Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

YENGEN Vizeli Çanakkale Gelibolu Turu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Hafta sonu Çanakkale Şehitliklerini gezmek, Şehitlerimize bizlere bu güzel yurdu bıraktıkları için ,bir Fatiha okumak için Çanakkale-Gelibolu turu yaptık.
    her ne kadar başta katılacak arkadaşların sayısı pek fazla olsa'da son anda Yengen Vizesi 'ni alamadıkları için bizlere katılamadılar,ama bizler tekrar onların yerine gittik,gördük Fatiha'mızı okuduk ve döndük.
    Bilindiği üzere Schengen (Şengen) vizesinin çıkmasıyla Avrupa’da bazı Ülkeler arasın'da dolaşmak daha kolay oldu.
    Evli olupta motosikletiyle gezilere çıkmak için'de Yengen vizesi şart yoksa balkonda çekirdek çitlersin veya motosikletinin temizliğini yapar giden arkadaşlarının arkasından iç geçirirsin
    Yengen vizeli katılan arkadaşlar ;
    Ben deniz Arjantinli69 Tamer

Fazer Murat arkadaşımız

Fanatik(kendisi Fener bahçeli) Sinan abimiz

ve bizlere bu güzel yolculuk'ta eşlik eden Güzellerimiz

Güneş doğduktan sonra saat 06:15 gibi Sinan abiyle Boğaziçi köprü girişinde buluşup soluğu Murat kardeşin yanında aldık Bahçeköy otoban saat 06:35

erken yola çıktığımızdan kahvaltı yapmamıştık aç mide ile yolculuk hiç çekilmiyor malum,kahvaltı için molayı Tekirdağ'da veriyoruz

yolda böceklerden çok çektik,kask vizör temizliği itina ile şekil ;

Çanakkale'ye girmeden tekrar motorlarımızın midesini dolduruyoruz

Yolumuz üzerindeki Şehitliklere uğruyoruz Fatiha'mızı okuyoruz.
    Şehitlik girişindeki Hitabeler herşeyi anlatıyor zaten
    Akbaş Şehitliği ;

Yaşı bir Teyze oturmuş mezar başına dua ediyor

daha önce 2 kez gelmiş olsam'da görülecek yerler çok ve vakit yetmiyor görmeye O yüzden kapsamlı bir harita alıp güzel bir ayarlama yaptık 2 günde her şehitliği görmek Fatiha okumak için.

yola devam daha çok görülecek yerler var

Çanakkale'ye vardığımızda ilk iş tutmuş olduğumuz Pansiyona gidip motorlarımız üzerindeki yükleri boşaltmak oldu,hem bizleri hem yükleri taşımaktan yoruldu garibanlar
    biraz yorgun gibi duruyorum sanki,hava çok sıcak ondan olsa gerek

bu'da kiraladığımız pansiyon,çok misafir perver bir ev sahibesi hanım vardı,kendisine bizleri ağırladığı ,hazırladığı sabah kahvaltısı için teşekkür ettik

ufak bir dinlenme molası ve Sinan abi postu yatırdı hamağa

sonra doğru vakit geçsede öğle yemegi yemeye Çanakkale sahiline

yemeği beklerken telefon trafiği başlıyor,her ne kadar Yengen vizesi alınmış olsada

beni arayan soran yok ev halkı halinden memnun anlaşılan (bu gün bensiz rahatlar )

yemeğimizi yiyoruz ve kaldığımız yerden rotaya devam öncümüz Murat ve harita

sahil kesimindeki topçu tabyaları

soğanlı dere şehitliği;

bunlar'da gerçek mezarlar

yolumuza devam ediyoruz

kuşlar bile sıcaktan saklanıyor İnsan oğlu ne yapsın

Şehitler Abidesi uzaktan görünmeye başladı

ara sıra rüzğar esiyor ve Şanlı Türk Bayrağımız Dalgalanıyor her zamanki gibi

Çanakkale Savaşında tespit edilebilen 60.000 civarı şehidimizin memleketleri

Çok güzel bir Müze ve O zamanlara ait gerçek araç gereçler.bunları toplayıp-bakımını sağlayıp bizlere ulaştıran kişi ve kurumlara teşekkürler.müze girişi 3 tl.

sıcak havadan muzdarip bir canlı daha

bunlarda O zamanki savaşı anlatan maket yapıtlar ;

yorulmuş görünen motorcu dostlar

asker siperleri

resme odaklanmış durumda Murat,acaba neyi çekiyor dikkatlice

arka tarafta şehit mezarları ön tarafta denize giren İnsanlar,doğruluguna siz karar verin

artık güneş batmak üzere pansiyona dönme zamanı,devamını görmek ertesi güne kaldı

çok fazla sayıda fotoğraf çekmişim siz bunlara bakarken gerisini ben yüklerim
    gitmeyen arkadaşlar belki gitmiş kadar olur
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    tamer abi özel olacak ama yengen vizesi nelere mal oldu senin için (=
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamer abi özel olacak ama yengen vizesi nelere mal oldu senin için (=
    bizim hanım alışkın be İlkay
    evde biraz esip gürleyince başından sağmak için hemen pasaportu imzalıyor,kolay değil 14 sene bitti az çok tanıyor beni
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Tekerinize, yüreğinize sağlık.

Uploaded with ImageShack.us

Bu resimdeki çiviler çok kötü.

Türk askerlerinin zayıf noktalarını araştırırlarken, çoğu askerimizin ayakkabısı olmadığını,olanların da bezden dikilmiş olduğunu görürler.

Buna dayanarak savaş meydanlarına uçaktan bomba değil de bu çivilerden atarlar. Her halukarda sivri uçlardan birisi dik kalacak şekilde tasarlanmıştır ve çok can yakmıştır.
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı özcan1980 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekerinize, yüreğinize sağlık.

Uploaded with ImageShack.us

Bu resimdeki çiviler çok kötü.

Türk askerlerinin zayıf noktalarını araştırırlarken, çoğu askerimizin ayakkabısı olmadığını,olanların da bezden dikilmiş olduğunu görürler.

Buna dayanarak savaş meydanlarına uçaktan bomba değil de bu çivilerden atarlar. Her halukarda sivri uçlardan birisi dik kalacak şekilde tasarlanmıştır ve çok can yakmıştır.
    Teşekkürler
    müzede O kadar çok silah ve eşya varki O zamana ait İnsan yakından görünce içi ürperiyor,hangi şartlarda savaşmışlar Ata'larımız diye düşünüyor,
    hakbuki karşı devletler silah-teknoloji bakımından daha üstünler ama Türk olmak ve iman gücü başka bir şey.

gs500inanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat e kaldı :)
    Çok güzel gezi. Benim de gezesim geldi. Fotolar ve anlatım için çok teşekkürler.....
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    elinize,yüreğinize sağlık dostlar.bu yaz biz de buradan ekip halinde,motorlarla ve eşlerle gitmiştik.anılarımı tazelediniz.''HER TÜRK'ÜN MUTLAKA GİDİP GÖRMESİ GEREKEN BİR YER''diye düşünüyorum.paylaşım için teşekkürler.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

macrem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal raptor 250e-10 kısmetse
    gerçekdende mükemmel bi gezi olmuş oraya giden arkadaslarada ve bu degerleri koruyup kollayanlarada teşekkürler.

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA

sa

maşaalah güzel gezmişsiniz hemde vatanın devamını saglayan dedelerimizin ruhu için allah razı olsun

divermc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZ 6 FAZER
    Tamer Abi, ellerine sağlık süper olmuş. Vize işine gelince gezi de yaptığımız makaralar aklıma geldikçe çenem ve mide kaslarım ağrıyor. ))

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    çok güzel kareler var... gitmeyeli baya oldu şehitliğe... en kısa zamanda yeniden gitmek lazım...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Gürleyen top sesleri Mehmetçiğin sesidir.
    Çanakkale ulusun bütünleştiği yerdir.
    Denizde Nusrat'ımız,karada bataryalar,
    Hamidiye atışta,birde Mesudiye var.

Düşmana yok verecek bir karış toprağımız,
    Anadolu bizimdir dalgalan bayrağımız.

Conkbayırı,Kilitbahir,hele Anafartalar,
    Tarih sayfalarına yeni bir destan yazar.
    Korkumuz yok,birleşsin gelsin yeni ordular,
    Atatürk'ün izinde yenilmez Mehmetçik var...

Düşmana yok verecek bir karış toprağımız,
    Anadolu bizimdir dalgalan bayrağımız.

Çanakkale köpürür düşmana geçit vermez.
    Bu toprağın üstüne başka bayrak dikilmez.
    Öyle bir zafer ki bu asırlarca silinmez.
    Haykırır tüm ulusum ÇANAKKALE GEÇİLMEZ.

Fazıl Hüsnü DAĞLARCA
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    anlamlı güzel bir gezi , oralara gidip görünce ruhum okşanıyor , yüreğim kabarıyor , resimlerinize bakınca aynı duyguları yaşadım teşekkür ederim.
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim hanım alışkın be İlkay
    evde biraz esip gürleyince başından sağmak için hemen pasaportu imzalıyor,kolay değil 14 sene bitti az çok tanıyor beni
    Abi sen 14 seneyi devirmissin Sinan Abinin hanımıda yanlış hatırlamıyorsam o hafta evde değildi Murat desen daha başına bu belelaları almadı Olan bana oldu ben gelemedim sizinle. Yengen vizesi yaktı beni ))) Fakat gezi çok güzel olmuş herhalinden belli zaten Murat'lada konuştuk hem geldiğinde hemde gezideyken. Aklım kaldı valla ne diyim. Paylaşım için emeğine sağlık, ayaklarınıza sağlık.

hattat_hasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda ANF 125İ İnnova & honda sh 300i
    çok anlamlı ve güzel bir gezi yapmışsınız tamer abi inş. bende gidip görmek istiyorum en kısa zamanda...
    Göz nereye bakar, gönül oraya akar,Gönül nereye akar, ayak oraya koşar...(Hz Mevlana) Özgürlük iki tekerleklidir... Hasan Derviş

Fanatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 1050
    Öncelikle bu gezi tüm yengen vizesi alamayan motosikletçilere ithaf olunur.
    Fenerbahçe'min 5'i bi yerdesinden sonra bu gezi benim için yılın en anlamlı 2.aksiyonu oldu.
    Yolculuk öncesinde ve süresince tüm organizasyonu yapan, karış karış rotamızı belirleyen sevgili Murat kardeşime ve tabiki gezi boyunca üstün Alman teknolojisi espirilerimi sabırla sineye çeken, uzun yılların verdiği motosiklet kullanma tecrübesiyle hepimize güç katan, tüm mutfak işlerini (yemek,bulaşık,vs.) yıllardır evde de ben yapıyorum zaten siz karışmayın diyerek üstlenen, çektiği doyumsuz fotoğraf ve videolarla geziyi belgeleyen sevgili Tamer'e teşekkürü borç bilirim. Nice gezilerde görüşmek üzere...
    SEVGİ EYLEM GEREKTİRİR…

stepfunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600 K9
    Elinize yüreğinize sağlık, Allah sizden razı olsun.
    En kısa zamanda gitmek istiyorum bende.
    Resimler sayesinde gitmiş kadar olduk.

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Özledim fakat son yıllarda gidemedim Çanakkale Şehitliği'ne.

Zahmet edip de fotoğrafları paylaştığınız için teşekkürler. Gitmiş kadar olduk sayenizde.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı tufangur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi sen 14 seneyi devirmissin Sinan Abinin hanımıda yanlış hatırlamıyorsam o hafta evde değildi Murat desen daha başına bu belelaları almadı Olan bana oldu ben gelemedim sizinle. Yengen vizesi yaktı beni ))) Fakat gezi çok güzel olmuş herhalinden belli zaten Murat'lada konuştuk hem geldiğinde hemde gezideyken. Aklım kaldı valla ne diyim. Paylaşım için emeğine sağlık, ayaklarınıza sağlık.
    yorumlar için teşekkürler
    seni son ana kadar bekledik belki tamam dersin diye ama Sinan abi dedi vize onaylanmamış
    Murat çoktan sarmış ama başına saat başı rapor veriyordu
    Sinan abi yengeye değilde ufaklığa hesap veriyordu Müdür yardımcısı oymuş
    hafta sonu kaçarız kısmetse yine bir yerlere bu sefer vize işini halledersin belki

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:05 ----------

Alıntı Fanatik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle bu gezi tüm yengen vizesi alamayan motosikletçilere ithaf olunur.
    Fenerbahçe'min 5'i bi yerdesinden sonra bu gezi benim için yılın en anlamlı 2.aksiyonu oldu.
    Yolculuk öncesinde ve süresince tüm organizasyonu yapan, karış karış rotamızı belirleyen sevgili Murat kardeşime ve tabiki gezi boyunca üstün Alman teknolojisi espirilerimi sabırla sineye çeken, uzun yılların verdiği motosiklet kullanma tecrübesiyle hepimize güç katan, tüm mutfak işlerini (yemek,bulaşık,vs.) yıllardır evde de ben yapıyorum zaten siz karışmayın diyerek üstlenen, çektiği doyumsuz fotoğraf ve videolarla geziyi belgeleyen sevgili Tamer'e teşekkürü borç bilirim. Nice gezilerde görüşmek üzere...
    abi bu Yengen vizesi nerde veriliyor diye soruyor arkadaşlar
    Navigasyona ne gerek var Murat sagolsun,bol bol gezdirdi bizi,yeni rotayı yaptınızmı bu arada
    hizmette sınır yok gurbet yıllarımda öğrendim O işleri
    ama sizde sabah kahvaltısını çok güzel hazırlamıştınız ellerinize sağlık resimleri atarım bu gün
    resimlerin devamı akşama kısmetse,şu motoru bir yıkatayım hayla yol kiriyle duruyor garibim

151rsfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R
    güzel gezi olmuş. paylaşım için teşekkürler...
    16 BH 631

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)