Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

SYM Joyride EVO ile kıyı şeridinden Trakya Ege 1800 km

Motovento
    REKLAM ALANI
    FreeSoul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200i Evo
    Merhaba arkadaşlar.Haziran başında ilk motorumu almamla birlikte kafamdaki düşünceyi gerçeğe çevirdim ve İstanbuldan, önce batıya sonra güneye doğru giderek İzmir ve daha sonra tekrar İstanbul'a dönerek 2 haftalık tatilimi 1800 km ile tek başıma tamamladım.Sırasıyla gittiğim hat ve rota şu şekilde oldu.
    İstanbul,Silivri,Marmara Ereğlisi,Tekirdağ,Şarköy,geriye doğru Uçmakdere,Kumbağ,tekrar Şarköy üzerinden Gelibolu,Eceabat,Kabatepe,Çanakkale,Truva,Geyikli, Bozcaada,Asos,Küçükkuyu,Edremit,Ayvalık,İzmir,Çeşm e,Ilıca son durak.Sonrası İzmir - İstanbul dönüşü direk olarak Manisa,Balıkesir,Bursa,Yalova,Pendik şeklinde son buldu.Konaklama olarak 1.gece Şarköy,2.gece Eceabat,3.gece Çanakkale,4.gece Asos 5. ve 6. gece İzmir sonrası 1 hafta kadar Çeşme Ilıca sabit tatil şeklinde gerçekleşti.İlk defa bir konu başlığı açıyorum birçok fotoğraf çektim ama nasıl yükleyeceğimi tam olarak bilmiyorum.imageshack ile ne yaptıysam olmadı.ben de başka bir siteden deneme olarak yüklemeye çalıştım düzgün görüntülenebilecek mi bilmiyorum.Becerebilirsem devamını yüklemeye çalışacağım.Bölge ve gezi hakkında merak eden arkadaşlar olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.esen kalın.

http://ressim.net/8/upload/1b4444ac.jpg
    http://ressim.net/8/upload/cd301e73.jpg
    http://ressim.net/8/upload/bba4a7aa.jpg
    scooboy ve hsk bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Gezi değilde bu motor hakkında sormak istiyorum, kaç km hıza çıktın en son?
    Aprilia RS 250 GP Nº1

Motosikleti
    SYM Joyride 200i Evo
    Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gezi değilde bu motor hakkında sormak istiyorum, kaç km hıza çıktın en son?
    135 km ............
    hsk bunu beğendi.

erimozel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    İşte güzel bir gezi örneği Hemde motorumla aynı marka bir motosikletle yapılmış elinize ayağınıza sağlık fotoğraflar güzel görünüyor. Bende 2 gün sonra istanbuldan altınoluğa gitmeyi düşünüyorum ( bursa üzerinden ) tavsiyeleriniz nelerdir?
    ---İTÜ Makina Mühendisliği 2009---
    2009-2010 UYARI Model Uydu Takımı
    2010- ? ITU Formula SAE Takımı

Motosikleti
    SYM Joyride 200i Evo
    Alıntı erimozel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte güzel bir gezi örneği Hemde motorumla aynı marka bir motosikletle yapılmış elinize ayağınıza sağlık fotoğraflar güzel görünüyor. Bende 2 gün sonra istanbuldan altınoluğa gitmeyi düşünüyorum ( bursa üzerinden ) tavsiyeleriniz nelerdir?
    Dostum, aslında yaklaşık 200 tane foto var ama henüz fotoğrafları yüklemeyi beceremiyorum maalesef. sanırım yarın devam edeceğim.Öncelikle yanına 1 tane tamir lastik spreyi almanı tavsiye ederim.ben kullanmadım ama nolcağı belli olmaz tabi.Anadolu yakasındaysan Pendik üzerinden Yalova ordan Bursa yapabilirsin.Avrupa yakasındaysan Yenikapı Bandırma olabilir ama o hat çok pahalı bence değmez.Bizim yollarımız maalesef çok kötü.Ama benim en çok zorlandığım yoldan ziyade rüzgar oldu.Rüzgar zaman zaman gerçekten çok şiddetli ve tehlikeli oluyor.Ben bu geziyi tamamladıktan sonra köprü üzerindeki rüzgarın aslında meltem esintisi olduğunu anladım Özellikle scooter için rüzgara dikkat et derim.Saat başı 15' er dk.lık mola vermeye çalış.Rahatlıkla gidersin hiç merak etme.

---------- Post added at 03:10 ---------- Previous post was at 03:05 ----------

Marmara Ereğlisi

M.E. Plaj

Tekirdağ tabelasından sonra yol çalışması ve konvoy.

ziyafet zamanı

---------- Post added at 03:25 ---------- Previous post was at 03:10 ----------

Tekirdağ sahil

Dumdum çeşme Şarköy'e doğru kıyı şeridi

---------- Post added at 04:24 ---------- Previous post was at 03:25 ----------

Şarköyden Uçmakdereye doğru kıyıdan ilerledim.Mürefteden sonra benzin istasyonu yokmuş.Motorumun tek kötü yanı 8 lt deposu olması ve benim bunu hesaplayamamış olmam.Bir süre sonra benzin bitmeye yakın Çok ilerlediğimi farkettim.En yakın benzin istasyonu Kumbağdaymış.Yol gerçekten çok tehlikeliydi.Aşağısı uçurum ama esas son bir 5 km lik yol vardı ki tamamen toprak ve çok kötü bir yol.Endurocular haricinde kimseye tavsiye etmem.

Manzara gerçekten çok güzel

---------- Post added at 04:45 ---------- Previous post was at 04:24 ----------

Sonunda Kumbağ

Ana yoldan geri dönüp tekrar Şarköy ve Gelibolu'ya doğru

uzaktan Saroz

Gelibolu
    hsk bunu beğendi.

Motosikleti
    SYM Joyride 200i Evo

Hamzakoy

Çanakkale Boğazı.Eceabat'a doğru

---------- Post added at 23:47 ---------- Previous post was at 23:31 ----------

Kuzey cephe.Conk Bayırı

tepeden Ege'ye doğru
    hsk bunu beğendi.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    resimlere bayıldım... yurdumun her köşesi trafik dolu .....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    SYM Joyride 200i Evo

Anzak koyu.Güneşin batışı

---------- Post added at 01:15 ---------- Previous post was at 00:42 ----------

Biraz yorgunluk var tabiSurattaki ilk güneş yanıkları ama o an bunun farkında değilim

Siperler

---------- Post added at 01:25 ---------- Previous post was at 01:15 ----------

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resimlere bayıldım... yurdumun her köşesi trafik dolu .....
    Kesinlikle.Ama bazı yollarda da in cin top oynuyor resmen.Şarköy Gelibolu arasındaki bağlantı yolunda 60 km boyunca toplasan 15 tane araç geçti.Ara yollarda pek trafik sorunu yok anlayacağın
    hsk bunu beğendi.

Amca35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM250 Chopper / Kawasaki VN800 Vulcan
    Sn.FreeSoul;

Öncelikle tek başınıza çıktığınız bu yolculuktan ötürü sizi ve üstün cesaretinizi kutluyorum.Evet fotoğrafları yüklediğiniz link açılmıyor.Buraya resim yükleyebilmeniz için öncelikle size linkini vereceğim fotoğraf yükleme sitesine üye olunuz.
    http://www.imageshack.us/

Bu siteye üye olduktan sonra giriş yapınız.Site açılınca giriş yaptıktan sonra sol tarafta brows tuşuna basınız ve karşınıza çıkan menüden bilgisayarınızda resimleriniz nerede yüklüyse her seferde tek tek işaretleyip yükleme yapınız.Dikkat edin 200 e yakın fotoğraf çektiyseniz işlemi 200 kere tekrarlamalısınız.
    Şimdi resminizide seçtikten sonra yükle diyorsunuz işlem başarılı olduğunda karşınıza farklı bir sayfa açılacak ve açılan sayfanın sol tarafında liste çıkacak.O listedeki ''direkt Link'' bölümünü kopyalayın, daha sonra forumun mesaj bölümüne gelin.Forumda cevap yazdığınız bölümün sağ üst köşesinde sağdan üçüncü kutucuğa yani üzerinde ''image'' yazan işareti tıklayın,karşınıza çıkan pencereye kopyaladığınız ''direkt link'' deki linki yapıştırın tamam deyin.Yaptığınız işlem neticesinde cevap kısmına resminizin linkini yüklemiş oldunuz artık bizlerede doya doya seyretmesi kalıyor.Umarım konu hakkında sizi detaylı bilgilendirebilmişimdir?
    Dünya'da İki Şey Paylaşıldıkça BÜYÜR;
    BİLGİ ve SEVGİ

Motosikleti
    SYM Joyride 200i Evo
    Alıntı Amca35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sn.FreeSoul;

Öncelikle tek başınıza çıktığınız bu yolculuktan ötürü sizi ve üstün cesaretinizi kutluyorum.Evet fotoğrafları yüklediğiniz link açılmıyor.Buraya resim yükleyebilmeniz için öncelikle size linkini vereceğim fotoğraf yükleme sitesine üye olunuz.
    http://www.imageshack.us/

Bu siteye üye olduktan sonra giriş yapınız.Site açılınca giriş yaptıktan sonra sol tarafta brows tuşuna basınız ve karşınıza çıkan menüden bilgisayarınızda resimleriniz nerede yüklüyse her seferde tek tek işaretleyip yükleme yapınız.Dikkat edin 200 e yakın fotoğraf çektiyseniz işlemi 200 kere tekrarlamalısınız.
    Şimdi resminizide seçtikten sonra yükle diyorsunuz işlem başarılı olduğunda karşınıza farklı bir sayfa açılacak ve açılan sayfanın sol tarafında liste çıkacak.O listedeki ''direkt Link'' bölümünü kopyalayın, daha sonra forumun mesaj bölümüne gelin.Forumda cevap yazdığınız bölümün sağ üst köşesinde sağdan üçüncü kutucuğa yani üzerinde ''image'' yazan işareti tıklayın,karşınıza çıkan pencereye kopyaladığınız ''direkt link'' deki linki yapıştırın tamam deyin.Yaptığınız işlem neticesinde cevap kısmına resminizin linkini yüklemiş oldunuz artık bizlerede doya doya seyretmesi kalıyor.Umarım konu hakkında sizi detaylı bilgilendirebilmişimdir?
    Merhaba, teşekkür ederim.imageshack'e üye oldum ve öncelikle o siteyi denedim zaten ama maalesef ''no files were uploaded'' ibaresi çıkıyor ve naptımsa yükleme yapmayı başaramadım.Ben de ressim.net diye bir siteye üye oldum.Yükleme yapınca linkleri ordan alıp mesaja kopyala yapıştır yapıyorum.Şu ana kadar yüklediklerim görünmüyor mu ya da yanlış mı yaptım bilmiyorum ama benim ekranımda çıktılar.Zamanım oldukça yüklemeye çalışacağım.Bu akşam biraz daha devam ederim sanırım
    hsk bunu beğendi.

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Resimlerde sorun yok yada ben görebiliyorum.Devamını bekliyoruz.
    Paylaşım için teşekkürler.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

Motosikleti
    SYM Joyride 200i Evo
    Alıntı motoseyyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resimlerde sorun yok yada ben görebiliyorum.Devamını bekliyoruz.
    Paylaşım için teşekkürler.
    peki devam ediyorum o zaman ben teşekkür ederim.

siperler.

ertesi gün.eceabattan tabyalara ve anıta doğru yola çıktım.

---------- Post added at 00:26 ---------- Previous post was at 00:05 ----------

Tabyadan boğaz manzarası

Sarı Kule

---------- Post added at 01:13 ---------- Previous post was at 00:26 ----------

Motosikleti
    SYM Joyride 200i Evo
    Selam arkadaşlar.Anlaşılan ressimnette ömrünü tamamlamış ve bağış sistemine dönmüş!!? imageshack zaten problemli.foto yükleyebileceğim sorunsuz çalışan bir site var mı bildiğiniz?

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    imageshackın türkçe versiyonunu seçtim 3 gün uğraştım yükleyemedim sonra ingilizceyi seçtim oldu fotolarıda 600x450 boyutlandır

Motosikleti
    SYM Joyride 200i Evo
    Alıntı farcob adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    imageshackın türkçe versiyonunu seçtim 3 gün uğraştım yükleyemedim sonra ingilizceyi seçtim oldu fotolarıda 600x450 boyutlandır
    Çok teşekkürler.Gerçekten de İngilizce seçince yükledi.

---------- Post added at 00:18 ---------- Previous post was at 00:12 ----------

---------- Post added at 00:41 ---------- Previous post was at 00:18 ----------

http://img828.imageshack.us/img828/6685/dsc04327s.jpg

---------- Post added at 00:44 ---------- Previous post was at 00:41 ----------

[IMG=http://img402.imageshack.us/img402/8207/dsc04327r.jpg][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us

---------- Post added at 00:47 ---------- Previous post was at 00:44 ----------

hsk bunu beğendi.

ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Güzel gezi güzel fotolar. Devamını bekleriz.

Motosikleti
    SYM Joyride 200i Evo

Gökçeada feribotunu 10 dk ile kaçırınca programdan çıkardım.Onun yerine Kabatepede denize girip yorgunluğumu attım.Sonrası rota Çanakkale

Eceabattan Çanakkale'ye

---------- Post added at 01:08 ---------- Previous post was at 01:06 ----------

Alıntı ertanos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel gezi güzel fotolar. Devamını bekleriz.
    boyutları ayarlayamıyorum nedense bir türlü

---------- Post added at 01:10 ---------- Previous post was at 01:08 ----------

http://img692.imageshack.us/img692/26/dsc04328q.jpg

---------- Post added at 01:14 ---------- Previous post was at 01:10 ----------

http://imageshack.us/photo/my-images/692/dsc04328q.jpg/

---------- Post added at 01:16 ---------- Previous post was at 01:14 ----------

Motosikleti
    SYM Joyride 200i Evo

---------- Post added at 01:53 ---------- Previous post was at 01:48 ----------

---------- Post added at 01:58 ---------- Previous post was at 01:53 ----------

DUR YOLCU!

Çanakkale.Boğaza dökülen nehrin kenarında bir çay bahçesi.

Saat Kulesi

Nusret mayın gemisi

Yalova restaurant terasından boğaz

ve tabi ki rakı balık

Pek belli olmuyor ama truva filminde kullanılan at parkın ortasında

---------- Post added at 02:06 ---------- Previous post was at 01:58 ----------

Kordon.

Bu güzel pansiyonda kahvaltı dahil 20 Tl ye kaldım.

Sabahına Truva'ya hareket vakti ve kordonda kahve.

Tapınak

onun pek umrunda değil

At dubleks
    hsk bunu beğendi.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    kokusu geldi yaa yapma böyle
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    SYM Joyride 200i Evo

Geyikli'den Bozcaadaya doğru.Bu plaj seyahatim boyunca gördüğüm en güzel plajdı diyebilirim ama maalesef burda kalmak için tesis yok :(

Uzaktan Bozcaada

Bozcaada.Ayazmaya doğru

Ayazma Plajı ama plajı çekmeyi unutmuşum.

Bozcaada akşamı

Dönüş.

Bozcaada kalmayıp ani bir kararla 22.30 gibi 60 km lik Asos yoluna başladım.Çok zorlu ve çok kötü bir yolculuk oldu.Pişman oldum ama artık geri dönüş yoktu.

---------- Post added at 02:33 ---------- Previous post was at 02:17 ----------

25 km mıcırda zifiri karanlık bir köy yolunda , yaklaşık 5 km de ziftin içinde motoru yolda tutmaya çalıştım.

ve sonunda 01.00 gibi Asos.Tabi tamamen karambole gitmiştim hiç bir rezervasyonum yok.

Gecenin bir yarısı şans eseri açık bir yer bulup kendimi attığım taş bir köy ev pansiyonunun camından dut ağacı

25 Tl'ye kaldım ama kahvaltı dahil değil.Tabi gece yarısı bu kadar uygun bir yer bulduğuma şükrettim

ertesi gün serpme köy kahvaltısı.10 Tl

Bana biraz fazla otantik geldi.

Behramkale köyü zirvesi.Tarihi asos antik kenti.Bir zamanlar tapınakmış.2500 yıl kadar önce.

aşağısı antik liman.manzara müthiş

Bu bir cami.

Camini kapısı.Tahmin edeceğiniz üzere kiliseden döndürülmüş.

---------- Post added at 02:46 ---------- Previous post was at 02:33 ----------

Lahitler rastgele atılmış.

Liman.

Su içmeye çalışıyorlar

Pansiyondan ayrılıp kendimi Kadırga Koyuna attım.Kadırga plajında günün yorgunluğunu atıp yola hazırlanıyorum.Her gittiğim yerde günde 1 kere mutlaka denize gir kuralı işledi

Altınoluk

Havanın kararmaya başlamasıyla maalesef Kaz Dağlarını programdan çıkardım ve en uzun menziili yola mamlaketim İzmir'e doğru yola çıktım.

Ayvalığa uğramadan geçilmezdi

ve yaklaşık 1060 km sonra İzmir.

Güzelyalı Zafer Usta'da 1000 bakımı.Tabi 700 km kadar gecikmeyle

Göztepe

---------- Post added at 02:58 ---------- Previous post was at 02:46 ----------

Sahil Bulvarı

2 gün bizimkilerde kaldıktan sonra Çeşme'ye doğru yola çıktım.

Çeşme Otobanı.Paralı yol olmasına rağmen yolun çoğunda ışıklandırma yok.

Biraz sınırları zorladık

ertesi gün.Çeşme Ilıcada kiraladığımız yazlığın önü

Radison Blu otele komşuyuz.

Ilıca Bay Dönerde İskender keyfi

Ilıca

Çeşme kordon

---------- Post added at 03:24 ---------- Previous post was at 02:58 ----------

Çeşme meydan

Çeşme çarşı

Çeşme dönüşü İzmir

ertesi gün İstanbul'a dönüş yoluna çıktım.direk dönüş yapacağım için şu ana kadar ki en uzun menzilli yoluma koyuldum.benzinim bitene kadar hiç durmadım.bu da beni Balıkasirin 10 km ötesindeki bir benzin istasyonu ve inlenme yerine götürdü

öğlen 12.30'da İzmir'den çıktığım yolculuğuma biraz zorlu da olsa 19.00 Pendik-İstanbul feribotuna ucu ucuna yetiştim.

yolculuğun bitmesinin rahatlığı var artık.

uzaktan Pendik

adalardan gün batımı

Pendik Marina

45 dakikalık bir deniz yolculuğundan sonra sonunda İstanbul

712 km başlangıç ile çıktığım tatilin sonu. THE END
    erro bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler