Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Kışın motosiklet sürerken soğuktan korunmak için ipuçları...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O soğuğu almazsam vizör içerden buğu yapıyor. Soğuk havalarda içeriye soğuk hava girsin diye mecburen kaskı çeneden yukarı kalkık kullanıyorum. Hasta filan olduğum yok. Ama çeşitli kereler anlatmaya çalıştığım gibi kendime çok iyi bakar ve iptidai yöntemlerle de olsa çok sıkı giyinirim. Belkide hastane ve doktor yolu bilmememin nedeni budur. Bilemeyeceğim.

- Sabah spor ve sıkı bir kahvaltı
    - Akşama kadar sadece meyva ve yoğurt
    - Akşam hafif bir yemek.

Yaşam disiplinim budur. Arzederim
    En iyisini yapıyorsunuz abi
    AttilaXtreme bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sahin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm250-2006 skyjet-sj100-7 yuki gy200
    gazeye olmazsa olmazlardan geçen lerde bi yolculuk yaptım okadar kalın giyindim göğsüm dondu gittim en kalınından 2 gazete aldım bakkaldan koydum içime on numara oldu

ahmetkorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom
    Bende yaptıklarımı anlatayım bari.

Üst tarafta shark montum var, sıcaklık 7 8 dereceye düşene kadar yetiyor. Eğer hava dahada soğursa yağmur olmasa bile yağmurluk giyiyorum. Rüzgar temasını kesilip içeride sauna etkisi yapıyor.

Kafaya baklava ve kask

Bacaklara gelince içime yünlü içlik (Hıyarlı baba) kot pantolonum, rüzgarlık ve mafsallı dizlik, eğer yine çok soğuksa yağmurluğun alt kısmını giyiyorum.

Al tarafta motor botum var, içine termal çorap giyiyorum. Şimdi de bir bot yağmurluğu almayı düşünüyorum.
    İki şey sonsuzdur insanoğlunun aptallığı ve evren. Albert EINSTEIN

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    Benim denediğim ve çok iyi sonuç aldığım yöntem. Laminant parke döşemesinde kullanınan beyaz şilt yalıtım malzemesini eski kot pantolon'nun kalıbına göre kesip iç kısmının ön yüzünü iki kat yapıp derbiyle yapıştırıp arka kısmına bir kat yapıştırdım. Bir gün kurumaya bıraktım. Kapalı ortamda derbey sakın kullanmayın çok pis kokuyor evin içinde duramazsınız. Ben üç tüp bitirdim pontolun içine yapıştırmak için. Gazete kağıdı yerinede kullanabilirsiniz.

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Alıntı ARçİL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim denediğim ve çok iyi sonuç aldığım yöntem. Laminant parke döşemesinde kullanınan beyaz şilt yalıtım malzemesini eski kot pantolon'nun kalıbına göre kesip iç kısmının ön yüzünü iki kat yapıp derbiyle yapıştırıp arka kısmına bir kat yapıştırdım. Bir gün kurumaya bıraktım. Kapalı ortamda derbey sakın kullanmayın çok pis kokuyor evin içinde duramazsınız. Ben üç tüp bitirdim pontolun içine yapıştırmak için. Gazete kağıdı yerinede kullanabilirsiniz.
    O dediğiiz malzeme nefes almaz,belli bir süreden sonra ter yapar,gazete nefes aldığı için sorun olmaz
    Ama değişik bir icat
    Eleştirmek kolay ama üretebilmek zordur. Yıkmak, yaralamak için eleştirmek, aciz ve beceriksiz insanların işidir.
    http://yu-mu.blogspot.com/2012/12/fotograflar.html

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı ARçİL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlamak için üç defa okudum. Sonra fen bilgisi öğretmenimin bana bir deneyi anlatamadığı için labaratuardan beni döverek dışarı çıkardığı ve orta sonda tahsil hayatımı bitirmek zorunda kalmam aklıma geldi. Bir kez daha okumaktan vazgeçtim
    ahmetkorkmaz, TIGERSHARK, Sj's ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    [QUOTE][/Alıntı ARçİL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlamak için üç defa okudum. Sonra fen bilgisi öğretmenimin bana bir deneyi anlatamadığı için labaratuardan beni döverek dışarı çıkardığı ve orta sonda tahsil hayatımı bitirmek zorunda kalmam aklıma geldi. Bir kez daha okumaktan vazgeçtim ]

özeti Şilti kot pantolonun kalıbına göre kesip içine yapıştırdım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:11 ----------

Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlamak için üç defa okudum. Sonra fen bilgisi öğretmenimin bana bir deneyi anlatamadığı için labaratuardan beni döverek dışarı çıkardığı ve orta sonda tahsil hayatımı bitirmek zorunda kalmam aklıma geldi. Bir kez daha okumaktan vazgeçtim
    özeti Şilti kot pantolonun kalıbına göre kesip içine yapıştırdım.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kayak pantolonu diyorum yagmur gecirmiyo ruzgar almiyo cok sicak tutuyo hem mutlaka deneyin icinize farkli bisey giymenizede gerek yok

Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Termal içlikler kullanın.

Termal içlikler vücut ısınızı çok fazla düşüren rüzgardan sizi koruyacak ve vücut sıcaklığınızı sabit tutmaya yardımcı olacaktır.
    Termal içliklere alternatif olarak yünlü ya da polardan içlikler tercih edilebilir.

Hava girebilecek yerleri ve boşlukları kapatın.

Basit ama gözden kaçan yöntemlerden biri bu. El ve ayak kısımlarından soğuk hava girmeyecek şekilde ekipmanları giymek soğuğa maruz kalmanızı engelleyecektir. Bunun gibi kaskın boyun,çene vb kısımlarından gelecek soğuk hava akımlarını kapatmak vücut ısınızın stabilitesi için önemlidir.

Balaklava giyin.
    Özellikle neopren kumaştan yapılmış balaklava kaskınızın muhtelif noktalarından girecek rüzgara karşı sizi koruyacaktır.

Elektrik ile ısınan giyecekler edinin.
    Motosikletin aküsüne bağlanarak kullanılan giysiler sizi ısıtacak ve soğuktan koruyacaktır.

Su geçirmez giysiler tercih edin.

Kuru kalmak sizi sıcak tutacağı için su geçirmeyen giysiler tercih etmenizde fayda var.

Tulum giyin.
    Tulum seçeneği pahalı bir alternatif olsada özellikle yalıtımlı bir tulum giymek soğuğa karşı sizi çok başarılı bir şekilde koruyacaktır.

Doğru ekipman seçin.
    Yazlık bir ekipman ile kışın soğuk havalarda motosiklet sürmek sizin için çok faydalı olmayacaktır. Özellikle kış mevsimi için üretilen mont,eldiven,bot vb ekipmanlar ile kışın motosiklet sürmek çok eğlenceli bir hal alacaktır.

Motosiklet için aksesuarlar kullanın.
    Her ne kadar görüntü itibari ile bizi çok memnun etmesede tur camı,elcik kılıfı,diz örtüsü gibi aksesuarlar sizi soğuktan ciddi derecede koruyacak ve daha konforlu bir yolculuk yapmanıza olanak tanıyacaktır.
    Hocam Elektrikle Isınan Ney Var ?

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    En son Nazilli - Isparta hattında öğlen saatlerindeki yolculukta giydiklerim; içten dışa:
    Termal içlik; alt ve üst
    üstüne
    Hıyarlı baba takımı, alt ve üst
    Kot pantolon+gömlek+kazak
    Mevsimlik ince kaban
    Motosiklet pantolonu ve motosiklet montu, motosiklet eldiveni
    Boyunluk
    Kask

Ha, bir de, araya, kaban ile motosiklet montunun arasına
    3 cm'lik bildiğin dış duvar XPS ısı yalıtım levhasından parça kesip yastık kılıfının içinde kullanmışlığım var . Biraz köşeli duruyor ama, hasta olmaktan iyidir .

Gazete kağıdını sonradan duydum. Deneyeceğim.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben bedava yontem buldum. Cok soguksa binmiyorum.
    motorcu48 ve TIGERSHARK bunu beğendiler.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Sabahları evden çıkmadan çay yerine bir bardak antifiriz içmek mantıklıymış gibi gelmeye başladı. (çok soğuk)
    TIGERSHARK bunu beğendi.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Valla ne giyersen giy biraz vakit geçtimi adam donuyor

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    veya motora kışın binmeyin. Hiç üşümezsiniz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    prensip olarak buzlanma ihtimali olan havalarda motora binmem,ancak bu yıl güzel havalarda motora binemedim ya -3 -5 lerde bile biniyorum şehir icinde.
    Soğuk havalarda motora binmenin en önemli iki püf noktası yanlış giyinip terlememek ve soğuğu iceri aktaracak hiç bir nokta kalmaması.
    özellikle Boyun ve pacadan soğuk havanın girmesi ciddi sorunlara yol acıyor.Bot ve neopren boyunluk veya neopren balaklava bu acıdan önemli.
    Vizorden çok fazla rüzgar giriyorsa yüz felcine bile sebeb olabilir
    özellikle 3 derecenin altındaki soğuklarda yolda gizli buzlanmalara dikkat etmek de ayrıca önemli.

dionysos06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Cok faydali bir konu olmus. Tesekkurler.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Ben de kendimce soğuktan ziyade çamurdan korunmak için bir fukara yöntemi buldum.Özellikle yerler ıslak ve çamurlu durumdaysa ayakkabı ve pantolonun pislenmesi canımı sıkıyor.Benim gibi toplu taşımaya binene kadar motor kullananlar sınıfında yer alıyorsanız şöyle bir önerim olabilir.Ayakkabıların üzerine market poşeti geçirmek ve bilekten poşetleri bağlamak Böylelikle ayakkabı temiz kalıp paçalar kirlenmiyor ancak yolda görenler uzaylı muamelesi yapabiliyor.Bu sebeple siyah poşet tercih edilebilir Yağmurdan korunmak içinde 10 tl gibi bir maliyetle şu tarz yağmurluklar alınabilir. ( http://urun.gittigidiyor.com/diger-h...k-47-128254744 )

Not:Bu söylediklerim 1-2 km uzaklıktaki toplu taşımaya ulaşmak amaçlı önerdiğim yöntemlerdir.

xbuky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de kendimce soğuktan ziyade çamurdan korunmak için bir fukara yöntemi buldum.Özellikle yerler ıslak ve çamurlu durumdaysa ayakkabı ve pantolonun pislenmesi canımı sıkıyor.Benim gibi toplu taşımaya binene kadar motor kullananlar sınıfında yer alıyorsanız şöyle bir önerim olabilir.Ayakkabıların üzerine market poşeti geçirmek ve bilekten poşetleri bağlamak Böylelikle ayakkabı temiz kalıp paçalar kirlenmiyor ancak yolda görenler uzaylı muamelesi yapabiliyor.Bu sebeple siyah poşet tercih edilebilir Yağmurdan korunmak içinde 10 tl gibi bir maliyetle şu tarz yağmurluklar alınabilir. ( http://urun.gittigidiyor.com/diger-h...k-47-128254744 )

Not:Bu söylediklerim 1-2 km uzaklıktaki toplu taşımaya ulaşmak amaçlı önerdiğim yöntemlerdir.
    ahahahah yolda bu şekil görsem döner bakarım herkes gibi :D D: D:
    Mutluluk iki bacak arasındadır.

olcaytoshow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero
    En mantıklısı böyle soğuk havalarda motosiklet kullanmamak.
    Allah, ekmeğini motosiklet üzerinde kazanan emekçilere yardım etsin

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bildiğimiz çöp poşeti bu yahu

Allah'tan motosiklet malzemesi satan firmalar görmüyor bunları.

Yoksa rüzgar ve yağmurdan %100 koruyor diye 50-60 liraya satarlardı

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)