Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Ortaköy Pazar Kahvaltısı ve BARKIN BAYOĞLU(Altın Elbiseli Adam) ile sohbet!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @oocan
    Üstad haklısın fakat gerçekleri konuşalım o yolda 50km hızla gitsek bizi taşlarlar.
    Siz altınızdaki 1200cc lik motor ile 50km hızla gidiyorsanız bence yaptığınız o motora hakarettir. 125cc ilede yasal hız sınırlarında motosiklet keyfinizi alabilirsiniz peki o zaman neden 1200cc?
    Yerine göre hepimiz hızlı gidiyoruz.Benim motosiklet kullanma amacım ivmeyi bir arabadan 15kat daha fazla hissedebilmek.ben bundan keyif alıyorum.Grup sürüşündede arkadaşlarımı riske atacak hızlarda kullanmadığımı düşünüyorum.Ama kendim sabah erken saatlerde yada geceleri manyaklık yapıyomuyum evet.oluyor arada
    saygılar iyi akşamlar
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yerine göre hepimiz hızlı gidiyoruz.Benim motosiklet kullanma amacım ivmeyi bir arabadan 15kat daha fazla hissedebilmek.ben bundan keyif alıyorum.
    Lunapark öneririm.
    Gökhan YAŞDAL

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @oocan
    Üstad haklısın fakat gerçekleri konuşalım o yolda 50km hızla gitsek bizi taşlarlar.
    Siz altınızdaki 1200cc lik motor ile 50km hızla gidiyorsanız bence yaptığınız o motora hakarettir. 125cc ilede yasal hız sınırlarında motosiklet keyfinizi alabilirsiniz peki o zaman neden 1200cc?
    Yerine göre hepimiz hızlı gidiyoruz.Benim motosiklet kullanma amacım ivmeyi bir arabadan 15kat daha fazla hissedebilmek.ben bundan keyif alıyorum.Grup sürüşündede arkadaşlarımı riske atacak hızlarda kullanmadığımı düşünüyorum.Ama kendim sabah erken saatlerde yada geceleri manyaklık yapıyomuyum evet.oluyor arada
    saygılar iyi akşamlar
    Ben altımdaki motor ile zaman zaman 30km ile bile gidiyorum , ne BMW den ne de başka bir kurumdan bunu kınayan herhangi bir yazı gelmedi henüz

50 km ile gitiği için taşlanan motorcuya da henüz rastlamış değilim. Gurup sürüşünde arkadaşlarınızı riske atan en az 50 hareketinizi kendi videonuz ile belgelemişken tersini iddia etmeniz ise anlaşılır gibi değil.

Sevgili kardeşim,

Ben sizi düşünmesem bu videoya alkış tutar yürü be koçum kim tutar seni diye verirdim gazı ama ne varki serde insanlık ve motosiklet sevgisi var kıyamıyorum hiçbir kardeşime.

Sevgilerimle
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    yayından kalktımıı pazargünü yoktu evvelki pazada yoktu kalktıysa eğer hay ben o kanala....
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

osman_22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt 250 R
    @oocan Videonun coğunun gectiği yer bakırköy-sirkeci sahil yolu.Yasal hız sınırı 50 km olması cok mantıksız geldi bana, arabalar sahil yolunda ortalama 80-100 km hızla gidiyo(hız sınırı hakkında bilgim yok ama o yoldan kimse benim kadar cok gecmemiştir).

Motosikleti
    Alıntı osman_22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @oocan Videonun coğunun gectiği yer bakırköy-sirkeci sahil yolu.Yasal hız sınırı 50 km olması cok mantıksız geldi bana, arabalar sahil yolunda ortalama 80-100 km hızla gidiyo(hız sınırı hakkında bilgim yok ama o yoldan kimse benim kadar cok gecmemiştir).
    Videoya bakarsanız asfalt üzerine yazılmış 50 ibarelerini bolca görebilirsin , ayrıca ülkemizde şehir içerisinde çok şeritli ana arterler dışındaki tüm yollarda hız sınırı 50 km dir (hatta bazı bölgelerde 30 km ).

Sevgiler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Kimse senin kadar geçmemiştir ama hız sınırı hakkında bilgin yok. Tebrik ediyorum.

Hız sınırlarına uymamak ayrı bir şey, geçtiğin yolun hız sınırını bilmemek ayrı bir şey. Bilgin olsun o yolda hız sınırı 70 km/s, yol kenarındaki levhalarda sık sık yazmasında rağmen belki bir gün lazım olur.

Motosikleti

Resim hız sınırını ve ibrede yazanı net olrak gösteriyor , eklemem gereken birşey olduğunu sanmıyorum .

Sevgiler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i1184.photobucket.com/albums/z334/oocan/hz2.jpg

Resim hız sınırını ve ibrede yazanı net olrak gösteriyor , eklemem gereken birşey olduğunu sanmıyorum .

Sevgiler
    Ben videoyu izlemeden arkadaşın yazdığı "Bakırköy-Sirkeci sahil yolu" tarifiyle 70 km/s yazdım. Videonun bir kısmı orada geçiyormuş ama oradan çıktıklarında normal seyir hızı 50 km/s, kavşaklara (ışıklara) yaklaşıldığında 30 km/s olarak asfalta yazılmış. Ayrıca sahil yolundaki hız sınırı olan 70 km/s (maks. 77) sınırına çoğu sürücü uyar çünkü hız kameraları faal ve çok ceza yiyip akıllanan var.

Motosikleti
    Hyosung Gt 250 R
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videoya bakarsanız asfalt üzerine yazılmış 50 ibarelerini bolca görebilirsin , ayrıca ülkemizde şehir içerisinde çok şeritli ana arterler dışındaki tüm yollarda hız sınırı 50 km dir (hatta bazı bölgelerde 30 km ).

Sevgiler
    Tamam o sabah erken saatleri yolda pek arac yok, ama normalde akan trafikte sağ şerittede olsa 50'yle gitmek tehlikeli olabilir, trafiğin akış hızının üstüne cıkmak kadar altında seyretmekte tehlikeli, mesala zırt pırt 60la 70le gittiğin şerite tacizde bulunarak yanından gecen araclar olucak, bu yolda tecrübeniz varmı bilmiyorum ama inanın akan trafikte 50'yle giderseniz durum dediğim gibi olur, yasal hız konusunda hic bi bilgim olmadığını söylemiştim, siz söyleyene kadar yazıların ne video'ya izlerken ne de gezerken farkındaydım :S

Motosikleti
    Tamam o sabah erken saatleri yolda pek arac yok, ama normalde akan trafikte sağ şerittede olsa 50'yle gitmek tehlikeli olabilir, trafiğin akış hızının üstüne cıkmak kadar altında seyretmekte tehlikeli, mesala zırt pırt 60la 70le gittiğin şerite tacizde bulunarak yanından gecen araclar olucak, bu yolda tecrübeniz varmı bilmiyorum ama inanın akan trafikte 50'yle giderseniz durum dediğim gibi olur, yasal hız konusunda hic bi bilgim olmadığını söylemiştim, siz söyleyene kadar yazıların ne video'ya izlerken ne de gezerken farkındaydım :S
    O yol da dahil olmak üzere pekçok yolda toplam 350.000km kadar tecrübem varyeterli olurmu .Yavaş gitmenin hiçbir zararı yok , bence denemelisiniz

Motosikleti
    Hyosung Gt 250 R
    "Kimse senin kadar geçmemiştir ama hız sınırı hakkında bilgin yok. Tebrik ediyorum.

Hız sınırlarına uymamak ayrı bir şey, geçtiğin yolun hız sınırını bilmemek ayrı bir şey. Bilgin olsun o yolda hız sınırı 70 km/s, yol kenarındaki levhalarda sık sık yazmasında rağmen belki bir gün lazım olur. ."
    Valla yasalar beni sağdan soldan sıkıştıran araclara, u dönüşü yaparak zıng diye karşıma cıkan aracları engellemeye yetmiyosa benim pek işim olmaz o yasalarla;
    AEA. bile dedi motorda ölsen polis gelir "ne işi vardı .....'in motor başında" der, bu ülkede yasalar benim pek işime gelmiyo acıkcası neyse bunlar benim kişisel düşüncelerim cok tartışma cıkar burdan pek girmiyim en iyisi buna...

"Ben videoyu izlemeden arkadaşın yazdığı "Bakırköy-Sirkeci sahil yolu" tarifiyle 70 km/s yazdım. Videonun bir kısmı orada geçiyormuş ama oradan çıktıklarında normal seyir hızı 50 km/s, kavşaklara (ışıklara) yaklaşıldığında 30 km/s olarak asfalta yazılmış. Ayrıca sahil yolundaki hız sınırı olan 70 km/s (maks. 77) sınırına çoğu sürücü uyar çünkü hız kameraları faal ve çok ceza yiyip akıllanan var. "

77 olabilir cünkü dediğim gibi ortalama 80 civarı hızda seyriyo araclar hadi 100 benim abartmam olsun (aslında değil demek o araclar ceza yemeye razı plakası kapalı veya başka bi durum var)
    Ama dediğim gibi sağ şeritten 50'yle gitmek akan trafikte tehlikeli olur 60la 70 le zırt pırt tacize uğrarız, denemek isteyen varsa birliktede inebiliriz...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:48 ----------

Tamam bana 1-2 hafta verin, size video hazırliyim, bide sizin dediğiniz gibi yapıcam, ama 50 ye dayanmıcam 50 max hız sınırı diyosunuz ben 45-47'yle gitcem ve dediğim sıkıştırmaları bir bir sayarak bi 10 dakkalık video hazırlıcam...

Motosikleti
    Yasalar hepimiz için geçerli , benim işim olmaz o yasalarla demek hiç doğru değil bunun sonucunda eninde sonunda sıkıntıyı çeken yine siz olursunuz.

Sevgiler

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hızınıza karışmam ama şu sürüşün hiçbir açıklaması yok. Hele ki bir virajda!

www.motorumla.net

erkete - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Er6-n inşaallah....
    Merhabalar,beyler iyi organizasyon bu kışta.Fakat yavuz hırsızlık yapmanında bir mahiyeti yok.Ehliyet sınavında çıksa herkez o hız limitini bilirve o cevabı işaretler.İnzell çok haklı toplu sürüşlerde bir lider seçilir herkez ona uyar gazlama değil keyif gezisi yapın virajlarda iç içe girmeye devam ederseniz asfaltla akrabalık yakın gibi.Hepimizi sıkıştırıyorlar hepimiz çok mağduruz, osman hızlı gidince sıkıştırmıyomu seni istiyosan 250 yap.
    Nefret ettiğimiz işlerde çalışıp,İhtiyacımız olmayan şeyler alıyoruz....

Motosikleti
    Hyosung GT250R(Gri/siyah)
    bu ne tepkidir arkadaş !

biriniz foto çekmiş koymuş diğeri sahil yolunda 30 la gitmedik diye uyarmış ...

tamam saygımız var böyle şeyler iyi hoş çok güzel uyamamız lazım gelen şeyler bu kurallar...

ama oldukça mantıksız kurallar ülkemizde mevcut... 30 km ile yada 50 km ile gitmek o yolda bence risk..

eğer o yolda 50 ile giderseniz arabalar resmen üstünüzden geçiyor neden çünkü buna uyan yok hız limiti çok ama çok düşük...

yol zaten bom boş sayılıcak düzeydeydi tehlike arz etmeyen bir ortamda 100 le gitmişsin çokmu 200 le gidilen bir durum değil ya yeri geldi o yolda bu süratlerdne çok daha hızlı gittiğim oldu ama büyütülücek ne var ! ?

kimse bu sürüşte kimseyi tehlikeye atmadı bir kişide hop önüme kırdın hızlı gittin demedi... aksini idda edicek olan varsada o gün aramızda olanlardan tüm sözlerimi geri alırım..

o hızlar o yol için bence gayet normaldir...ki ben motosikleti hızlı bir yere varamıycaksam kullanmamın amacı nedir. ?

siz motosikletinizle hız sınırına süreklimi uydunuz ? hiç otobanda bile gazınızı yoklamak gelmedimi içinizden ? yada sahil yolunda bu normal sayılan hızlarda seyretmedinizmi yapmayın allah aşkına kirletmek için başka yollar seçin bu kadar kuralcılık olmaz istesende hepsine zor uyulur...

Gelelim foto çeken arkadaşa...

arkadaşım orada kimse birbirinin üstüne çullanmadı fakat grupta belli başlı kişiler haricinde grup sürüşü nedir diye kurallrını bilen kişiler çok fazla sayılmaz nasıl düzen oluşturulur diyede bir fikri olmayan arkadaşlarımız vardı bu sebepten orda ufak karışıklık gibi görünen durum aslında normal bir dönüşten ibaret..

sizin katıldığınız sürüşlerde herşeyin dört dörtlük olduğunuda ben düşünmüyorum... burada kimseye biz kural koymadık.. basıp gitmek isteyen gider yavaş gitmek isteyen gider isteyen istediği şekilde kimseyi tehlikeye atmıycak şekilde gidebilir....

biz kimseyi herhangi bir konuda sıkmadık ...bilgi eksikliği yaşayan arkadaşlarımızıda o gün böyle sebeplerden yadırgamadık herkezin rahat bir gün geçirmesini istedik... ...

olsaydı tabikide güzel olurdu ama minik gezimiz bu şekilde serbest bir gezi oldu... siz şimdi buraya mana hala bulmak istiyorsanız bunun altında ben birşeyler arıyacağım artık...

eğerki hala birşeyler olmamışsada siz bir gezi düzenleyin bizde gelelim kuralınıza uyalım yanlız kalem kağıtla gezide not tutarım vermediğin sinyal için bile...
    [B][COLOR="Gray"]Hyosung [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]GT[/COLOR]250[COLOR="Red"]R[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Red"]Drift religion[/COLOR][/B]:cat:

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    burada mantık sen konya dersin biri muhalefet olmak için mutlaka çıkar anya der

bunlara alış ustat

40 değilde neden 50 le gittin kavgası olucak iş değil zaten videoda izlerseniz çoğu araç sizi normal seyrinde solluyor

hız yapsanız birbirinizi geçmeye çalışsanız anlarımda valla pek sucunuz yok sadece biraz düzensiz gitmişsiniz o kadar

burada herkez herkeze ileet oluyor valla anlamak güç onca taksici magandalar yollarda cirit atarken ben istanbula motorumu getirmeye korkarken sizlere dediklerine bak
    Mustafa Kemal Atatürk

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Erdem bana msj atmış ama msjı gördugumde çok geç olmuştu :(
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Alıntı bygrm adlı üyeden alıntı Mesajı göster

eğerki hala birşeyler olmamışsada siz bir gezi düzenleyin bizde gelelim kuralınıza uyalım yanlız kalem kağıtla gezide not tutarım vermediğin sinyal için bile...
    Yukarıda Alp'in verdiği fotoğraflar geçen seneki bir sürüşümüzden. Vesile ile bizim grup sürüşlerinde kullandığımız (inzell'in de bahsettiği) grup sürüşü kurallarını da ekleyeyim okuyan arkadaşlara faydalı olur umarım.

Gökhan YAŞDAL

zealous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc750X
    bu kadar 250cc nin bi arada olması guzel keske birazda chopperci alsaydiniz araniza:D sadece R grubu gibi olmus barkın abiyede ugramissiniz o daha guzel:D ama biraz şok ifadesi var samki yüzünde sabah sabah nerden ciktiniz bir pazarimiz var der gibi:D

videonuzu da seyrettim trafik seyrinde ilerlemissiniz ama abilerimizin soylediklerinide kulağa küpe yapalim birdahakine biraz daha dikkat edersiniz;)

güzel gezi ama barkın abiyle ne konuştunuz anlatsaniza yahu:D olmadi mt icin her hafta söyleşi yapalım barkın abiyle 1 saat izleriz:D
    hyosung gv 250

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)