Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

2015 Sıfır Motosiklet Plaka Ruhsat Masrafları

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YBR - Akamaru
    çarşamba günü daytona'ya sıfır km motor almaya gideceğim. işlemlerin fiyatlarını yukarıda gördüm. cebimde yeterli parayla bayiye gideceğim.

aynı gün içinde tüm işlemleri bitirmek mümkün mü? işlemleri hangi sırayla yapmak gerekiyor? adım adım yapılması gerekenleri tarif edebilir misiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ilkadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme Max 210
    Alıntı Xantiph adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çarşamba günü daytona'ya sıfır km motor almaya gideceğim. işlemlerin fiyatlarını yukarıda gördüm. cebimde yeterli parayla bayiye gideceğim.

aynı gün içinde tüm işlemleri bitirmek mümkün mü? işlemleri hangi sırayla yapmak gerekiyor? adım adım yapılması gerekenleri tarif edebilir misiniz?
    Randevu aldığınız zaman gerekli evraklar sırasıyla yazıyor. konuda arkadaşlar da detaylı paylaşmıştı diğer sayfalardan inceleyebilirsiniz.
    ben sabah başvurdum emniyete öğlen ruhsatım çıktı daha sonra plakamı bastırdım.

Hakanbingol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07 ABS.!
    Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım. Motor almayı düşünüyorum fakat benim problemim biraz farklı. Erzincan'da ikamet ediyorum ve burada Honda servisi yok. Motor sipariş üzerine en yakın şubeye gelecekmiş sanırım , yani böyle bir süreçten bahsetti görüştüğüm bayi. Bana en yakın olan bayi Tokat'da. Şimdi kargo gibi bir seçenekte oluyormuş sanırım. Sormak istediğim tam olarak şudur ki ; Ben motoru aldım ve Erzincan'a gelmesini istiyorum diyelim, bu durumda nasıl bir kargo ücreti ile karşılaşırım acaba ? Motor 170 kilo gibi bir ağırlığa sahip yanlış hatırlamıyorsam. Bu kargo ücretini Honda'nın kendi karşılaması gibi bir seçenek var mıdır ? Bulunduğum ile gönderim yapar mı acaba ?... Son seçenek ben 4 saat yol gidip motoru Tokat'dan aldım diyelim... Bu yapılması gereken işlemlerin ne kadarını Tokatta yapmak durumundayım ? Yada orada yapmam gibi bir mecburiyet çıkar mı karşıma ?? Siz bayiden alınan evraklardan bahsetmişsiniz ama, motorun Erzincan'a gelmesi durumunda içinden çıkan belgeleri bizim direk alıp gerekli yerlere götürmemiz yeterli olacak mıdır ? Bayi " TESLİM EDİLMİŞTİR " gibi bir işlem yapacaksa ben bunu nasıl çözeceğim. Honda'yı aradığımda hiç adam gibi bir cevap alamadım. Burası yol yardım deyip duruyorlar.

Son bir ricam var sizlerden, lütfen konu hakkında ciddi anlamda bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa en doğru sonuca ulaşabiliriz. Böyle önemli bir konuda varsayımlar ile hareket etmek istemem.

Motosikleti
    Yamaha YBR - Akamaru
    Sıfır YBR alıyorum. İlk motosikletim aynı zamanda kendime ait ilk aracım olacak. Aşağıda yaptığım işlemleri özet geçeyim:
    • Motosikleti alacağım günü önceden belirleyip aynı gün akşam saatlerinde trafik tescilden randevu aldım. (Aynı gün bütün işlemleri bitirip motosikleti teslim alabileceğim umuduyla yaptım bunu ancak mümkün olmadı.)
    • Motosiklet bayisine gidip ödemeyi gerçekleştirdik. Gerekli evrakları bana teslim ettiler.
    • Nüfusa gidip ikametgahımı Kadıköy'deki adresime naklettirdim. (İkametgahınız hangi ilçede kayıtlıysa sigorta yaptırırken o adresiniz geçerli oluyormuş. Benim ikametgah İzmir'deydi, sigorta İzmir adresime kayıtlı olsaydı ruhsatı da o ilçeden almam gerekiyormuş.)
    • Trafik şubenin yakınlarına gittim, o civarda sigorta şirketlerinin olacağını tahmin ediyordum zaten. Birinden sigortamı yaptırdım. (643,26TL) (yaş 27, İstanbul-Kadıköy, ilk motosiklet ve ilk taşıt ve ilk sigorta - pahalı değil mi lan? o.O)
    • Trafik şubede trafik tescil, yeni kayıt/ilk müracat diye bir vezne var. Oraya evrakları teslim ettim. Bayiden verilen evraklara ek olarak faturanın 2 adet fotokopisini ve nüfus cüzdanı fotokopisini istedi. Faturanın orjinalini ruhsatla beraber geri vereceklermiş. Sıfır motor için EK-1 istenmiyormuş. Onu istemediler. Ayrıca yine bir çeşit belge dolduruluyormuş. Aynen EK-1'i tarif ettikleri gibi bunun içinde civardaki bir muameleci dükkana giriyorsunuz. Evrağı ve fotokopileri çekiyor ve yine bahsi geçen kırmızı dosyaya koyup sana veriyorlar. (20TL)(trafik şubenin kapısından çıktığınız anad 2-3 farklı yönde kocaman EK-1 DOLUM NOKTASI vs yazılı tabela ya da pankartları görebiliyorsunuz. Tıpkı hastane çevresi eczaneler ya da hasta hayvanın çevresindeki akbabalar gibi )
    • Topladığın tüm evrakları trafik tescile teslim ediyorsun. Paranı alıyor orası da (178,5TL) (Not: Plaka seçmek istersen 4000TL'den başlayan miktarlarda bağış adı altında senden para alıyorlarmış. Tabiki vermedik ve bize sıradan bir plaka numarası verdiler.)
    • Verdikleri plaka numarasını gösteren kağıtla beraber E-5 Göztepe Köprüsü'nden yürüme mesafesindeki plaka basım yerine gittim. 5 dk'da plakamı basıp verdiler. (13TL istediler, benden bozuk 12TL çıktı, canım sağolsunmuş, 12TL'ye bastılar ) (plaka basım yerinin adresi şöyle: Örnek Mahallesi, Somuncu Baba Sokak, No 19, Ataşehir. Haritadan bakar bulursunuz.)
    • Yarın öğleden sonra (2-4buçuk arası) ruhsatımı almaya yine trafik şubeye gidecekmişim.
    • Ruhsatı aldıktan sonra sigortacıya gidip plakamı onlara söylemem gerekiyormuş. Acentedeki eleman öyle dedi ama tahmin ediyorum telefon üzerinden de oluyordur. Ben yine de acenteye gideceğim çünkü trafik şubenin yanında zaten.
    • Ruhsatımı ve plakamı alıp motosiklet bayisine gidip motorumu teslim alacağım ve ilk kez trafiğe motorla çıkmış halde Galatasaray Adası'nın oradan Sirkeci feribotu aracılığıyla Harem'e geçip oradan eve geçmeyi planlıyorum
    murti82, e_trkuz ve Nathan bunu beğendiler.

kivancern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR, Yamaha XMAX 250 ABS
    Ben de bu isleri kendim yapmaya karar verdim. Hayirlisi olsun. Basaksehir emniyette bu isleri yapan varmi.. randevuya baktim da sadece ertesi gun icin var

Motosikleti
    KTM Duke 200
    Merhaba Arkadaşlar, kadıköy emniyeti ruhsat tescili randevu ile almıyor mu ? bu yakınlarda orada işlemi gerçekletiren oldu mu ? iem sitesinde randevu takvimi cıkmıyor kadıköy için. bilgisi olan var mı ?

Motosikleti
    Daha aciklamamislardir takip et gun icinde pzts salinimkini aciklarlar 1 st e filan
    Vazzjunior bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM Duke 200
    Alıntı kivancern adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha aciklamamislardir takip et gun icinde pzts salinimkini aciklarlar 1 st e filan
    9'dan beri bekliyorum açılırsa diye. Randevusuz işlem yapıyorlar mıdır ?

Motosikleti
    Genelde bagis istiolar randevusuz olunaca

Motosikleti
    Yamaha YBR - Akamaru
    Ben gittiğimde "randevun var mı?" diye sormuştu. ben de "var" demiştim. hiç randevuyla çalışıyo gibi bi halleri yoktu. içeride 4-5 muameleci ve benimle beraber en fazla 2-3 işini kendisi halleden kişi vardı. randevu saatinden 2 saat falan daha önce gittim. kimsenin bişey dediği yok. belki de andevusuz gitsen, sorduklarında randevum var desen işini görebilirsin. kesin bilgi değildir.

Xantiph hocam, sigorta için başka yerlerden fiyat almadınız mı biraz yüksek gibi geldi bana?
    Şuan için en uygun yer ERGO diyorlar bir görüşseydiniz keşke?

Motosikleti
    Honda NC750D Integra 2016 Majestik Gri
    ben sıfır motor aldığımda bayi benden sadece makbuzunu gösterdiği kalemlerin parasını istedi. ayrıca çağırdılar gidip imzamı kendim attım. noter parası da vermemiş oldum. yalan olmasın 300 + trafik sigortası gibi birşey ödemiştim.

atik216 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Blackster
    arkadaşlar merhaba henüz motosikletim yok ancak almayı düşünüyorum sorum şu olacak sizlere: benim ikamet ettiğim yer Mersin de ve öğrenci olarak İstanbulda oturuyorum. motoru buradan alıp plakamı Mersinden çıkarma imkanım var mı? Zaten 1 sene sonra tekrar Mersin'e geri döneceğim. açıklarsanız çok makbule geçer

Paylaştığınız bilgiler için çok teşekkürler. Yararlı bir başlık olmuş. Bayi benden 500tl istemişti bu işlemleri halletmek için. Bunlari okuyunca karar verdim kendim halledeceğim. Henüz almadım pazartesi işlerim bitince bende paylaşacağım nedir ne değildir.

Motosikleti
    Arkadaslar bende paylasiyim herseyin nasilnoldugunu. ilk once bir muameleciye gidip dosyami hazirlattim 30tl. 178 tl ruhsat masraflari 15 tl de plaka masrafi. 400tl de sigorta

sputnik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150 + HERO XPULSE 200 4V
    Merhaba arkadaşlar,
    Dün ilk motorum HONDA CBF150 alarak aranıza katıldım ; Size yaptığım masraflardan bahsetmek istedim.

Motoru aldığım yerden plaka masrafları için 600 tl talep ettiler, bende kendim kovaladım. Zorunlu trafik sigorta fiyatları coşmuş durumda, iyi fiyat araştırması yapmadan sigorta yaptırmayın bedavaya 500 - 600 TL ler ödemeyin.(ERGO, DEMİR , ZİRAAT, HALK SİGORTADAN MUTLAKA FİYAT ALIN) Ayrıyetten plaka işlemleri çok zor değil kendiniz kovalarsanız ortalama 150 - 200 TL cebinizde kalıyor.

BURSA YAŞ 35 HONDA CBF 150
    SİGORTA ERGO 174 TL ( DİĞER ŞİRKETLER 500DEN KAPI AÇIYOR)
    DOSYA TOPARLAMA MUAMELECİYE (EK-1 KALKMIŞ AMA BAŞKA BİR KAĞIT DOLDURUP HAZIRLIYOR ŞÖFÖRLER ODASININ KIRMIZI DOSYASINA KOYUYOR) 20 TL ( 25 İSTEDİ PAZARLIK ŞART
    RUHSAT KAĞITLARI PARASI 178.50 TL
    PLAKA BASIM : 13 TL + 3 TL ( HIZLI BASIM ) 16 TL

TOPLAM 388.5 TL + ( TEMMUZ VERGİSİ ÖDEDİM 56 TL ) = 444.5 TL

600 TL - 444.5 TL = 155.5 TL CEPTE KALAN

umarım merak eden arkadaşlara yardımım dokunmuştur. Keyifli sürüşler

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    İstanbul - Kağıthane - Yaş 33 Falcon Freedom 250
    Sigorta ergo 370tl

Sıfır aldığım motorun belgelerini aynen fotokopi çektirdim.Sigorta poliçe ve kimlik fotokopiside aldım.

Kağıthane emniyet için Emniyet sitesinden randevu aldım ( cumaya yer yoktu pazartesiye aldım,yinede cuma işlemimi yaptılar)
    Gittiğimde bomboştu, kağıthane emniyet önünde bi konteyner var. Kırmızı yeni kayıt dosyası alıyorsunuz.5 tl ye veriyor.
    Orjinal fatura ve fotokopileri dosyaya koyup memura veriyorsunuz.
    Size dilekçe kağıdı veriyor doldurmanız gereken, fatura ve motorun teknik özelliklerini o kağıda giriyorsunuz.
    Tekrar onuda teslim ettikten sonra plakanızı kağıda yazıp veriyor, git bastır 2 saat sonra gel diyor. 178 tl yi teslim ediyorsunuz.
    Plakayı emniyet önündeki konteyner da basıyorlar, fakat özel firma olduğu için 40 tl istiyor.O an gaza geldim verdim.arkadaşlar plaka muhafaza plastiğinede 40 tl istiyor, yok aman kalsın dedim (uzakta aramamak için)

sigorta 370
    Ruhsat işlemleri 178
    yeni kayıt dosyası 5
    plaka 40

toplam 593 tl ye geldi.
    sputnik bunu beğendi.

montrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet arkadaşlar dün itibariyle 2015 model motosikletime plaka çıkarmak için allianz sigortaya gidip aldığım fiyat karşısında şok oldum sigorta ve plaka işlemi için 715 tl dediler 650 tl sini dün verdim bugün gidip plaka ve ruhsatı aldım ama yanımda 65 tl olmadığını söyledim yarın getirirsin dediler acaba arkadaşlar yarın bu parayı versem mi? Diye düşünüyorum siz nedersiniz..?

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 2015
    Yamaha YBR 125 ESD 2015 0km
    İlk Motosikletim (İlk aracım değil. Otomobilim var. Otomobil üzerinde de yaklaşık 3 yıllık hasarsızlık var.)
    Trafik Tescil İşlemleri:
    Şoförler Odası Dosya Masrafı: 16,25 ₺
    Ruhsat Masrafı: 178,5 ₺
    Plaka Basım: 17,5 ₺
    Trafik Sigortası: Demir Sigorta 320,48 ₺

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    hala geçerli mi bu fiyatlar?

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler