Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Adana-Arslanköy-Gözne

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ahalteke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1100 GS
    Son iki gün yağmurlardan sonra hafta sonu çok güzel bir hava var Adana'da. Biraz yol yapayım diyorum. Bozyazı'ya kadar gitmek niyetim.Öğleye kadar çıkamıyorum evden. Otobana doğru yaklaşırken başı karlı Torosları görüyorum. İkilem yaşıyorum.Kızıldağ'a mı gitsem, Bozyazı'ya mı? Otobana sapağını kaçırıyorum, Karaisalı yoluna vuruyorum,Toroslar çok güzel gözzüküyor. Ama Karahan'dan otobana dönüyorum. Biraz deneyeyim bakalım ASYA TAY'ı. Bana hızlı gidiyormuş gibi geliyor ama ibre 100 km yi geçmiyor. Motoru aldığım arkadaş jant ve lastikleri değiştirmiş, çok güzel bir cross ortaya çıkmış. Motordan çok memnunum.
    Gözne sapağına geldiğimde Bozyazı siliniyor aklımdan. Gözne ve Arslanköy'ü görmek istiyorum. Yol bulabilirsem Arslanköy'den Hacıalanı'na ,oradan da İlemin köyündeki yayla evime geçmek istiyorum.

Arslanköy yolu. Çok kalite bir asfalt. Burası köy yolu ama ilk kez yol çizgileri olan, deliksiz çukursuz köy yolu görüyorum.

Uploaded with ImageShack.us

Hemen Mersindeki dağların ardında çok güzel vadiler, ormanlar, yaylalar var. Yayla evlerinin çoğu konağa benziyor. Mersin'in zenginliğinin yaylalara yansıdığını görebiliyor insan.

Yükseldikçe hava soğuyor. Geç çıkmakla hata yaptığımı düşünüyorum. Kimdi o yarım eldiven kullanın, böylece havanın nasıl olduğunu daha iyi hissedersiniz diyen?

Yaylalar, köyler geçiyorum. Çok güzel evler var. manzara çok güzel. Ama kimsacikler çok yaylalarda.

Burası Güzelyayla. Beraber çalıştığımız bir abinin burada evi var. Burada insanın ömrü uzar. Ben onun yerinde olsam Adana'ya hiç gelmem!

Arslanköy görünen karlı tepelerin hemen önünde.Daha 20 km yolum var. Hava buz. Ceketim, pantolonum iyi, ama ellerim buz. Yedek eldivenim var, ama gidebildiğim kadar böyle gitmek istiyorum.

ASYA TAY dağları seviyor!

Arslanköy'e 2 km kaldı. Köyü görüyorum ama her taraf kar kaplı, önümde bir iniş var, tamamen buz kaplı! Hava inanılmaz soğuk. Güneş dağların ardında.Vadi o kadar soğuk ki cebimden makinayı çıkartamıyorum. Kar olsa neyse, denerim ama buzda kaymaya hiç niyetim yok. Biz Çukurova çocuğuyuz. Karla buzla işimiz olmaz.Ama sıcağa iyi dayanırız!

Arslanköy'den bir de Hacıalanı'na geçmeyi düşünüyordum. Yolcunun işi belli olmazmış. Sabah kahvaltısı ile duruyorum. Nereye gitti bu sucuk, mangal, et, tavuk lokantaları?

Gözne levhasını görüp dönüyorum.

Önce Bekiralanı, sonra Soğucak köylerinden geçiyorum. Yaylacılar o kadar güzel evler yapmışlar ki buralara,insan şaşırıyor bu zenginliğe. Mersinden buralara çalışan belediye otobüsleri gördüm. Mersin'de çalışıyor olsam, buralarda yaşamak isterim.

Soğucaktan çıkarken vadinin içinde yol sular içinde, ve buzla kaplı. Korkarak geçiyorum.

Burası Gözne. Artık pek ışık yok. Mersin ve solda Tarsus ayaklarınızın altında. Çok güzel bir yer yayla. Yazın tekrar gelmeli.

Gözne kalesi

Gezi bitti. Üşüdüm, acıktım, ama yol bekler. Hava kararmadan otobana girmek istiyorum.

Nihayet eldivenleri değiştiriyorum.

Basıp geliyorum Adanaya ve dosdoğru Birbiçer'e!

Diyeceksiniz ki Birbiçer ne? Ne olabilir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    bravo,güzel bir gezi olmuş ama geç çıkmışsınız.birbiçer'i bilmeyenlere;ADANA'nın meşhur ciğercisi. bu arada,gözne den,çamlıyaylaya giden bir ara yol var,birkaç kez gitmiştim,tam size göre,tavsiye ederim.manzara harika ama sık sık yol sorun,yol çatallaşıp ikiye ayrılıyor ve insan şaşırıyor hangisine gideceğine.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    güzel bir gezi....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

kroscu01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XR400R
    gardaş doğa gezileri herzaman harikadır fakat mümkün olduğunca tek çıkmamaya çalış .

suatsm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki an 125 - honda cb 125
    güzel bir gezi olmuş bu kış gününde. bir karaisalılı olarak keşke kızıldag yaylasına cıksaydın gerci kar durumu nedır yayla yolu ne kadar acıktır bılemem ama en az o kadar keyifli olurdu.(burası benim acımdan güzel olurdu nede olsa memleket hasretindeyim )
    GÜN OLUR devran döner..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bozyazı ve Anamur yaylalarını motosikletle aşmak zevklidir,inşallah gelecek sefere.
    Motoruna,emeğine sağlık.

Motosikleti
    Honda XR400R
    Alıntı suatsm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel bir gezi olmuş bu kış gününde. bir karaisalılı olarak keşke kızıldag yaylasına cıksaydın gerci kar durumu nedır yayla yolu ne kadar acıktır bılemem ama en az o kadar keyifli olurdu.(burası benim acımdan güzel olurdu nede olsa memleket hasretindeyim )
    murdistanlı gardaş memleket havası istiyorsan benim gezilere 1 bak.http://www.motosiklet.net/forum/etki...-kizildag.html

KRAL1146 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ellerine sağlık çok güzel bir gezi ....
    103 hp

moto_yunus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER-6N
    güzel gezi olmuş ahh mersin ah özledim valla ya
    YUNUS EMRE KARAN
    www.facebook.com/yunusemrekaran
    https://www.youtube.com/channel/UCPdXVxbgO4Pwi0IZqVxcUDw

suatsm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki an 125 - honda cb 125
    Alıntı kroscu01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    murdistanlı gardaş memleket havası istiyorsan benim gezilere 1 bak.http://www.motosiklet.net/forum/etki...-kizildag.html
    murdistan çeçeli listan cumhuriyeti vs : ) güzel resimler 23 ünde adanadayım inşallah hava güzel olur arkadasın motoruyla küçük bi gezi planlıyorum bakalım hayırlısı
    GÜN OLUR devran döner..

Motosikleti
    Honda XR400R
    Alıntı suatsm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    murdistan çeçeli listan cumhuriyeti vs : ) güzel resimler 23 ünde adanadayım inşallah hava güzel olur arkadasın motoruyla küçük bi gezi planlıyorum bakalım hayırlısı
    kısmet belki beraber çıkarız.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)