MotoAVM Motosiklet Aksesuarları
Kapat
Üye Girişi
Motoruma.com
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosiklet Muayene Rehberi

Mondial E-xtreme Max 150
    Kuba Motor RX9
    Motosiklet Online

Gerçekten inceliyorlarmı adan zye yoksa salla başını al maaşını mı illa bizim mi gitmemiz lazım muameleci gitse olur mu bir de şu motor gözlüğünü anlamadım.muayene ömrü ne kadardır 2.bir muayeneye ne zaman çağırıyorlar

AVM Forum
    DRD Motorbikes Riders Serving Riders - Motorcudan Motorcuya Hizmet
    Motomax

Selamlar, sizce kenarı kırık ön fren maneti hafif kusurlu raporu verilme sebebi midir?

Selamlar arkadaşlar...
    Motosikletim 2 sene gecikmeli olarak ilk muayenesine girecek.
    Muayeneyi bir arkadaşım yaptıracak.
    Hazırlamam gereken evraklar nelerdir?
    İlgili konulara baktım ancak güncel bilgi olabilir diye yeni konu açma gereği duydum...
    Bir de lastikte 1 tur boyunca bir deformasyon var, eni bir parmak ama fazla derin değil, normal diş derinliği normal, bu sorun teşkil eder mi?
    Teşekkürler...

Roadstarr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Land Cruiser250
    Bu olayı suistimal eden teknisyenler var onlara dikkat edin, bizzat bu gün 2. Kez girdiğim ve çalışır vaziyette olmasına karşın arka fren stop lambasının yanmamasından dolayı ağır kusur verdiler. İlk muayene de yanmıyordu, ikinciye gitmeden önce fren müşürümü değiştirdim ve çalışır vaziyette gittim. Aynı teknisyen inceledi ve arka frenin boşluk olduğunu bundan dolayıda arka stop ışığımın dengesiz yandığını açıklayarak harcımı yaktı. O kadar uğraş para zaman boşa gitti. İstanbul anadolu yakası tuzla aydınlı tüvtürk sakın uğramayın. Teknisyen çok sorun çıkartıyor. Haberiniz olsun.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Muayene dönemi geldi. Siteden baktığımda egzos ölçümü sanki tüm araçlara yapılıyormuş gibi yazmışlar. 2015 yılında yazılan mesaja gore ölçüm motosikletler için geçerli değil.

Su an değişen bir şey var mi yakin zamanda giden arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:09 ----------

Simdi okuduğum bilgiye gore motosikletler 2017 için muaf diyor arkadaşlar. Bilginiz için.

Motosikleti
    Buccaneer 250i
    peki arkadaslar sifir motorlarda prosedur nasil isliyor bilen var mi?tescil tarihinden itibaren 2 sene sonra mi ilk muayeneye gidiliyor,yoksa bayiden cikip istasyona mi ugramak gerekiyor?Tuvturk ve forumu okudum ama bu noktayi bi turlu bulamadim,yardimlariniz icin tesekkurler

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni araclarda alimdan itibaren 3 yil sonra muayeneye goturuluyor diye hatirliyorum

Moderatör Uğur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı janberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki arkadaslar sifir motorlarda prosedur nasil isliyor bilen var mi?tescil tarihinden itibaren 2 sene sonra mi ilk muayeneye gidiliyor,yoksa bayiden cikip istasyona mi ugramak gerekiyor?Tuvturk ve forumu okudum ama bu noktayi bi turlu bulamadim,yardimlariniz icin tesekkurler
    tescil tarihinden 3 yıl sonra gideceksiniz.

Süper Moderatör (eyong) Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tescil tarihinden 3 yıl sonra gideceksiniz.
    Yanlış bilgi

Tescil tarihi değil, üretim tarihinden itibaren 3 yıl.

3-4 yıldır uygulama bu şekilde, bu yüzden sıfır alınan hiç bir aracın 36 ay muayene geçerlilik süresi olmuyor. İlla ki üç beş ay, hatta satılana kadar galeride çok beklediyse neredeyse bir seneye yakın muayene tarihi geri gelebiliyor.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış bilgi

Tescil tarihi değil, üretim tarihinden itibaren 3 yıl.

3-4 yıldır uygulama bu şekilde, bu yüzden sıfır alınan hiç bir aracın 36 ay muayene geçerlilik süresi olmuyor. İlla ki üç beş ay, hatta satılana kadar galeride çok beklediyse neredeyse bir seneye yakın muayene tarihi geri gelebiliyor.
    2012'de sıfır motor almıştım. Muayene tarihine yaklaşık 2.5 yıl vardı. Neden üç yıl değil diye düşünmüştüm hatta.

Bajaj Dominar 400
    Başlangıç için Motosiklet Modelleri
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler