Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Ortaköy Pazar Kahvaltısı ve BARKIN BAYOĞLU(Altın Elbiseli Adam) ile sohbet!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı bygrm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ne tepkidir arkadaş !

biriniz foto çekmiş koymuş diğeri sahil yolunda 30 la gitmedik diye uyarmış ...

tamam saygımız var böyle şeyler iyi hoş çok güzel uyamamız lazım gelen şeyler bu kurallar...

ama oldukça mantıksız kurallar ülkemizde mevcut... 30 km ile yada 50 km ile gitmek o yolda bence risk..

Bahsi geçen kurallar tüm dünyada hemen hemen aynıdır sen Avrupa diye Tekirdağı anlıyor olabilirsin ama ben neredeyse tamamını gezdim kurallar orada da aynı ve kimse bunlar saçma demiyor.

eğer o yolda 50 ile giderseniz arabalar resmen üstünüzden geçiyor neden çünkü buna uyan yok hız limiti çok ama çok düşük...

neye göre kime göre düşük ?

yol zaten bom boş sayılıcak düzeydeydi tehlike arz etmeyen bir ortamda 100 le gitmişsin çokmu 200 le gidilen bir durum değil ya yeri geldi o yolda bu süratlerdne çok daha hızlı gittiğim oldu ama büyütülücek ne var ! ?

Soğuk ve yer yer ıslak bir asfaltta hemde şehir içerisinde 100km hızın tehlike arzetmediğini düşünüyorsan motosiklete binmeyi acilen bırakmanı tavsiye ederim .Bunu sana kızdığım için değil gerçekten samimi olarak seni düşündüğüm için yazıyorum yanlış anlama

kimse bu sürüşte kimseyi tehlikeye atmadı bir kişide hop önüme kırdın hızlı gittin demedi... aksini idda edicek olan varsada o gün aramızda olanlardan tüm sözlerimi geri alırım..

o hızlar o yol için bence gayet normaldir...ki ben motosikleti hızlı bir yere varamıycaksam kullanmamın amacı nedir. ?

Tanımlaman çok yanlış , motosiklet ile biryerden biryere "hızlı" varmak değil "salimen" varmak amaçtır. Şehir içi trafiğinde herşekilde otomobillerden daha "çabuk" (hızlı değil çabuk) gidersin zaten.

siz motosikletinizle hız sınırına süreklimi uydunuz ? hiç otobanda bile gazınızı yoklamak gelmedimi içinizden ? yada sahil yolunda bu normal sayılan hızlarda seyretmedinizmi yapmayın allah aşkına kirletmek için başka yollar seçin bu kadar kuralcılık olmaz istesende hepsine zor uyulur...

Birşeyleri kirletmek falan amacında değilim aksine sizlerle sürebilmeyi ve sizlere doğru örnek olabilmeyi çok isterdim GT250 çok sevdiğim ve bu forumda defalarca tavsiye ettiğim bir motordur. Yaptığınız sürüş eninde sonunda sizleri kazaya götürecek bir sürüştür bunu anlatmaya çalıştım ama maalesef anlamamakta ısrarcısınız. Sahil yolunda motorumda alınabilecek en kaliteli lastikler takılıyken bile o süratlerde gitmeye cesaret edemedim , denize o kadar yakın bir asfaltda o saatte nem olmaması imkansızdır ve çok kaygandır ,kaldıki sahil yolunun asfaltı yoğun kullanım nedeniyle iyice parlamış bir asfalttır bu riskinizi bir kat daha arttıracaktır.

eğerki hala birşeyler olmamışsada siz bir gezi düzenleyin bizde gelelim kuralınıza uyalım yanlız kalem kağıtla gezide not tutarım vermediğin sinyal için bile...

