Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Trafik Neden Sıkışır ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

4 dakikalık bu sessiz fakat etkili videoyu izlediğinizde ''trafik nasıl sıkışır? trafik neden sürekli sıkışıktır? trafikte kelebek etkisi nedir?'' gibi sorularınıza çok net cevaplar bulacaksınız....

levend84, Guven, Onur34 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Hocam güzel bir konu ve faydalı bir paylaşım için teşekkürler,trafiğin seyir ahengini bozarak kullanan veya kazaya sebep olan

sürücülerin,mobese takibiyle plaka tespiti yaparak ceza uygulanması gerekir,trafiğin şakası olmaz,yeşil ışık yandığı anda seri ve

dikkatli bir şekilde bulunduğun konumu terkedeceksin,yoksa arkada şişen bir trafikte,kişilerin yaptığı bir sorumsuzluk ''ya ben yavaş yavaş

geçeyimde yeşilde arkadakı ne...b.. yaparsa yapsın''mantığıyla sebep olunan bir kazanın vicdani hesabını kimse veremez.

sağlıcakla

Levent KAÇAN

Mak.Müh.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Benim en çok delirdiğim, geçemeyeceği bir kavşağın yine de ortasına dalıp, sonra önündeki trafik durunca çok rahat olan kesen yolu da tıkayan dingiller.
    Dur işte hayvan herif dur.

Videoda 37. saniye solda kalan dingilden bahsediyorum. Bir de bön bön bakarlar etrafa, hiç farkında değil yediği haltın.
    crxforever bunu beğendi.

Murat Ustaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Konu guzel, calisma da oyle. Tarihi gecmis bir bilgi paylasayim. Yanlis hatirlamiyorsan 2012 yilina ait sayi. İstanbulda gunde 740 arac trafige cikiyor. Tampon tampona baglasak 3km yapiyor. Her gun 3km yol yapilmazsa trafik olur

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Benim bir abim ışığın dibinde durdurmaz arabayı. Ön camdan kafasını eğmeden ışığı görebileceği bir mesafede durur, bu da ışığa yaklaşık 2-3m uzak olur. Sarı yandığında gaza basar ve yeşil yandığında ışığın hizasından geçmiş olur. Işığın dibinde durup ışığı görmeye çalışanlar da öyle bakmaya devam eder ışığa veya arkadan korna bekler.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Güzel bir paylaşım.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    güzel video mantıklı ama,herkes buna uysa ve 1 kişi uymasa en başa döner,yani ülkemiz için geçerli değil,malum okadar çok kazma varki bu videodaki yapılmaması gerekenlerin hepsini yapıyoruz trafikte

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 dakikalık bu sessiz fakat etkili videoyu izlediğinizde ''trafik nasıl sıkışır? trafik neden sürekli sıkışıktır? trafikte kelebek etkisi nedir?'' gibi sorularınıza çok net cevaplar bulacaksınız....

ellerine sağlık, sürücüleri bilinçlendirme adına süper bir paylaşım bu.

zaten bunun bilincinde olan sürücüler kamyon gibi büyük araç arkasında gitmeyi sevmezler çünkü bir öndeki aracı göremezler ve kamyon ne derece tutumlu sürüyor bunu bilemedikleri için kamyonun arkasında hep tedirgindirler. acaba kamyonun önü dolu ve ani fren yapacakmı yada kamyonun önü boş ve boşunamı trafik yapıyor.

ama önde bir taksi var ise ve frene basmaya başladıysa sizde öndeki aracı ortalayacak derecede frene basarsınız. yani öndeki araç ortada kalmaya çalışırken aslında siz bir öndekinide gördüğünüz için öndeki aracı tam ortada tutarak gereksiz yere ani fren yada ani gazlamaya maruz kalmazsınız.

ben ışıklarda zaten arabalar gibi geride kalmıyorum ama araba kullanıpta 2. yada 3. sırada olsam yeşil ışık yandığı gibi çok hafif ivmelendiririm aracıki öndeki kalktığı an ben önde boşluk bırakmayayım. ama millet öndeki kalktıktan sonra kalkıyor enayi gibi.

enayi gibi diyorum çünkü akıllı insanlar bu hataya çok az düşer ve akıllı insanlar ise zaten öndeki aracın kalkacağını bildiği için aşağı yukarı aynı anda kalkış yaparlar.

hatta bu akıllı insanlar arkada kalıpta bu akılsız sürücülere denk geldiklerinde sinirlenip kornaya basarlar ve haklıdırlar.

Bu video bir tek bende mi gözükmüyor?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı aLoneman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu video bir tek bende mi gözükmüyor?

http://i.hizliresim.com/6rEq7N.jpg
    Konuya girince beş-on saniye kadar bekleyip,tekrar dener misiniz ?

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Tek çözüm motosiklet. Başka çaresi yok. Araba kullanırken hissedilen çaresizlik ölüm gibi, öyle trafik oluyorki, kapatıp gidesin geliyor ama gidemiyorsun.
    Onur34 ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Bu videonun orjinali sesli neden sessiz olanını koydunuz ki?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:39 ----------

Bu da aynı kanalın diktatörler hakkında çok güzel bir videosu. Lütfen videoları orjinal kaynaklarından izleyelim ki reklam geliri elde edip emeklerinin karşılıklarını alsınlar ve bu videoları yapmaya devam etsinler.

MrMud bunu beğendi.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Aslında çok basit bir kural var, herkes buna uyarsa trafikte baya bir çözüm sağlanır.

"Terkedemeyeceğin kavşağa girme!"

Bu kadar basit aslında.
    Baddreams bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Konu dönüyor dolaşıyor, devletimizin, ihlal yapanlara etkili ceza vermemesine geliyor. Gidiş-geliş bir şehiriçi yolda uzun bir sıkışıklık varsa, minibüsçünün biri soldan basıp herkesi solluyor, elbet karşıdan biri gelince birinin önüne girene kadar karşıdan gelen trafiği kitliyor. Yol vermek istemeyen olursa kavga ediyor, minibüsçünün arkasına tkılanlar da oluyor 1 minibüs trafiğin içine ediyor. Bunun nedeni etkili bir şikayet, denetim ve ceza mekanizmasını uygulayamayan, yapamayan ve beceremeyen devletindir.

Eğitim, ahlak, din, kul hakkı, fetva, ilkokuldan itibaren öğretme, aile terbiyesi gibi olmayacak şeylerle yıllarımız ve parasal kaynaklarımız heba oluyor. Oysa bu hareketi yapan minibüsçüye "La kıro, sen bir daha bisiklet bile binemezsin. Ehliyetini aldım, hayatın boyunca ticari bir araca yolcu bile binmeyeceksin. 2 bin lira da sana ceza kesiyorum" denirse, trafik düzene girer mi girmez mi arkadaşlar?

Ne eğitime, ne gereksiz kamu spotuna, ne "emniyet şeridi kul hakkıdır" fetvalarına gerek var. Yalnızca adamın (ben dahil) ümüğünü sıkıp, çivili yağsız kazığa oturtacaksın. Sen devletsin. Tek ihtiyacımız bu.
    68charger bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Biz çocuğumuzu yada ben en azından saygılı kurallara uyan karşısındakine saygılı biri olarak yetiştirmeye çalışıyorum.Bazen 8 yaşındaki çocuğun sorularına cevap vermiyorum.Kaldırımdan yürü diyorum bana kaldırımdaki arabayı gösteriyor niye buraya park etmiş diye soruyor.Yada arabanın içinden dışarı pet şişe yada çöp atan adamı görünce soruyor çocuk.Tamam biz bunlara uymayalım saygılı birey yetiştirelim diyorum ama büyüdüğünde bu mağara kaçkınlarınla nasıl baş edecek.Bazen bu ülkeye göre fazla saygılımı yetiştiriyorum diye düşünüyorum.

trafiği akıtmaya çalışıyoruz. trafiği artırmak için akıllıca
    trafiği yok etmek için ne yapılabilir diyen yok

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Araçlar ne zaman otopilot ile kendileri giderler o zaman çözülür gibi bir sonuç çıkıyor.O teknoloji gelene kadar nüfus o kadar çoğalacak oda işe yaramayacak.

fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    arkadaşlar ben bunu farkına daha çocukken varmıştım trafik olmasının en büyük sebebi çok şeritli bi yolda durup drup bi saga bi sola geçen antifiriz sürücülerdir size örnek bi video atıyorum buyrun dehşet trafik var ama sürekli şerit değiştiren sürücü olmadığı için yavaşta olsa akıyor trafik bizdeki gibi canı sıkılınca bi sağa bi sola atlayan sürücü yok

Motosikleti
    MT07
    Videoyu ilk kez izledim.Tesekkur ederim.Bu forumda uzun zamandir gordugum ufkumu acan nadir konulardan birisiydi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu video trafikte araçların insan gibi kullanıldığı ülkelerdeki durumu gösteriyor. Bizdeki fırsat kollayan, sabırsız ve saygısız cahillerle bu iş çok daha kötü bir hal alıyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)