşık 2 senedir 150 lik motosiklet kullanıyorum 250 ye yükseltme niyetim vardı sebebide motorumun vitessiz oluşu bu geçerli bir sebep olsa gerek

cooter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mrb arkadaşlar yazıları okumak büyük keyif vriyo bana ben siteyi dün keşfettim ve bütün gece sabah olsa da diğer forumları da okusam diye sabısızlandım. bir de sorum olacak benim motor ehliyetim yok ve bikaç kursla konuştum sürüş eğitimi veriyomusunuz diye aldığım cevaplar çok komik ti bize bilmeyen gelmiyo dediler ve nasıl olurki motor kullanmayı öğretmek diye zırvaladılar . gerçekten bu iş böyle mi sadece kullanmayı iyi bilenler mi ehliyet alabiliyor benim gibiler nerden öğrenecek.İlginize teşeekür ederim.

iSot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende şu aralar arabami satip motor almak istiyorum 'hava' mı dersiniz ne derseniz haklisiniz da racing sınıfı disindaki hic bi motor güzel gözükmüyor bana yani motor dediin yatip kullanican gürlicek filan
    kesinlikle düşük cc le baslamak istiyorum fakat bence üreticilerin de duyarli olup düsük cc li racing motorlari cikarmalari lazım yani gitmesin ama yatip kullanabilicein goruntusu seni tatmin edici birşeyler üretmesi lazımm

kawasaki zzr 250 bakiyorum su ara kiziltopraktaki bayiye gittim 2004 yilinda 13 tane sattim o kadar diyor, bunlar piyasada olmayinca deli genclik 600cc ile basliyor sonra..

bu arada kawasaki zzr250 yada aprillia 125 bakiyorum baslangic olarak ne dersiniz saygılarr...

memin1857 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer
    ARKADAŞLAR BİRŞEY YAZACAKSAK BİLİNÇLİ YAZALIM. BAŞTAN SONA DOĞRU OLSUN.
    70kg adam 240 kg motoru kullanmamalı gibi YANLIŞ bir yorum getirilmiş.
    haltermi kaldırıyoruz burada? motoru yerden havayamı kaldırıyoruz?
    ben 67 kiloyum. çok uzun zamandır vücut geliştirme sporu yapan bir insanım. dışarıdan baktınmı 95 kilo adamın yarısı kadar gözükürüm ama 67 kg vücudum o 95 kilo vücuttan DAHA FAZLA ETE (KAS) SAHİP, ben daha güçlüyüm. yediğin fast foodlarla hacmini YAĞSAL OLARAK şişmanlayarak 95 kilo yapınca mı 240 kilo motoru kullanabileceğini sanıyorsun? 240 kilo motoru sadece güçlülermi/ağırlarmı kullanır? eğer bu iş güçle alakalı ise ben kaç kilo olursa olsun spor yapmayan herkesten güçlüyüm. (ama aşağıdada yazdığım gibi olay güçle alakalı değil)
    fitness uzmanı birisi olarak söylerimki, aynı kiloda olan iki insan aynı cüssede değildir. VE ÇOĞUNLUK ÇAĞIN HASTALIĞI ŞİŞMANLIK AŞIRI KİLOLUK YÜZÜNDEN YÜKSEK VÜCUT AĞIRLIĞINA SAHİPTİR.
    baştan sona güzel bir yazı yazılmış ama bu kilo meselesi olmamış.
    yazıyı yazana ve diğerlerine SIRAYLA FORUMDAKİ ŞU TOPICLERİ OKUMANIZI TAVSİYE EDİYORUM:
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=14065
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=8723

bu iş güçle alakalı değil, bilinçle beceriyle alakalı. 50kg bayan 180 kilo motoru eğer tecrübeli ise ve ayakları o motorda yere sağlam basıyorsa çok rahat kullanır.
    Ayrıca 240 kilo cruiser motorların seleleri yerden 60-65cm yükseklikleri ile kısa boylulara uygundur...
    Ağır motoru, becerikliler kullanır, güçlüler değil.
    o insan ve kaldıracağı ağırlık ile ilgili hesapta yanlış. kişiden kişiye değişir. iki tane 85kg insan spor yapmıyor bile olsa biri çok daha güçlü olabilir. ayrıca HALTERCİLER ÇABUK YORULUR. çünkü onlar patlamalı tabir edilen spor tipini yapan çok kısa sürede yüksek güç verebilen ama pazar torbasını 10 dakika taşıyamayan adamlardır. (bana gelipte, yok abi taşırlar demeyin, mesele çabuk yorulma ile ilgili)

LÜTFEN BU ELEŞTİRİYİ TERSİNİZDEN ANLAMAYIN. SÖZÜM SADECE VE SADECE VÜCUT AĞIRLIĞI/MOTOSİKLET AĞIRLIĞI UYGUNLUĞU MESELESİ İLE İLGİLİDİR. Yazının geri kalanı ile ilgili bir sözüm bulunmayıp BBRR ve benim şahsi fikirlerimiz yukarıda belirttiğim TOPIClerde bulunmaktadır.
    Not: Orijinal yazının bir başkası tarafından yazıldığını biliyorum. Yazıyla ilgili laflarım kendisine ve aynı düşüncede olanlaradır.
    Lütfen artık motorculukla ilgili OLMAZ OLAMAZ mantığını bitirelim. konu hakkında bilgimizi açıklayalım, fikrimizi belirtelim, ŞU ŞU KOŞULLARDA OLUR diye konuşalım.
    50 kilo adam 300kilo motoru işi biliyorsa çatır çatır kullanır. yani adam 150 bin km yol yapmış 10 tane motor değiştirmiş ama 50 kg olduğu için yok o motor sana ağır gelir, OLURMU ÖYLE ŞEY? o yurtdışındaki mükemmel ehliyet sistemi uygulamasında insanın kilosuna bakıyorlarmı acaba? 50kg adam azim yapıp gece gündüz fast food yiyip 80kg olursa tamam artık sen oldun, kullanabilirsinmi diyecekler?
    bu iş tecrübe, beceri ve BOYLA alakalı. ama güçle ve vücut ağırlığıyla değil. en hafif insanlarda bu iş için yeterli güce sahiptir. o motorun üstünde ayaklarınız yere sağlam basıyorsa ve tecrübeniz varsa iş bitmiştir.
    125 cc ile başlamam lazım demeyi bırakın, düzgün ciddi eğitim almaya bakın.

asivezor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    altımda scooter hayalimde 600 f
    memin1857 ye katılıyorum. neden derseniz bu işin kilo yada boy ile olduguna kaşıyım herşey beyinde biter. bir aşk yaşarsınız ve kalbiniz o diye atar sonra mantıklı olmadıgını anladıgınızda beyin kalbi dinlemez ve olaya son noktayı koyar. benim bir asker arkadaşım vardı adamın kaba tabirle 35 lik rakı kadar boyu vardı ama kocaman belde otobüsü profosyonel kaptanlara taş çıkarırcasına mükemmel kullanıyordu. dedigim gibi böyle bi makinayı almak isteyen insanlarda eger uzun süre düşük cc de pişmemiş ise kesinlikle aşagılık kompleksi oldugunu düşünüyorum. hayatın bu kadar ucuz oldugu ülkemizde emin olun biz daha çok motosiklet kazası haberi izleriz. motosiklet seveler olarak bizleri ne kadar üzse de bu ülkede hayat bedava! yıllardır motosiklet kullanıyorum ama asla duygularıma aldanıp tedbiri elden bırakmam. ve üzüleek söylemek istiyorum bu ülkede motosiklete saygı asla varolmayacak.trafikte bir araç bir motoru sıkıştırır ve motorcu düşer yada kazayapar hayatını kaybeder olaya polis el koyar aa bi bakmışın ki motosikleti kullananın ehliyeti yok ölen öldügüyle kalır ve hayat devam eder yeni kazalar olsun diye.

unutmayalım!

otomobil kamyon otobüs minibüs vs. bunların hepsinin kaportası vardır ve kaza oldugunda hayatta kalma şanşı daha yüksektir. ama motosikletin kaportası üzerinde taşıdıgı hayatlardır. allah kimseye böylesi ucuz ölüm sakatlık ve yaralanma göstermesin. herkese saygı ve sevgilerimle. kazasız belasız yaşamlar dilegimle...

madeat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bu fiyata alamam zaten

dediğin çok doğru racing tutkusu adamı öldüredebilir öldürmeyedebilir(ne olacagını bilmezsin)...zaten RS 125 e 11.550 YTL (5950 euro) dediler...2 zamanlı motora bu kadarda verilmez...bende biraz sogudum racingden ..bakalım ne alacam suan boşluga düştüm....

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar ağırlık konusunu kafaya takmayın motorun ağırlığını o motorun gücü dengeler ...Belki bunu benden duymaktan bıktınız ama 120 kg 9 beygirlik bir motoru dengede tutmak 240 kg 50 beygir motoru dengede tutmaktan zordur.

Marmariste bir abimiz var saatçİ ayhan eskiden beri sadece goldwing kullanır. goldwing ağırlığı +300 kg olan bir motordur oysa ayhan abi taş çatlasın 65-70 kiloluk bir adamdır...

Önemli olan dengeyi sağlıyabilnek için 80 cm altı seleye sahip ve 50 hp yi aşmayacak motorlarla başlamak...ama hangi cc olursa olsun önce eğitimini almak...geçen gün çok üzücü bir kaza haberi vardı... genelde kaza haberlerine dikkat edin çoğu mobilet scooter gibi yeni başlıyanlara tavsiye edilen motorlar veya sport modeller ...niye bu modellerde risk daha fazla hiç düşündünüzmü ...

1) Genç arkadaş heves eder ve motorlar hakkında bilgi arar girer bu siteye hangi motoru alsam diye sorar hemen bizim uzmanlar cevap verir..(Oysa kendindede motor yok uzmanlık bisikletten geliyo)
    -al bi 125 lik ybr bak keyfine aman çin malı alma
    -japon l en iyisi odur..
    gibi gereksiz cevaplarla karşılaşır...
    büyük ve kırmızı yazayım anlamayanlarda anlasın
    MOTOR KULLANMAK MENTAL BİR İŞTİR ...50 CC BİR MAKİNE İNSANI ÖLDÜRMEYE YETER GÜÇ ÜRETEBİLİR..

Anafikir:Forumlarda sorduğunuz sorulara yanıt verenler sizden daha fazla bilgili olmayabilir mesaj sayısının sizden fazla olması , bu işi sizden daha iyi bildiği anlamına gelmez...

2) Cc si ne olursa olsun sport modeller, başlangıç için iyi seçim değildir .Diğer tarz modellere göre kulanım tekniği çok farklıdır.Her şeyden önce bu modeller hız için dizayn edilmiştir ben alırsam 100 km/h den fazla yapmam diyen biri , bu lafla ancak kendini kandırır.
    -çok şık görünüyo
    -kızlar hasta oluyo
    Gibi fikirle motor alıyosanız hemen vazgeçin.

Anafikir: Motor bir yaşam biçmidir, görünüşü güzel kızlar hasta oluyo diye motor alınmaz..Daha uzun yaşarsanız daha çok kızı hasta etme ihtimalini göz önünde bulundurun.

3)Amacınız şehir içi gezmek eğlenmekse 650 cc bir alet bu iş için fazladır. Neden daha çok yakıt daha çok masraf isteyesinizki 125 cc uygun tercih edilmiş bir motor size aynı zevki daha ucuza yaşatabilir..Ama ben öğreneyimde sonra şehir dışına eşimi, kız arkadaşımıda alır uzarız ; diyosanız 125 cc size ufak gelecek 1-2 ay kullandıktan sonra sıkılıp satacaksınız...

Anafikir:tercih ettiğiniz modelden hemen sıkılabileceğinizi göz önünde bulundurun..Motor alırken en az 2 yıl o motoru kullanacaksanız alın ..

4) Stilinizi işinize ve durumunuza göre belirleyin özellikle chopper modeller bakım ister devamlı temiz tutulmalı cilalanmalı . Güneşe çıktığında öyle parlamalıki bakarken gözleriniz kamaşmalı ..ben bunu yapamam diyosanız hiç elleşmeyin kirli bi chopper dan kötü bişey olamaz ..ama bir crossta çamur lekeleri bi aksesuar gibi durur. tam tembel motorudur..ayda bir yıkayın yeter..

Anafikir:Seçtiğiniz motor kesinlikle kişiliğinizi yansıtacak. Motoru almadan önce şöle iyi bir araştırma çok iyi olur..

Yine uzun oldu biraz .. ama ne yapayim konuştuğum gibi yazıyorum.
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

merhaba arkadaşlar uzun zamandır bir motorsiklet merakım var ve son zamanlarda bir hızlanma ister istemez gözlene biliyor cevremizzde ben bu işi gercekten hakkıyla ve saglıklı bir şekilde yapmak istiyorum moyorsikletler lonusunda fazla bir bilgim yok ve ben motor alma konusunda şaşkın dönmüş durumdayım piyasa okadar karıştıkı ne alacagımı bilmiyorum. alacagım motorsiklet türü asyanın şu bildik 150 lilik uzun modeli varya onlardan ilk olarak o tiple başlamak istiyorum ve tüm samimiyertimle soruyorum bu konuda bana yardımcı olabilirmisiiz arkadaşlar. bu arada siteye yeni üye oldumve site de yeniyimumarım güzel bir aile olacagız yardımlarınızı beklliyorum şimdiden teşekkürederim.serkangenc79@hotmail.com

İlk başlayanlar için

Arkadaşım somut bir öneri yazmamış ben yazmak istedim. İlk başlayan arkadaşlar için 125-150 cc arasi bir motosiklet tavsiye ederim. Sonra daha büyüğünü kullanmak tercihtir artık.

gxan_7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla gerçekten bu işi bilen ve tecrübeli arkadaşların yorumları belli oluyor zaten.. bende yeni başlıyacam ve bu konudaki yorumlar insanı epeyce etkiliyor.. sanırım ilk tercihim 125 lik olcak ve kesinlikle dikkatli, emniyetli kullanıcam..
    fikir ve yorumlarıyla bize ışık tutan arkadaşlara teşekkürler...
    ..Ben Öyle Her Yere İmza Atmam...

Merhaba;
    Motor Küçüklükten hayalim. Başlangıç için sport almayın uygun değil diyorsunuz. mantıklı da. Ben motoru şehirler arası kullanmak istiyorum. yılda 3-4 kere 1000km üzeri, 3-4 kere 500km üzeri yol yapmak istiyorum. Heralde scooterlarla bu yapılmaz. Touring olmalı diye düşündüm ama 250lik bile göremedim. Hatta honda da 125lik sadece cbr125r var.
    Ne almalıyım? kafam çok karıştı..

200 cc ile başladım.. 150 kg. ağırlığında.. Herkes başlangıç için ideal desede içime sinmedi biraz.. keşke daha hafif ve düşük cc ile başlasaydım diyorum.. 15 gün oldu motoru alalı.. Bazen korku büyüyüyor ve motor keyfinide 2. plana atıyor..

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler