Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ramzey 125 spor ile 1600km Yol hazırlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    korsanxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çeşitli motorlardan sonra Gölgeyele Titanic 20
    Evet arkadaşlar yeni adlığım çift silindir 125cc hacminde olan honda cbf tarzı olan bir motosikletimle arkadaşmla güneye ineceğiz. tam olarak 1600km yol yapacağız. Güzergahımız ise şu şekilde olacak:

Ankara-nevşehir : 300km
    Nevşehir-Anamur : 500km
    Anamur-Alanya : 130km
    Alanya-Antalya : 140km
    Antalya-Ankara : 485km

Harika bir tatil bizleri beklemekte çıkış tarihimiz 28/07/2011 saat 18.30 Gölbaşından hareket. Şehirlerde ve yollarda eşlik edecek tüm arkadaşları bekleriz. tur fotoları her akşam yayınlanacaktır.
    insan su gibi olmalıdır konduğu kabın şeklini almalı gittiği heryere istediği şekli verebilmeli B.T.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Esp Explorer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İyi tatiller.Kazasiz belasiz.

ahmetusta61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax 400
    cok dıkkatlı ol bozuk yollara dıkkat et ben pazargunu 1150 km yaptım motorumla trabzon ofa gıttım of dayım suanda 15 saat motor kullandım bayagı yoruldum 2 gundur kendıme gekemedun sık sık dur dınlen ıstırahat et acele etme cok dıkkatlı ol sana kazasız bır yolculuk dılıyorum allah yardım cın olsun
    www.ahmetusta61.blogspot.com
    ÇILGIN MOTORCU

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    hayırlı yolculuklar allah kaza bela vermesin abi alanyaya geldiğinde mutlaka görüşelim numaram 05368650370
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    Herkese teşekkürler tavsiyelere uyacağım. Yolculuk metodum genellikle gece sürüşü şeklinde olacak ve gündüzleri yatıcam öğleden sonra 3te ise deniz kum keyfi olacak ) çok yorucu olacaktır fakat harika da olacaktır.
    fat280 geldiğimde ararım kardeşim seni kısmet olursa görüşürüz turlarız alanyada.

---------- Post added at 21:29 ---------- Previous post was at 21:27 ----------

Alıntı ahmetusta61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok dıkkatlı ol bozuk yollara dıkkat et ben pazargunu 1150 km yaptım motorumla trabzon ofa gıttım of dayım suanda 15 saat motor kullandım bayagı yoruldum 2 gundur kendıme gekemedun sık sık dur dınlen ıstırahat et acele etme cok dıkkatlı ol sana kazasız bır yolculuk dılıyorum allah yardım cın olsun
    burgmanla yorulduysan ben bu spor motorla geberirim herhalde ) tavsiye için teşekkürler. planıma göre saat başı 10dk mola 3 saat sonunda 30dk mola şeklinde yol alıcam.
    insan su gibi olmalıdır konduğu kabın şeklini almalı gittiği heryere istediği şekli verebilmeli B.T.

Motosikleti
    Alıntı korsanxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese teşekkürler tavsiyelere uyacağım. Yolculuk metodum genellikle gece sürüşü şeklinde olacak ve gündüzleri yatıcam öğleden sonra 3te ise deniz kum keyfi olacak ) çok yorucu olacaktır fakat harika da olacaktır.
    fat280 geldiğimde ararım kardeşim seni kısmet olursa görüşürüz turlarız alanyada.

---------- Post added at 21:29 ---------- Previous post was at 21:27 ----------

burgmanla yorulduysan ben bu spor motorla geberirim herhalde ) tavsiye için teşekkürler. planıma göre saat başı 10dk mola 3 saat sonunda 30dk mola şeklinde yol alıcam.
    tamam kardeş bekliyorum mutlaka ara gezdiririm sizi

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    burgmanle yorulman ilginç kimse inanmaz sana
    harley is making love with davidson

Motosikleti
    Eveet tam 4 saat sonra teker dönecek bagajlar yapıldı birazdan gidip far ve 2 adet buji alıcam. Sonra arkadaşın bagajını yapıcam tulumlarımızı alıcam 17.00da arkadaşın yanına gidicem 17.30da yola çıkıcaz.
    yol sürüş şeklimiz şu şekilde olacak.

18,30 1. 10dklık mola
    18,40 hareket
    19,40 2. 10dklık mola
    20,00 hareket
    21,00 3. mola 30dk
    21,30 hareket
    22,30 1. 10dklık mola
    22,40 hareket
    23,40 2. 10dklık mola
    23,50 hareket
    00,50 3. mola 30dk veya duruma göre kamp atılacak. 6 saatte hedef minimum 450 maksimum 520km yol katetmek.

Motosikleti
    Mobylette, Glardo, Kapalı Çatı. 'KLASİK KRAL.
    fazla hızlı gitme yorma motoru değişmeli kullanın . iyi yolculuklar şimdiden. allah yardımcın olsun uzak yol . motorunun linkini atarmısın ? ramzey 125 spor yazdım 3 çeşit motor çıktıda?
    Hız sonum ise, sonuma kadar yaşamak isterim ;)

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Eveet tam 4 saat sonra teker dönecek bagajlar yapıldı birazdan gidip far ve 2 adet buji alıcam. Sonra arkadaşın bagajını yapıcam tulumlarımızı alıcam 17.00da arkadaşın yanına gidicem 17.30da yola çıkıcaz.
    yol sürüş şeklimiz şu şekilde olacak.

18,30 1. 10dklık mola
    18,40 hareket
    19,40 2. 10dklık mola
    20,00 hareket
    21,00 3. mola 30dk
    21,30 hareket
    22,30 1. 10dklık mola
    22,40 hareket
    23,40 2. 10dklık mola
    23,50 hareket
    00,50 3. mola 30dk veya duruma göre kamp atılacak. 6 saatte hedef minimum 450 maksimum 520km yol katetmek.
    keşke gece yollarda olmasan sabah erken çıkıp akşam üstü de kamp yapsan daha sağlıklı olur du güvenlik açısından zaten motorları görmeyen dangalaklar var gece hiç görmezler allah korusun kaza falan yaptırırlar... neyse hayırlı yolculuklar
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Arkadaşlar Gezi harika oldu çok güzeldi. Alanyada fatih kardeşime ilgisinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Özellikle annesinin ellerinden öpüyorum güzel poaçaları ve çayı harikaydı üzerine sunduğu meyvalar ise süperdi. Fotoları bir kaç güne yükleyeceğim çok yoğun bir tempo içerisindeyim tatil yüzünden işlerimş 1 hafta ertelediğim için skıştı herşey )

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Arkadaşlar Gezi harika oldu çok güzeldi. Alanyada fatih kardeşime ilgisinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Özellikle annesinin ellerinden öpüyorum güzel poaçaları ve çayı harikaydı üzerine sunduğu meyvalar ise süperdi. Fotoları bir kaç güne yükleyeceğim çok yoğun bir tempo içerisindeyim tatil yüzünden işlerimş 1 hafta ertelediğim için skıştı herşey )
    kısa sürede fotoları bekliyoruz kanka
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    hoşgeldin o zaman...
    kazasız belasız gelmişsin en güzeli bu...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    gidip geldiğine sevindim kimi si de çıkar der 125cc çinli ile bakkala gitmem bu uzun geziler öyle diyenlere kapak olur gibi
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

motoru kullanmayı bildikten sonra (yani sizin gibi düzgün kullanıcıları kastediyorum) çinli makinelere çamur atan o imitasyon caponculara (caponcu diyorum çünkü hayatta hiç motoru olmamış fakat kraldan daha kral olup japon daha kaliteli diye yorum yapanlar üzerine alınsın) bu gezi kapak olsun!

tabiki japon daha kalite çine göre ama her japonunda alt yazısında made in china yazar dikkatlerinize parmak atarım...

Motosikleti
    İşte Fotolar arkadaşlar

Uploaded with ImageShack.us

Konya-Ankara yolunda 5dk mola

Sertavul Geçişinde mola Saatte 45km/h ile rüzgar esiyordu )

Menekşe mağarası İçerisinde bir kuyu ve balıklara bakarken mağara sahibinin sürprizi ) Amca 21 yılda kayalığı oyarak yaşam alanı yapmış ben onun yalancısıyım ))

Gülnar ve sertavulu geçtikten sonra anamura gidiyoruz

Anamuru çıktık ayaklarımızın altına aldığımız an foto çekelim dedik ))

muz molası kesinlikle tavsiye ediyorum 1kg muz aldım 20 tane vardı )

Alanya kalesinden alanya sahili gidilesi yerlerden gidin mutlaka orada fatih kardeşime de teşekkürlerimi sunuyorum.

Aspendos harabaleri yazık devlet buraları çürütüyor kafa yok bizde çok üzüldüm cidden

meşhur konya altı plajı bu ne demek bu demekki Antalyadayız heheheeh. Alanya ile ilgili çok foto yok gece kampta kalacağımız munasebetiyle telefonun şarjı bitmesin diye çekemedim ama cidden harika yer alanya. özellikle fatih kardeşimin tavsiyesi ile gittiğimiz kamp alanı çok güzeldi incekum kamp alanı tavsiyemdir.

aspendos

sabahın köründe plaja gitmeyin tavsiye etmiyorum su soğuk oluyor dalga sıfır canlı neredeyse yok insan zaten yok dalga yok bildiğiniz tuzlu havuz hissiyatı uyandırıyor. Öğleden sonra 3-4ten sonra denizin dalgasına dibindeki canlıların dansına şahit olabilirsiniz.

kurbağalar işi biliyor cidden ))

http://imageshack.us/content_round.p...upload&newlp=1

güzel bir kapı ve insanların doğal halleri bayılıyorum. Sağdaki sarışın iri abla üniversite 1. sınıftaki sevgilimi hatırlattı biran afalladım o mu diye kadın rusça konuşunda emin oldum ))

çorbama atom bombası düştü sonuç tüm mercimekler öldü hehehehe

Afyonkarahisardan 30km sonra sol tarafta bu kayalığı görebilirsiniz ve 1 saatinizi verirseniz ne muhteşem olduğunu göreceksiniz

Sivrihisarda açık bir anıt. Jet gerçek bir jet eskişehire giden afyona gidenler için solda gelenler işin sağda olan bu yer için durmaya değer üstelik biraz cambazsanız jetin içine girebilirsiniz. Tavsiyemdir.

Evet arkadaşlar fotoların tamamını yüklemedin ama güzel olanlar böyle.

Çinli motorlarla uzun yol yapılır mı? diye soran arkadaşlara sanırım yine güzel bir yanıt vermiş bulunmaktayım. Aynı değerde hacimde bir japonla da bu yol gidilir ve inanın ortalama hızıda aynı olur arada ki tek fark birisi japon diğeri çinli olur. Aletler süper demiyorum ama kötü de değiller fiyat ve kalite oranı bence çok iyi çinliler bu işi cidden biliyor. Gezi ile ilgili ortalama hız 80-90km arasında idi ve yakıt değerleri ankara anamur arası 60tl anamur alanya antalya 50tl antalya ankara 75tl toplamda 185tl benzin sarfiyatı ve 1400km yol yaptım.. Sadece şunu söyleyim gitmek istediğinizde alet yağ gibi gidiyordu kimi yerlerde 120 ile 1 saat gittiğimi biliyorum ki sivrihisar ankara arasını 1.10dk aldım.

Size tavsiyem şunlar özellikle çinli motor kullanan arkaşlar uzun yol yapacaksanız yağınızı değişin yanınızda buji olsun reflektör olsun yedek far ampülü olsun motorunuz temiz olsun dikkat çekin hehehe. Ve kesinlikle dip gaz gidip motoru 1000km sonra yolda dökmeyin 3 saat yol yapın saat başı 5-10dk mola 3. saat sonunda en az 30dk molanız olsun 30dk molada motor rölantide 2 dk çalışsın 5dklık molalarda 1dk çalışsın kalan süre dinlensin kendi kendine ve hava soğutmalı ise rüzgarın estiiği yerde bırakın böylece soğuması hızlanacaktır.

Askere gitmeden bir gezi daha olacak yer belli değil önerileri bekliyorum
    plectrum bunu beğendi.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    senin aletten bende vardı.. 130 000km kullandım... kalkış ölü ama gidiş süper...çift piston 125 bir makine idi... şarj ve arka kuyruk problemi haricinde beni üzmemişti...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kısa sürede fotoları bekliyoruz kanka
    Yayında kankiii

---------- Post added at 15:57 ---------- Previous post was at 15:44 ----------

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin aletten bende vardı.. 130 000km kullandım... kalkış ölü ama gidiş süper...çift piston 125 bir makine idi... şarj ve arka kuyruk problemi haricinde beni üzmemişti...
    Evet çift silindir 90 model honda cb125in motoruyla aynı motor şase farklı sadece şasede honda cbf150 ile aynı neredeyse. Kalkışta tork çok kötü dediğin gibi özellikle 150ut kullandıktan sonra resmen kağnı gibi geliyor ama 2. vitesten sonra şaha kalkıyor motor birden. Şarjla ilgili sorunum yok kuyrukta nasıl problem yaşadın ben sökmeyi düşünüyorum zira. Benim tek problemim şuanda sanırm çeşmesi bozuldu sadece rezervde çalışıyor.

Motosikleti
    abi biraz geç oldu ama resimleri yeni gördüm güzel olmuş asıl ben teşekkür ederim abi ne demek her zaman beklerim bu arada

seyitster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    of of of geziye bak :D keşke gülnar üzeri değilde silifke anamur alanya yapsa imiş her motorcunun gitmesi gerekn bir yol viraj manyağı olursunuz inşallah nasip olursa önümüzdeki yaz ya da diğer yaz konya silifke marmaris yapacağım sahil yolundan ya batarız ya çıkarız ( tabi ybr olacak o zamana inşallah )
    yol videosu http://www.youtube.com/watch?v=dhhOP...eature=related
    araba ile de güzel oluyor ama motorla başkaaaaa

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)