Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Köpüklü yıkamaya karşı ciddi uyarıdır !

Motovento
    REKLAM ALANI
    MaxiBoost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250i
    Arkadaşlar son senelerde bu köpüklü yıkama moda oldu
    yıkamacılarda uğraşmayı azalltıığından dolayı tercih ediyorlar zaten
    fakat bu işin altında yatan ciddi sıkıntılar var.

öncelikle bu beyaz köpük içerisinde kullanılan ana temizleyici madde olan "kostik" ten bahsedeyim. (süd kostik)
    Kostik dünyanın en ucuz endüstriyel temizleme maddesidir araştırabilirsiniz.
    hal böyle olunca bizim insanımızın da ayarı yoktur bilirsiniz, bol bol kontrolsüz bir kullanım söz konusu..

Bu madde sayesinde evet daha çabuk ve daha güzel kirlerden aracınız kurtulmuş oluyor
    fakat aşırı kostik içeren bu köpükler aracınızın boya üzeri vernik , boya ,plastik ve metal aksamlarına zarar vermeye başlıyor-aşındırıyor.

bunun en bilinen örneği, farların sararmasıdır (plastik olanlar)
    far yüzeyindeki verniğin deforme sonrası sararması..

plastik aksamlardaki deformasyonlar
    , aracın boyasının uzun vadede matlaşması, verniğin sararması, renk ve ton değişiklikleri falan filan gibi bir çok sıkıntılar.

Tabiki işini hakkıyla yapan köpük-kimyasal satıcıları vardır da kim ??
    sizin yıkamacınız köpüğü nereden almış? ph değeri ne? sorsan ph ne zaten.

sürekli gittiğiniz ve sorun yaşamadığınız bir yerde günün birinde sorun çıkabilir
    işte o hafta gelen partide kostiği fazla kaçırmışlardır kimse bilmez.
    büyük risk.

yakın bir arkadaşımın motorsikletin motor bloğu üzerindeki boyalar döküldü mesela yıkama sonrası,
    halbuki senelerdir sorun yaşamıyordu.. ee ne olacak şimdi?

o yüzden bence dededen kalma fırça + şampuan abicim, en garantisi budur.

Kostik denen madde nedir?
    marketlerde satılan "Lavabo aç" varya, işte o kostiktir.

Bakınız bu 1 kere köpüklü yıkamadan sonra plastiklerin ne hale geldiğini gösteren resim.
    pistolpitt, erro, Syanur ve 23 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    güzel paylaşım...

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    vay anasını...yıllar önceki gibi elimizde kovayla arabanın başına inip saatlerimizi verecez tekrardan desene...bilgilendirme için teşekkürler...

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Bilgilendirme için çok sağolun. Böyle konuların açılması beni mutlu ediyor... Umarım açılan salak saçma konular yüzünden aşağılara düşmezde herkes görür..

C@LiMeRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    Helin bu motosiklet yıkama işi beyaaa riskli bişeymiş ) en iyisi fiber bezle tozunu alalım sadece

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay anasını...yıllar önceki gibi elimizde kovayla arabanın başına inip saatlerimizi verecez tekrardan desene...bilgilendirme için teşekkürler...
    Ben her Pazar günü detaylı temizliği bulaşık deterjanlarıyla yaparım.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben her Pazar günü detaylı temizliği bulaşık deterjanlarıyla yaparım.
    insan bulduğu kısıtlı vakitte motorla mı gezsin, temizlik mi yapsın, işlerini mi halletsin valla karar vermek zor...
    VOLkann ve EverHarD* bunu beğendiler.

-TAN- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    inazuma
    Yok yok kendin yıka emin ol, hortumla ve biraz şampuanla iyi oluyor , vakit yoksa pis binecez yapacak bişey yok. Hem tazyikli suyu nereye kaçırdı derdi olmaz, hem boyayı çıkarttı kostik mostik derdi olmaz.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    3 kiloluk boş yoğurt kabı, biraz autobella deterjan, bir eldiven ile güzelce köpüklerim. Ardından hortumla su tutarım. Sonra mikrofiberle bezle kurularım. Hızlı cila ile parlatırım. Ardından zinciri temizleyip, yağlarım. Ardından lastik parlatıcı ile lastikleri parlatırım.

Bu da finish fotosu.

erro, blamir, wolrath ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Yıkamıyorum, mutluyum. Yağmura denk gelirse biraz yıkamış gibi oluyor, "tozlu daha güzelsin aşkım" diyorum, o da mutlu...

blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    Aynı olay benim cinzir muhafaza plastiğinde başıma geldi. Yıkamacı ne kullandı bilmiyorum ama siyah plastik direk kendinden geçti ve bembeyaz oldu. Cila, süt, ziytinyağı ne sürdüysem düzelmedi. Sonunda gittim würth den siyah plastik boyası aldım ve boyadım. Harika oldu.

Bir diğer tehlikede radyatöre tutulan orantısız tanzikli su. Bunada çok dikkat edin. Petekleriniz bir anda yönünü şaşırabilir

@MaxiBoost Eline sağlık güzel konu, çarpıcı ikaz, shock market arap sabunu forever

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    bizim salak gerizekalı komşuda boya yağ gibi oluyor diye atıp tutuyor adamda öyle bir örümcek kafası var ki sabaha kadar konuşsan yine kendi salaklıklarını savunuyor her konuda böyle değmeyecek birisi olduğu için ikna etmeye çalışmamak lazım zamanla görür ebesinin ... ben bunun bu fırçasız yıkama köpüğünün böyle olduğunu ilk çıktığı zamanlar anlamıştım çünkü çamur yıkayıp eldivenle sürterek zor çıkıyor bu suyu tutuyorsun söküyor yok ya öyle değil işte o ben ne arabaya ne motosikletime böyle şeyleri değdirmem zaten her ikisinide kendim yıkarım 2009 da sıfır aldığım arabayı bile bir kez olsun yıkamacıya vermedim halada aynı şekilde kendim yıkarım
    ayrıca bu kostik denen madde lavaboya vs. yerlere dökerek giderin açılmasını sağlıyor o kadar etkili bir madde boyanında plastik aksamında anasını ağlatır

---------- Post added at 21:47 ---------- Previous post was at 21:37 ----------

ben gibi titiz biriyseniz bu işin sırrı fırça asla değdirmeyeceksin bu saçma köpüklerden uzak duracaksın içinde kesinli aşındırıcı olmayan carnuba özlü kaliteli cila atacaksın yıkarkende süngerle değil meguiars micro fiber yıkama eldiveni ile yıkacaksın süngerle ne motor ne araba yıkanmaz!!! bu eldiven çok güzel bir ürün harelenme dediğimiz olayın neredeyse önüne geçiyor bu işin ayrıntısı çok kil işleri polisaj makineleri vs.vs. ayrıntıya şimdi fazla girmek istemiyorum ama yukarıda dediğim gibi fırçasız micro fiber yıkama eldiveni ile yıkarsanız çok güzel olur şuda var kesinlilkle bulaşık deterjanı kulanmayın

aşağıdaki linkteki makinalar benim eski motorlarım rx 2001 titan 99 model olmasına rağmen sıfır motorlara taş çıkarıyordu çünkü bakımları yerindeydi her anlamda hem boya konusunda hem motor konusunda
    http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-fotograflari/80998-boylesi-kalmadi-%3B.html

MaxiBoost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250i
    size birşey söylimmi
    son 2-3 haftadır scooter bakıyorum
    öncelik kymco xciting 250i
    daha 2 senelik 15 bin civarıncaki motorların civata-somun-kelepçe gibi birçok metal malzemeleri pas içinde
    hepsi bu köpük yüzünden eminim ben
    metal yüzeylerdeki kaplamalar hep erimiş

birde beyaz köpüklü resimleri koyarlar ya internete yıkanırken
    gerçekten motora kötülük yapıyorsunuz başka birşey değil

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    hımm köpüğü kullanmam bundn sonra bilgilendirme için sağpl ama tazyikli su olmazsa olmaz elimin girmediği yerleri onunla çıkartıyorum ellerim kesiliyor yıkarken bir çok yer bıçak gibi

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Eyvah eyvah,zaten ben ellettirmem motoruma kendim yikiyorum yikamacida. Bundan sonra deterjani da kendim gotururum

Bu arada o fiberli yikama eldivenini nerden kaca aliriz?

ufukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    yıkamacılar kuyu suyu kullanıyor ve leke bırakıyor bu lekeyi önlemek için içine çamaşır suyu karıştırıyorlar, artı bu köpükte, fırça ve sünger değmediği için insanlara çok cazip ve zararsız görünse de göründüğü kadar masum olmadığını bizlere ıspatlıyor. o yüzden kendim yıkarım cilalı oto şampuanıyla, kafamda rahat cüzdanım da

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motor yıkamacıya verilir mi ya ? dökeceğin iki kova su ! git 10 liraya sonax cilalı şampuan al, 4 lirayada sünger.. al yıka durula (10 dk)

Motosikleti
    CRF 250 L
    kendiniz yıkayın en iyi yıkamacıdan iyidir.

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 kiloluk boş yoğurt kabı, biraz autobella deterjan, bir eldiven ile güzelce köpüklerim. Ardından hortumla su tutarım. Sonra mikrofiberle bezle kurularım. Hızlı cila ile parlatırım. Ardından zinciri temizleyip, yağlarım. Ardından lastik parlatıcı ile lastikleri parlatırım.

http://imageshack.us/a/img826/3973/lkhu.jpg

Bu da finish fotosu.

http://imageshack.us/a/img853/450/k1ly.jpg
    harbiden motorun çok temiz görülüyor emek harcadığın nasılda belli
    enxdesign bunu beğendi.
    Gökyüzünün güzelliğini görmeyenler, kuşların neden uçtuğunu asla bilemeyecekler

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)