Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Yeni Başlayacaklara Hitaben

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar bu yazıyı oluşturandan Allah razı olsun.Ben de motorsiklet almayı düşünüyorum ve bu yazıyı okuyunca kendimi çok daha bilinçli hissettim..herşeyden önce müzeye koyulacak bi yazı,ellerinize sağlık..ben de geniş bir araştırmadan sonra kendime uygun bir motor alacam..sizin de yardımlarınız olursa dilerim hiç birimiz kaza sıkıntısıyla yüzyüze kalmayız..ALLAH herkese kazasız belasız motor sürmek nasip eylesin..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    o kadar çok öğrenmem gereken şey var ki :((

lost_highway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARN 125
    varya supersiniz gercekten.İyiki boyle bir site var ve iyiki siz buna bu kadar saygı duyulmasını saglayacak cabadasınız. Eminim azcık aklı olan herkes sizin bu dediklerinizi can kulagıyla dinlior. Saolun tekrardan. Onlardan biride benim tabi...

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Müsadenizle aranıza bugün katıldım. Dayımın yamahasını kullanıyodum ama satmaya karar verdi bende ne alabilirim diye araştırma yaparken cbr 125 i gördüm daha ayrıntılı araştırma yaparken bu siteyi buldum ve üye oldum. cbr 125 ile ilgili yorumlar ve üstad skullhunter ın yazısından sonra biraz daha araştıracam herhalde....
    Sevgilerimle.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

mountaineerable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yüreğine ve eline sağlık skullhunter....

Motosikleti
    Şu anda motosikleti yok:(
    Bu yazıyı okumadan önce 250cc'lik bir motorla başlamak istiyodum ancak şimdi tamamen değişti fikirlerim. Henüz ehliyrtim bile yok ancak bilinçli bir kullanıcı olmak için yaklaşık bir aydır siteyi yakından takip ediyorum. Geçenlerde üye oldum. Artık en iyisimi 125 lik bir motorla başlamak heralde. Yazı gerçekten ders gibi. Bunu yazanada yayınlayanada teşekkür ediyorum..

teşekkürler çok bilgilendirici bir yazı

sataniclover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda transalp
    ya offf. şlimdi ben transalp aldım.
    yeni başlıcam bide gerçi daha teslim almadım motoru 23 ünde teslim alcam ehliyet sınavı 22 nisan onu bekliyom ehliyeti aldımda binicem ama ehliyet pek de biş ifade etmiyo aslında. şimdi acaba ben ne yapsam bi tenede çin malı 125 lik falan mı alsam ama 2 tane motoru ne yapayım kafam karma karışık oldıu yaa
    YAŞAMIM ONURUMDUR

budane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL650V-2006

Ehliyet mi?

Maalesef ulkemizde ehliyet sinavlari, scooter'la yapilip, 30 dakikada bir suru insanin sozde denendigi bir prosedurden ibaret...Sinav yerinde kac kisi kaskiyla hazir bulunuyor ya da kac kisi sinav sirasinda kask takiyor? Cok ama cok az...Peki trafik kanunu ne diyor, motor kullanirken kask takmak zorunlu...Daha sinav asamasinda bu gozardi ediliyor...Sinavda yanimda duran ve "ben daha bisiklete binmeyi bilmiyorum ama ehliyeti alayim, bir arkadasim bana ogretecek" diyen kimselere daha cok rastlayacagiz gibime geliyor...
    Sonra bu sinavi gecen bir arkadasimiz gidip bilmemkac cclik vitesli bir motor aliyor ve uzerinde debeleniyor, dusuyor, kalkiyor, yaralaniyor veya maalesef bazen de en kotusu oluyor...Motor tehlikeli kabul ama onu kullanan bizler daha da tehlikeliyiz, once bunu kabul etmemiz lazim...
    Ornege donersek, tek suclu icindeki istege dizgin vuramayan bu arkadasimiz mi yoksa onu en azindan bir noktaya kadar yavaslatamayan kanunlar mi? Ulkemizde motor kulturu yeni olusuyor ve maalesef daha hic kimse bu kadar hizli buyumenin getirecegi sorunlara yeterince egilmis degil...Bu konuda bizden cok daha tecrubeli Avrupa ulkeleri sinirlamalar koyuyorsa biz neden tekerlegi tekrar icad ediyoruz onu anlayamiyorum???
    Kazalardaki insan kayiplarini dusununce bu ulkede insan hayatinin bir kiymeti yok diyebiliriz ama bu bizi hic bir sonuca goturmez...
    Vatandas olarak bilinclenip fizigimize ve bilgimize uygun bir motor almaliyiz, kurslardaki yetersiz egitimi bahane etmek yerine gerekirse ayri bir butce de ilave ozel derslere ayirmali, kendimizi koruyacak ekipmani mutlaka en iyisinden almaliyiz...
    Sonrasinda da bu kulturu sevdirmek istiyorsak kaldirimlarda gitmek, trettuarlarin uzerinden arabalarin onune atlamak yerine, kurallara uyarak gitmeliyiz...Cunku pesimizden gelecek diger motorcu adaylari da motosikletin sehirde ata binmekle esanlamli oldugunu dusunmeye baslayacaklar..
    Keyif almak isterken kendimize ve baskalarina eziyet cektirmemeliyiz, ozellikle de bizi cok seven yakinimizdakilere...Bu nedenle motor secerken ltf daha dikkatli olalim, biraz sabir bizi iyi bir motorcu yapar ama acele giden maalesef pek iyi bir yerlere gidemez...
    Saglicakla kalin...
    BuDaNe

