Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

2015 Sıfır Motosiklet Plaka Ruhsat Masrafları

Motovento
    REKLAM ALANI

Geçen hafta aldığım sıfır motosiklet için bugün yaptığım masrafları paylaşmak istedim.

Dosyadaki evraklardan motosiklet bayisinin vermediği ve edinmeniz gereken tek evrak Ek-1 denen bi form. Bu form 50 kr ancak; taa bilmem nereden alacaksın ve daktilo ile dolduracaksın saçmalığı yüzünden kağıdaki amcalara 20 TL
    Aynı amcadan bi dandik kağıt dosya alman lazımmış 10 TL
    178 TL ruhsat için emniyete ödedim.Randevu ile gidip yaklaşık 1 saat bekliyorsunuz.
    15 TL de plaka basımı için şoförler odasına ödedim. (5 dk)

Toplam maliyeti 223 TL

Tavsiyem üşenmeyin. Benden bayi 350 TL + noterden vekalet (90 TL) istedi.
    Öğleden sonramı harcadım ancak 217 TL fazla para vermekten kurtuldum.

İyi forumlar.
    Adventure58, fazil, mehmetenis ve 28 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Gerekli Bilgiler. Ek olarak ilk defa motosiklet alıyorsanız trafik sigortası ödemeniz olacak.(Veya geçerli bir trafik sigortanız yok ise bu da yaşa , şehir'e göre değişmektedir.)
    mehmetenis ve Seyc bunu beğendiler.

Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Alıntı penguenumut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen hafta aldığım sıfır motosiklet için bugün yaptığım masrafları paylaşmak istedim.

Dosyadaki evraklardan motosiklet bayisinin vermediği ve edinmeniz gereken tek evrak Ek-1 denen bi form. Bu form 50 kr ancak; taa bilmem nereden alacaksın ve daktilo ile dolduracaksın saçmalığı yüzünden kağıdaki amcalara 20 TL
    178 TL ruhsat için emniyete ödedim.Randevu ile gidip yaklaşık 1 saat bekliyorsunuz.

Toplam maliyeti 223 TL

İyi forumlar.
    Vermiş olduğunuz bilgi için teşekkürler....

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Güzel paylaşım. Teşekkürler.
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

Sigorta primini ilgili baslikta paylasmayi dusunuyorum ancak yazayim. Sehir Istanbul, Yas 31 en uygun trafik sigortasini 302 TL den yaptirabildim. Bayi yardimci olmak icin sorusturmus 350 bulabilmisti.

e-randevu sayfasında "yeni kayıt işlemleri" adımı mı kullanılıyor?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    koşturmak istemedim 330 ödedim iyiki koşturmamışım arkadaşım koşturdu dövülmüş gibi oldu adam, fazlasıyla yorucu

Motosikleti
    honda nc750 x
    Bugün, 2014 ağustosta sıfır aldığım YBR 125 cc motosikletimi sattım ve buna gerçekten üzülmemin akabinde, yine sıfır aldığım Suzuki inazuma motosikletim için işlemleri hallettim. Arkadaşın söylediği ücretler birebir doğru, sadece benden o 10 TL dosya ücreti alınmadı. Ayrıca yaş 34, İstanbul'da yaşıyorum, ödediğim sigorta ücreti 277 TL oldu.

Ek-1 dosyası için muameleci arkadaşa 20 TL,
    Ruhsat için emniyete 178 TL,
    Plaka basımı için 15 TL,
    Toplam maliyet 213 TL.
    Ayrıca sigorta için 277 TL.

Bu nedenle arkadaşın tavsiyelerini yineliyorum; üşenmeyin ve bu işlemleri gidip kendiniz halledin. Motosiklet mağazalarının istediği 400-500 TL gibi rakamları haybeye verip 200-300 TL zarara girmeyin.
    srkn.ks bunu beğendi.

Alıntı noob adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    e-randevu sayfasında "yeni kayıt işlemleri" adımı mı kullanılıyor?
    Evet. Ben saatinden 1 saat once oradaydim sorun olmadi islemi yaptilar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:55 ----------

Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koşturmak istemedim 330 ödedim iyiki koşturmamışım arkadaşım koşturdu dövülmüş gibi oldu adam, fazlasıyla yorucu
    Tercih meselesi hocam. Bana da arkadaslarin cogu 25000 motora veriyorsun 100 lirayi mi kovaliyorsun dediler ancak, benim bakis acim farkli.

fufuktas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj BOXER 150
    Bende geçen hafta aldım plaka ruhsat.
    İzmir İçin
    Ek-1 20tl
    Trafik 178.50 tl
    Plaka 17.50
    Trafik sigortası en uygun 260 tl Anadolu sigorta. (Yaş 24, 150 cc, İzmir, ilk aracım.)
    alicengel bunu beğendi.
    Önce Güvenlik...

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Güzel paylaşım TŞK.
    fufuktas bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Elinize sağlık,çok değerli ve faydalı bilgiler.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı akupunktur01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün, 2014 ağustosta sıfır aldığım YBR 125 cc motosikletimi sattım ve buna gerçekten üzülmemin akabinde, yine sıfır aldığım Suzuki inazuma motosikletim için işlemleri hallettim. Arkadaşın söylediği ücretler birebir doğru, sadece benden o 10 TL dosya ücreti alınmadı. Ayrıca yaş 34, İstanbul'da yaşıyorum, ödediğim sigorta ücreti 277 TL oldu.

Ek-1 dosyası için muameleci arkadaşa 20 TL,
    Ruhsat için emniyete 178 TL,
    Plaka basımı için 15 TL,
    Toplam maliyet 213 TL.
    Ayrıca sigorta için 277 TL.

Bu nedenle arkadaşın tavsiyelerini yineliyorum; üşenmeyin ve bu işlemleri gidip kendiniz halledin. Motosiklet mağazalarının istediği 400-500 TL gibi rakamları haybeye verip 200-300 TL zarara girmeyin.
    Ödediğiniz miktara bakılırsa 20+178+15+277 = 490 TL. Bayilerin istediği 400-500 TL'de bir sıkıntı yok gördüğüm kadarıyla. Bir tek noterden vekalet hazırlatıyorsunuz. Notere ödediğiniz ücret 80 TL. 80 TL daha fazla verip başkasının bu işi halletmesi benim daha çok işime gelmişti şahsen. 2014 Ekim'de ilk sıfır motosikletimi fiyat + 500 TL + noter onaylı vekalet karşılığında aldım ki, bence ücretlerde bir sorun yok.

En baştaki konuyu açan arkadaş zorunlu trafik sigortası yaptırmamış bu arada. O da 250 TL civarı normalde ama çok değişken ücretlere denk gelebiliyorsunuz. Sonuç olarak bayilerin aldığı parada bir sorun yok gibi. 500 TL'den fazla isteyen bayilere bu hesabı gösterirsiniz.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    pulsar 200 NS
    çok masraflı malesef
    www.youtube.com Pegasus MT KANALI Facebook Pegasus MT KANALI bu kanallardan video resim takibi yapa bilirsiniz beğenin paylaşın yorum yapın iyi eğlenceler.

Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ödediğiniz miktara bakılırsa 20+178+15+277 = 490 TL. Bayilerin istediği 400-500 TL'de bir sıkıntı yok gördüğüm kadarıyla. Bir tek noterden vekalet hazırlatıyorsunuz. Notere ödediğiniz ücret 80 TL. 80 TL daha fazla verip başkasının bu işi halletmesi benim daha çok işime gelmişti şahsen. 2014 Ekim'de ilk sıfır motosikletimi fiyat + 500 TL + noter onaylı vekalet karşılığında aldım ki, bence ücretlerde bir sorun yok.

En baştaki konuyu açan arkadaş zorunlu trafik sigortası yaptırmamış bu arada. O da 250 TL civarı normalde ama çok değişken ücretlere denk gelebiliyorsunuz. Sonuç olarak bayilerin aldığı parada bir sorun yok gibi. 500 TL'den fazla isteyen bayilere bu hesabı gösterirsiniz.
    Hocam ben de 300 TL ye trafik sigortasi yaptirdim ancak bu hesap icerisinde degil.

Adam sigorta haric 350 TL para istedi. Toplamda motor ucreti + 650 TL.

Dolayisiyla bir sorun var 217 TL fazla masraf cikartti bana.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Hocam ben de 300 TL ye trafik sigortasi yaptirdim ancak bu hesap icerisinde degil.

Adam sigorta haric 350 TL para istedi. Toplamda motor ucreti + 650 TL.

Dolayisiyla bir sorun var 217 TL fazla masraf cikartti bana.

O zaman kendilerine aracılık parası belirlemişlerdir 127 TL kadar. 80-90 TL de noterin ücreti bayinin değil. Sizin yerinize başkası teslim alsın diye vekalet verecekseniz mecburen notere o para gidiyor. Ben yoğun şantiye işinden dolayı bu işlere vakit ayıramadığımdan bayiye vekalet vermiştim ki zaten 500 TL'nin üzerinde bir şey isterlerse yüksek ihtimalle kendilerine harçlık çıkarıyorlar ekstra.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    honda nc750 x
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Eğer ki sizin gibi yaptırabilen varsa: 500 + 80 noter ücreti, bence de fazla vakti olmayan insan bu aradaki 90 TL'yi gözden çıkarabilir. Ama genelde bu bahsettiğim 400 TL (500 biraz fazla olmuş) ücreti sigorta hariç istiyorlar. Ama inanın ki o kadar büyütülecek işlemler değil yapılması gerekenler. Yine de herkesin kendi takdiri..

Toplam maliyeti 223 TL

İyi forumlar.
    Merhaba, ilk motorum için kaparo verdim ve bu hafta bu işlemleri yapmam gerekecek. Kafama takılan bir iki husus oldu. Cevap verirseniz sevinirim...

Şoförler odası diye aratınca pek çok sonuç çıkıyor. Sefaköy için "Sefaköy Kamyon Kamyonet Minibüscüler ve Şoförler Esnaf Odası" diye bir birim çıktı. Ek belge ve dosyayı almak için buraya mı gitmek lazım? Yoksa emniyet müdürlüğü civarındaki muamelecilerde de bu belge ve dosya bulunabiliyor mu? Senin mesajından belgeleri muamelecilerden aldığını anladım ama emin olamadım tam.

Aynı şekilde plakayı basan yer de bu birim midir? ("Sefaköy Kamyon Kamyonet Minibüscüler ve Şoförler Esnaf Odası)

İlçe özelinde sordum çünkü Küçükçekmece'de yapacağım işlemleri.

Hocam ek1 ve dosyayi muamelecilerden alabilirsiniz, dogru anlamissiniz.

Plaka bastirma islemi icin de gitmis oldugunuz emniyette sizi yonlendirirler. Malesef bilgim yok bahsettiginiz yerler hakkinda.
    noob bunu beğendi.

İşlemleri bugün hallettim. Evrak işlerini 20 TL'ye emniyet yanındaki bir dükkanda yaptırdım. Plaka'yı ise Avcılardaki şoförler odasında hallettim. Plaka da 13 TL tuttu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:06 ----------

Arkadaşlar bugün ruhsatı da teslim aldım fakat memur tarafından vergi dairesine gidip kayıt yaptırmam gerektiği söylendi. Bu adımı hiç bir yerde duymamıştım. BU konu hakkında bilgisi olan var mı? Belirli bir süresi var mıdır bu kayıt işinin?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler