Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Güncel A2 Ehliyet Alma Süreçleri ve Ücretleri

Motovento
    REKLAM ALANI

yahu benim aklım almıyor geçen sene arkadaşlar 250 tl ye kursa kayıt olmuşlar. şimdi taban fiyat 940tl. böyle bir şey nasıl olabilir ya. 6-7 tane sürücü kursu aradım fiyatlar bu civarda. kartı, ehliyeti, sınav parası vs toplam 1300-1400 tl arası fiyat çıkarıyorlar. alacağım motor zaten 5 bin lira.
    2 bin lira da kurs ve sigortaya mı vereceğim ben şimdi?

taban fiyat uygulamasından sonra daha ucuz yollu bir sürücü kursu önerebilecek var mı. yada şöyle sorayım bu taban fiyatı uygulamasına uymayan istanbulda bir sürücü kursu var mıdır yoksa gidip mecburen 940 tl vermek zorunda mıyım?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Başka ilde alınabilir mi acaba çünkü mesala Kocaeli'de kurs ücretleri daha düşük

Motosikleti
    yamaha mt25
    Merhaba Arkadaşlar,

Biraz önce Gis Akademi ile görüştüm. A sınıfı için 1950 TL + sınav harcı ve bilmem ne maliyeti için 100 TL yani 2050 TL dedi. A2 sınıfı için 1550 + 100.
    ben şimdi yeni xmax 250 almayı düşünüyordum sıfır.
    kabataslak bi hesap yapacam
    Xmax 250 = 14,500
    Plaka, ruhsat, sigorta =1250 desek
    ehliyet = 2250
    ekipman var bide = 2000 olsun
    toplam 20,000 TL

nasıl yapsın bun yeni başlayacaklar ?

Arkadaşlar merhaba:

Ehliyet alabilmek için kursa yazılmak zorunlu mu ? Ayrıca kurs fiyatları neden bu kadar yüksek ? İzmir/Balçova'da yaşıyorum. Bu civarda daha uygun fiyata kurs veren bildiğiniz kurumlar var mı acaba ?

Motosikleti
    cıks
    Sınavı geçtikten sonra evrakları teslim edeceğimiz zaman güncel maliyet nedir zam var mı emniyet kart parası Maliye ye

tcourb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    f700 gs
    yakın zamanda ehliyet aldım.

KURS 770 TL + 80 TL SINAV ÜCRETİ
    EHLİYET İÇİN BANKAYA YATIRILAN ; 260 TL

Toplamda 1110 tl civarina geliyor.
    Gelişim sürücü kursunun fiyatları.
    potasyum bunu beğendi.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Alıntı ASR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba:

Ehliyet alabilmek için kursa yazılmak zorunlu mu ? Ayrıca kurs fiyatları neden bu kadar yüksek ? İzmir/Balçova'da yaşıyorum. Bu civarda daha uygun fiyata kurs veren bildiğiniz kurumlar var mı acaba ?
    Kursa gitmek maalesef zorunlu, bu işin değnekçileri olmuşlar kanaatimce pek azı düzgün eğitim vererek aldıkalrı parayı hakediyorlar. Taban fiyat uyg. başladığı için artık fiyatlar da tavan yapmış durummda ne yazık ki.
    Bildiginizi okumayin, okudugunuzu bilin.

Abılerım 21.04.1998 dogumluyum 14 mayıs sınavlarına gırmek ıcın basvurmaya gıttım 14 mayıs sınav ları gectı temmuza gırebılırsınız dedı suresı doldu sedı a2 ıcın dgrumudur

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:35 ----------

Bılgısı olan varmı

Alıntı GYNK14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abılerım 21.04.1998 dogumluyum 14 mayıs sınavlarına gırmek ıcın basvurmaya gıttım 14 mayıs sınav ları gectı temmuza gırebılırsınız dedı suresı doldu sedı a2 ıcın dgrumudur

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:35 ----------

Bılgısı olan varmı

Evet doğru, 14 Mayıs'taki sınav için son başvuru günü 10 Nisan'dı.

Motosikleti
    xmax 250 abs
    arkadaşlar,

B sınıfı ehliyetim var, yaş 38, A2 için sürücü kursuna başvuruyorum, A2 mi alsam yoksa direkt A için mi başvursam karar veremedim. A2 için başvurursam yazılı sınava girmiyorum, sadece direksiyon sınavı var. A içinde aynı durum geçerli midir? Ayrıca A2 ile A ehliyetlerinin direksiyon sınavı aynı mıdır?

yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    Kawasaki EL-250 ,Mondial Z-ONE 150
    biraz daha fazla ücret ödersiniz, yazılıya girmezsiniz , direksiyon sınavında da aynı parkuru büyük cc ile tamamlarsınız başka bir fark yok a2 ile a arasında.
    otchill bunu beğendi.

Motosikleti
    Cf 150 nk
    Yok abi adamını bulacaksın. Kendim gittim direksiyon sınav ücreti dahil 750 dediler. Ulan adamı bulduk gittik bi anda 450 oldu. Eee 300 lirayı ayak üstü demek ki bana geçireceklerdi. Fiyat aramayın adam arayın.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı bassar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok abi adamını bulacaksın. Kendim gittim direksiyon sınav ücreti dahil 750 dediler. Ulan adamı bulduk gittik bi anda 450 oldu. Eee 300 lirayı ayak üstü demek ki bana geçireceklerdi. Fiyat aramayın adam arayın.
    Hangi sınıf için kayıt oldun hatır gönül meselesine o fiyata yapmış olabilirler ama fatura edemezler etseler dahi anlaşılırsa kursa büyük bir ceza gelir
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    Rks Titanic 150
    Merhaba Arkadaşlar;

Size A ve B sınıfı ehliyet almakla ilgili birşey sormak istiyorum;
    Ben Ocak'ta Bursadaki bir kursla görüşüp A2 ve B sınıfı ehliyet almak için başvuru yaptım, önce B sınıfının kursunu aldım sınavlarını geçtim yani şuan B sınıfı ehliyet alabilecek durumdayım.
    Ancak A sınıfının kursunun başlamasını beklerken geçen hafta kurstan aradılar ve dediler ki senin B sınıfının üstüne A'yı eklememiz için önce B sınıfı ehliyeti çıkarman gerekiyor, sistemde gözükmediği için başvurunu yapamıyoruz.
    Şimdi sorum şu benim gibi A ve B ehliyeti birlikte almak isteyenler hangi işlemleri yapıyor, kursun söylediği gibi önce B yi çıkarmaya gerek var mı yoksa dosyamı alıp başka kurs mu aramalıyım? (Benim mantığıma göre ikisini ayrı ayrı alıp harçlarını ayrı ayrı ödeyip tek kart ücreti ödemek gerekiyor.)
    Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Arkadaşlar mrhaba.
    22 temmuz 2014 almış olduğum motrsiklet ehliyetimi B olan ehliyete B-A2 olarak değiştirdim.Şimdi sorum şu yeni yönetmelikte A1-A2-A sınıfı olarak adlandırılmış.Benim ehliyeti değiştirip A sınıfımı olarak değerlendirilecek.bütün motorları kullanabilecekmiyim.bu hakka sahipmiyim?

Benim şimdi b sınıfı ehliyetim var. A2 için konuştum 1150 tl lerden bahsediliyor şakamı arkadaş bu ? Sınava girmicem bişey yapmıcam. Motora başliyim dedim içime oturdu. Bilgisi olan varmı bu konuda ?

sertifikamı aldım. emminyetten randevu almak istediğimde Istanbul'da en yakın randevu tarihi 1 ay sonra var. Bu nasıl iş arkadaş! Hem haraç vermeye gönüllü ol hem de haftalarca 15 dakikalık işlem için bekle. Tam az gelişmiş, yaptığı hiçbir işte hayır olmayan insan ve sistemlere layık bir düzen. Vallahi bravo!

Zato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 dragstar
    B sınıfı ehluyetim vardı, A2 aldım

Ankara için güncel ücret bilgileri;
    Kurs:520 tl 12 taksit
    Direksiyon sınav harcı:70 tl
    Ehliyet belge ücreti:133 tl
    Evrak ücreti:108 tl
    Pol. Vakfıni guclendirme bedeli:20 tl

Bu arada sertifikayı aldıktan sonra randevu sisteminden baktığımda pek cok ilcede en yakın randevu bir ay sonrasınaydı, ben de en uzak ilçe olmasina ragmen randevuyu 6 gun sonrasina verdigi icin 160 km uzaklıktaki ilce trafik subeye basvurdum. Basvurudan 2 gun sonra ehliyet geldi. Randevu tarihi sıkıntısı cekenlere tavsiye ederim, herhangi bir ilce trafik subeye basvurulabiliyor

Alıntı hardal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sertifikamı aldım. emminyetten randevu almak istediğimde Istanbul'da en yakın randevu tarihi 1 ay sonra var. Bu nasıl iş arkadaş! Hem haraç vermeye gönüllü ol hem de haftalarca 15 dakikalık işlem için bekle. Tam az gelişmiş, yaptığı hiçbir işte hayır olmayan insan ve sistemlere layık bir düzen. Vallahi bravo!
    Merhaba hocam,

Ben de aynı durumdayım. En yakın randevuyu ekim ayına veriyor İstanbul'da. Randevusuz gitmeyi denediniz mi acaba merak ettim?

mehmet_37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA HERO 125CC
    Ufak bişey belirteyim A2 aldım yakın zamanda A alamıyorsunuz direk en az 2 yıl A2 Tecrübesi istiyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)