yeni başlayanlardan biri olarak sonsuz teşekkürler

efsane_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sağolun ama türk egolarını göz ardı kalmış genelde125 kesmez enaz250 o da yeni başlarken,yazdığınız yazı için öoook teşekürederiim

gokalpbolukbasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan 150 (comingsoon)
    Bu yaz motorsikletle aşkları başlıyacak olan ben ve benim gibi birçok insana çok yardımcı, bilgilendirici ,tecrübe dolu bu yazıyı 5 dakkada olsa okuyun.Okuma özürlülüğümüz bizi hayattan özürlü etmesin arkadaşlar!

Motosikleti
    Regal Raptor DD 250E-9

teşekkürler..

Yapmış olduğunuz uyarılar çok önemli, herkesin bu konulara dikkat etmesi gerektiği kanısındayım. Ben de pek yakında bir motor alacağım. Umarım basamak basamak yükseltirim yıllar geçtikçe... Keyifli sürüşler...

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    İlk iş ehliyet sonrada bi 250 lilik cruiser inşallah ama çin malı değil

Sanırım yazılar benim için çok eğitici böyle yazılara devam
    KocaAdam(Süper Teneke) & Camadan & ChomChok & G.ECE

metemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİ 250 MCT
    arkadaşlar ben tam 5 yıl 125 cc vitesli motorlara bindim geçen hafta başı itibariyle 1 adet 250 cc motor edindim inanın bana bi garip geldi kontrol ederken bazen ürkmüyor değilim

Yani sonuç olarak motora başlarken gerçekten yüksek torklu ve cc li motorların tehlikeli olduğuna inandım.

Aman dikkat.....
    ...tın tın giderim abi....

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Antiphellosus adlı üyeden alıntı
    Sevgili Skullhunter,

Eğitimleriyle, kültürleriyle, bilgileriyle, entellektüalitesiyle, mesleği, uzmanlığı, titriyle, hatta ev ve aile yaşamıyla kendini kanıtlayamamış bir çok insan, kafasındaki şapkası, elindeki telefonu, altındaki arabası, üstündeki kıyafeti, ayakkabısı, çakmağı, sigarası ya da, motosikletiyle, farklı olduğunu göstermeye çabalıyor. Sınıf atladığının görülmesini istiyor adeta.

Peki altyapı. Onu soran yok. Altı BOŞ !!!

Saygılarımla...

Utku Görkem Kırdemir
    Star TV Haber
    Teşekkürler, neredeyse siznle aynı cümleleri kurmak üzereydim ki sizin yorumunuzu okudum ve işte benim söylemek istediklerimi birisi söylemiş dedim, bi baktım bir medya mensubu, benim gibi
    Keşke herkes bu düşüncelere sahip olsa da tüm memleket rahat etse, önce içimizi geliştirmedikçe dış görünüşümüz ya da sahip olduğumuz teknolojik aletlerle hiç bir yere varamayız, boş bir hayatı yaşar gideriz.
    Evet klişenin klişesi bir söz "EĞİTİM ŞART" sözü ama kesinlikle doğru!
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

izmirliavukat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    harika bir yazı. Ancak okumaya fırsat bulabildim. Yeni meraklı birisi için kaçırılmaz bir tavsiye. Sanırım buna motorum ABC si dersem yanılmış olmam. Ben şahsen tecrübesiz bir kardeşiniz olarak tamamen katılıyorum üstada. Keşke herkes bu bilinç düzeyinde olsa ve böylece nice canlar asfaltta yitip gitmese...çok şey öğreniyorum bu forumlardan yazana yazdırana çok çok teşekkür

NeTMaViSi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    3 motosiklet parçaladım şimdi tabanvayım :)
    yazı için teşekkürler...
    sizi bilmem ama benim için çok öğretici oldu
    verdiğin açıklamalar için tekrar tekrar teşekkür ederim Skullhunter...
    [COLOR="DeepSkyBlue"]øØ |[ ߀Nim s€vdคM maviDir , mคvi iSe uMut... รєภ ђ€p yür€ğiNi mคvi Tut... ® ]| Øø
    TR - - A Rh+ ---> MæVi PæNT€RL€R - [/COLOR]

Manjandreza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X9 200
    genç birisi olarak bu yazı okumak gerçekten çok faydalı oldu....
    4 yıldır motor kullanıyorum uzun yola çok çıktım ama her çıktığım zaman sanki acemiymiş gibi dikkatli ve özenli kullanmaya çalşıyorum...artık ben oldum tamam topuklayımda şu arabaları geçiiim düşünce tarzını hiç benimsemedim...hatırlamak gerekir motosiklet tehlikeli bir zewk...yaptınız bir hatanın geri dönüşümü olmayabilir...açıklamalar için teşekkürler...

dniss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gercektende özellikle benim gibi yeni baslayacak olanlar için cok onemli bilgiler..cok ama cok teşşekkür ederim bu siteden öğreneceyim dahaa cok sey olduunu anlıyorum gun gectıkce..yazdıınız yazıyı opyaladım masaüstümde bir iki arkadasım daha var almak isteyen onlarada yolladım..herkese kazasız ve keyfli sürüşler

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler