Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Cbf ile 1500 km İst-Uşak-Salihli

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Değerli dostlar bu senede memleketime canım köyüme gitmek nasip oldu...heyecanla gittim aynı heyecanla döndüm...Egenin tadı havası toprağı insanı bir başka geliyor bana...

köyüm bitki örtüsü geneli çorak olmasına rağmen...evler damlar perişan olmasına rağmen çocukluğum oralarda dedemin bakkalında geçtiği için...her köşesinde bir hatıram olduğu için nedense bana bir hoş gelir...dedem ve babaannem rahmetli oldu olalı pek gidesim gelmiyor ama sanki rahmetliler bir rahmet duası etmem için beni çağırıyor hissine kağılıyorum...en son halamın eşi emekli öğretmen eniştem genç yaşta kalpten gitti...benim gezi işin aslı biraz taziye amaçlıydı...

gezinin başından itibaren fotoğraflar çekmeye baladım...fotoların önemli bölümü yol manzaralarıdır...yani gidiş yolumu sağlı sollu çektim...benim hoşuma gidiyor bu tarz manzaralar...kimilerine bu fotolar sıkıcı gelebilir tabi...ama ben canım sıkıldığımda bu karelere bakarım...

İlk fotolar dönüş güzergahından başa doğru ters gidiyor...

Gebze..Topçular..Altınovadan arka dağ yollarından İznik...Bileciğe girmeden Bozüyük transit yoldan Kütahya ve sonrası memleketim Uşak...

Köy manzaraları Uşak Merkez...Karahallı ilçesi ve Kırkyaren Köyüm...

Dönüş fotoları ise...anne tarafı Manisa Salihli..Gölmarmara..Akhisar ..Balıkesir...Karacabey..Bursa..İstanbul...

güzel başlayan gezi tatsız bitti... Cumartesi öğlen saat 14 te istanbula dönüşe geçtim...çantamı Manisa Gölmarmarada çukur nedeniyle düşürmüşüm...farkına akhisarda vardım geri döndüm... ulan diyom motor bi hafifledi hızlandı ama niye acaba...meğer 35 lik kappa çanta uçmuş...

Çantadakiler...

Motor ruhsatı..
    güvenlik kimliği..
    ev anahtarları...
    motor yedek anahtarı...
    şirket anahtarları ve kumandası...
    giyime dair favori ne varsa hepsi...en çok giydiğim şeyler...
    yeni aldığım ayakkabılar...
    motosiklet montum... telefon ve pil şarj cihazlarım...tüm hatıralarıma dair önemli bir flaş belleğim...

sandalet...bermuda şort..tişörtle..bide menşur turuncu pardesümle kalakaldım...e nası dönecektim İstanbula...neyse yemedi işin aslı...salihliye akrabalarım yanına çantayada bakınarak geri döndüm...çanta manta yok tabi...

çantamı düşürme sebebim ise maksimum kapasitesi 5 kg olan çantaya 12 kilo yüklenmiş olması... tam türkiş stayla yani...

neyse dayımın evine geri döndüm...ama ben taktım kafaya dönecemde dönecem kurtlandım...saat 18.30 da kamyoncu dayımın bir uzun kollu sweat shırt ve kamyonda giydiği kadife pantolonunu üzerime geçirip soğuğu göze alarak gece yolculuğuna çıktım...halimi görseniz çingenler gibiydim...totoş fena dondu Bursaya girdiğimde saat 02 idi...kemiklerime kadar üşüdüm tabi...ama taktım İstanbula dönecem ...neyse Çekirge Polis evine girdim...duş istirahat derken öğlen yaptım saati...sonrası yeniden yollara düştüm...güneş çıkınca zaten kafam rahat eve dönebildim...nası yorulmuşum nası iliklerime kadar üşümüşüm şaştım kaldım çok sağlammaışım...kesin hasta olucam vücut bunun hesabın sorar ama bakalım ne zaman...

bu arada günün sürprizi telefon nihayet geldi...Gölmarmarada şansıma iyi insanlara denk geldim...çantamı bulmuşlar...kırmışlar...ama zaten kırılarak çıkmıştı yerinden...abimin telefonu bana kayıtlı onu aramışlar bana ulaştılar...çantamı yarın kargoyla yollayacaklar...Allah razı olsun bulanlardan...işin kötüsü gölmarmara ilçesinde kargo şubesi yok...akhisara kadar gidip oradan yollayacaklar...işte egenin insanları...harika bir gezi oldu...73600 km de çıktım 75100 de evdeydim...oralarda birazda para harcadım gezi bana 500 gaymeye patladı....

Manisa Salihlide serviste yağ değişimide yapıldı...1300 gr Castrol 20/50 koydu servis...castrolden şaşmam diyor...buradakiler mobil koyuyor mesela...1200 gr koyuyorlarmış normalde ama ben 1300 gr koydurdum...çünkü 250 gr eksilmesi kaçınılmazdı tapa gaz geliyoruz sonucta kızdırıyom motoru yardıra yardıra geldim...

şimdi fotolara geçiyorum...zahmet edip okuduğunuz için teşekkürler...

yalnız bir sorun oluştu...photobucketde yükleme yaparken son fotolar başa geldi...linkleri değiştirmem mümkün değil uzun iş...yani gezinin son fotolarınndan yola çıkışa doğru izlersiniz artık...son foto lar başta ilk çekimler sona dek geldi...

.....

eve işte bu kılıkla geldim...

bazı ev ve bina fotoları akrabalarıma aittir...araya karışmış...bunlar ne la derseniz es geçin o kareleri...araya çok kaynamış bana ait olanlar ayıklayamadım ...

Bu fotolar akrabalarıma ait dokuma tezgahlarından...Uşak Organize Sanayi Bölgesi...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Tekerine sağlık yakışıklı kardeşim.....Başınız sağolsun allah gani gani rahmet eylesin.....Memleket gibisi yok değil mi....
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

Motosikleti

Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Birader olmuyor böyle sana bi şahin alalım tüp takalım bak keyfine, motor senin neyine, üstelik saatin bile afili.)))))))) şaka şaka...........

Geçmiş bayramın kutlu olsun kardeşim.

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT

seni yolda bu şekilde görsem "kesin elindeki kaskın sahibini yemiş" derdim

kazasız belasız gidip dönmen çantanı bulman sevindirici...
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    sevgılı metehan öncelıkle hoş geldın gecmış bayramın mubarek olsun şimdi iyi güzel gezmişsın sağ salım de gelmişsın fotoların cadde sokaklar metehan sokaklar otaban cadde ve metehan cup motosıklet ve honda servısı yağı eksılen honda pardon değişen honda yıne tarlalar asfalt arad yıne metehan böylelıkle gıdıyor ha bırde iplik atelyesı yahu hiç tarıhı yada tanıtabıleceğin bır yer yokmuydu kardeşim.

Motosikleti

Motosikleti

Motosikleti

Motosikleti

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    bu ziyarette en çok akrabaların sevinmiştir.çok hoşuma gitti mete bu gezin resimler harika
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    hoş geldin safalar getirdin,yawhu abiciğim maşşallah ne resim varmış sendede,yorum yazamıyorum sayfa aşşa aşşa kayıyor eline,emeğine sağlık gezdiklerini,gördüklerini bizede getirmişsin ,şu resim olayı bitsin rahat rahat yazayim bari,olmuyor bole karuşuk kuruşuk )

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:47 ----------

abiciğim kaç yüzmilyon resim çektin sen bole ,valla resim çekerken ve paylaşırken baya bi çile çekmişe benziyorsun,inan şurada yorum yapabilmek için senin çektiğinin onyüzmilyon katını ben çekiyorum
    şükür allahıma sonunda istanbulu boğazı gördüm demekki gezi bitti şoyle yayıla yayıla yazalım artık

Motosikleti
    Alıntı cbr1100 xx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekerine sağlık yakışıklı kardeşim.....Başınız sağolsun allah gani gani rahmet eylesin.....Memleket gibisi yok değil mi....

Evet abicim valla memleketin havası bir başka oluyor...

Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birader olmuyor böyle sana bi şahin alalım tüp takalım bak keyfine, motor senin neyine, üstelik saatin bile afili.)))))))) şaka şaka...........

Geçmiş bayramın kutlu olsun kardeşim.
    valla abi saatim şahane motorum canavar...beni kimse tutamaz...

Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

seni yolda bu şekilde görsem "kesin elindeki kaskın sahibini yemiş" derdim

kazasız belasız gidip dönmen çantanı bulman sevindirici...
    çantayı buldum ama daha henüz kargoya bile verilmedi...adamlar akhisara geçmekten vazgeçip ptt kargoya vermeye niyet etmiş ama çok kalabalıkmış...bir karı koca sağolsun ilgileniyorlar...2-3 yere bu şekilde girdim...beni at hırsızı sanıdılar abi...tip yamuk olunca herkes tedirgin oluyor...ye kürküm ye misali...

Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgılı metehan öncelıkle hoş geldın gecmış bayramın mubarek olsun şimdi iyi güzel gezmişsın sağ salım de gelmişsın fotoların cadde sokaklar metehan sokaklar otaban cadde ve metehan cup motosıklet ve honda servısı yağı eksılen honda pardon değişen honda yıne tarlalar asfalt arad yıne metehan böylelıkle gıdıyor ha bırde iplik atelyesı yahu hiç tarıhı yada tanıtabıleceğin bır yer yokmuydu kardeşim.
    Alıntı Ahmet N. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoş geldin safalar getirdin,yawhu abiciğim maşşallah ne resim varmış sendede,yorum yazamıyorum sayfa aşşa aşşa kayıyor eline,emeğine sağlık gezdiklerini,gördüklerini bizede getirmişsin ,şu resim olayı bitsin rahat rahat yazayim bari,olmuyor bole karuşuk kuruşuk )

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:47 ----------

abiciğim kaç yüzmilyon resim çektin sen bole ,valla resim çekerken ve paylaşırken baya bi çile çekmişe benziyorsun,inan şurada yorum yapabilmek için senin çektiğinin onyüzmilyon katını ben çekiyorum
    şükür allahıma sonunda istanbulu boğazı gördüm demekki gezi bitti şoyle yayıla yayıla yazalım artık

Valla beyler inanın Uşaktaki müzedeki eserlerin hazinelerin eşi benzeri yok ama ne yazık ki resmi tatil nedeniyle kapalıydı...aslında fotoların %50 si benim arşivimi ilgilendiren çocukluğumu yaşadığım sokak ve mahallelerin olduğu detaylardı...e yol fotolarıda kimsenin ilgisini çekmez ama bende yine enteresan bir zevktirki o kareleri incelemeyi severim...dağ tepe vs hoşuma gidiyor...ama eleme ve ayıklamaya saatlerimi harcamam imkansız olduğundan bunlarla idare edin...

üşenmesem burdakilerden bir eleme yapsam gözmrye değer 150-200 foto olur...ama şöyle düşünün ...herkes başkalarının fotolarına ilgiyle bakıyor...sonucta bir mouse hareketiyle es geçebiliyorsun...

ve bu karelerim mutlak photobucketdeki arşivimde olmalıydı...

Alıntı eroldayı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ziyarette en çok akrabaların sevinmiştir.çok hoşuma gitti mete bu gezin resimler harika
    evet abi akrabalarım beni pek sever...halaoğulları ve dayıoğullarıyla bağlarımız çok kuvvetli...

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    abi öncelikle geçmiş olsun diyeyim. çantanın bulunması çok güzel olmuş. resimler çok güzel. ne kadar benzin yaktığını sorabilir miyim?

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Dostum tebrikler harika bi iş çıkarmışsın bravo cubufuna emeğine sağlık çantana ve içindekilere gelince helal malmış sana döner bi şekilde merak etme
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ağa ppc resimleri açarken ne kadar kasıldı anlatamam... bu kadar çok foto atma...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    aynen arkadaşların dediği gibi metehan abi bol resimli güzel bir gezi olmuş eline sağlık
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    mete abeyy iyi gezi olmuş bir daha ki yıl yol arkadaşın olurum kısmetse senle bi ege turu yaparız ama ben denize girmeden gelmem haberin olsun
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Ulen yerli panda. Telefonumuzuda açmaz oldun artık. Melmekett havası seni çarptı galiba. burda yakalarsam alırım anajktarını )))
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ağa ppc resimleri açarken ne kadar kasıldı anlatamam... bu kadar çok foto atma...
    abiciğim pc nin kasılması donması,beklmesi,rotar yapması bitarafa;resmen karabasanlar çöküyor zavallının hayatına :D
    metehanın topiğine girmek birdert, yazmak bin dert

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)