MotoAVM Motosiklet Aksesuarları
Kapat
Üye Girişi
Motoruma.com
Benelli TNT 125
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

"Bor power" yeni yağ katkı maddesi

  Mondial E-xtreme Max 150
  RKS Winner 200
  Motosiklet Online
 1. #1
  Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  12 Haziran 2005
  Şehir
  marmaris
  Ülkemiz dünya bor rezervlerinin %70 ine sahip...yazılanları bir okuyun ikna olcaksınız derim özellikle İTÜ tarafından yapılan ve sıfır aşınma ile belgelenen (bu daha önce hiç görülmemiş) deney beni oldukça cezbetti dünya para sayıp aldığımız motorlarımızın ömrünü baya bi uzatmak elimizde gibi...okuyun lütfen hak vereceksiniz...  BOR POWER


  Özellik olarak diğer yağlayıcılar gibi konsantre kütlesi, sürtünme ve timken aşındırma testi direk yapılmaz.

  Niçin;

  1- Tüm kimyasal yağlayıcı katkılar içerik olarak motor yağının içindeki kimyasal maddelerden oluşur. API standartlarınca belirlenmiş olan bu katkılar baz yağla katılıp yağlayıcı özellik kazandırırlar.

  Piyasadaki mevcut tüm katkılar bu özellikleri içerir ve timken testlerinde ölçüldüğü an olumlu tepki verirler. Alınan bu veriler motor içerisindeki kullanım süresi azaldıkça timken verileri minimuma inerek film özelliğini kaybederler.

  2- BOR POWER; Kimyasalların tamamen tersi bir özelliğe sahiptir ve fizikseldir. Bu yüzden konsantresi timken ölçümüne tabi tutulmaz. Zira; motor yağına katılan Bor Power motor yağına timken özelliği kazandırmaktan ziyade homojen olarak motor yağına dağılan 450 katrilyon Nanometrik MCDP ve BOR elmas kristalleri 6 - 7 saatte sürtünen metaller üzerinde 8 - 10 atom kalınlığında 9 mohs sertliğinde oluşturduğu film, tribolojik olarak ulaşılması mümkün olmayan parametrik değerlere ulaşır.

  BOR POWER’i farklı ve üstün kılan özellikte budur. Amerika’nın en köklü ve saygın bağımsız kuruluşlarından, “SOUTHWEST RESEARCH INSTITUTE – TEXAS”’ta yapılan testlerde 7 saat süreyle yapılması gereken sürtünme testi 1 saat yapılmasına rağmen, endüstride en iyi tribolojik verilere sahip yağın verilerinde 7,81 olan değer BOR POWER’da 7,40’a inmiş, %50lik bir iyileşme sağlamıştır. Film oluşumu başlamadan sağlanan bu iyileşme yüzen kristallerin film oluşturmasıyla sürtünen yüzeylerde 0,0001 değerine ulaşmaktadır.

  8 - 10 atom kalınlığındaki BOR POWER filmi tribolojide sürtünme ve timken değeri olarak ulaşılması mümkün olmayan bu özelliği motor içerisinde 6- 8 saat sürede gerçekleştirmekte, film oluşmadan yapılan ölçümlerdeki %50lik iyileşmeyi oluşturduğu film ile 20 kat arttırmaktadır.

  BOR POWER’ın deklare ettiği mekanik ve ekonomik kazanımlar; İki aynı motor üzerinde katkılı ve katkısız olarak 100 saatlik deneyler 8 ay boyunca özel sistemlerle denenmiş, ısı, aşınma, kimyasal reaksiyon, güç ve enerji tasarrufları verilerinin optimum değerleri ürün özelliği olarak belirlenmiştir.

  Ürünü kullanan binlerce bilinçli tüketiciden aldığımız olumlu yansımalarda da ilk bir depo yakıt harcadıktan sonra ikinci depoda BOR POWER’ın kazanımları müşahede ettiklerini, performans artışının bu süreden önce gerçekleştiğini beyan etmektedirler. Buda 8 aylık sürede yapılan birçok deneyin sonunda alınan verileri doğrulamaktadır.

  Nasıl ki, teknolojiK her cihaz ve ürünün kullanma talimatına uyma gereği varsa, BOR POWER’ın da kullanımında uyulması gereken kurallar tüketici tarafından çok iyi incelenmeli ve talimata uygunluğa riayet etmelidir.

  Kısaca; a- Mekanik arızası olan motorda kullanılmaz. b- Çaptan düşmüş-Rektefiye süresi yaklaşmış motorda yeterli faydayı sağlamaz. c- Kullanılmış yağa katılmaz. d- Filtre ve yağı değiştirmeden kullanılmaz. e- Motor ısısı 80°C’ye gelmeden kullanılmaz. f- BOR POWER uygulanan motor en az 20 - 25 dakika çalışmadan kendi haline bırakılmaz. Yani Bor Power kullanıcısı, ürünün kullanma talimatına uyması halinde kazanımları görür, Nanoteknolojinin hazzını yaşar.

  Bu nedenledir ki BOR POWER hiç bir üründe olmayan güçlü ve teknolojik argümanlarıyla 7 ay gibi kısa bir zamanda motor koruyucular piyasasında %28’lik bir pazar payına ulaşmıştır.

  Halkımız, Bor’a, Nanoteknolojiye, Milli Proje ve ürünümüze sahip çıkarak, ulusal değerlerimizden olan geleceğin enerjisi Bor’un Nanoteknolojiyle buluşmasına büyük destek vermektedir.

  NNT Nanoteknoloji Bor Ürünleri A.Ş. yeni Bor projelerini hayata geçirerek bu projede olduğu gibi Ülkemizi onare edecek Nanoteknolojik Bor ürünlerini Dünya’nın gelişmiş ülkelerine ihraç ederek, BOR madenimizin gerçek değerine ulaşmasında 14 yıldır devam eden çalışmalarının buluşlarını bu şekilde katma değere dönüştürecektir.


  BOR POWER FARKI


  Piyasadaki diğer koruyucu motor yağı katkı malzemeleri, tamamen kimyasallardan oluşmakta, istenmeyen hallerde motorlarda bazı kimyasal reaksiyonların oluşmasına zemin hazırlamaktadır. Metal yüzeylerde ,hareketli parçalarda tahribatların oluşmasıyla da araç sahiplerine maddi külfetler getirmektedir.

  Örneğin ; Bu kimyasalların parçalar üzerinde oluşturdukları film tabakası ,yüksek ısı ve darbelere maruz kaldığında yanarak bulunduğu yüzeyde kül tabakasına dönüşmekte ve bu kül tabakası metallerin eskimesinde büyük rol oynamaktadır.

  - Kimyasal koruyucu motor yağ katkıları ,kimyasal olarak film tabaka oluşturduklarından ,bu tabaka toplu iğne ucu kadar bir metal parçacığı tarafından yırtılabilmekte ve işe yaramaz hale gelmektedir. Sonuç olarak kalıcı bir fayda sağlamamaktadır.

  BOR POWER için verilen rakamsal veriler ise diğer ürünlerle arasındaki net ve bilimsel optimum değer farkını ortaya koymaktadır.

  BOR POWER’in oluşturduğu koruyucu zırh hiçbir kuvvetli asit ve bazla reaksiyona girmez. Karboksil asitler ,MikroPitting asitleri ve oksitlenmeyle oluşan kısa karbon bazlı asitlerin oluşmasını önler. Günümüzde kullanılan yağlayıcı ve katkı maddelerinin tamamına yakını ,bu asitlenme ve oksitlenmelere katalizör görevi yaparak kullanıcının fark edemediği korozyonel sonuçlar doğurmaktadır. BOR POWER bu korozyonel sebepleri tamamen engelleyen bir yapıya sahip NANOTEKNOLOJİK hammadde içermektedir.

  BOR POWER - ARACINIZDAKİ BOR ENERJİSİ


  Dünyanın en önemli madenlerinden biri olan "BOR"dan üretilen bu ürün ,sağladığı faydalar açısından 21.yüzyıla adını veren Nanoteknoloji ilminin en stratejik ve faydalı ürünlerinden biri seçilmiştir. Triboloji ( Sürtünme Bilimi ) alanında yeni bir sayfa açmıştır. Yaygın kullanımda ülke ekonomisine ve kendi ekonominize azımsanmayacak faydalar sağlayabilecek bu ürün "0" PPM ( milyonda sıfır ) aşındırma değeri ile uçaklar dahil olmak üzere her türlü 4 zamanlı motorda risk olmadan kullanılabilir.

  BOR'un sağlamış olduğu Güç-Enerji-Mekanik ve Ekonomik kazanımların yanı sıra , The Shell Company of Turkey Ltd.Gebze laboratuarlarında 0,5 Nanometre - 5nm. Ölçülerde MCDP ve Bor içeren BOR POWER örnekleri aşındırma testlerine tabi tutulmuş ve hiçbir tribolojik katı yağlayıcının ulaşması mümkün olmayan sonuçlarını ortaya koymuştur.

  BOR POWER


  NANOTEKNOLOJİ ürünü ve alternatifi olmayan BOR ve MCDP’nin, tribolojik aşınma önleyici olarak yurt dışında modern ve dev tesislerde, iki adet “0” sıfır km. otomobil motorunda, KATKILI ve KATKISIZ olarak yapılan uzun süreli test ve optimasyon çalışmaları sonunda; Motor,Yağ,Yakıt, Hararet Mekanizması, Akustik Emisyon, Isı Emisyonu, Atık gazların azaltılarak Ekolojik dengeye uyum ve EKONOMİK kazanımları “11” madde halinde kesin sonuç grafikleri , ana hatları ile aktarılarak kullanıcının anlayabileceği şekilde sunulmaya çalışılmıştır. 8 aylık Optimasyon ve TEST çalışmalarının kesinleşmiş sonuçlarını şöyle sıralayabiliriz ;

  A) MOTOR GÜCÜNÜN ARTIŞI: % 9>


  BOR POWER katkılı yağ ve katkısız Normal Baz yağ ile çalışan iki adet sıfır km. otomobil motorlarında; ilk 4 saatte motor güçleri aynı seyretmiş, 4’ncü saatten itibaren BOR POWER ile çalışan motorda kademeli olarak güç artışı başlamıştır. 5’nci ve 8’nci saatler arasında motor gücü hızla artarak 100 saatlik deney sonuna kadar aynı kalmıştır. Güç artışının max. seviyeye ulaşıp 8’ nci saatten itibaren 100 saat deney süresinde Motor Gücü %9’luk artışı muhafaza etmiştir. (100 Beygir gücündeki motor 109 beygir güce ulaşarak yağ değişimi süresince bu performansını korumuştur.)

  B) YAKIT TÜKETİMİ TASARRUFU: % 7


  TEST’e tabi tutulan iki aracın yakıt harcamaları ilk 4 saate kadar aynı seyretmiş, 4’ncü saatten itibaren “BOR POWER” katkılı aracın yakıt tüketimi 6’ncı saate kadar kademeli olarak inerek % 6,8 seviyelerine düşmüştür. 6’ncı saatten sonra 100 saatlik TEST Denemeleri süresince % 7’lik yakıt tasarrufu oranı hiç değişmemiştir. Yakıt tasarrufu Benzinli araçlarda ortalama % 7-10 , Dizel araçlarda da % 10-15 sevilerinde seyretmiştir.

  C)MOTOR SÜRTÜNME KATSAYISI DÜŞÜŞÜ: % 68 min.


  BOR ve MCDP Dünya’nın en sert maddesidir. Sekman , Piston, Piston Gömleği, Sibop ve dişlilerin sertlik oranı 3 ile 4 mohs arasında değişir. MCDP ise 10 mohs sertliğinde olup bu yumuşak parçalar üzerinde Dünya’nın en sert film tabakasını oluşturur. Hareketli ve sürtünmeye maruz kalan parçaların üzerinde oluşan bu film, parçaları ayna gibi yaparak sürtünme katsayısını % 68-70 düşürür ve oluşan aşınmaları önler, yüzeylerde zedelenme olmaz. Bu sayede; hareketli parçaların ömrünü ve Rektefiye süresini %100 arttırmıştır Oluşan film ile motor gücü performansı artmış, Akustik ve ısı Emisyonlarını dengelemiş, motorda işleyen atık gazların miktarını azaltarak geri dönüşümü olmayan benzin, yağ tüketimi ve enerji sarfiyatının düşürülmesiyle Ekonomik büyük faydalar sağlamıştır.

  D) YAĞ BASINCI ARTMIŞ, YAĞ ISISI DÜŞMÜŞTÜR:


  Yağlama sistemlerindeki basınç 20 kPa artmış,motor yağının ısısını normalde 190°C olması gerekirken, 130°C üzerine çıkarmıştır. MCDP Homojenizasyonu iyi olması ve Dünya’nın seri “ısı” iletken maddesi olması, motor performansının artmasına ve yağın ısısını koruyarak ömrünün birkaç misli artmasına sebep olmuştur.

  E) SOĞUTUCU GİRİŞ VE ÇIKIŞ ISISI, STANDART VERİLERE GÖRE 5-6 °C FARKLILIK GÖSTERMİŞTİR.


  Bu farklılık dünya standartlarının ulaşmak istediği en iyi değerlerdir. Zor koşullarda ve sıcak ortamlarda büyük zararlara yol açan Hararet, Sekman kaynatma, conta yakma problemlerini önemli ölçülerde azaltarak motorların ani risk faktörlerine maruz kalmasını engellemektedir. Fiziki ve Coğrafi zor şartlarda, aşırı sıcak ülkelerde büyük tercih sebebi olacaktır.

  F) YANMA ODASI-İŞLENEN GAZLARIN ISISI:


  İşlenmiş gazların başlangıçtaki ısısı 730 °C’ye endekslidir. BOR POWER katkılı motorda 4’ncü saatten sonra 744 °C’ye çıkmış, 12 saatten itibaren 100 saat süren deney boyunca hiç değişmemiştir.

  H) DENEY SONUNDA SÖKÜLEN MOTOR İÇERİSİNDEKİ TÜM PARÇALARIN RÖNTGEN İNCELEMESİ:


  Piston çemberi (sekman)ların durumu incelendiğinde, kanallardaki hareket rahatlığının yüksek olduğu gözlenmiştir. Pistonların çevresinde, yüzeyinde, yataklarında herhangi bir zedelenme olmamıştır. Tüm sürtünen kısımlar ayna gibidir.

  Röntgen analizleri sonucu Piston yüzeyi ve sürtündüğü duvarlarda 10 MOHS sertliğinde, 5-6 Atom kalınlığında (-1/2 mkm) MCDP Film tabakası oluşmuş olması bize şunu göstermiştir ki; karteli delinen ve yağsız kalan motor ile aracınızın özelliğine göre 30 dakika ile 1,5 saat arası yolculuk yapabileceğimizi deneyler ispatlamıştır.

  * 10 MOHS’luk Film sayesinde Aracınızın markası ne olursa olsun 10-15 bin km. açılmasını beklemeden Maximum devir ve randımanda (Performansta) kullanabilirsiniz.

  * 10 MOHS’luk Film sayesinde; kışın motorun ısınmasını beklemeden marşa basar basmaz hareket etme imkanı verir. * 10 MOHS’luk Film sayesinde ; Motor üreticilerinin MOTOR UYUŞUM TEST ÇALIŞMA süresini 10’da bire düşürerek 1/10 yakıt ve zaman tasarrufu sağlar.

  İ ) NORMAL KATKISIZ VE KATKILI YAĞIN KARŞILAŞTIRILMASI


  NORMAL KATKISIZ YAĞ ve MCDP -BOR içerikli BOR POWER içeren yağ ile çalışan motorlardan alınan kesin sonuçlar;

  1- BOR POWER ile çalışan motorlarda ilk 4 ve 6’ncı saatte oluşan 10 MOHS sertliğindeki Film tabakası, motor merkezindeki yağın ısısını 4’ncü saatte düşürmeye başlamış, 6’ncı saatten itibaren 130°C’nin üzerine çıkartmamıştır. 100 saatlik deney sonuna kadar motordaki yağ ısısı aynı kalmıştır.

  “BOR POWER”, motor parçaları üzerinde oluşturduğu 10 MOHS sertliğindeki MCDP -BOR Film tabakası ile Motor Parçalarındaki zedelenmeleri durdurarak, MOTOR REKTEFİYE ömrünü %100 arttırmıştır. Yağ ısısını 130 °C’de sabit tutarak yüksek ısıdan dolayı özellik ve viskozitesini kaybeden yağın ömrünü, %100 sürtünme katsayısını da min.a düşürerek motor ömrünü uzatmıştır. BOR POWER oluşturduğu Film ve ısı Absorbesi ile yağ basıncını ve Motor gücünü %9 arttırmıştır. Ve bu özelliğiyle yakıt tüketimini % 7 düşürmüştür.

  2- NORMAL KATKISIZ YAĞ ile çalışan motorda,4’ncü saatten itibaren ısı yükselerek 6’ncı ve 9’ncu saatlerde 190°C’lerin üzerine çıkmıştır. 200 °C’lerin üzerinde 100 saat çalışan motor sökülerek parçalarının mikro yapıları incelendiğinde sürtünen ve darbeye maruz kalan parçaların tümünde, Normal Yağın Defekt ve zedelemelere sebep olduğu görülmüştür.

  Yüksek ısı ve yüksek sürtünme sonucu darbeye maruz kalan yağın 100 saat sonunda; viskozite ve özelliği bozularak performansının ve basıncının düştüğü görülmüştür.

  BOR POWER’ın kazandırdığı bu farklılıklar bilimsel çerçevede ve kesin sonuçları ile siz değerli vasıta sahiplerine sunmaktan maksat, piyasadaki diğer katkı maddeleriyle kıyaslamayı bizzat kendinizin yapabilmesi içindir.

  J) ”FZG” MAKİNESİNDE; HAREKETLİ VE SÜRTÜNEN PARÇALARDA YAĞIN ETKİLERİ:


  Birbiri üstüne binmiş dişliler, ısıtıcı spiralli, kontakt yerlerindeki ısıyı ölçebilen termometreli, 700 W. güç üretebilen bu makine, dişlilere uyguladığı basıncı kademeler ile arttırır. Makinenin özelliği 3.434 N.m’den, 534.427 N.m’ye 12 ayrı kademe ile çıkabilecek yapıdadır. Bu sistem bir Elektromotor ile iki üç kademede hız sağlar.

  W1=227.2 rad/s ve W2=454.4 rad/s (V=11.2m/s)

  Sistem içindeki yağ ısısı T = 90 ± 3°C’ye çıkınca harekete geçirilir.


  K) DENEY SONUCU MOTOR İÇ PARÇALARININ İNCELENMESİ


  Piston çemberi (sekman)ların durumu incelendiğinde,kanallardaki hareket rahatlığının yüksek olduğu gözlenmiştir, Pistonların çevresinde, yüzeyinde,yataklarında herhangi bir zedelenme olmamıştır. Tüm sürtünen kısımlar ayna gibidir. Röntgen analizleri sonucu, Piston yüzeyi ve sürtündüğü duvarlarda 10 MOHS sertliğinde;5-6 Atom kalınlığında (-1/2mkm) MCDP Film tabakası oluşmuştur. Motor içi diğer tüm aksamlarda da MCDP -BOR (ELMAS) Film tabakası oluştuğu görülmüştür.

  Bu da bize şunu gösterir ki Karteli delinen bir araç, yağsız 30 dk-1,5 saat süreyle yağsız yolculuk yapabilir. Nitekim deneyler bunu ispatlamıştır.


  L ) SHELL GEBZE AR-GE LABARATUARINDA YAPILAN AŞINDIRMA TEST SONUÇLARI:

  İTÜ İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ, TEKNOLOJİ GELİŞTİRME MERKEZİNDEN ALINAN SERTİFİKA:


  SHELL Gebze AR-GE Laboratuarı MADENİ YAĞLAR bölümünde, TSE aracılığı ile 26.03.2001 tarihinde yaptırmış olduğumuz AŞINDIRMA Testlerinde;

  BOR POWER katkılı yağın aşındırması milyonda (0) sıfır çıkmıştır.

  “PPM: 0-AŞINDIRMA GÖRÜLMEMİŞTİR.”

  Bu Test sonuçları İTÜ TEKNOLOJİ GELİŞTİRME MERKEZİNDE, MCDP ile birlikte sertifikalanmıştır.

  Bu sonuç BOR POWER’ın motorun çalışan parçalarındaki aşınmayı durdurarak parça ömrünü arttırdığı gibi, yağın viskozitesini koruyarak, ömrünün birkaç misli artmasına vesile olmuştur.


  BİR OTOMOBİL MOTORUNA


  452 Katrilyon adet ELMAS TANECİĞİ SIĞDIRABİLİYORUZ .!

  452 Katrilyon ELMAS taneciğinin özellik ve işlevleri;

  1- Misket veya üzüm taneleri gibi olan MCDP, Dünya’nın en sert maddesidir. Sertlik derecesi 10 MOHS’tur.

  2- Otomobilinizin motoruna konulan BOR POWER’daki 452 Katrilyon ELMAS’ın yüzey kaplama alanı 450 m²’dir. Motorunuzun iç hacmi ve parça yüzeyleri max:2 m²’dir.

  3- Otomobilinizin 3-4 kg.’lık yağın içerisine eşit dağılan, iyi homojenize olan 452 katrilyon BOR ELMASI, Dünya’nın en seri ISI İLETKENİ ve ISI ABSORBE eden maddesidir.

  4- Otomobilinizin motoruna konulan 452 Katrilyon BOR ELMAS kapladığı veya FİLM oluşturduğu yüzeylerde SÜRTÜNME katsayısını SIFIRLAMA seviyesine düşürür. Parçalardaki aşınmayı % 70-90 azaltır.

  5- Otomobil motorunuza konulan 452 Katrilyon BOR ELMAS hiçbir Organik ve İnorganik madde ve En kuvvetli asitlerle bile reaksiyona girmez, Okside olmaz. Bu özelliğinden dolayı içerikleri, Suni Kemik yapımında ve kanser hastalarında ilaç olarak kullanılabilmektedir.

  6- 6-7 ATOM büyüklüğündeki bu taneler, (1 metrenin milyarda biri yani 1 nanometre büyüklüğünde) hiçbir filtreye takılmadıkları gibi, saç telinden ince kanalları dahi takılmadan geçer ve tıkamazlar, 1 saç telinin 100.000’de biri büyüklüğünde Nanometrik küresel kristallerden oluşur.  BOR POWER KORUYUCULARININ DİĞER İÇERİĞİ KNOW-HOW SIRRI OLDUĞU İÇİN, FAYDALARINI BİLMEMİZ YETERLİDİR.

  BOR POWER PİYASADAKİ KİMYASAL KATKI MADDELERİYLE İÇERİK ve İŞLEYİŞ OLARAK HİÇBİR BENZERLİĞİ OLMAYAN “NANOTEKNOLOJİK” FİZİKSEL BİR KORUYUCUDUR
  [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]


  AVM Forum
  Stylmartin ayakkabı bot modelleri için tıklayın
  Motomax
 2. #2

  Üyelik
  03 Nisan 2006
  Güzel bir katkı maddesi hatta bir buluş diyebiliriz. Ama bizi asıl ilgilendiren kısmı motosikletlerdeki kullanılabilirliği? Malum debriyaj, şanzıman ve motor aynı yağı kullandığı için kavramada oluşacak sorunlar yüzünden motosikletlerde katkı maddeleri kullanılamıyor. Peki BOR POWER kullanıllabilirmi ???

 3. #3
  Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  12 Haziran 2005
  Şehir
  marmaris
  4 zamanlı içten yanmalı her motorda kullanılır diyo bence kullanılır...
  [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

 4. #4

  Üyelik
  12 Mayıs 2005
  Bunu daha önce bir arkadaş bana Jinlun topicinde söylemişti.. Sanırım farklı bir marka ama bu.. Linki de aşağıda veriyorum. Satışı 70.00 YTL'den yapılıyor..
  http://www.hepsiburada.com/productde...ctid=otm092020

 5. #5
  Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  12 Haziran 2005
  Şehir
  marmaris
  bunu yazmamın sebebi bor un Türkiyenin geleceğini etkileyecek olması ne kadar çok yerde kullanılırsa okadar çok para ülkeye girecek..

  http://www.gittigidiyor.com/main/sea...ch_type=detail

  ahada 22,5 ytl cenk milleti kazıklatacaksın komisyonmu alıyon
  [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

 6. #6

  Üyelik
  12 Mayıs 2005
  İyi işte biz de işe yarıyosa alak kullanak.. Sen önce bi test etsene Barış

 7. #7
  enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  30 Kasım 2005
  Şehir
  İstanbul
  Motosikleti
  .................
  Alıntı cenkmenderes adlı üyeden alıntı
  Bunu daha önce bir arkadaş bana Jinlun topicinde söylemişti.. Sanırım farklı bir marka ama bu.. Linki de aşağıda veriyorum. Satışı 70.00 YTL'den yapılıyor..
  http://www.hepsiburada.com/productde...ctid=otm092020
  buradaki yorumları okumakta yarar var http://www.hepsiburada.com/productde...ctid=otm092020 mükemmel bir katkı maddesi kullanan herkes memnun ancak bunu nasıl kullanıyoruz arkadaşlar garanti kapsamı dışı kalırmı motor

 8. #8

  Üyelik
  07 Haziran 2006
  Motosikleti
  Kawasaki Er5 '99
  Hepsiburada'da ürünü buldum, ama:

  " KULLANILABİLECEK ARAÇLAR
  Otomobil ,Minibüs ,Otobüs ,Kamyon ,Tır ,Traktör ,Biçerdöver ,İş makineleri ,tüm Askeri araçlar ve Uçaklar.
  **Not : 2 zamanlı motorlarda kullanılmaz. "

  kafam karıştı.. motosiklet yok?
  http://www.hepsiburada.com/productde...ctid=otm092051

 9. #9
  Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  12 Haziran 2005
  Şehir
  marmaris
  valla cenk ben kullancam size derim oluyomu olmuyomu

  arkadaşlar firmaya bi mail atıp motosiklet için kullanılıp kullanılamayacağını sordum ..bakalım ne cevap gelecek
  [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

 10. #10
  kamsea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  20 Ağustos 2005
  Şehir
  istanbul-4.Levent
  Motosikleti
  daelim s2 250
  slm ben bir hafta önce aldım şuan kullanıyorum ama extra birşey göremedim sanırım belli bir km den sonra etkili olacak tek eksik yanı ise; ürün ile beraber herhangi bir kullanım klavuzu filan verilmiyor olması....
  ben 20.00 ytl ye aldım aldığım firma ise:
  http://dukkanlar.gittigidiyor.com/YE...MOTIV_LTD_STI/
  marım reklam sayılmıyordur.firma yetkilileri 4zamanlı motorlarda güvenle kullanabileceğimi iletmişlerdi bu arada..

 11. #11
  enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  30 Kasım 2005
  Şehir
  İstanbul
  Motosikleti
  .................
  şöyle bir ayrıntıya dikkat 10.000 km den sonra kullanılabilir eğer sıfırsa motor 10.000km geçtikten sonra kullanılabilir

 12. #12
  Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  26 Kasım 2005
  Motosikleti
  var
  BOR POWER’ın da kullanımında uyulması gereken kurallar tüketici tarafından çok iyi incelenmeli ve talimata uygunluğa riayet etmelidir.

  a- Mekanik arızası olan motorda kullanılmaz. b- Çaptan düşmüş-Rektefiye süresi yaklaşmış motorda yeterli faydayı sağlamaz. c- Kullanılmış yağa katılmaz. d- Filtre ve yağı değiştirmeden kullanılmaz. e- Motor ısısı 80°C’ye gelmeden kullanılmaz. f- BOR POWER uygulanan motor en az 20 - 25 dakika çalışmadan kendi haline bırakılmaz. Yani Bor Power kullanıcısı, ürünün kullanma talimatına uyması halinde kazanımları görür, Nanoteknolojinin hazzını yaşar.


  ben yukarıda yazılanlardan bazılarını anlamadım. d'ye bağlı olarak e şıkkını ayrı olarak da f seçeneğini anlamadım. f seçeneğinden anladığım motor hep çalışacak gibi bir şey...

 13. #13
  cgl125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  26 Mart 2005
  Şehir
  istanbul
  keşke ne kadar çok bor ürünü kullanılsa o kadar ülkeye para girse fakat ülkeden ham bor alınıp dışarıda işlendiği için ki şu an çıakrılıp satılıyormu onu da bilmiyorum yine boru işleyenler daha çok para kazanıyor
  hgam bor çok ucuz bi madde fakat işlendiği zaman değer çok fazla artıyor ne yazık ki onu işleyecek teknoloji olmadığını biliyorum türkiyede ve bundan dolayı son kullanıcıya ulaştıran teknoloji sahibi ülkeler bundan daha fazla para kazanıyor
  her şey mümkün değil
  hiç bir şey de imkansız

 14. #14
  Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  12 Haziran 2005
  Şehir
  marmaris
  şöyle bir ayrıntıya dikkat 10.000 km den sonra kullanılabilir eğer sıfırsa motor 10.000km geçtikten sonra kullanılabilir
  nerde bu yaa ben bulamadım hatta testleri sıfır km arabalarla yapmışlar bide şöle bi yazı var

  10 MOHS’luk Film sayesinde Aracınızın markası ne olursa olsun 10-15 bin km. açılmasını beklemeden Maximum devir ve randımanda (Performansta) kullanabilirsiniz.

  * 10 MOHS’luk Film sayesinde; kışın motorun ısınmasını beklemeden marşa basar basmaz hareket etme imkanı verir. * 10 MOHS’luk Film sayesinde ; Motor üreticilerinin MOTOR UYUŞUM TEST ÇALIŞMA süresini 10’da bire düşürerek 1/10 yakıt ve zaman tasarrufu sağlar.
  [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

 15. #15

  Üyelik
  25 Ekim 2004
  Şehir
  istanbul
  Motosikleti
  Artık Yok...
  ben kullandım bu ürünü hepsi burada.comdan o zaman 54 milyondu jinluna kullandım denilen her şeyide harfiyen yerine getirdim açıkcası titreşimde evet azalma oldu motor serileşdi birazda ama büyük ahım şahım bir etkisi olmadı yada vibrasyonu yok etmedi tamamen komple

 16. #16
  Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  13 Eylül 2005
  Şehir
  Adana
  Motosikleti
  2011 BMW R1200GS ADV
  Merhaba

  Öncelikle bu tip ürünlerin normal bir kullanıcının kullanımındaki avantajları normal şartlarda çok uzun bir süreçte tespit edilebilir. Yağ eksilmesi, yüksek sıcaklıkta çalışan hava soğutmalı motorlar gibi motorun hayatını etkileyecek şartlarda bu gibi ürünlerin avantajları görülür. Yalnız şunu belirtmek isterim yüksek kaliteli sentetik yağ kullanan araçlarda bu ve buna benzer ürünlerin kesinlikle kullanılmamasını belirten ibareler vardır. Buna benzer katkılar bu sentetik yağların içinde de mevcuttur. Yağ katkıları daha çok koruyucu amaçla yarı sentetik ve madeni yağlarda kullanılırsa verdiğiniz para boşa gitmez.

  Kısa bir bilgiden sonra bu ürüne değinmek istiyorum. Bu ürün diğer katkılar gibi metal yüzeyde çıplak gözle göremeyeceğimiz ama microskop vasıtasıyla görülebilien pütürlü, tepeceikli yüzeyin aralarını doldurarak daha saydam ve pürüzsüz bir yüzey oluşturmayı amaçlar. Bölyece iç sürtünmesi düşen motor, daha az yakar, daha fazla güç verimi olur ve ömrü de uzar.

  Bu ürün Türk bir firmaya ait. Bizim için çok daha önemli. Teknik incelemelerden olumlu sonuçla çıkan bu ürünü araçlarımızda kullanabiliriz. Özellikle hava soğutmalı motosikletler için öneriyorum. Yalnız ıslak balata kullanan motorlarda BBRR'ın mail cevabına göre kullanılabilir. Scooter, BMW ve diğer kuru kavrama ile çalışan motorlarda rahatlıkla kullanılabilir.

  Görüşmek üzere.
  "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

 17. #17
  setr74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  08 Mayıs 2006
  Şehir
  Ankara
  Motosikleti
  zs 150-19
  logaritma kaç km'desin yani 10.000 km büyük araçlar için geçerliyse böyle bir ürünü kullanmak için motosikletlerde kaç km sonrası tavsiye edilebilir merak ettimde

 18. #18

  Üyelik
  25 Ekim 2004
  Şehir
  istanbul
  Motosikleti
  Artık Yok...
  benim motor 1800 kmd eydi o zaman kullandım sattım motoru zaten ben titreşimi azaltır demişlerdi jinlunda burdaki topicde ondan kullanmışdım

 19. #19
  zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  11 Ekim 2005
  Şehir
  Istanbul
  Motosikleti
  Honda CB750 Cafe Racer
  Bazi bilgilere gore BOR Turkiyenin dis borcunu 3 kez kapatacak kadar varmis Turkiyede.Peki neden kimse kulanmiyor.Ben BOR u uzun omurlu yakit olarak biliyorum acikcasi.BOR bu kadar iyi bir madde olsaydi dunya devleri buna goz dikerdi gibi geliyor.
  Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

 20. #20
  NicemaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  08 Ocak 2006
  Şehir
  İstanbul
  Motosikleti
  Honda CBR 250R
  beyler şuna bir kesinlik kazandıralım sıfır sürtünme diye bir şey yoktur bunu bir kere kabul edin hatta boşluk olarak kabul ettiğimiz uzayda dahi sürtünmeye neden olan moleküller olduğu tespit edilmiştir. bu katkı maddelerinin en büyük özelliği sürtünmeyi kendi molekülleri üzerinde yapması ve moleküler halde bulunan bu sıvının yapısının bozulmasının uzun süre olmasını temel alır. amaç sürtünme katsayısını düşürmek sıfıra yakın bir değere getirmek elbette bu iyi bir durum ama rodajı yapılmamış bir motosiklette bunu kullanırsanız yağı değişip katkı maddesini kullanmadığınız anda motorun yeniden rodaj yapılması gibi bir durum gelişecektir.

  Dikkat edeceğiniz husus bu katkı maddelerinin sayesinde motor daha iyi çalışmakta ancak metal yorgunluğu denilen olay daha erken süreçlerde ortaya çıkmaktadır...
  www.enguclu.com ==>> EnGuclu Bilişim&Internet Hizmetleri


  Bajaj Dominar 400
  Başlangıç için Motosiklet Modelleri
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler