Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni Ehliyet Sistemi ve Kapsamı Hakkında Temel Bilgiler

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Harley Davidson Electra glide
    ben zaten belirttiğin kursa(eylül-ekim dönemi) kayıtlıyım. mazeretten dolayı sınava geçen cmtsi giremedim. ama aralık gibi telafi sınavı yapacaklar. önemli olan ehliyetin veriliş tarihimi yoksa yazıldığın kurs tarihimi?

ayrıca her halükarda A alabiliyorsam zaten sıkıntı yok. varsın stajyer yazsın.
    Ağlamakla akmaz sahte gözyaşı, o yüzden boşuna ağlama

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Harley Davidson Electra glide
    teşekkürler Uğur kardeş. bu forum sayesinde motor hakkında çok şey öğrendim.
    Ağlamakla akmaz sahte gözyaşı, o yüzden boşuna ağlama

Arkadaslar ben simdi 23 yasindayim ve mayis ayinda aldim A2 ehliyetimi ayni zamanda mayis dogumluyum (24 yasimi mayisda doldurucam) yeni yasayla benim ehliyet A2 olarak mi kalacak yoksa A sinifi mi olacak beyin yamuşmasi yasiyorum resmen bilgi kirliliginden

Teşekkür ederim cevap için hocam

Ben hic birsey anlamadim dogrusu... Simdi esimin b sinifi ehliyeti var 12 yildir.. Subat mart gibi A sinifi ehliyet almayi planliyorduk.. Simdi istedigi cc motor kullanicakmi yoksa stajer olarak sadece 125cc ye kadarmi motor kullanabilicek? 2 tane ehliyet kursuna sorduk ikiside sorun olmaz b ehliyeti oldugu icin istedigi motoru kullanabilir demislerdi.. Yani budami yalan inanin konuyu basindan beri okuyorum ve bisi anlamadim..

Tesekkurler cevap icin.. 250 cc scooter kullaniyor bos yolda yazlikta hatta baya iyi ocak ayindan sonra o scooter i degistirip er6f almayi planliyorum hic olmazsa oda ehliyet diyip duruyor artci olmak istemiyomus er6f kullanirim bende demeye basladi.. Bu iyi oldu yoksa basimin etini yer valla

ATAdamZU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 ledow 250 / 2013 gv 250 efi
    Yaş 24 B sınıf ehliyet var ekim sonunda kursa yazıldım fakat taa aralığın 19 20 sine kadar attılar sınav tarihini şimdi kesin 2016 da evrakalrı ehliyete dönüştürebileceğim şimdi ben nereye ait olduğumu bir türlü çakamadım sürücü kursuda bi stajyer alıcaksın yok bi kurtarıyosun diyo hangi ehliyet çıkıcak bana kafam allak bullak oldu bi yardım :D

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Honda cb500 serisi ve Tenere yeni sistemde A2 ehliyet ile kullanılabilecek.
    Zaten avrupadan ithal bir yasa, avrupada da A2 izinli olarak satılıyorlar. Cb500 serisinin çıkarılma amacı A2 lere satılabılmesı.
    Ikı motosiklette tam olarak 35 kw yani 47,6 ps tir.

Nathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Merhabalar,

Ehliyet sahipleri olarak ehliyetimizi yeniletmek gibi bir yükümlülüğümüz var mı? Yoksa eski ehliyetlerle devam mı edeceğz? Bilginiz var mıdır?

Teşekkürler.

Motosikleti
    derbi etx 150
    Ben çektim siz çekmeyin diye.
    Arkadaşlar mevcut B belgem vardı. 2015 Aralık sonunda sertifikam sürücü belgesinden çıktı. Zor bela bu hafta randevü aldım ve Beşiktaş İlçe emn gittim. Gitmeden önce 133.70 tl a2 harç bedelini ödedim. Ve 15:30 randevume gittim. Orada diğer kart ücretlerinin orada ödenmediğini öğrendim. Bunun için tekrar taksiyle alel acele bankaya koştum ama harç yatırılan ziraat bu ücretleri almıyor. Oradan kağıtta yazan ıng bank şubesine koştum ama haberleri yok yatıramadım. Ve doğru halk bank ordaki memurda bilmiyordu ama zor bela öğrendik ve yatırdık: 108.5 tl değerli kart ücreti. 20tl trafik vakfına . ödedim ama tabi tekrar yetişemedim dolayısı ile randevü yandı. Bilgilerinize...

19 Şubat 98 doğumluyum şubatta 18'ime gireceğim acaba kullanabileceğim chopper tarzı motor var mı ? teşekkürler bu arada , emeğinize sağlık

Aralik grubuna kayit oldum ama sinava bu pazar girecegim yasim 31. Ehliyet kursu a2 ye kayit oldugum icin yeni yasada a2 alacagimi soyledi. E ben kayit olurken a diye bi sinif yoktu. Simdi ben a2 alip bide a icin mi kursa yazilacagim :s

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    trsekkürler paylaşım için

Iste bana a alamayacagim soylendi. Aralikta a2 ye kayit oldugum (aralik grubundayim) ve daha direksiyon sinavina girmedigim icin a2 alacakmisim.

Gelişim Sürücü Kursu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    Alıntı amamoslavida adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iste bana a alamayacagim soylendi. Aralikta a2 ye kayit oldugum (aralik grubundayim) ve daha direksiyon sinavina girmedigim icin a2 alacakmisim.
    Merhaba ;
    Bu durum aslında trafik şubede netleşecek ancak bilgim eski sistemde kayıt olduğunuz için ehliyetinizin "A" sınıfı olacağı yönünde...
    Gelişim Sürücü Kursu
    0216 330 54 44
    0216 336 62 77
    www.gelisimsurucu.com
    msn: ehliyet@msn.com

Motosikleti
    derbi etx 150
    Alıntı iduyar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben çektim siz çekmeyin diye.
    Arkadaşlar mevcut B belgem vardı. 2015 Aralık sonunda sertifikam sürücü belgesinden çıktı. Zor bela bu hafta randevü aldım ve Beşiktaş İlçe emn gittim. Gitmeden önce 133.70 tl a2 harç bedelini ödedim. Ve 15:30 randevume gittim. Orada diğer kart ücretlerinin orada ödenmediğini öğrendim. Bunun için tekrar taksiyle alel acele bankaya koştum ama harç yatırılan ziraat bu ücretleri almıyor. Oradan kağıtta yazan ıng bank şubesine koştum ama haberleri yok yatıramadım. Ve doğru halk bank ordaki memurda bilmiyordu ama zor bela öğrendik ve yatırdık: 108.5 tl değerli kart ücreti. 20tl trafik vakfına . ödedim ama tabi tekrar yetişemedim dolayısı ile randevü yandı. Bilgilerinize...
    Arkadaşlar ertesi günü gidip randevume yetişmediğini söyleyerek boşlukta araya girerek hallettim. 15 gün geçerli bir a4 çıktı verdiler ve sınıfımda sırasıyla yazanlar: A,A1,A2,B,B1,D1,F,M. Normal olarak B ve A yazması gerekiyor. Muhtemelen gelen kartta B ve A yazacak. Bekliyoruz. Ama tekrar hatırlatırım bilindiği gibi Emniyette ödenen kart ücreti ve vakıf bedeli artık bankaya yatırılıyor ve iki ayrı makbuz halinde isteniyor. Emniyete hiç para yatırmıyorsunuz. Sadece harç makbuzu ile giderseniz işleminizi yapamıyorlar. Mağduriyet yaşamayın.

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Suan ki ehliyetim..

2009 yilinda B sinifi almistim.

2014 haziran ayinda da A2 aldim.

B - A2 ehliyetim var.

Ehliyet yenilerken yine B - A2 mi yazacak yoks B- A mi olacak. Degisim ucreti sanirim 15 tl.

Ya da ehliyetimi 2016 haziran ayindan sonra yeniletsem suan ki A2 olan ehliyetim 2 yilini doldurmus oluyor ve bu durumda ehliyeti A olarak mi degisecekler.

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Tesekkur ederim.

normalde motor eğitimi vermiorlar, inşallah şimdi verir duruma gelirler adam gibi. hatta paket yapsınlar çeşitli sürüş teknikleri, ileri sürüş felanda eklesinler adam satın alsın felan )

macremmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet arkadaşlar inşallah bu yeni sistem ile eğitim sistemini de değiştirirler 5 ay önce ehliyete kayıt yaptırırken soruyorum adamlara ne kadar eğitim veriyorsunuz diye adam bana diyorki eğitim vermiyoruz diyor sınavdan önce 15 dakika falan kullanırsın sonra sınava girersin diyor böyle bir saçmalık olamaz ya eğitim sistemi dışında birde şu sınavı yaptıkları yerleri adam etseler yeter insanlar yan yolda saçma sapan yerlerde sınava giriyorlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler