Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Arkadaşlar motosikletimle 1400 km yol yapma planım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Farukxtm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    arkadaşlar bende asya AS150t1 2005 model siyah motosiklet var bunla ben 1380 km yol yapmayı planlıyorum sizce ben nekadar sürede giderim 60-70-80 km degişik hızlarla şimdiden söleyeyim beni vazgeçtirmeyin çok istiyorum gitmeyi artvin e gidicem memleketime asker e gitmeden gideyim göreyim gezeyim hem diger ilçeleride gezecegim çok zevkli olacagını düşünüyorum 100 km de bir durup 10 dk mola versem güzel olur motor dinlenmiş olur bu planımı haziranın ilk haftası veya ikinci haftası yapmayı düşünüyorum desteklerinizi bekliyorum arkadaşlar biraz bilgi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    crazy_81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250 i sattık 600f te sıra :)
    senı vaz gecırmıcem bellıkı vaz gecmıceksın ama sendekı yaa gercekten bızde olmayan cesaret YADA DELİ CESARETİ... senı bu cesaretınden dolayı alkıslıyorum helal olsun...

olmayacak bir düşünce değil istedikten sonra gayet güzel gidilir yeterli ekipman olduğu takdirde. güzel sürüşler dilerim şimdiden ve bolcada fotoğraf

Motosikleti
    CBR 250 R
    Alıntı crazy_81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senı vaz gecırmıcem bellıkı vaz gecmıceksın ama sendekı yaa gercekten bızde olmayan cesaret YADA DELİ CESARETİ... senı bu cesaretınden dolayı alkıslıyorum helal olsun...
    eyw saolasın zaten mayıs ayının sonunda işi bırakacagım tatıl yapacagım asker e gidene kadar yollarda durup yeşillik alana çekip dinlenirim diyorum yolum üzerindeki illerdeki motisiklet.net üyesi arkadaşları görmek tanışmak isterim

Alıntı nezih77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ::olmayacak bir düşünce değil istedikten sonra gayet güzel gidilir yeterli ekipman olduğu takdirde. güzel sürüşler dilerim şimdiden ve bolcada fotoğraf
    ewet fotograf çekecegim ekipman dedin bende yola çıkmadan 3 tane 1 er litrelik motor yagı alıp öyle çıkacagım yola

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    sakın vazgeçmeyin.100 km.de bir dediğiniz gibi durun,siz ve motor dinlensin.yolun-yolculuğun tadını çıkartın.keyifle,etrafı seyrederek,sakin sakin yol alın.ama yanınıza yolda gerekebilecek,alet vs.almayı ihmal etmeyin.yola çıkmadan önce ailenize rotanızı ve tahmini varış zamanınızı bildirin.mutlaka motorun yedek anahtarını yanınıza alın.bu yazdıklarım tecrübedendir.yolun açık olsun.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Geçtiğimiz bayram ben gidiş-dönüş 1400 km yol yaptım
    Deli işi değil, tam tersi aklı başında adamların yapacağı bir yoldur bu, motorun ne olursa olsun.
    Yola çıkmadan bakımlarını eksiksiz yaptır, kıyafetin tam olmalı, sık ama kısa molalar ver ve devam et.

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yok kardeşim sakın vazgeçme, hatta Ümmet abimizin maceralarından feyz al. Ama mutlaka yanında bolca acadanlık bulundur çünkü malum yol haliva ve uzunca bir yol planın var. Bu yolda başına gelebilecek herşeye hazırlıkl olarak çık. Ayrıca otobanlar yerine şehiri içi yolları tercih etmeni tavsiye ederimki otobanın kenarında arızalanmış bir motorla beklemek bazen çaresiz bırakabilir seni ama şehir içinde en kötü ihtimalle bir mahalle tamircisi bulursun.

Yolun açık olsun.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Arada yoldaki benzinciden falan rica et nete gir birşeyler yaz neredesin nasıl gidiyor falan gibi merakta bırakma bukadar insanı,100 km de bir 10 dk ya takılma gerekiyorsa yarım saat mola ver,buradan osmanba abimiz var hemşehrin ona bu linki mailledim sana birşeyler yazacaktır bilgilendirecektir mutlaka bana hadi gidelim diyor bu yıl ben duruyorum,sen git kardeşim utandır beni helal olsun sana

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Geçen hafta pazartesi ve salı günleri toplamında 1100 km yaptım motor üstünde. Bu hafta sonu da 400 yapacağım. Yeterki sen iste, dünya turu bile yaparsın. Çok yorulduğunu hissettiğinde inat etmeden ilk benzincide dur, tam boşalmamış olsa da deponu doldur, 20 dakika egzersiz yap, sonra tekrar devam. Gece yol yapmamaya çalış. sabah 04:30 gibi yola çık zaten 1 saat sonra hava aydınlanır. Hava kararınca konaklayacak ucuz biryerler bulursun.

Motosikleti
    CBR 250 R
    Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arada yoldaki benzinciden falan rica et nete gir birşeyler yaz neredesin nasıl gidiyor falan gibi merakta bırakma bukadar insanı,100 km de bir 10 dk ya takılma gerekiyorsa yarım saat mola ver,buradan osmanba abimiz var hemşehrin ona bu linki mailledim sana birşeyler yazacaktır bilgilendirecektir mutlaka bana hadi gidelim diyor bu yıl ben duruyorum,sen git kardeşim utandır beni helal olsun sana
    eyw abi saol hepinize teşekkür ederim

süper olur 100 km ye takılı kalma güzel bir su başı buldun mu dur. motor ve sen dinlen
    motoru fazla sıkştırma

Motosikleti
    CBR 250 R
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    süper olur 100 km ye takılı kalma güzel bir su başı buldun mu dur. motor ve sen dinlen
    motoru fazla sıkştırma
    tamam dedigin gibi yaparım benim belirledigim rota şöyle

Shot at 2011-04-22

BENİM KGS KARTIM YOK KÖPRÜLERDEN VE PARALI YOLLARDA İŞLER NASIL OLUYOR PARALI YOLLARDA GÖREVLİ VARMI PARAMI VERİCEZ

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Artık paralı yollarda nakit devri bitti. KGS şart. Shell benzinliklerinden alabilyorsun diye duydum. Bende sıkıntı çektim istanbula gidip gelirken. Birde rotan uzun. KGS'siz olmaz. 20-30 lira yüklesen sana yeter de artar bile.

Yanına lastik için tamir seti almayı unutma. Motorun dursa bile sağlam lastikler üzerinde itmek kolay olur. Lastik inikse işin çok zorlaşır. Yanında yedek far ampülü, reflektör, yedek buji ve gerekli alet edevatları almanı öneririm.

Şimdiden hayırlı yolculuklar.
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    ilk önce motorunu analiz et , sen motorunu bizden daha iyi tanıyorsun, neresinde nesi var bilirsin ,yolda seni mağdur edebilecek küçük eksiklerini düşün ve gözden geçir ,lastik patlaması, far ampulu,pompa ,tamir takımı düz ağız anahtar takımı, bense, bir parça tel ,tornavide seti muhakkak yanında olsun , hiç tamirden anlamasan bile yollarda öyle şeylerden sebep yolda kalırsınki , tırnak makasını arar hale gelirsin, bu saydıklarım motosikletin scooter değilmi? bagajına rahatlıkla sığacak malzemeler..

ara dinlenmeleri ihmel etme ama saatte bir ama 2 saat muhakkak mola ver , ve bir an önce varacağım yada varayım düşünceni kafandan sil,yağış durumuna göre yağmurluğun muhakkak yanında olsun malum dağ başında bir yerde yağmura yakalanırsan barınacak bir durak olmayacaktır bunlar hep tedbir tabiki ihtimal, tedbiri alıp taktiri allaha bırakmak en doğrusu,

keşke işim olmasaydı bende sana eşlik etseydim yolun açık olsun şimdiden ...
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende scooterla benzer bi gezi yapmayı düşünüyorum yaza
    bence yanına çadır ve ekipmanlarıda al yavaş yavaş beğendiğin yerlerde kalarak gezerek görerek dolaş ve eğer varsa imkan tek başına gitme başka bi motorlu arkadaş bul birlikte gidin.hayırlı yolculuklar
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    CBR 250 R
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk önce motorunu analiz et , sen motorunu bizden daha iyi tanıyorsun, neresinde nesi var bilirsin ,yolda seni mağdur edebilecek küçük eksiklerini düşün ve gözden geçir ,lastik patlaması, far ampulu,pompa ,tamir takımı düz ağız anahtar takımı, bense, bir parça tel ,tornavide seti muhakkak yanında olsun , hiç tamirden anlamasan bile yollarda öyle şeylerden sebep yolda kalırsınki , tırnak makasını arar hale gelirsin, bu saydıklarım motosikletin scooter değilmi? bagajına rahatlıkla sığacak malzemeler..

ara dinlenmeleri ihmel etme ama saatte bir ama 2 saat muhakkak mola ver , ve bir an önce varacağım yada varayım düşünceni kafandan sil,yağış durumuna göre yağmurluğun muhakkak yanında olsun malum dağ başında bir yerde yağmura yakalanırsan barınacak bir durak olmayacaktır bunlar hep tedbir tabiki ihtimal, tedbiri alıp taktiri allaha bırakmak en doğrusu,

keşke işim olmasaydı bende sana eşlik etseydim yolun açık olsun şimdiden ...
    saolasın ampul var 1 tane anahtar takımım var bide 3 şise 1 er litrelik motor yagı alıcam bizim motorlarda her 1000 km de yag degişimi yapılıyoya ondan dolayı

Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende scooterla benzer bi gezi yapmayı düşünüyorum yaza
    bence yanına çadır ve ekipmanlarıda al yavaş yavaş beğendiğin yerlerde kalarak gezerek görerek dolaş ve eğer varsa imkan tek başına gitme başka bi motorlu arkadaş bul birlikte gidin.hayırlı yolculuklar
    saol felon bilmiyorum daha var gidecegim zamana haziranın ilk haftası veya ikinci haftası yola çıkıcam benimle gelmek isteyen arkadaş gelebilir şuan tekim benim motor anca beni götürür kasa büyük motor küçük 2 kişi tıkanır gitmez uzunyola iki kişi benim motor

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    fırsatı olupta uzun yola gitmeyen delidir
    sana tavsiyem uykusuz yola çıkmaman ve mümkün olduğu kadar çok dinlenmen. özellikle 5. saatten sonra belin ağırmaya başlayabilir, buna fırsat vermeden, "az daha gidip öyle dururum, motorda sorun yok devam ediyim vs" demeden düzenli aralıklarla mola vermelisin.
    birde bu yol bir günde tamamlanacak gibi değil, en az iki günde biter, gece uyumalısın yani.
    ayrıca o zamanlar hava sıcak olur, bir numara kalın yağ koymanda fayda var, ayrıca motorun çevresinde çıkarılabilen grenajlar varsa onlarıda çıkarırsan yararına olur. ben geçen sene bu şekilde uzun yol yaptım, 2 saatte bir mola verdim ve motorum hiç ısınmadı (hararet göstergesi vardı, dereceyi görebiliyodum)
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Zaten gerekli şeylerin çoğu yazılmış ama deponda her zaman 100 km yol gidebilecek kadar benzin kalsın. Hiç bir zaman bu menzilin altına düşürme benzini. Ben nasıl olsa benzinci vardır diye düşünüp her zaman aldığım benzinci markasını ararken, en yakın medeniyete 10 km mesafede gecenin 4'ünde yolda kaldım Meğer 50 km boyunca hiç benzinci yokmuş. Arkadaş olmasaydı yanımda vahşi hayvanlara yem olabilirdim Mümkünse yanına navigasyon al.

kubi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache
    Bir 125 cc kullanıcısı olarak, bu motorla gidilir mi oraya dedikleri çoğu yere sorunsuz gittim geldim. sorun olur mu diye düşünme, olabilir. ama sen gene de yılma, yoluna devam et. sana tavsiyem motorunu dinle, şehir merkezlerinde ve tamircilerin olabileceği yerlerde motoru kontrol et, bi kusur yada arıza görürsen tamir ettirmen daha kolay olur. olur olmaz yerlerden benzin alma... ve korumasız çıkma yola...
    ayrıca gezmek istiyosan rotanı değiştir. Bolu - Karabük - Kastamou - Sinop üzerinden git. daha keyifli olacağına garanti veririm.
    Hadi bakalım, YOLUN AÇIK OLSUN.

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    abi şimdiden yolun açık olsun hiç durma çık yola devam et dinlene dinlene git Alklah ın izniyle bir sorun olmaz
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)