Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İzmir Civarı Kısa Bir Gezi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kymco agility city 200i
    Evet bu aralar biraz duygasalım... 15 gün gibi kısa bir zamanda hem ülkemden hem İzmir' den hemde motosikletimden en az 5 yıl ayrı kalacam. Yurt dışına taşınmaya karar verdik. Hollanda 'ya. Belki yurtdışında yaşayan arkadaşlarımız biz dönmeye çalışıyoruz sen halt etmeye geliyorsun buralara diyebilirler.Kader diyelim . 15 gün sonra maratonum başlıyor. İlk ayak İstanbul. İstanbul'a gelip 1 ay boyunca kalıp Hollanda'ya uyum sınavına hazırlanacağım. Aksilik olmazsa 1 ayın sonunda sınavı kazanıp 31 senedir yaşadığım toprakları terkedeceğim. Bir daha ne zaman ülkemi ziyarete gelebilirim ? Kim bilir?? Bundan dolayı son 15 günümü iyi geçirmek adına motorsikletimle gezmeye karar verdim ve ilk açılışı bugün yaptım. İşimden fırsat bulduğum anda en sevdiğim tutkumla beraber başbaşa gezilere çıkacağım izmir çevresinde.

Uploaded with ImageShack.us
    sanırsam geziye başlamaya hazırım.

km mizi kontrol ediyoruz. İşimden dolayı anca 13:30 marşa basabidim arkadaşlar.

izmir güzelbahçe de oturuyorum.Bu yüzden sahil yolunu kullanarak sırasıyla alsancak karşıyaka sasalı ve foça ya ulaşmayı planladım. alsancakta teslim almam bir belge var montrö meydanında. hazır gelmişken sizler için resmedeyim istedim.

burasıda şuan açık uluslararası izmir fuarının montrö kapısı.

karşıyaka vapur iskelesinin önü.

karşıyaka ya kadar gelişken meşhur kumrucu şevki de mola vermeden geçemezdim

kombinasyon süper di mi?

önce kendi karnımı doyurdum sonrada demir atımın . şaka bir yana arkadaşlar kullanacağım foça yolu neredeyse hiç kullanılmayan bir yol olduğundan benzinsiz kalmamak adına en son benzicide depomu tıka basa doldurdum.

hala medeniyette olduğum nasıl belli değil mi? ilerde sizde göreceksiniz yolllar yavaş yavaş daralacak şimdi sasalı doğru dönüşümü yapıyorum.

işte sasalı yolu. sağ taraf yol boyunca askeriye olduğu için ilk ve son fotoğrafım izmir doğal yaşam parkına kadar.

izmir doğal yaşam parkı. geç yola çıktığımdan dolayı hava kararmadan dönmek adına sadece dışardan resimliyorum.

izmir kuşcennetinin başlangıcı. kacaman bir yumurta. gerçekten merak ettim anne kuşu

kuşcenneti kuluçka sahaları....

evet yolumuz tek şeride inmiş bulunmakta ve bundan sonrada böle devam edecek.

baya ıssız yollardan geçiyorum.

aradaki suyun seviye farkı ilgimi çekti. daha ileri gittim homa dalyanına kadar ama ilginçtir orayı özel bir şirket kapatmış ve fotoğraf çekmek yasaktı. çok ilginç jöle kıvamında pembe havuzları olan bir işletmeydi . artı o havuzlarda her ne yapıyorlarsa

ve yol ayrımı

aynı ıssızlık devam ediyor

yolumun üzerindeki 5 haneli bir köy

yepyeni tabelar gerçekten işimi kolaylaştırıyor

artık yolum nispeten daha kalabalık olacak.

gediz nehri...

foça ya yukardan bakış. manzara enfes...

foça ya resmen varmış bulunmaktayım.

foça nın girişi...

foça gerçekten çok güzel biryer...

biraz dinlenme ve ayakları açma molası
    artık dönüş zamanı geldi. aynı yoldan tekrar geri döneceğim tekrar resim çekmedim ancak kuş cennettin,n oradan geçer o manzarayı sizler paylaşmasaydım büyük vicdan azabı duyardım...

gerçek şahane di mi.......?

eve varmadan son bir mola daha veriyorum

ve eve vardım. benimle bu güzel günü paylaştığınız için teşekkürler. unutmadan bugun benı yordu biraz . artık biraz keif zamanı

herkese kazasız bol keyifli sürüşler diliyorum....
    probability:bounce:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Güzel gezi eline koluna sağlık da ; Şu Hollanda ya uyum sınavı mevzu nedir ? İlk kez duyuyorum böyle bir şey. Göçmenlik başvurusu mu yaptın ?
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

Motosikleti
    kymco agility city 200i
    teşekkür ederim. aynen öle . ailemle birlikte oraya taşınmaya karar verdik. eşim zaten hollanda vatandaşı aynı şekilde kızımda. bir ben kaldım . onun için böyle yol izleniyor

Motosikleti
    RR 250E-9
    Hah şimdi oldu. Eşinin hollanda vatandaşı olması çözdü tüm soruları Hadi ben gideyim başvurayım yek başıma da bir sınavla alsın beni göçmen olarak Hayırlısı olsun. Güzel memlekettir bence Hollanda. En basitinden bizim burada ağzımızın suyu akarak baktığımız motorlara saçma sapan vergiler vermeden sahip olabileceksin.

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    O ıssız dediğiniz yola biz arabayla girdik yani çiğli'de oturuyoruz oradan seyrekte maça gitmiştik tam anlamıyla berbat bir yol . :D Yanlış tercih yapmışsınız ama siz de haklısınız yani Güzelbahçe'de oturuyormuşsunuz :D
    Belki de ilk önce yanlış insanlarla tanışmasaydık , doğru insanı bulduğumuzda onların değerini anlayamazdık ...

Motosikleti
    kymco agility city 200i
    otobanda kamyonlarla uğraşacağıma doğayla başbaşa kalayım dedim. bir dahaki hedefim urla balıkova karaburun üzerinden çeşme. bakalım ne zaman yola çıkabileceğim

Motosikleti
    RR 250E-9
    Alıntı the_doberman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    otobanda kamyonlarla uğraşacağıma doğayla başbaşa kalayım dedim. bir dahaki hedefim urla balıkova karaburun üzerinden çeşme. bakalım ne zaman yola çıkabileceğim
    Bak o yol hakkında sana fena halde tüyo verebilirim. Karaburun-Kaynarpınar da 30 yıldır yazlığımız var. Her sene hiç yapmasam en az 10 kez yaparım o yolu.. Ama Karaburundan burnun etrafını dönerek Çeşme ye gitmeni altındaki motorla hiç önermem. Demedi deme.

Motosikleti
    kymco agility city 200i
    tüyolara her zaman açığım. arkadaşımda aynı motorun beyazı var. bir ay önce gittik gerçekten büyük keyif aldık. ama zevkten dört köşe olmakla o kadar meşguldük ki viraj manzara derken fotoğraflamayı unutttuk. ama bu sefer arkadaşım gelmezse eğer sindire sindire gezecem o tarafları

Motosikleti
    Triumph Street Triple
    Alıntı the_doberman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tüyolara her zaman açığım. arkadaşımda aynı motorun beyazı var. bir ay önce gittik gerçekten büyük keyif aldık. ama zevkten dört köşe olmakla o kadar meşguldük ki viraj manzara derken fotoğraflamayı unutttuk. ama bu sefer arkadaşım gelmezse eğer sindire sindire gezecem o tarafları
    Birader ben sinirmeni mi engelliyorum. Şaka bir yana sabahtan başlarsak daha keyifli olacak tabi. Bu arada atahualpa arkadaş önermesede biz bir öğleden sonra denedik ve müthiş keyif almıştık. Hani motorlarımız göstermesede iyi iş çıkartiyorlar

Motosikleti
    kymco agility city 200i
    Alıntı Atahualpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hah şimdi oldu. Eşinin hollanda vatandaşı olması çözdü tüm soruları Hadi ben gideyim başvurayım yek başıma da bir sınavla alsın beni göçmen olarak Hayırlısı olsun. Güzel memlekettir bence Hollanda. En basitinden bizim burada ağzımızın suyu akarak baktığımız motorlara saçma sapan vergiler vermeden sahip olabileceksin.
    kusura bakma bu cevabı kacırmısım. iyi dikeklerin için tesekur ederım. bakalım bır daha ne zaman kavusacam motoruma

Motosikleti
    RR 250E-9
    Yahu motorlarınıza laf eden yok O Burnun etrafını dönen yol çok kötü. (Karaburundan sonrasından bahsediyorum bilmem gittiniz mi ?) Biz 2 motor bir F650ST ve Regal 250cc ile yollarda zorlanmıştık. Teker çaplarımız sizinkilerden geniş ya, sizinkiler bizimkilere oranla daha küçük ya sıkıntı çıkmasın diye yazdım öyle. Yoksa Agilty ler iyi motorlardır.

Motosikleti
    Triumph Street Triple
    Yok dostum sorun yok sadec 1 km kadar yeni mıcırlı bir yol vardı orada biraz yavaşladık. Ama 16" jantlar çok zorlamadı bizi

Motosikleti
    kymco agility city 200i
    Gerçekten o mıcırlı yoldu bizi yavaşlatan. Onun dışında yine 1-2 km toprak yol vardı. yolda bozukluklar olsada motosikletin avantajını kullandık ve çukurlar dert olmaktan çıktı. o yolu arabayla geçenler için gerçekten üzülüyorum

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    belçikalı bir kankam vardı.ona sormuştum.belçikada 1.65. hollandada 1.85€ demişti.benzinin litresi.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    kymco agility city 200i
    dostum ne derece doğru bilmiyorum ama yaz başında kayınpderler geldi hollanda dan. bir depoyu orada 50 euro ya doldururken burada tam 110 euro vermısler. memleketlerı hosgeldın yapmıs yanı onlara

Motosikleti
    O yüzden değilde.TR de yaşamın pahalı olması yüzünden insanı bunaltıyor .bazı şeyler. yurtdışında yaşamaya ciddi ciddi karar verdim.konuyu okumakla bi ilham gelmiş değil yani.benzin 5 tl olursa napacaz.ya.
    tabi iş bulursak oralarda.benim tercihim ingiltere,öncelikli.işte diğer ab ülkeleri.

Motosikleti
    kymco agility city 200i
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O yüzden değilde.TR de yaşamın pahalı olması yüzünden insanı bunaltıyor .bazı şeyler. yurtdışında yaşamaya ciddi ciddi karar verdim.konuyu okumakla bi ilham gelmiş değil yani.benzin 5 tl olursa napacaz.ya.
    tabi iş bulursak oralarda.benim tercihim ingiltere,öncelikli.işte diğer ab ülkeleri.
    umarım herşey gönlüne göre olur . benzinden örnek vermeye devam edelim. hollanda da asgari ücret 1200 euro. bir arabanın benzin deposu 50 euro doluyor. oranlarsak asgari ücretin 24 ye 1 i oluyorbende dizel araç var deposu 200 liraya doluyor. asgari ücretimiz ne kadar 600 lira . oranlarsak 3 te 1 i oluyor. ne kadar adaletsiz di mi?

Motosikleti
    AMERİKADA 1 DOLAR LİTRE FİYATI.BİRAZCIK ZAM YAPMIŞLAR DİYE MİLLET SOKAĞA DÖKÜLMÜŞ.BU ADALET Mİ
    ORDA DİZEL BEDAVA GİBİDİR.ADALETSİZLİĞİN ÖNDE GİDENİ.AKP GELMEDEN ÖNCE 1.66 İDİ.NE GÜZEL.

Motosikleti
    kymco agility city 200i
    çok iyi hartırlıyorum mayıs ta aldım motosikletimi. bezin 4.12 idi. şimdi 4.41. yıl sonu gelmeden 5 lira olursa hiç şaşırmam.

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başlığınızı motosohbetten olması gereken yere yani etkinlik ve gezi fotoğrafları bölümüne taşıdım.

Güzel bir gezi..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)