İnşallah böyle bir fırsatımız olur çok merak ediyorum kağıda neler yazacaksınız
    ......................................[COLOR="Silver"]
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birşeyleri kirletmek falan amacında değilim aksine sizlerle sürebilmeyi ve sizlere doğru örnek olabilmeyi çok isterdim GT250 çok sevdiğim ve bu forumda defalarca tavsiye ettiğim bir motordur. Yaptığınız sürüş eninde sonunda sizleri kazaya götürecek bir sürüştür bunu anlatmaya çalıştım ama maalesef anlamamakta ısrarcısınız. Sahil yolunda motorumda alınabilecek en kaliteli lastikler takılıyken bile o süratlerde gitmeye cesaret edemedim , denize o kadar yakın bir asfaltda o saatte nem olmaması imkansızdır ve çok kaygandır ,kaldıki sahil yolunun asfaltı yoğun kullanım nedeniyle iyice parlamış bir asfalttır bu riskinizi bir kat daha arttıracaktır.[COLOR="Silver"]
    Bir ekleme yapmak isterim. Sahil yolunun bazı bölümlerindeki virajların eğimleri sorunludur. Bu yolda 100 km/s sürat ile seyretmek çok risklidir. Tavsiye etmem.
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

Motosikleti
    cygnus rs
    la olm toplu sürüşün içine etmişiniz,virajlarda falan çullanmalar olmuş,videoyu çeken ali galiba aralardan falan geçmiş,hani arkadaş grubu diye kimse bişey dememiştir ama içten içe korku olmuştur herkesde,bizim katıldığımız toplu sürüşlerdeki konuşmaları hatırlarsınız,adam diyorki; olum aynalara bakmaktan yola bakmadım, ki bende de aynısı olmuştu da bişey dememiştim,hani karalamak için kötülemek için söylemiyorum sonuçta beraber takılyoruz yüzyüze bakıyoruz ama grup sürüşlerine hakkaten bi düzen getirseniz muhtemelen daha güzel olabilir neyse artık cuma günü görüşcez nası olsa yazımı yanlış anlama sakın ha kendi görüşümü yazim dedim.

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Yasalar hepimiz için geçerli , benim işim olmaz o yasalarla demek hiç doğru değil bunun sonucunda eninde sonunda sıkıntıyı çeken yine siz olursunuz.

Sevgiler
    O yolda ben de defalarca gece - gündüz motosiklet ve otomobil kullandım, işim gereği çok sık gidip geldiğim bir hat.

Söyledikleriniz doğru ancak o yolda 50km hız ile ilerlerseniz bir gün bir otomobil gelir sizi çiğner gider... Maalesef İstanbul'un bir çok yerinde durum böyle...

Ancak yavaş giden bir otomobil olduğunda arkasına yada önüne geçip yasal hızlarda güvenli şekilde imkanı olabiliyor... Aksi taktirde sürekli taciz...
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zealous adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kadar 250cc nin bi arada olması guzel keske birazda chopperci alsaydiniz araniza:D sadece R grubu gibi olmus
    Saolasın hocam bu seferlik 250R buluşması oldu her hafta cuma günleri avcılar yada k.çekmecede buluşmalarımız oluyor onlarada bekleriz.
    @efe tolga
    kanka senin böyle bi rahatsızlığın olduysa bütün yaz boyunca her hafta görüştük hiçmi aklına gelmedi
    burda gazı veriyosun konuya giren insanlarda koyun piskolojisiyle hep aynı yorumları yapıyolar
    @overcloud
    objektif yorumun için teşekkür ederim
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

jonturka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250R
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @efe tolga
    kanka senin böyle bi rahatsızlığın olduysa bütün yaz boyunca her hafta görüştük hiçmi aklına gelmedi
    burda gazı veriyosun konuya giren insanlarda koyun piskolojisiyle hep aynı yorumları yapıyolar
    Ali, Efe daha festivaldeki ilk buluşmamızın çıkışında foruma bir de grup sürüşüne uysak on numara olucaktı gibi bir yorum yazmıştı hatırlıyorum

Bu grup sürüşü olayı bana saçma geliyo. Abi trafikte binlerce araçla grup sürüşü mü yapıyoruz sanki ? 10 kişi geziyorsak trafikteki ayrı ayrı araçlardan ne farkımız var
    - Abi 1000'lik mi bu ?

-

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    gözünü sevdiğiminin memleketi, sahil yolunuz var gezersiniz tabii.
    bizdeki yollar ankara griliğinde protokol yolu

tartışma konusunda da şunu söylemek isterim;
    oocan motosiklet konusunda uyarıları dinlenecek seviyede tecrübeli ve bilgili bir ağabeydir.
    beyler yanlış yapıyorsunuz demek insanı refleks olarak biraz kızdırsa da
    burada ufak tefek tartışsakda
    nihayetinde sürüş güvenliğiyle ilgili bilgileri değerlendirmeli ve ona göre davranmalıyız.
    ben grup sürüşünde tedirgin olduğum için pek kimseyle yola gitmem.
    grup sürüşü zordur, güvenli sürüş zordur, kazaya belaya bulaşmadan uzun süre motosiklete keyifle binmek zordur. kolay gele.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Alıntı jonturka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu grup sürüşü olayı bana saçma geliyo. Abi trafikte binlerce araçla grup sürüşü mü yapıyoruz sanki ? 10 kişi geziyorsak trafikteki ayrı ayrı araçlardan ne farkımız var
    aynen öyle özellikle fermuar düzeni BENCE trafiğin olmadığı yollarda kullanılmalı.uzun yolda fermuar düzeni hayat kurtarır.Neden:yüzlerce kmdir sabit olarak aynı hızda gidiyorsunuzdur refleksleriniz ister istemez uyuşur.fermuar düzeninin verdiği avantajla kaza yapma riskiniz azalır.fakat trafikte fermuar düzenini kullanmak kaza yapma riskinizi arttırır.Kendi potunuz dışına çıkmamayamı bakıcaksınız yolamı?
    ayrıca fermuar düzeni türkiyede uygulanmaz arkadaş.kimse hayal kurmasın.adamın biri gelir aradaki boşluğa girer.istanbul trafiğini kullananlar bilir 1metreden fazla bırakılan her boşluğa bir araba gelir girer. sonra sizi ezermi sizmi ona toslarsınız bilmem.
    Benim grup sürüşünden önce söylediğim tek şey var herkes birbirine uyumlu halde ve dikkatli gitsin yeter.

Motosikleti
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O yolda ben de defalarca gece - gündüz motosiklet ve otomobil kullandım, işim gereği çok sık gidip geldiğim bir hat.

Söyledikleriniz doğru ancak o yolda 50km hız ile ilerlerseniz bir gün bir otomobil gelir sizi çiğner gider... Maalesef İstanbul'un bir çok yerinde durum böyle...

Ancak yavaş giden bir otomobil olduğunda arkasına yada önüne geçip yasal hızlarda güvenli şekilde imkanı olabiliyor... Aksi taktirde sürekli taciz...
    Kalemine sağlık,

Çözümü kendi ellerinizle yazmışsın ben daha ne söyleyebilirimki. Buradaki tüm tavsiye ve eleştirilerim sizlerin iyiliği içindir lütfen dikkate alınız.

Sevgilerimle

---------- Post added at 17:30 ---------- Previous post was at 17:28 ----------

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    grup sürüşü zordur, güvenli sürüş zordur, kazaya belaya bulaşmadan uzun süre motosiklete keyifle binmek zordur. kolay gele.
    Kalemine sağlık görünüşü sert yüreği yumuşak kardeşim.

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gözünü sevdiğiminin memleketi, sahil yolunuz var gezersiniz tabii.
    bizdeki yollar ankara griliğinde protokol yolu

tartışma konusunda da şunu söylemek isterim;
    oocan motosiklet konusunda uyarıları dinlenecek seviyede tecrübeli ve bilgili bir ağabeydir.
    beyler yanlış yapıyorsunuz demek insanı refleks olarak biraz kızdırsa da
    burada ufak tefek tartışsakda
    nihayetinde sürüş güvenliğiyle ilgili bilgileri değerlendirmeli ve ona göre davranmalıyız.
    ben grup sürüşünde tedirgin olduğum için pek kimseyle yola gitmem.
    Açıkçası ilk kez bir araya geldiğim insanlarla grup sürüşü yapılacaksa grubun en arkasından gitmeyi tercih ediyorum, arkada daha önce birlikte sürüş yaptığın biri olmadığından tedirgin oluyor insan.

@oocan: teşekkür ederim. farklı konu başlıklarında da sizin uyarılarınızı her zaman dikkate almaya çalışıyorum.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

osman_22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt 250 R
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Cok teşekkür ederim size;
    aynı şeyi söylüyoruz fakat kullandığımız cümleler farklı, sizinkiler daha objektif ve gercekci duruyo... Herkez umarım o yolda 40 a 45 e kitleyip gidilmeyeceğini anlamıştır,

bu arada son eklemem arkadaşımda mobilet var dün gece yazmayı unutmuşum 40 45 e kitleyip gidebiliyo, ama sahil yoluna bi kere cıktım bidaha töbe diyo(oda k.mustafapaşa aksaray 2 km falandır heralde), tutun tutunabilirsen o hızda...

bygrm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R(Gri/siyah)
    ......................................[COLOR="Silver"]
    söylediklerinizde haksız olduğunuzu düşünmüyorum fakat sizin sürdüğünüz yol ile şuanki yol arasında dağlar kadar fark var asvaltı tamamı ile yenilendi istanbul park gibi asvaltı var sessiz asvalt atıldı.. günümüz koşullarında yerine göre düzlüklerde 100 le gidilebiliceği kanaatindeyim... 50 tabiki uygun bir surat yeri geldi 50 ilede gittiğim de oldu ama istanbulda araçlar size bir taşıtmış gibi bakmıyor arkadan gelen araç size sellektör yapmaya başlıyor taciz ediyor tamponunu lastiğinize dayıyor.. bu sebepten ben bir daha o yolda o hızda seyretmeyi düşünmüyorum...

tecrübelerinizinde olduğu açık tabiki burada farklı görüşleri paylaşarak fikirler ediniyoruz... kimseye görüşü nedir diyede kızmadım söylenenlerde doğruluk payıda var ama o gün olması gerekenler bu şekildeydi..

bu konuyu geçip gezinin konusuna dönersek daha seviniriz.. yapılanların bizde farkındayız ama her zaman herkezi kurallara uyduramıyorsun grup sürüşünde :/ ne yazıkki
    Hyosung GT250R
    Drift religion

Non-Quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    bence gayet güzel bir gezi olmuş ve sürüşte kötü değil zaten gün içerisinde de insanlarin cogu bu şekilde kullanmazmi kusura bakmayin ama yani motorla aralara giriyoruz en sag bariyer şeritten geçiyoruz falan daha bir çok şey var saymakla bitmeyecek motor kullanicilari ne kadar haksizsin desenizde illegal bir şekilde kullaniyoruz!(bu yaziyi okuyanda bu şekilde kullanıyor) motorlarin hiçbiri kendi şeridinde gitmiyor ona bakarsaniz trafik durdugunda koridorlardan kaçmayin bir arabanin arkasina geçin ve usulca trafigin akmasini bekleyin aralardan gitmeyin trafik kurali olarak şerit senindir koridordan geçerek adamin şeridini işgal ediyorsun. motorcu motorcudan anlar istanbul trafiginde bir çok kurye tarzi olsun ya da olmasin motor var ve bu motorlarin hepsinin bir pilotu var Allah aşkına hanginiz en sag bariyer tarafina geçerken yollu kontrol ederek geçior kaç defa önüme motorlu çıktı her geçişte kontrol ederim belki ben kontrol ediyorum diyeceksiniz ama etsenizde bir kaç defa edior sonrasinda etmediginiz bir çogu oluyordur! bence gayet sakin eglenceli bir sürüş olmuş hız kuralları diorsunuz ozaman otobana cıkıp neden 120 limitini aşarsiniz veya e-5te 70 90 limitini aşarsiniz kusura bakmayin ama tepki alcagimi bilerek söylüyorum bazı kurallar cignenmek içindir mecidiyeköye giderken yan yolda her defasinda boş olan yolda e-5 gibi temiz bir yolda hız limiti 30 bunu bilenler vardir ben o yolda neden 30 la gideyim ki! bence bunları okadar büyütmeye gerek yok motorcunun reflekselerinin cok cok cok cok iyi olmasi gerekmezmi biz pilotlar her zaman çevremizdeki olaylari görmek zorundayizdir e-5te giderken karşiniza adamda çıkabilir olmuyor değil önemli olan sürüşün tehlikeli veya tehlikesiz olmasi değil bence reflekse ve doga ile iletişiminin nasil olmasidir. ben cokta sakin bir video izledim şahsen abartilcak bir şey yok yanlişlarim olduysa afbuyurun tabiki tepkileriniz olcak herkese iyi forumlar

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Arkadaşlar yaptığınızın yanlış olduğunu zamanla anlayacaksınız. Hiç agresif tepkiler vermeyin bir gün gelip aynı nasihatleri siz başkalarına veirken bulucaksınız kendinizi.
    Nedenmi ; aklın y9olu birdir.

Zamanında Yeniköyden Sarıyere 3- 4 dkk da gitmeyi maarifet sanardık ( 10 km ve şiddetli virajlı sahil yolu ) O yıllarda nasıl hayatta kaldığıma şuanda anlam vermekte zorlanıyor ve onları yaparken aklımın mantığımın nerede olduğunu çok merak ediyorum . O kadar salaklık o kadar aptallık o kadar umursamazlık hayatına derğer vermemezlik nasıl olabilir diyede düşündüm. Tek cevap çıktı karşıma fazla bilinçsiz bir gençmişim o kadar.
    Birgün gelip aynı şeyleri düşünürken bulabilirsiniz kendinizi. Onun için yanlış olduğunu bilerek yaptığınız şeyleri fazla savunmayınki zamanı geldiğinde kendinizle çelişeceksiniz çünki. bu günleri hatırlayıp . Ve hatta şurada yazılanlardan bile örnekler vereceksiniz kendiizden daha genç ve yenileri telkin etmeye çalışırken.

yolunuz açık olsun. Size birşey olmasın ama sizde biraz akıllı olun arkadaşlar.

Ali sende ivmelenmeyi o kadar seviyorsan bunu daha mantıklı yollarda yapmaya çalış. Kendinizi ve çevrenizdekileri en azından ben ve benim gibi yazıp çizenler kadar düşünseniz yeter.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yaptığınızın yanlış olduğunu zamanla anlayacaksınız. Hiç agresif tepkiler vermeyin bir gün gelip aynı nasihatleri siz başkalarına veirken bulucaksınız kendinizi.
    Nedenmi ; aklın y9olu birdir.

Zamanında Yeniköyden Sarıyere 3- 4 dkk da gitmeyi maarifet sanardık ( 10 km ve şiddetli virajlı sahil yolu ) O yıllarda nasıl hayatta kaldığıma şuanda anlam vermekte zorlanıyor ve onları yaparken aklımın mantığımın nerede olduğunu çok merak ediyorum . O kadar salaklık o kadar aptallık o kadar umursamazlık hayatına derğer vermemezlik nasıl olabilir diyede düşündüm. Tek cevap çıktı karşıma fazla bilinçsiz bir gençmişim o kadar.
    Birgün gelip aynı şeyleri düşünürken bulabilirsiniz kendinizi. Onun için yanlış olduğunu bilerek yaptığınız şeyleri fazla savunmayınki zamanı geldiğinde kendinizle çelişeceksiniz çünki. bu günleri hatırlayıp . Ve hatta şurada yazılanlardan bile örnekler vereceksiniz kendiizden daha genç ve yenileri telkin etmeye çalışırken.

yolunuz açık olsun. Size birşey olmasın ama sizde biraz akıllı olun arkadaşlar.

Ali sende ivmelenmeyi o kadar seviyorsan bunu daha mantıklı yollarda yapmaya çalış. Kendinizi ve çevrenizdekileri en azından ben ve benim gibi yazıp çizenler kadar düşünseniz yeter.
    Döktürmüşsün yine Katılıyorum sana kardeşim. Geçenlerde eski bir arkadaşımla görüştüm. Bu kadar çılgın otomobil kullanan çok az insan tanımışsındır. Kaç defa ölümden döndüğünü inan hatırlamakta zorlanıyorum. Aynen bu söylediğin şeyleri konuştuk. Ne kadar aptalmışız dedi. Birlikte çıktık, tek bir trafik kuralını ihlal etmedi. Gözlerimle görmesem hayatta inanmazdım. Demek ki biraz da yaşla alakası var.

İğneyi kendimize batırmak gerekirse, gençlere kızarken onların yaşındayken bizler nasıl haytalardık onu unutabiliyoruz biraz galiba...
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

Motosikleti
    Alıntı BBelt adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İğneyi kendimize batırmak gerekirse, gençlere kızarken onların yaşındayken bizler nasıl haytalardık onu unutabiliyoruz biraz galiba...
    Karıştırmayın kardeşim eski defterleri )))))))

Ehem kem küm güvenli sürmek iyidir , kurallara uyun ... :p :p :p :p

Şakası biryana genç kardeşlerimiz bizlerin laboratuar ortamında yetiştirildiğini falan zannediyorlar sanırım. Halbuki aynı yollardan geçeli yıllar oldu şans eseri başımıza birşey gelmedi , amacımız testi kırılmadan önlem almanızı istemekten başka birşey değil ...

Non-Quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    http://i1184.photobucket.com/albums/z334/oocan/Hz.jpg

Yaklaşık 9 dakikalık videonun tamamı yasal hız sınırı 50km olan yollarda çekilmiş.

Allahaşkına sevgili kardeşlerim oturup bir izleyin 9 dakikanın herhangi bir anında hız sınırına uyulmuşmu ? Bunca konu açıyor yazıyor çiziyoruz zerre kadar birşey anlatamadıkmı acaba.

Üstteki resimde saatte 122 km sürat ile şehir içinde giden arkadaşın panik fren ile ancak 80-100 mt civarında durabileceğini bilmiyor olmasına imkan varmı ????

Ölüme koşa koşa gidilmez , illa ölmek istiyorsanız bunu daha asil bir amaç için yapın kardeşlerim , trafikte pisi pisine ölmeniz bizleri mutlu etmiyor.
    önce kendinizi yargilayin sonra başkalarini bence, sizde şehirler arasi yolda giderken bir eliniz dizinizde bir elinizle el sallayarak kameraya resim çektirmişsiniz ,sizde ellerinizi gidondan çekmemelisiniz karşiniza bir taş falan cıksaydi Allah korumuş şuanda aramizda olmayada bilirdiniz.
    dediğim gibi hız sınırlarına uyarsan yollar çekilmez siz bile uymuyorsunuz farkinda değilmisiniz kimi yerde 50 kimi yerde 70 90 yazior ama basip gidiorsunuz ki altinida BMW K1200GT var yani hayli hayli hız sınırlarını aşarsınız.

Motosikleti
    Alıntı Non-Quattro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önce kendinizi yargilayin sonra başkalarini bence, sizde şehirler arasi yolda giderken bir eliniz dizinizde bir elinizle el sallayarak kameraya resim çektirmişsiniz ,sizde ellerinizi gidondan çekmemelisiniz karşiniza bir taş falan cıksaydi Allah korumuş şuanda aramizda olmayada bilirdiniz.
    dediğim gibi hız sınırlarına uyarsan yollar çekilmez siz bile uymuyorsunuz farkinda değilmisiniz kimi yerde 50 kimi yerde 70 90 yazior ama basip gidiorsunuz ki altinida BMW K1200GT var yani hayli hayli hız sınırlarını aşarsınız.

Bulabildiğiniz en büyük kusurum fotoğraf makinasına el sallamak ise kendimle gurur duydum teşekkür ederim iltifatınıza. Ayrıca K1200GT nin en önemli özelliği basıp gidebilmesi değildir ,o motora konfor ve güvenliği için biniyorum. Birgün biryerlerde yasal sınırların üzerinde gittiğim bir videoya falan rastlarsanız zevkle yayınlayıp istediğiniz eleştiriyi yapabilirsiniz ama o güne kadar sadece varsayımlarla saldırmaya devam ederseniz kendinizi komik duruma düşürürsünüz.

Sevgilerimle

Bahsi geçen korkunç trafik terörü estirdiğim fotoğraf aşağıdadır

Sevgilerimle

2 ucu kahverengi deynek.
    Arkadaşlarım abilerim bu tatışmanın sonu yok.
    Ya başlığı kilitleyelim yada varsa paylaşmak istediğiniz yorumlarınız gezi hakkında ona dönelim.Bence en baştan bu tartışmaya girilmemesi gerekiyodu.bahsedilen motosikletler 1000cc yapılan yada hızlarda 250-300km hız değil.Masum bir 80-120km hızlar

Motosikleti
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 ucu kahverengi deynek.
    Bahsedilen motosikletler 1000cc yapılan yada hızlarda 250-300km hız değil.Masum bir 80-120km hızlar

Sevgili Kardeşim,

Hızı yapan motor hacmi yada gücü değildir , hızlı gitmeye insan karar verir motosiklet sadece bir makinadır düşünmez karar veremez sadece uygular.
    80-120 km hızlara masum diyerek insanları ölmeye teşvik etmemelisin.
    Bu zihniyet yüzünden insanlar ölüyor veya sakat kalıyorlar ,motosiklete binmek ciddi bir iştir şakası yoktur.

Aşağıdaki tablolara bir göz atmanı öneririm.

120km/s ile giderken sabit objeye çarparsanız kurtulma şansınızın olup olmadığına siz karar verin

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)