Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zigana yolları kardan, vazgeçemeyiz biz motordan :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    reis007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ara verdik , yaza kısmet...
    Zigana'nın yolları kardan, kimse vazgeçiremez bizi motordan
    Merhaba arkadaşlar.Geçtiğimiz pazar günü havanın normalin üstünde olması ve kardeşimin İstanbul'dan sömestır tatiline gelmesi münasebetiyle ziganaya şöyle bir güzel gezi yaptık.Ufak tefek sıkıntılar yaşamakla beraber oldukça keyifli bir gezi oldu.Daha fazla konuşmayalım, resimler konuşsun...
    ve yola çıkıyoruz...

yolu şimdiden yarıladık (maçka civarı)

madem durduk biraz fotoğraf çekelim

bu da kardeşim ahmet

Amaç ufukta görünen tepe "ZİGANA"

Kendimizi manzaraya ve fotoğraflara biraz fazla kaptırmışız.40dk olmuş
    Yola devam ediyoruz...

kardeşim fotoğrafları arkamda hareket halindeyken çektiği için biraz yamuk yumuk çıkmış,kusurumuza bakmayın manzaraya bakın

Bu viraj dönüşte buz tutmak üzereydi.zaten bakşama doğru hava soğuyup yola akan kar suları buz tutar endişesi ile erken döndük.

Bu kayalıklardan geçerken endişelendik açıkçası

zirveye yaklaşıyoruz.nede güzel parlıyor mübarek

o da ne dans eden bir direk

öğle ezanı okunuyordu.ellerimizde üşümüştü.hadi bi namaz molası verelim dedi kardeşim.iyiki lafını dinlemişim.girdiğimiz caminin içinde kamyon jantlarından yapılmış koca bir soba vardı.hem namaz kıldık, hemde iyice bi ısındık.bu arada caminin önünde abartısız 1 metre kar vardı.girebilmek için bayağı uğraş verdik ama ısındık ya değdi.o kısım karlarla yoğruştuğumuz için fotoğrafsız geçti.tekrar yola çıkarken bir kare...

buradan sonra klavyeye mendil sermeniz önerilir

buda benim yadigar apachem.hiç mızmızlanmadı.2 kişi 150kg ağırlığı 60 km boyunca 2100mt rakıma tek nefeste çıkardı.

bu dağlar benim dağlarımmmm

ve sonunda dağa çıkıyoruz.şansımıza yollar açıktı.ufak tefek buzlanmalar vardı ama dikkatli sürünce problem yok

evet bu şahsım olur

ahmeti artık tanıyorsunuz

bu kadar kalabalık olacağını zannetmiyorduk.bizim gibi güneşi gören daha çıkmış.çoluk, çocuk, paraşütçü, kayakçı, kızakçı, motorcu derken zigana bayağı şenlendi

kalabalığın sebebi,meğer 5. zigana kar şenliğine rastlamışız

bu kadar fazla kar görüp kazık gibi durmak olmaz.yayılıverelim gaari

daha öncede belirttiğim gibi, buza yakalanmamak adına dönüyoruz.

dönüşte, buraya kadar gelmişken zigana dağının diğer ucuna geçmeden dönmeyelim dedik ve zigana tünelinden dağın öte yanına geçtik.
    hiç durmayalım dedik tabi fotoğraf çekemeden geri döndük.dönüşte tünelin çıkışına 100mt kala önümde yavaş seyreden oto kurtarma aracını sollamaya çıkıyordum kiiiiiiiiiii ne göreyim karşıdan gelen hyundai santa fe marka jip, filmlerdeki gibi sola doğru (bizim şerite doğru) bir anda acayip bir şekilde kaymaya başladı.tabi benim o görüntüyü ve acı acı lastik sesini duymamla kurtarmanın arkasına tekrar dönmem bir anda oldu.(içimden geçenler: çarparsa önümdekine çarpar bana bişey olmaz ) neyseki jip tünelin bizim olduğumuz duvarına vuruyor, sonra karşı tarafa tünelin kaldırımına çıkıyor.tam motosikletimden inip adamlara yardıma koşacağım ki, adam toparlandı hareket etmeye başladı.neyse ki bişey olmamış devam ediyor.az ilerde durdu.ama içinde 3 teyze kucaklarında 2 çocuk önde şoförle birlikte 2 kişi vardı.hepsi tepkisiz buz gibiydiler.felaketin eşiğinden döndüler.250mt ilerde polis vardı.hemen gidip yanlarına çağırdım.olay yerine gidiyorlardı.neyseki yolcularda bir yaralanma yoktu.bizde onun verdiği teselli ile yolumuza devam ettik.tadımız fazla kaçmadı sizinde kaçmasın devam edelim...
    dönüşte yoldaki tesiste yıllarca orada kazığın üzerine oturtulmuş vosvoscuğun bir fotoğrafını çekelim dedik (zigana yolundan geçenlerin %95i bilir)

hamsiköy...

son 2 fotoğraf yemek için durduğumuz tesisten hamsiköyün fotoları.2 kişi 1buçuk kilo et yetmedi
    bu bölümü fotoğrafsız geçiyorum ilerde bakıp canım çekmesin diye
    ama şunu söyleyeyim ki adam eti erbabı
    mollaoğlu tesisin adı(olurda yolunuz düşerse uğrayın).ama şunu söyleyeyim, sakın adamla muhabbete girmeyin, yakamızı zor kurtardık.1 saat biz konuşmadık o anlattı.boş boş muhabbet edip vaktimizi aldı.zor kaçtık ama adama da kabahat bulmamak lazım.sonradan öğrendiğimiz bilgilere göre lakabı GEVEZE aLİ imiş
    ve gün sonu motorumun hali...(gerçi sabahta aynıydı.bu ayrıntıyı unutmuşum )

umarım beğenirsiniz.forumda ilk gezi başlığım olduğu için hatalarımı mazur görün.sağlıcakla kalın.
    Saygı ve sevgilerle...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:41 ----------

Benim forumda açtığım ilk gezi konum, bazı DÜŞÜNCELİ forumdaşlarım sayfayı açamama şikayetleri sebebiyle kapatılmış.Konuyu görmekte zorluk çeken arkadaşlarım tarayıcınızı güncelleyin yahu hevesimi kursağımda bırakmayın sostlar, bu seferlik mazur görün.
    Moderatörden ricam, konuyu tekrar açtım, silmeden önce bana bi haber verirseniz ona göre yedek alırım.
    Saygı ve sevgilerle...
    Süvarİ bunu beğendi.
    Sevmek güzeldir sevmeyi biliyorsan motosiklet güzeldir sürmeyi biliyorsan...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    [Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Manzara süper maşallah paylaşım için sağolun

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eline sağlık kardeşim karadenizin doğası muhteşemdir... sayende motorcu gözüyle bikezdaha gördük

motoloji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache 2009
    valla reis herşey muhteşem emeğine sağlık tekerin düz bassın kardeşim.

tekhancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 GT250R (kırmızı-beyaz)
    oldukça güzel fotolar ve ayrıca zevkli bir gezi olmuşa benziyor apachemiz olmadığı için gezemiyoruz biz böyle, bence apachenin sana reklam parası ödemesi lazım ))
    başkalarının kusur ya da avantajlarına odaklanmaktansa, kendi yanlışlarını düzeltmeye çalış ve elindeki fırsatların farkında ol... dünyada birşeyleri düzeltmek istiyosan önce kendinden başla...

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu konuda bir sürü mesaj yok muydu yahu?

Gezin süper olmuş, biz iki gram karda eğlenmeye çalışıyormuşuz.
    Bu arada uzun soluklu gezilerimde cami molalarına bayılırım, ısınmak ve hayırlı bir yolculuk için birebir.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Ara verdi devam edecek :)
    güzel bir gezi olmuş tebrikler.karda kontrol yorucudur akşam iyi uyumuşsunuzdur

ahmetusta61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax 400
    karda güzel gezi yapmıısnız hemşrım emeğinize sağlık
    www.ahmetusta61.blogspot.com
    ÇILGIN MOTORCU

Motosikleti
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuda bir sürü mesaj yok muydu yahu?

Gezin süper olmuş, biz iki gram karda eğlenmeye çalışıyormuşuz.
    Bu arada uzun soluklu gezilerimde cami molalarına bayılırım, ısınmak ve hayırlı bir yolculuk için birebir.
    Evet kardeşim 3 sayfa yorum vardı ve bu yorumlar benim ilk konum olduğu için değerliydiler.konunun sonunda belirttiğim üzere konuyu tekrar açtım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:33 ----------

Alıntı marmarasiste adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel bir gezi olmuş tebrikler.karda kontrol yorucudur akşam iyi uyumuşsunuzdur
    Evet ertesi gün ayaklarımın ağrısı müthişti

Motosikleti
    Alıntı [Turan] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Manzara süper maşallah paylaşım için sağolun
    Teşekkür ederim,sağolun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:39 ----------

Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eline sağlık kardeşim karadenizin doğası muhteşemdir... sayende motorcu gözüyle bikezdaha gördük
    Teşekkür ederim.MOTORCU GÖZÜ işte bu gözle bakınca ayrı bir tad veriyor geziler yahu...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:41 ----------

Alıntı motoloji adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla reis herşey muhteşem emeğine sağlık tekerin düz bassın kardeşim.
    Sağolasın.tekerlerim pek iyi değil.düz basması için zorlanıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:45 ----------

Alıntı tekhancer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oldukça güzel fotolar ve ayrıca zevkli bir gezi olmuşa benziyor apachemiz olmadığı için gezemiyoruz biz böyle, bence apachenin sana reklam parası ödemesi lazım ))
    Teşekkür ederim. Görende sizin hyo 4silindirli sanıcak. tvs karadenizde tek olduğundan iyi reklam yapıyorum gibime geliyor 200lük gelirse alırım belki bedava bir tane kimbilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:48 ----------

Alıntı ahmetusta61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karda güzel gezi yapmıısnız hemşrım emeğinize sağlık
    Teşekkürler hemşerim
    Birlikte gezeriz beklerim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler