Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Güncel A2 Ehliyet Alma Süreçleri ve Ücretleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    tarhkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2015 yazında 18i doldurur doldurmaz b sınıfı ehliyet almıştım. her şey dahil aşağı yukarı 1000 lirayı buldu(amasya).
    2016 yazında ise sistem büyük ölçüde değiştiğinden biz de nasibimizi aldık. a2 ehliyet sınıfı için sadece direksiyon sınavına girdim. kursa 450, emniyete(bankaya) 262.50 tl verdik(amasya). bu mesajda yeni ehliyet alacak arkadaşlara önbilgi olması için paylaştım.umarım yardımcı olmuştur.
    tavsiyelerim: kurs ücretleri fiyat performans açısından çok pahalı. gerçi onlar da kendilerinden alınan vergilerin yüksek olmasından şikayetçi.
    benim gibi emniyete kart ücreti denen zımbırtıyı iki defa vermeyin(yaklaşık 130 falan, her sene artıyor). aldığınız sertifikanın uzun sayılabilecek bi zamanı var. (a2 ile b'yi beraber çıkarın).

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha D'eligt
    Ben 03/12/2016 tarihindeki direksiyon sınavına girdim (önceden B ehliyetim vardı). Sınavı geçtim. Şimdi sürücü kursundan gerekli evrakları bekliyorum. Sürücü kursuna 250 TL verdim (tanıdık diye indirim yaptılar)120 TL sınav ücreti verdim. sürücü kursuna verdiğim evrakları toplamak için 50 TL harcamışımdır. Galiba 270 TL civarı da harç parası vs yatırmam gerekiyor. Motor alırken noter masrafı sigorta masrafı ve ekipmanları da alınca motorun parasının üçte biri kadar masraf toplamda gidiyor. Napalım gülü seven dikenine katlanır. Bu arada şunu da paylaşmak istiyorum. Sınav gözetmeni benim çocukluk arkadaşımdı. Bana dedi ki sınava başlamadan önce sana deneme yaptıracağım ama hatasız yaparsan geçtin varsayacağım hata yaparsan da tekrar deneme yaptıracağım. Düzgün yapana kadar birkaç deneme yaparız dedi. Ben hayatımda ikinci kere vitesli motor kullanmama rağmen ilk seferde tüm parkurları hatasız geçtim. Size tavsiyem sınava gireceğiniz motorla sınav parkurunda mutlaka çalışın. Daha önce motorun kitabını yazanlar parkurda ayağını bir kere yere koydu diye hep sınavdan kaldılar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:52 ----------

Bu arada az önce randevu alayın dedim. En yakın randevu tarihi iki ay sonra. Bu nasıl iş anlamadım. İlçelere de baktım. Bir aydan önce randevu tarihi yok. Aceba randevusuz işlem yapıyorlar mı?

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Arkadaşlar b ehliyetim var a2 ehliyet almak istiyorum yakın zamanda bu iş ile uğraşan biri bilgi verebilir mi ?
    kaça mal oluyor ?

Motosikleti
    SYM JOYMAX Z - YAMAHA CRYPTON 115
    SÜRÜCÜ KURSU BEDELİ: 500TL -600TL (ANKARA)
    DİREKSİYON SINAVI HARCI: 80,00 TL
    SÜRÜCÜ BELGESİ HARCI: 143,70
    DEĞERLİ KAĞIT BEDELİ: 128,50

BUNUN HARİCİNDE RUHSAT VE PLAKA İÇİN:
    ZORUNLU TRAFİK SİGORTASI: MODELE GÖRE DEĞİŞİR. 350,00 TL -450,00 TL
    TRAFİK TESCİL ÜCRETİ: 88,00 TL
    ŞOFÖRLER ODASI HARCI: 20,00 TL
    PLAKA: 28,00 TL

Motosikleti
    Kawasaki 250sl
    b sınıfı sahibiyim ,a2 ehliyete yazıldım sınava girmedim henüz fikir değiştirip a sınıfı almak istesek kursa söylesek değişiklik yapılabilirmi acaba.yaşım 31.?

Egee22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG Prince
    B sınıfı sahibiyim a2 için fiyat alnaya gittiğimde herşey dahil harç vs hepsi 950tl dediler,sadece karakola ödenecek para hariç.

Motosikleti
    SYM JOYMAX Z - YAMAHA CRYPTON 115
    Alıntı mottorcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    b sınıfı sahibiyim ,a2 ehliyete yazıldım sınava girmedim henüz fikir değiştirip a sınıfı almak istesek kursa söylesek değişiklik yapılabilirmi acaba.yaşım 31.?
    Bunu ancak kurs bilir. Başvurunu yapmadılarsa mümkün olabilir.

yasinkeleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    2017 başında Afyon'da yaklaşık 1400 liraya almıştım. Şu an ne kadar olmuştur bilmiyorum.

Motosikleti
    kuba kee100
    İstanbulda ikamet ediyorum ama ehliyet randevusunu balikesirden aldim fakat bana yasadigin yer disinda islem yapmazlar dediler dogru mudur bu?

Motosikleti
    Dominar 400 (satıldı)
    Alıntı srknsnyz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbulda ikamet ediyorum ama ehliyet randevusunu balikesirden aldim fakat bana yasadigin yer disinda islem yapmazlar dediler dogru mudur bu?
    Evet, tam emin olmamakla beraber ikametgah adresi neresiyse oraya bağlı subeden alıyorsun.
    BE

Motosikleti
    kuba kee100
    Alıntı badircik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, tam emin olmamakla beraber ikametgah adresi neresiyse oraya bağlı subeden alıyorsun.
    Tesekkurler, istanbulda en erken iki ay sonrasina var mecburen oradan aldim, yakalamisken bir denemekte fayda var, risk alayim en kotu gezmis olurum

Alıntı srknsnyz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tesekkurler, istanbulda en erken iki ay sonrasina var mecburen oradan aldim, yakalamisken bir denemekte fayda var, risk alayim en kotu gezmis olurum
    Öyle birşey yok ya kim diyor benim 2 tand arkadaşımda istanbulda bulamadı randevu gittiler Tekirdağdan aldılar.

Motosikleti
    kuba kee100
    Alıntı AbsentBlue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle birşey yok ya kim diyor benim 2 tand arkadaşımda istanbulda bulamadı randevu gittiler Tekirdağdan aldılar.
    Kurstan ve saglik ocagindan soylediler, tedirgin oldum ama mecburen gidecegim zaten, tesekkurler cevabiniz icin, icim rahatladi

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:45 ----------

Bandirma nufus mudurlugunden gidip aldim ehliyeti (su an gecici evrak verildi) ikamet farketmeden islem yapiyorlar, benim gibi kafasi karisan olursa yazmis olayim buraya denk gelir belki konu basligina

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)