Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cezo Ayder'de :D

Motovento
    REKLAM ALANI
    cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Evet gelmişsin; ve bir geldim bile demedin, ayrıca bana geldi de denilmedi

Erzurum'dayken böyle konusmamıstık; üzüldüm
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cezerye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen mersinlimisin de adın cezerye?
    Yok. Adanalıyım Yakın...
    Wanna see my Bannnnnnnkai?!?!!!

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aga aldığın parayla bi güzergah yap az açıl bence...bi karedeniz turu neden olmasın...sonrası güneydoğudan orta anadoluya vs...sonrası güneye...
    hava birazcık daha ısınsın atacağım kendimi yollara..... vuracam ybr ye kırbaçı.... önce karadeniz sonra nereye istersem....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Cako, yaza yaza... Ayagim alissin die boyle yaptik Agustosta senliklere gelirim belki. Hem o zaman motorumu da almis olurum..

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ceze aramamış hadi o yoldan geldi...Elıntın aramaması da bi garip...hiç ses etmemiş...vay çakal...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Geziler, turlar başladı demek.. Güzel olmuş gezi de fotoğraflar da; insanın canı yayla, muhlama, kahvaltı falan çekiyor baktıkça...

Bir de farkettim ve şaşırdım ki, yolda görsem tanıyamazmışım ben artık seni
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    Alıntı olcan138 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geziler, turlar başladı demek.. Güzel olmuş gezi de fotoğraflar da; insanın canı yayla, muhlama, kahvaltı falan çekiyor baktıkça...

Bir de farkettim ve şaşırdım ki, yolda görsem tanıyamazmışım ben artık seni
    Niye yav? Zıpır aynı zıpır

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Cezerye olaya polianna gibi yaklaşmış ama bu gezinin acı gerçekleride vardı mesela soguk gibi

perşembe akşamı 09:30 yola çıkmayı planlıyorum fakat soguk nedeniyle 4-5 kat elbiseleri giymek baya zaman aldıgı için 10:15 gibi çıkabiliyorum tabi buda cezeryeyi terminalde biraz bekletme anlamına geliyor. Neyse yola çıkıyorum çıkmasınada her km de yoldaki sogugu fena hissediyorum. 4-5 kat elbise + korumların sayesinde pek üşümüyorum tek sorun eller.İçi pudralı cerrahi eldiven üstüne full korumalı eldivenleri giyiyorum ama nafile bu arada kendimi bıraktım cezeryeyi düşünmeye başladım." kız onca yolu bu sogukta nasıl gelcek vs. vs." Neyse sonuçta gece 11:30 gibi terminale varıyorum cezerye'yi 30-40 dk bekletmişim dabi. Selam kelam faslını bitiriyoruz.Cezerye biran önce gitmenin peşinde hadi gitmiyoz mu diyo ama benim ellerden ve yoldaki sogukta haberi yok dabi.O an benim eller iptal durumda sadece 10 adet et parçası fazlası degil. Durumu anlatıyorum biryerde oturup birşeyler içiyoruz bu arada benim parmaklar kendine geliyor vee yola çıkıyoruzzz.

Yoldayken kendimce hesap yapıyorum "aha 50 km sonra mızmızlanmaya başlayacak" 50 km gidiyoruz ses yok. Kendimce yeni bir hedef belirliyorum " 40 km ye kalmaz mola diyecek" 40 km daha gidiyoruz hala ses yok . Bir ara şüphe etmeye başlıyorum acaba arkada donup kaldımı arada frene dokunuyorum tepki veriyor evet hala canlı.

Neyse sonuç olarak 180 km'lik yolu 2-3 derecede (ki bu motor üstünde -15'i buluyor) hiç şikayetçi olmadan mzmızlanmadan geliyor (gece 3 de otele varıyoz etraf buz). Gerçekten şaşırıyorum bu derece sakin ve sorunsuz bir yolculuk düşünmemiştim.Saglam artçıymış

Ayderin durumunu ise cezerye anlatmış. Gerçekten felaket derecede dengesiz bir havası var. Ertesi akşam yatarken havada bulut yoktu gece yagmur sesiyle uyanıyorum. Dogruuu motorun yanınaMotosikleti cezeryenin fotograflarda bahsettigi yere alıyorum tabi biraz zahmetli oluyor. Millet uyanmasın diye çalıştırmıyorum ite kaka zar zor oraya yerleştiriyorum bu arada gece saat 4

Neyse sabah oluyor kapı çalıyor. Karşımda cezerye ve pis pis gülümsüyor. Birden cama bakıyorum oda ne kar Ulen gece 4 de yagmur yagıyordu ne ara kar yagdıda birikti. Ben şoktayım öyle kala kaldım.

Ayderdeki manzara içinde bahsedilecek pek birşey yok fotoğraflar herşeyi anlatıyor. Manzara biryandan, o kar içinde kaynar bir şekilde akan su ayrı biryandan peh peh

Bu arada bahsetmeden geçemeyecegim. Cezerye oteldeki kuşa fena taktı

pis sapık kuşla ne ugraşıyon
    3 gün boyunca hava bi kar bi güneş dengesiz bir haldeydi. En son dönüş gününde sabah kalktık gece yine kar yagmış. Biz söylenirken pat güneş açtı sevinirken pat peşinden yagmur. Resmen yukardaki bizimle dalga geçiyordu. Neyse sonuçta soguk ve yagışlı havaya karar kıldı ve o yagmurda 180'lik yolu ıslana ıslana gittik. Aslında otobüslede gidebilirdik ama yagışın fazla olmaması ve cezerye'nin mızmız birisi olmaması nedeniyle motosikletle gitmeyi tercih etti. Daha önceden de dedigim gibi kesinlikle motorcu figürüne uyan birisi. Hem gelişte hemde gidişte o zor şartlarda artçı oldu ve en ufak bir şikayeti dahi olmadı.

Benim için güzel bir hafta sonuydu. Umarım cezerye içinde öyle olmuştur.Bu arada kendisine söyledim ama burdan tekrarlayım. Festivaller başladıgında yine beklerim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:46 ----------

Alıntı VIA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harika manzaralar ama pek inanasım gelmedi hiç fotonda yok geziyi ELINT yaptı Cezerye sen sahipleniyorsun çok uyanıksın ya
    Sorma sorma
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabah kalkinca anladin sanirim Elint motoru niye oraya sokmus.
    80 yasimi geçince bende gidecem oralara.
    80 baya erken yahu şöyle 90-100 gibi gelirsin acele etme
    77 plaka için bu park normal herhalde...
    Hayırdır 77 plaka ile parkın alakası ne? Yalovalılar motoru böyle mi park ediyor
    Ceze aramamış hadi o yoldan geldi...Elıntın aramaması da bi garip...hiç ses etmemiş...vay çakal...
    Telefon dereye düşmüştü
    Eee sende coq gibi 80 yaşına geldigindemi butaraflara geleceksin?. Bak şimdiden ikinizede söyleyim öyle bastonlu motorcularla ugraşamam

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Alıntı cezerye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye yav? Zıpır aynı zıpır
    Yıllar, yollar çok yıpratmış cezerye örtmenim Nerede o bildiğimiz zıpır cezerye, nerede yaylada emekli tatili yapan cezerye...pehh

Daha da abartamıyorum kusura bakma, kendim dertlendim düşündüklerimden, yazacaklarımdan.

Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    perşembe akşamı 09:30 yola çıkmayı planlıyorum fakat soguk nedeniyle 4-5 kat elbiseleri giymek baya zaman aldıgı için 10:15 gibi çıkabiliyorum
    Elint bana da "Kat kat giyin" diye tembih etti tabi.. Ben de tedarikliydim. Yazlık motor montum, ustune polar, ustune de kar montu

" kız onca yolu bu sogukta nasıl gelcek vs. vs."
    Aaaman beya

Yoldayken kendimce hesap yapıyorum "aha 50 km sonra mızmızlanmaya başlayacak" 50 km gidiyoruz ses yok. Kendimce yeni bir hedef belirliyorum " 40 km ye kalmaz mola diyecek" 40 km daha gidiyoruz hala ses yok . Bir ara şüphe etmeye başlıyorum acaba arkada donup kaldımı arada frene dokunuyorum tepki veriyor evet hala canlı.
    Ben?! Mızmızlanmak?! Pehh..

Bu arada bahsetmeden geçemeyecegim. Cezerye oteldeki kuşa fena taktı
    pis sapık kuşla ne ugraşıyon
    Islakti heryer. Tutim de denge bulim dedim. Malum asagi dere... Sonra da basladik muhabbete

Neyse sonuçta soguk ve yagışlı havaya karar kıldı ve o yagmurda 180'lik yolu ıslana ıslana gittik.
    Vallaha kendi motorum varken daha cok islandigimi hatirliyorum.. Bardaktan bosanircasina yagiyordu...

Benim için güzel bir hafta sonuydu. Umarım cezerye içinde öyle olmuştur.Bu arada kendisine söyledim ama burdan tekrarlayım. Festivaller başladıgında yine beklerim
    Ben de cok eglendim. Bi de Ayder harikaymis. He yau, yaza insallah. Hatta Trabzon-MT olarak gidelim, cadir kuralim :D

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    80 baya erken yahu şöyle 90-100 gibi gelirsin acele etme
    Ölmeden önce yapacagimiz 44.823.768 sey vardi.
    4-5 sene önce bunlara karadeniz gezisi de ekledik.
    Daha dogrusu yengen ekledi.
    Ben basta itiraz ettim ama bu insan fizyolojisi bir tuhaf, yengen kafamin sol ust kismina terlikle vurdugunda hemen ikna oluyorum.
    Tuhaf bisey yani baskasi söylese inanmam.
    Böylece ölmeden önce yapmamiz gereken sey listesinde 44.823.769. sirada karadeniz gezisi de var.
    Mutlaka yapacagimiza inaniyorum.
    Listedeki ilk sirayi henuz geçemedik ama bir gun mutlaka ikinci siraya geçecegimize inancim sonsuz.
    Sonra bir bakmissin Ayder yaylasindayiz.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Tek kelimeyle harika bir gezi olmuş, bende gezmek isterdim oraları.
    Emekliliğime 5 ay kaldı hanımla bana iş ve kalacak yer bulursanız yılın 12 ayını orada geçirebiliriz.

Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    Yıllar, yollar çok yıpratmış cezerye örtmenim Nerede o bildiğimiz zıpır cezerye, nerede yaylada emekli tatili yapan cezerye...pehh

Daha da abartamıyorum kusura bakma, kendim dertlendim düşündüklerimden, yazacaklarımdan.

Hee... Abartamazdın daha zaten

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:26 ----------

Ben basta itiraz ettim ama bu insan fizyolojisi bir tuhaf, yengen kafamin sol ust kismina terlikle vurdugunda hemen ikna oluyorum.

Motosikleti
    F 650 GS
    Islakti heryer. Tutim de denge bulim dedim. Malum asagi dere... Sonra da basladik muhabbete
    Evet baya sıkı muhabbetiniz vardı. Biraz daha muhabbet etsen hayvancagız tacizlerine dayanamayıp canlanacaktı

Ölmeden önce yapacagimiz 44.823.768 sey vardi.
    4-5 sene önce bunlara karadeniz gezisi de ekledik.
    Daha dogrusu yengen ekledi.
    Böylece ölmeden önce yapmamiz gereken sey listesinde 44.823.769. sirada karadeniz gezisi de var.
    Mutlaka yapacagimiza inaniyorum.
    Listedeki ilk sirayi henuz geçemedik ama bir gun mutlaka ikinci siraya geçecegimize inancim sonsuz.
    Sonra bir bakmissin Ayder yaylasindayiz.
    Hımm bu hesaba göre öldükten 20 yıl sonra bu taraflara gelebilceksiniz

Bu arada merak ettim aydere gelmekten daha önemli olan o 44.823.768 şey ne

Yengeden rica etsem o terlikle birazdaha saglamlık testi yapsa ayder gezisini şöyle 2.3. sıraya almanız mümkün mü

Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek kelimeyle harika bir gezi olmuş, bende gezmek isterdim oraları.
    Emekliliğime 5 ay kaldı hanımla bana iş ve kalacak yer bulursanız yılın 12 ayını orada geçirebiliriz.
    Ayderde banada iş ve kalacak yer bulunsa bende kalırım emekli olmaya gerek yok

fusuy364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yav Gökhan, bana misafirim gelecek deyip durdun, desene cezerye gelecek diye ha bu arada ayder gerçekten 5 mevsimi birlikte yaşamış bunlar da gelecek misafir için gelmeden bir gün önceki akşam ayder safari ve otel arayışları. başrolde Elint

Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık da ölüme götürür.Yavuz Sultan Selim
    Cesaret on kısımdır, biri korkmamak, dokuzu dikkat ve ihtiyattır. Hz.Ali

Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    Yusuf, eline-koluna sağlık, yoldaş olmuşsun...

Ve...Hah! İşte:D Eldivenlerin fotoğraflarını da çekseydik diyordun Elint, al sana

Motosikleti
    F 650 GS
    yusuf ben fotoğrafları unutmuştum yahu

Yukarda bahsettigim eldivenler bunlar oluyor. Sagolsunlar trabzon ve ayder yolunda ellerimizi soguktan korumaya çalıştılar. Çalıştılar diyorum çünkü üstlerinde deri eldiven olmasına ragmen soguktan tam koruyamadılar(fotoğraflardan görüldügü gibi )

Bu arada yusuf çok sagol. Öylesine soguk ve yagışlı bir havada yol arkadaşı oldun.Herkesin yapacagı birşey degil.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:57 ----------

Yusuf, eline-koluna sağlık, yoldaş olmuşsun...

Ve...Hah! İşte:D Eldivenlerin fotoğraflarını da çekseydik diyordun Elint, al sana
    Gerçekten bunları unutmuştum. İyi oldu

fusuy364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    önemli değil Gökhan. benim için çok zevkli bir geziydi. alışık olduğum gezilerden. bu arada o poşet eldivenlerden giymedin mi korumalı eldivenin içine veya normal kumaş eldiven, yada dediğim gibi eline niye poşet takmadın yav. ne kadar üşüdüğünüzü tahmin edebiliyorum.
    Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık da ölüme götürür.Yavuz Sultan Selim
    Cesaret on kısımdır, biri korkmamak, dokuzu dikkat ve ihtiyattır. Hz.Ali

Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı fusuy364 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önemli değil Gökhan. benim için çok zevkli bir geziydi. alışık olduğum gezilerden. bu arada o poşet eldivenlerden giymedin mi korumalı eldivenin içine veya normal kumaş eldiven, yada dediğim gibi eline niye poşet takmadın yav. ne kadar üşüdüğünüzü tahmin edebiliyorum.
    Sorma yusuf. Senin eldivenlerden kendimede cezerye'yede aldım. Fakat yola çıkarken denedim deri eldivenin altına olmadı.(sanırım seninkilerden birazdaha kalındı).Mecburen yine o cerrahi eldivenlere kaldım. Cezerye'ninde kışlık eldivenleri varmış yine yanımda götürdüm ama şikayeti olmadıgı için oda takmadı.

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Sorma yusuf. Senin eldivenlerden kendimede cezerye'yede aldım. Fakat yola çıkarken denedim deri eldivenin altına olmadı.(sanırım seninkilerden birazdaha kalındı).Mecburen yine o cerrahi eldivenlere kaldım. Cezerye'ninde kışlık eldivenleri varmış yine yanımda götürdüm ama şikayeti olmadıgı için oda takmadı.
    Türkçe'ye, de'lere, ki'lere biraz daha dikkat... Hazır adım çıkmışken ceza puanı mı versem aslında...?

Hatayı sen yapıyorsun, fırçayı ben yiyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler