Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

2015 Sıfır Motosiklet Plaka Ruhsat Masrafları

Motovento
    REKLAM ALANI

Güncel sıfır motor alımında yapılacakları biri yazabilir mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj Avenger 150
    Selamlar,

Sıfır alınmış motorun ruhsat e-randevu sisteminde kaydını yaptırmak için "trafik tescil işlemi" seçeneğini seçtikten sonra ikinci segmedeki seçeneklerden "yeni kayıt işlemleri"ni mi seçiyoruz yoksa "trafiğe çıkarma işlemi" seçeneğini mi seçip ona göre mi randevu gününü talep ediyoruz? İkisinin arasındaki fark nedir?

bican33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı lostmymindd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güncel sıfır motor alımında yapılacakları biri yazabilir mi?
    Motorun faturası, ÖTV belgesi, uygunluk belgesi, motosikleti aldığın bayinin satış yetki belgesi, nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, sigorta poliçesi hep birlikte Şoförler odasından alınan bir tescil dosyası içine konulur. Bir adet de dilekçe yazılarak motosikletin tescili talep edilir. Randevu ile çalışan trafik tescil yerlerinde internetten randevu alınır. Benim ikamet ettiğim ilde randevu uygulaması yoktu. Direk trafik tescile gitti. Bankalardaki numaratörler gibi bir numaratörden numara alıp bekliyorsun. yaklaşık 10 dakika bekledim. Sıra bana geldi. Belgelerimi teslim ettim. 190 TL. para aldılar. yaklaşık 20-25 dakika sonra ismimi anons edip çağırdılar. Adıma düzenlenmiş ruhsatı, plaka çıkartma yazısını verdiler. Fatura aslımı ve sigorta poliçesi aslımı da iade ettiler. Orada Şoförler Odasına gidip 22 TL. plaka basım ücreti yatırdım ve plakamı teslim aldım. Toplam 190 TL Trafik+22 TL plaka+ 2 TL. tescil dosyası olmak üzere toplam 214 TL. masraf ettim. Toplamda git-gel ile bekleme süreleri dahil işim 1,5 saat bile sürmedi. Plakayı çıkarttıktan sonra sigorta acentana gidip ilk poliçene plakayı da işletmen gerekiyor. Tüm işlemler bu kadar.

Hocam eskişehir için tek tek yazıyorum.
    Motoru aldığınız yer fatura ve gerekli evrakları size verecek (ötv vs.) sonra hemen sigortanızı yaptirin sigorta olmadan hic bir işlem başlatilmiyor.
    İnternetten eskisehir trafik tescile girip uygun olan saate randevu aliyorsunuz.
    Sigorta yaptirdikdan sonra koçtaşın arkasında bulunan şöförler odasının 4. Katina cikip ordan 25 lira verip dosya actiriyorsunuz zaten orada kimlik fotokopisi vs. gerekli belgeleri cogaltiyor ve dosyaliyor.
    Hemen yan taraftaki trafik tescile gecip siraniz geldiginde evraklari verip islemi baslatiyorsunuz.190 lira tescil ücreti ödüyorsunuz ve ruhsatiniz veriliyor.size plaka icin kagit veriliyor.size verilen kagitla asagida plaka basan yere gidip plakanizi aliyorsunuz.hayirli ugurlu olsun.
    Yas 23 ilk aracim 750 Tl sigorta ödedim.
    190 TL Trafik tescil + 25 TL dosya masrafi baska hic bir ücret talep edilmiyor
    temurbeg bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Avenger 150
    Eskişehirin gözünü seveyim, İstanbul, yaş 30 en ucuz Anadolu sigorta o da 1160 lira çıktı.

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    hala masraflar böylemi bi değişim varmı?

Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Alıntı Romedon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hala masraflar böylemi bi değişim varmı?
    Romedon kardeş denizcelebi arkadaşım hangi tarihte mesajı yazmış görüyorsun değil mi ? Yeni yaptırdığını söylüyor kendisi. Demekki bu fiyatlar şuan güncel.

Motosikleti
    xmax 250 abs
    arkadaşlar,

bir sorum olacak, yeni motor alırken bayiden faturayı kendi adıma kestirdikten sonra trafik sigortasını ve ruhsatı eşimin adına yaptırabiliyor muyum? yoksa mutlaka fatura kimin adına kesiliyorsa o isme mi ruhsat çıkıyor?

Trafik sigorta bedelini düşürmek için eşimin üzerine yaptırmayı düşünüyorum.

İlk defa bayiden sıfır motor alırken:
    1. Bayie gidip motoru görmek, binmek, tartmak lazım. Katalogdan çok farklı olabilir gerçeği.
    2. Diyelim bir motor beğendin, almaya karar verdin.
    3. Bayi motoru fabrikadan kutuda teslim alıp, kuracak.
    4. Sonra sana 9 adet evrakı bir dosyada verecek, gerekli imzalar atılacak. Bunlar: fatura, bayi yetki belgesi, uygunluk belgesi, ötv beyannamesi, banka dekontu, bayi yetki belgesi, tahakkuk fişi, ötv ödeme belgesi, bakım kitabı.
    5. Dosyayı alıp, muameleciye gidebilirsin veya kendin takip edersin.
    6.Zorunlu sigorta yaptırıyorsun. (an itibariyle bana 924 lira çıktı).
    7.Şimdi, emniyetten randevu alacaksın, ama nasıl? Günlerce bekleyecek misin bilgisayar başında, yoksa yine bir muameleciye veya internetciye ! gidip 10 veya 20 lira verip randevu alabilecek misin? Bu ülkede hiçbir şey, değişmiyor, yine ara tabakalar kazansın diye vatandaşa çile çektiriliyor. Mesela sen günlerce randevu alamazsın da, aracılar bir günde alır, bu nasıl oluyor diye kimse isyan etmez...Neyse aldın diyelim.
    8.Bir de şu Ek1 meselesi var. Kimi yerde 30 lira, kiminde 20 liraya dolduruluyor, Burda da bir rant dönüyor,kimsede ses yok... Neyse, bir en galiz sunumlarınla bunu da hallettin diyelim.
    9. Emniyete gidip dosyanı verirken, ikamet adresinin olduğu yer meselesi de önemli. İkametin farklı yerdeyse işlemin boşa gidiyor, git gel başlıyor yine. Ya, siyaset bilimi okuyanlar bilir, bir ülkede esas iktidar bürokrasidir kahrolası git gelciler sizi...
    10. Bu esnada 82 lira araç tescil belgesi ücreti ile 109 lira trafik belgesi ücreti ödemen lazım, paran yoksa veya eksikse devlet bahane bilmez, devlete bu neyin parası ya diyemezsin...Neyse bunu da geç, belirtilen günde git ruhsatını al, plakanı da şoförler cemiyeti diye bir kuruluştan al, bir para da onlara ver, kurtul. Bu kadar. Soyan soyana kardeşim...Selam olsun.

uwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf-150
    10.08.2016 Tarihinde Sıfır Motor aldım. Bayinin vermiş olduğu evraklara ilaveten ek1 de alıp yardımcı olacak bir takipciye gittim. Ek1 gerek yok dedi sadece bana bir tane dilekçe yazdı. Şu şase nolu araçımın tescilini arz ederim gibi. Para sordum istemedi ben yinede 10 tl verdim.
    Verilen evrakları trafik tescildeki polise teslim ettim bana plaka kağıdını verdi (190 tl aldı) 1 saat sonra gel ruhsatını al dedi. Bende bu arada gidip plakayı bastırdım . Toplamda yapmış olduğum harcamalar şu şekildedir.

- 5 tl ek1 verdim , oysa hiç gerek yokmuş.
    - 10 tl aracıya verdim. (kendileri istemedi ben verdim)
    - 190 tl trafik sigortası tuttu
    - 190 tl Trafik tescile verdim
    - 23 tl Plaka basım için verdim.

Tüm masraflarım bu kadar tuttu.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Güncel bir soru sorayım bende

Malum olaylardan dolayı Ankara da ağustos ayı içerisinde ehliyet ve sıfır motor ruhsat,plaka işlemlerini yaptıran arkadaşlar var mı? Nasıl ve nerede bu işlemleri yaptırdılar. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    xmax 250 abs
    arkadaşlar merhaba,

motorumu yeni aldım bayiden, emniyetin sayfasına göre istanbul için ek1 belgesi sadece ötv hariç araç tescilleri için geçerliymiş. Sadece şoförler odasından araç tescil dosyası alınması gerektiği yazıyor.

Bu araç tescil dosyasında neler var? alan bilen var mıdır?

cvplar için şimdiden teşekkürler

Konu hortlamışken bende bir kaç soru sorayım.
    1 - Yukarıda aynı soruya cevap gelmemiş ama fatura babamın sigorta düşük çıkması için ruhsatı annemin üzerine yapabiliyor muyuz?
    2 - Hero dash alıcaz bu ek1 belgesi benim için geçerli mi ?
    3 - Özel plaka çıkartmak için nereye başvurucam kiminle görüşücem.
    Teşekkürler...

Motosikleti
    xmax 250 abs
    Alıntı Mr.Yldrmdmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu hortlamışken bende bir kaç soru sorayım.
    1 - Yukarıda aynı soruya cevap gelmemiş ama fatura babamın sigorta düşük çıkması için ruhsatı annemin üzerine yapabiliyor muyuz?
    2 - Hero dash alıcaz bu ek1 belgesi benim için geçerli mi ?
    3 - Özel plaka çıkartmak için nereye başvurucam kiminle görüşücem.
    Teşekkürler...

bildiklerimi cevaplayayım;

fatura kimin adına ise ruhsat o isme çıkıyor,

istanbul emniyet müdürlüğünün sayfasında ek1 belgesi sadece ötv ödemesi hariç araçla riçin isteniyor yazıyor.

Seduje - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL ABS
    Ben de sorularıma neredeyse cevap buldum gibi bu konu sayesinde. Herkesin ağzına sağlık. Tek bir şeyi merak ediyorum bende; plakayı özel harf seçerek almak istiyorum fakat bunun için extra bir şey istiyorlar mı acaba daha önce harf seçerek plaka alanlar var mı ?
    yoksa tamamen işlemi yapan kişinin insiyatifinde mi yapıp yapmamak?

Motosikleti
    RS200
    Hortlatayım,

Herşeyi firmaya yaptırsak, noter dışında gidip işlem yapacağımız bir durum var mı? Yani noteri teslim etsek, ihtiyaç duydukları parayıda versek gidip motoru teslim almak dışında bir işlem olacak mı?

ARKADAŞLAR EMNİYETTE RANDEVÜLER HEP DOLU NASIL ALINIYOR SIFIR MOTOR KAYIT IŞLEMLERİ İÇİN RUHSAT PLAKA ÇIKARMAK İÇİN...PÜF NOKTASI NEDİR RANDEVÜ TÜM HAFTA DOLU BAYRAM DA GİRİYOR NAPICAM BİLEMEDİM BÜROYA BOŞUNA PARA VERMEK ISTEMİYORUM KENDİM HALLETMEK ISTIYORUM YARDIMM LÜTFEN...

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler