Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bir hafta sonuna Yuvacık, Sapanca ve Sakarya Motosiklet Festivali'ni sığdırdık

Motovento
    REKLAM ALANI
    innovacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 600rr

sevgili oğuzla cuma günü iş çıkışı buluştuk çaylarımızı içtikten sonra motorlarımızı yüklemeye başladık ve sevgili olcanı beklemeye başladık

gece üç gibi yattık sabah 6 gibi oğuz ve sevgili eşi ilk uyananlardı bende telefonun alarmını ayarladım buda makara konusu oldu sağlam sabah kahvaltısından sonra ver elini sapanca kahvaltı yaptığımız yer yuvacık geziye katılanlar bilir

kardeşim şekerleme yapıyor

doğa harikası bir yer baraj gölünün manzarası ise muhteşem

şimdi diyeceksiniz oğuz böle ne yapıyor sapanca da çay tost götürdükten sonra sakaryaya festivale gidecz yeri navigasyondan tespit etmeye çalışıyor başarılıda oldu sağolsun

buda yeni motorum vede oğuzun bana tahsis etmiş olduğu çadırım burada sevgili oğuza sevgili eşine vede olcana bir kere daha teşekkür ediyorum

bizim varlığımızdanda haberleri olsun istedik olcanla uzun bir uğraştan sonra flamamızı asabildik çok şükür

sevgili savaş bey kendisi ile festival alanında tanıştık ilgisi alakası vede doyumsuz şen piliçleri için bir kere daha teşekkür ederiz

halat çekme yarıması kıran kırana geçti

bilmeyen gitmeyen arkadaşlar için söylüyorum burasıda poyrazlı gölü

bendekiler bu kadar sevgili olcanda gerekli yüklemeyi yaparsa hoş olacak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    murat abi mübarek her taşın altından çıkıyor şaşırtıyorsun insanı

siz beni öldürceniz kahrımdan ben başka birşey demiyorum

harika resimler, tabiat ,doğa temiz hava , kafa dengi dostlar ,müsait zaman daha ne olsun be abi ,bundan iyisi şamda kayısı yani ...burnumun dibinde zaman ayırıp gidemiyorum...

allah tekerinize zeval vermesin coğrafyayı alt üst ettiniz vesselam ..

size imreniyorum alah o günleri ben ve benim gibi tüm arkadaşlara göstersin inşallah ... aminn...
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Sakarya'dan hiç fotoğrafım yokmuş, ama Yuvacık ve Sapanca'dan (ve heyecan dolu Hereke molasından) birkaç karem var. Az sonra bendeki fotoğrafları da ekliyorum...
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Motosikleti
    honda 600rr
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    murat abi mübarek her taşın altından çıkıyor şaşırtıyorsun insanı

siz beni öldürceniz kahrımdan ben başka birşey demiyorum

harika resimler, tabiat ,doğa temiz hava , kafa dengi dostlar ,müsait zaman daha ne olsun be abi ,bundan iyisi şamda kayısı yani ...burnumun dibinde zaman ayırıp gidemiyorum...

allah tekerinize zeval vermesin coğrafyayı alt üst ettiniz vesselam ..

size imreniyorum alah o günleri ben ve benim gibi tüm arkadaşlara göstersin inşallah ... aminn...
    amin kardeşim allah bütün motorcu dostları korusun ,hiç birimizi kullanırken or durumda bırakmasın esası baza alırsak gerçekten çok iyi geldi bu gezi kafam yerime geldi bu hafta kaçmasaydım istanbuldan hard diski yakacaktım

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Yuvacık'ta çadır, mangal ve eğlence hazırlıkları

Sapanca Gölü kıyısı

Hereke'de benzin hesabı molası

Motosikleti
    honda 600rr
    benzin almadın inat ettin oğuz kükreyen canavarı kediye benzetmişsin ya helal olsun iksiks kendini endoru zannediyor ne diyim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    güzel gezi olmuş bu arada 45 plakalı arkadaşı gündüz viaportta görmüştüm ;)

Motosikleti
    honda 600rr
    sendeki fotolarda çok güzel eline sağlık dostum teşekkürler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:18 ----------

Alıntı cengaver29 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel gezi olmuş bu arada 45 plakalı arkadaşı gündüz viaportta görmüştüm ;)
    evet viaporttaydım mt deki nikim innovacı ismim murattır dostum tanışabilirdik bişey kaybetmiş değiliz isminizi bağışlarsanız

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    Alıntı innovacı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sendeki fotolarda çok güzel eline sağlık dostum teşekkürler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:18 ----------

evet viaporttaydım mt deki nikim innovacı ismim murattır dostum tanışabilirdik bişey kaybetmiş değiliz isminizi bağışlarsanız

adım Yunus Emre memnun oldum. bir çin çappırıyla yanından geçtim kafa kel belki böyle hatırlıyabilirsin xD

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    adım Yunus Emre memnun oldum. bir çin çappırıyla yanından geçtim kafa kel belki böyle hatırlıyabilirsin xD
    E kask?

Motosikleti
    honda 600rr
    hatırladım kaskı takmamıştın yunus emre çok memnun oldum otarafa geçtiğim zaman görüşürüz pendiktesin galiba bu hafta üç kere geldim o tarafa

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    evet kask takılı değildi ;) otoparka girdiğimde bilerek çıkarmıştım.

Motosikleti
    honda 600rr
    Alıntı olcan138 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    E kask?
    yani olcan haklı kask nerde,kask takmadığın taktirde o tarafa geldiğim zaman uğramam sende üzülürsün

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    tmm bir dahakine motoru stop edene kadar çıkarmak yok o zmn

Motosikleti
    honda 600rr
    tmm bir dahakine motoru stop edene kadar çıkarmak yok o zmn
    işte budur bu aletlere binmeyi seviyorsak kounmayıda sevecez bu işin kuralı bu sırf kendine değil bütün camia ya iyilik yapmış oldun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    pendikte oturmuyorsun sen sanırsam?

Motosikleti
    honda 600rr
    avrupa yakası yenibosna da oturuyorum

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Sevgili Dostlar ,

Maceracı ruhumuza yine yenik düştük ve yarı planlı doğal ortamda kamplı çadırlı doğaçlama bir gezi yapmak için , İnnovacı , olcan138, ben ve takendy+1 ‘in katılımıyla 3 motor 4 kişi Kurtköy’de buluştuk , hazırlıklarımızı tamamladık ve düştük yollara…

İlk hedef 5. Geleneksel MT Yuvacık gezisinin yapıldığı Karaaslan Kamp alanı , Sedat Bey ile telefonla görüştük atlayın gelin yeter dediği için ivedi çıktık yola…

Cuma akşamını Yuvacık barajının yakınında geçirip , sabah orta mesafe trekking sonrasında dere kenarında muhteşem yeşillikler arasında serpme kahvaltı ve tamamen spontane gelişecek bir hafta sonu tatili için yollardayız.

‘’Umutla yolculuk etmek, gidilecek yere varmaktan çok daha güzeldir.’’ Robert Louis Stevenson

İlk 50 km. sonrası genel durum değerlendirmesi hakkında görüş alabilmek için duruyoruz.

Herşey yolunda …

Yuvacığa girdiğimizde artık hava kararmıştı , tüm içecek yiyecek stokumuzu da yükümüzün arasına karıştırıp derhal kamp alanında ateş yakmanın derdine düşüyoruz.

Zira aramızda çok aç insanlar var …

‘’Yaşamak için yemelisin,yemek için yaşamamalısın.’’Cicero

Her ne kadar karanlıkta nerede kaldığımız belli olmasa da yüksek su sesi eşliğindeki müthiş sessizlik insanı kendinden geçirmeye yetiyor…

Uzun hoş sohbet sonrası yorulan bedenlerimizi dinlendirmek için önceden kurulmuş (bakınız: burada yapılmışı var ) Çadırlarımız ve uyku tulumlarımız içerisinde dinlenmeye geçiyoruz.

Bazı arkadaşlar sabah erken kalkarım deseler de inanmayın , çadırın içinde ALARM kurarak bile uyanamadılar…

Evet evet tabi kesin Oksijen çarptı …

‘’Sabahleyin erken kalkarak, gecenin gündüz olmak izin geçirdiği değişime şahit olmayanlar, yeryüzünde hiçbir şey görmemişlerdir’’ Alain

Tabi eşim 2 saat kadar uyuyup erkenden beni de uyandırdığı için ilk başta çok kızmıştım ama karşılaştığım manzara sonrası huzurlarınızda kendisinden özür diliyorum.

Bu ne müthiş bir doğa ne menem bir görüntü , renkler sesler harika , beyniniz ve gözünüz her zaman bu ahengi görmeye alışık olmadığından algılamada güçlük çekiyor ve ağzınız açık doğaya teslim oluyorsunuz.

Bu tatlı şeyde gece güvenliğimizi sağlayan kirpi yılan ve bilumum haşereyi uzak tutan HARDAL

Neyse ki diğer kamp sakinleri de güçte olsa uyanıyor da açlıktan ölmekten kurtuluyoruz.

Kahvaltı sonrası nedense herkes göbeğini tutuyor… bu ne iştah bu yemek aman yarabbi bizi biri durdursun…

Bu arada sevgili piyanist_irf arayıp buluşmak istesekte imkansızlıklar nedeniyle görüşmeyi başaramıyoruz.

İrfan abi ; ‘’Yıpranmak paslanmaktan iyidir.’’ Bishop Cumberland

Kahvaltı sırasında ani bir karar ile Adapazarı Motosiklet festivaline geçmeye Cumartesi gecesi de orada kamp yapmaya karar vererek yüklüyoruz demir atlarımızı.

Olcan atı yüklerken 

Aaaa bir de ne görelim gece karanlıkta geçtiğimiz yerlerde ayrı bir doğa harikası grup DURRRR…

Resim çekilecek …. ÇEK

‘’Ya bir yol bul, ya bir yol aç, ya da yoldan çekil.’’Konfüçyüs

Doya doya resim çekip zincirimizi yağladıktan sonra yolu uzatmak için Sapanca Maşukiye üstünden Adapazarı Poyrazlar Köyüne devam ediyoruz…

Hedefimiz 16:00 gibi orada olup çadırları kurmak ve ateş başında sohbet etmek…

Festival girişine geldiğimizde kayıt yapılıyor çekiliş numaralarımızı alıyor ve yer seçmeye başlıyoruz…

Önde ben gidiyorum …

‘’Yok burası güzel değil , yok burayı da beğenmedim cık burası da olmaz derken anam koca kamp alanı neredeyse bitti derken , çok güzel gürültü ve patırtıdan uzakta tek başına F 650 GS ve ızgaradaki tavuklara karşı kadeh kaldıran Savaş Abi’yi görüyor ve buranın huzurlu ve keyifli olduğuna karar veriyorum.

Üstteki resimde keyifle tavukları çeviren ise Savaş abi , Savaş abiden önce tavuklar dikkatimi çekiyor ve buranın doğru bir yer olduğuna karar veriyorum.
    Arkadaşlar sizce de uygun mu EVET , tamam o zaman çadır çatılacak , ÇAT

Sağdaki F650 Savaş Abi’nin ilk göz ağrısı…

‘’Yaşamın uzunluğu değil, nasıl yaşanıldığı önemlidir.’’M.L.King

Savaş Abi iş icabı biraz tavuklar ile ilgili sağ olsun tüm gece bizi besliyor , yemiyor yediriyor içmiyor içiriyor.
    Sırf bu nedenle sırf Savaş abi ile tavuk yemek için tekrar Adapazarı’na geçeceğim…
    Keyifli bir festivaldi ve oldukça yüksek katılım oldu , eğlence , yarışmalar , çekilişler , canlı müzik ve gece geç saatlere kadar DJ , yiyecek içecek bir de 2 zamanlı crosslar 
    İp çekme yarışmasına min. 5 kişi ile katılmak gerektiğinden tek başıma katılmama izin vermediler

Yarışmaya katılamadık ama çekilişten 1 lt. iphone yağ kazandık , yağımız ile mutlu gün sonu fotosu ,

Güzel olan sevgili değildir, sevgili olan güzeldir. (Tolstoy)

Festival için seçilen alan harika bir nokta cross cular hariç her şey mükemmel

Festival alanında birçok irili ufaklı forum ve grubun çok iyi organize olarak geldiğini düzenli ve programlı bir geziye çıktıklarını eksik hiçbir şeylerinin olmadığını gözlemlemem ayrıca kendimde eksik olan bazı şeyleri de görme şansım oldu.

Örneğin bundan sonra bende yüküme hamak ve 5 m. 12 v. Led ışık ilave edeceğim.

Söz meclisten dışarı ama MT’nin organizasyon konusundaki sıkıntıları nedeniyle belki katılan 20 kadar MT üyesi birbirimizi göremeden kamp alanından ayrıldık.
    Bu konuda site yönetimi tarafından bazı fiili radikal kararlar alınması gerektiğini , elimizden geldiği kadar destekleyeceğimizin altını çizmek durumundayım.
    Desperadost sahnede MT den bahsetmese , MT diye bir şey festivalde olmayacaktı…

Neyse küçük serzenişim sonrası devam edelim….

Pazar sabah çok istemesek de yine yükleyip atları çıktık yola

Dönüşte hâla pirelerimizden kurtulamadığımız için Sapanca’da kahvaltı yapmaya karar verdik ve ver elini Sapanca diyerek çıktık yola…

Güzel bir kahvaltı sonrası hedef direkt İstanbul ama benim yakıt göstergesi takıldı…

[/QUOTE]

Gidiyoruz ama emin değilim full depo yüklü 300 km. olmuş yani eli kulağında yakıt bitti bitecek , ne yapalım ne edelim en yakın benzin istasyonu da 25 km. ilerde , sağ olsun Olcan138 keeway’in depo halen dolu veririm biraz yolda kalırsan diyerek su serpiyor yüreğime , biraz moralim bozuldu tabi ama bozuntuya vermedim aynı yolu gittik adamın depo nasıl hala dolu kalabilir

hadi ver elini İstanbul ,

Karakaçanıma güvenip benzin almadan garaja kadar geliyor ve bu keyifli neşeli güzel geziyi kazasız belasız sonlandırıyoruz..

Katılan arkadaşlarımıza , karşılaştığımız , tanıştığımız tüm dostlara sevgiler selamlar…

YOLLARDA GÖRÜŞMEK ÜZERE…
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Motosikleti
    SYM GTS 250İ EVO
    muratcım çok iyi bir gezi olmuş tekerine sağlık bende cumartesiden poyrazlardaydım bilsetdim buluşurduk
    Kadin olsun , kitap olsun cildine aldanmayip içindekilere bakilmalidir.:queen::queen::queen:

Motosikleti
    honda 600rr
    Alıntı erdalım adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muratcım çok iyi bir gezi olmuş tekerine sağlık bende cumartesiden poyrazlardaydım bilsetdim buluşurduk
    erdalcım seni gördüm ama yalnış anlamanı istemiyorum malum kişi yanında olduğu için gelmedim polemiğe girecek durumda değilim alibaba ve ekibide geldi hatta çadırlarımız yanyana idi çok iyi geçti kendi adıma söyliyim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)