Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İstanbul, Muğla, Aydın, İzmir, Balıkesir, Çanakkale, Bandırma, İstanbul

Motovento
    REKLAM ALANI
    DISTORTEDMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Merhaba arkadaşlar,

V-Stromcuğumuz ile dördüncü uzun menzil gezimizi 16-31 Temmuz tarihleri arasında eşimle birlikte gerçekleştirdik. 16 gün ve 3.230km süren gezi güzergahımız ise İstanbul-İzmit-Sakarya-Bilecik-Kütahya-Afyon-Burdur üzerinden transit geçerek Fethiyenin Göcek köyünden sahile kavuşmak üzere başlamış ve tüm ege sahil hattını takip etmek kaydı ile kuzeye doğru devam etmiştir. Çanakkale Assos (Behramkale) son sahil durağımızdır. Buradan Balıkesir üzerinden Bandırma'ya geçerek feribot ile İstanbul'a ulaşıp tamamlanmıştır.

Ufak farklar ile rotamız şu şekildedir;

Ve işte resimler;

Göcek

Göcek

Köyceğiz'de Sandras Dağı planı. Zamanında orda görev yapan bir öğretmen el ile hazırlamış.

Sandras dağı tırmanışı.

Sandras dağı tırmanışı.

Sandras dağı tırmanışı.

ve 1750 metrede Gökçeova gölü tesislerindeyiz. Nem sıfır denecek kadar az. Burada ömür en az %30 uzar!

Gökçeova gölü

Çıkış parkuru sırasında 400kg.lık motor, yolcu ve yük ağırlığını o mucurlu tırmanış yollarında dengede tutabilmek için çok enerji harcadım. Yerine koymak lazım

Hayat hep böyle olsa keşke :(

Gökçeova gölü üzerinde yakamoz

Bungalovumuz önünde keyif zamanı

1750 metrede kalacak yer olsa keşke diyerek çıktık. Yolda karşılaştıklarımız yok demiştlerdi ama varmış. O ortamdaki bu bungalov yerine şeritını verseler kabul edersem ne olayım!

İniş zamanı geldi. Neyseki daha tatilin bitmesine çok var Yayla köyünden sonra 12km berbat sarp ve dik yollarda tırmandık. İnerken frenler mucurlu ve dik zeminde tutmadığı için Canım 5km yürümek zorunda kaldı :(

Köyceğiz gölü

Dalyan

Tüm tatil yöreleri arasında iki favorimden biri olan Marmaris.

Bir önceki gün alkolü fazla kaçırdığım için bugünkü tekne turunda yasaklandı. Cola'ya talim.

Bir gün gelecek bende bunlardan biri içinde yelken açacağım!

En iyinin en iyisi! Datça'nın Bükleri. Burası Palamutbükü.

Boncuk istirahatta

Datçanın o mükemmel temiz havalı ve hafif esintili bir akşamı. İnanın oturduğum bankın altında uyuyabilirdim melekler gibi.

Kaskın camını açsan arılar rahat bırakmıyor kapatsan sıcak... Dedik kapatalım arılar rahat vermez. Ama ilerleyen günlerde kaskın altından girdi bir tane arıcık. Gereğini de yaptı Motorsiklet tatillerimin vaz geçilmezi arı sokması Neyseki alerjim yok.

Gökova körfezini ana yoldan çıkarak denize sıfır dar bir yol ile takip ederek Bodruma geçtik. Bence tüm Egenin en güzel manzaralı sahil yolu parkuru burası.

ve Bodrum Bodrum. Yalıkavaktayız. Çok mantıklı bir yer tatil için. Çünkü Kuzeye ve Güneye bakan koyları var. Rüzgar ve akıntı yönüne göre mutlaka biri havuz gibi oluyor.

Didimin yaklaşık 20km doğusundaki Akbük'te bir adacığa bu şekilde yürüyerek geçiliyor. Bu dönüş yolu. Adanın resmini çekmeyi unuttum sanırım

Didim sahilinde akşam turu öncesi

Didim-Kuşadası arasındaki ova (Sanırım Gediz ovası) çok verimli. Son damlasına kadar tarım yapılıyor. Resim çok net olmayabilir. Bu bir Antik Tiyatro. Anadoluda bunlardan kimbilir kaç tane var. En büyüğü Antalyadaki Aspendos.

Kuşadası milli parkı tanıtım ofisi ve restore edilmiş eski rum evleri. Parkın güney girişinde...

Cıvıl cıvıl bir Kuşadası akşamı

Çocukluğumuzda sorsalar en güzel yemek ne diye köfte patates derdik herhalde. Ama bu yaşlarda kesinlikle Rakı-Balık )

İzmir Sığacıkta kaldığımız yere yakın güzel bir tesis bulduk ve yemeklere yumulduk.

Sığacık akşamı

Maalesef yelkene heves edenlerin bu tip küçük dinghy'leri kiralama imkanı bulması çok zor. Kulüpler var ve üyelikler, lisans gerekiyor vs... Sonunda bir tane kiralayan buldum ve 10 yıldır özlemle beklediğim an geldi çattı. Sadece bir saatçik ama olsun. Bol bol Tramola yaptık Aynen düşündüğüm gibi çok zor olmayan ve müthiş zevkli bir spor. Alesta tramola!

Çeşme merkezde tüm sahil yürüyüş parkuru boyunca sadece bir bölgede yaklaşık on tane bank var. Yorulup da oturmak isteyen insanlar boşalan yerleri kapmak için komik haller alıyor. Burada Çeşme belediyesini kınıyorum. Bence esnafın lafını dinleyip koymuyor bankları!

Çeşmede güneş sanki bir başka parlıyor

Sörfçülerin gözde mekanı Çeşme Alaçatı. Denizin üzerinde uçan kelebekler gibiler

Foça. Bende yeri ayrıdır. Çünkü Egede ilk göz ağrımdır.

Raki forever!

Ayvalık Cunda adası

Datçadan sonra en güzel deniz. Çanakkale Assos.

ıntruder bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    uzun soluklu güzel bir gezi olmuş....

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    hey maşallah amma gezmışsın abi eline koluna tekerıne kamerana saglık
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    güzel gezi bir yana
    güzel fotoğraflar bir yana ben asıl eşinizi tebrik etmek istiyorum.
    böyle zorlu bir yolda motorda artçı olarak mırın kırın etmeyecek bi hanımefendi bence gezinin asıl kahramanıdır
    harley is making love with davidson

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    tvs apache rtr150 gri (2011)
    gezi gerçekten güzel ve en çok sevdiğim şekilde olmuş. alacaksın eşini gezeceksin, tebrikler gerçekten. marmaris limanında çalıştığımdan hep yabancıları görüyor idik artık bizdende birilerini görmek güzel.

keşke önceden haberimiz olsaydı marmarise geldiğiniz zaman yardımımız dokunurdu belki.

fotoğraflar için teşekkürler tekerinize sağlık.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    gerçekten resimlere imrenerek baktım....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

erimozel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Çok güzel bir gezi olmuş ne yazacağımı bilemedim, benide alsaydınız topcase in içinde gelirdim sorun olmazdı :D
    ---İTÜ Makina Mühendisliği 2009---
    2009-2010 UYARI Model Uydu Takımı
    2010- ? ITU Formula SAE Takımı

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    maşallah süper bir gezi olmuş, ben eminim tatil yapamayan pekçok kişinin rüyasını gerçekleştirmişsinizdir
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ah foça ah bi dönem orda yaşamıştım hey gidi günler

Motosikleti
    R1200GS
    Herkese iyi dilekleri için teşekkür ederim arkadaşlar. Gönlünde olup da fırsat bulamamış herkese nasip olmasını dilerim.

Alıntı jackonbir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel gezi bir yana
    güzel fotoğraflar bir yana ben asıl eşinizi tebrik etmek istiyorum.
    böyle zorlu bir yolda motorda artçı olarak mırın kırın etmeyecek bi hanımefendi bence gezinin asıl kahramanıdır
    Eşim ve ailesi ezelden motorcular. Dolayısı ile bu işe benden daha alışkınlar. Sorun çıkmaması biraz bundandır Ama itiraf edeyim genel olarak da bu tip zorluklarda benden daha azimlidir. Ama bir süreliğine bu zorlukları çekmeye ara vereceğiz sanırım çünkü araba almamız gerekiyor. E tabi bu da motoru satmadan olmuyor :(

Alıntı ekremz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gezi gerçekten güzel ve en çok sevdiğim şekilde olmuş. alacaksın eşini gezeceksin, tebrikler gerçekten. marmaris limanında çalıştığımdan hep yabancıları görüyor idik artık bizdende birilerini görmek güzel.

keşke önceden haberimiz olsaydı marmarise geldiğiniz zaman yardımımız dokunurdu belki.

fotoğraflar için teşekkürler tekerinize sağlık.
    Teşekkürler Ekrem. Yer bulmak bazen sorun oldu doğrusu. Rezervasyon tek gecelik yapmıyor kimse. O yüzden hep karambole gidip yer bulduk. Hiç dışarda da kalmadık şükür

Alıntı erimozel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir gezi olmuş ne yazacağımı bilemedim, benide alsaydınız topcase in içinde gelirdim sorun olmazdı :D
    Topcase tıka basa dolu. Ama yer olsa alırdık Erim

Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ah foça ah bi dönem orda yaşamıştım hey gidi günler
    Foça Ege kültürü ve denizinin tadına varma anlamında ilk göz ağrımdır. Bende de yeri başkadır ve hiç değişmeyecektir.

ahmetusta61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax 400
    merhaba
    harika gezi yapmıssınız paylaşımınız için teşekkürler
    ben birşey sorabiılirmıyım acaba motorunuzun yakıtı nasıl km de nekadar yakıyor yakıt deponuz kaç litre
    şimdiden teşekkürler
    www.ahmetusta61.blogspot.com
    ÇILGIN MOTORCU

Motosikleti
    R1200GS
    Tüm tatil boyunca 520TL ile 3230km.yol yaptım.

Motosikleti
    yamaha xmax 400
    Alıntı DISTORTEDMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm tatil boyunca 520TL ile 3230km.yol yaptım.
    cevap için teşekkürler
    az yakmıssınız ben 3800 km yi 550 tl yakıtla gezdim bende sizin motora geçmeyi düşünuyorum memnunmusunuz motorunuzdan tavsiye edermisiniz birde ortalama hızınız neydi
    iyi günler
    ÇILGIN MOTORCU

Motosikleti
    R1200GS
    Tabiki tavsiye ederim. Türünün fiyat/performans olarak en iyisi bir motor. Enduro'dan ziyade touring ağırlıklı kullanılması gerekir ama. Zira çelik janttır ve selesi enduro için biraz geniştir vs. vs. Ben araba alacağım için satıyorum. İlan vermeye vaktim olmadı henüz tatilden yeni döndüğüm için. Bilgin olsun.

Motosikleti
    yamaha xmax 400
    Alıntı DISTORTEDMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabiki tavsiye ederim. Türünün fiyat/performans olarak en iyisi bir motor. Enduro'dan ziyade touring ağırlıklı kullanılması gerekir ama. Zira çelik janttır ve selesi enduro için biraz geniştir vs. vs. Ben araba alacağım için satıyorum. İlan vermeye vaktim olmadı henüz tatilden yeni döndüğüm için. Bilgin olsun.
    sizin motor kaç model km sine nekadar istiyorsunuz aklımızda olsun
    ÇILGIN MOTORCU

Motosikleti
    R1200GS
    2007 model, 31.000km, bilimum aksesuar mevcut. 17.750TL istiyorum.

Motosikleti
    R1200GS
    Yakıt sarfiyatını eksik toplamışım kredikartı ekstrem gelince daha net görebildim. 570TL ile 3230km yol yaptım.

Şeyh Şamil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sağlam ve temiz bir gezi olmuş. Tekerin düz bassın..
    Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..Ne elbiseler gördüm içinde insan yok..

Motosikleti
    R1200GS
    Teşekkür ederim Şeyh Şamil.

hazarbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jinlun 250-5
    eşinizle beraber çok güzel bir gezi olmuş. Devamının olması dileklerimle...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)