Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Eski Model Motor Almak,Bakmak,Kullanmak-Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı Konusu-

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Dominar 400 - V15
    Dostum tam da böyle bir karar aşamasındayken yazdıkların çok faydalı olacak. Çok teşekkür ederim
    initial-D bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    allah razı olsun, bu konu bana cesaret kattı. cbr 250rr konusunda kafayı yiyordum. 20 bin tl den bahsediyorlar 250cc bir makine için.

bende hep "2000 model r1" bakıyorum. gerekirse motor sökülüp silindire bile bakılabilir eski motor almak istenildiğinde. çünkü her durumda bana cbr250rr dan daha ucuza geleceği kesin.

her ne kadar 290 görmeyecek olsamda altımdaki makinenin güçlü ve atik olmasını istiyorum. aslında yakıt tasarufu açısında enjeksiyonlu 600cc yarış motorlarını da düşünüyorum.

arabalar kadar maliyeti yok ama arabalar kadar pahalı olan bu yeni motosikletler beni sinirden öldürecek. utanmasalar 125cc motorları 10 bin tl ye satacaklar millete.
    initial-D bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Türkiye'deki bu anlamsız yarış motoru sevgisi, daha kullanılabilir ve zevkli motosiklet tiplerinin (naked, touring) fiyatına olumlu yansıyor mu?

Eğer öyleyse yüksek hacimli 4 silindir Hondalar (CB900F hornet, CB1100 mesela) veya orta hacim V2 Suzukiler tadından yenmez.
    initial-D bunu beğendi.

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'deki bu anlamsız yarış motoru sevgisi, daha kullanılabilir ve zevkli motosiklet tiplerinin (naked, touring) fiyatına olumlu yansıyor mu?

Eğer öyleyse yüksek hacimli 4 silindir Hondalar (CB900F hornet, CB1100 mesela) veya orta hacim V2 Suzukiler tadından yenmez.
    benimde tercihim sürekli kullandığım yoldan ötürü naked yada yarım gernaj kısa hafif motor olacak.hornet,kawasaki z,fazer vs..

Motosikleti
    cıks
    Motosiklet için yapılan expertiz de tam olarak ne ve nasıl yapılmakta bilen var mı? Expertiz rapor örneği paylaşabilecek varsa sevinirim. Motor verimliliği için sanırım dyno teste tabi tutulmakta, şasi için ölçüm neyle yapılmakta sadece kaynak yerlerine mi bakılmakta ayrıntı verebilecek var mıdır

Motosikleti
    Honda CBR250R
    2012 model CBR250R sahibiyim ve bir süredir cıbırımın sınırlarını zorluyorum. Sınır zorlamaktan kastım düz yolda top speed yapmak değil tabi ;). Geçenlerde arkadaşımın 2004 model R6'sını sürdüm ve hiçte beklediğim gibi korkunç bir şey çıkmadı. Gazı ani açtığımda bile verdiği tepkiler ile o hızlanmanın hiç bitmiyormuş gibi bir hissiyat verdirmesi beni hayran bıraktı ve dönüp 250 cc'ye sövdüm :D. Çevremdeki birçok kişi eski motosikletin sürekli sıkıntı çıkaracağına, sürekli sıkıntı çıkarmasa bile bir süre sonra başıma dert olacağına beni inandırmıştı ancak ben o R6'yı sürdükten sonra gözümü kararttım ve ne sıkıntısı olursa olsun eski model 600cc bir süpersport almaya karar verdim. Tabi birçok kişide olduğu gibi benim sıkıntımda maddiyat maalesef. Bu konuyu gördükten sonra ise kafamdaki birçok soru işaretinin cevabını almış bulunmaktayım. Çok faydalı bir konu olmuş ve bu sayede biraz daha eski modellere yönelebileceğimi düşünüyorum. Yine de tasarım olarak eski modellerde Honda dışında diğerleri çok itici geliyor. Özellikle o pencere gibi olan farları beni soğutuyor :D. Çok fazla bütçemde olmadığı için 2000 model ZX6R, en fazla 2004-2005 model R6 veya 600RR alabilirim. Eğer tavsiye edebileceğiniz klasikler varsa motosikletimle kafa kafaya takas edebileceğim veya üstüne 3-5 koyup alabileceğim varsa, yardımlarınızı bekliyorum. Tekrardan konu için teşekkür ederim çünkü bu final döneminde kafama tek takılan şey eski model alınır mıydı ve başka şey düşünemiyordum .
    initial-D bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)